کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    کیفیت اسکیمر بابل مگاس بهتره یا فرپلاست؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16950
    سلام من به تازگی یک آکواریوم آماده مخصوص آب شور ازمارک ماهیران راه اندازی کردم دراین تانک که ازنوع آماده است سامپ درپشت آکواریوم واز نوع آماده است شامل یک فضای ابرفیلتر یک فضا برای سرامیک رینگ یک فضا برای بیوبال واسکیمر ودرفضای آخر واترپمپ قراردارد وبه شکلی است که نور آکواریوم وارداین فضاها نمیشود بااین توصیف چگونه میتوانم نیترات زدایی کنم آیا امکان تعبیه رفیجیوم یاatsدراین آکواریوم هست آیامیتوان گیاهانی که کار رفیجیوم را انجام میدهنددرداخل خودآکواریوم تعبیه کرد دنیتراتورهم که ظاهرا بوی بد متساعدمیکند آیاتنهاراه سیفون کردن است توضیح اینکه این آکواریوم 100لیتری است درصورت امکان راهنمایی بفرمایید متشکرم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16950
    سلام من به مدت یک ماه است آکواریوم آماده مخصوص آب شور ازمارک ماهیران راه اندازی کردم دراین تانک که ازنوع آماده است سامپ درپشت آکواریوم واز نوع آماده است
    مشکلی که دارم اینه که تمام سطح لایو راک پرازدیاتم شده وزیبایی آن کم شده است روی شیشه هم میبنددجریان آب آکواریوم خوبه وموج ساز هم جداگانه تعبیه کردم نیترت آب<.3ونیترات آب 25
    هست دراین آکواریوم رفیجیوم تعبیه نشده 2ماهی دمسل هم داخل آب دارم که سلامتند آیا افزایش دیاتم بعلت افزایش نیترات هست چه کار میتوانم بکنم تا دیاتم ها راکم کنم نیترات را چطور آیا لازم است در این آکواریوم 100لیتری رفیجیوم تعبیه شود؟پیشاپیش ازراهنماییتون ممنونم
    ویرایش توسط hossein66 : 11th January 2015 در ساعت 12:26 PM

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein66 نمایش پست ها
    سلام من به مدت یک ماه است آکواریوم آماده مخصوص آب شور ازمارک ماهیران راه اندازی کردم دراین تانک که ازنوع آماده است سامپ درپشت آکواریوم واز نوع آماده است
    مشکلی که دارم اینه که تمام سطح لایو راک پرازدیاتم شده وزیبایی آن کم شده است روی شیشه هم میبنددجریان آب آکواریوم خوبه وموج ساز هم جداگانه تعبیه کردم نیترت آب<.3ونیترات آب 25
    هست دراین آکواریوم رفیجیوم تعبیه نشده 2ماهی دمسل هم داخل آب دارم که سلامتند آیا افزایش دیاتم بعلت افزایش نیترات هست چه کار میتوانم بکنم تا دیاتم ها راکم کنم نیترات را چطور آیا لازم است در این آکواریوم 100لیتری رفیجیوم تعبیه شود؟پیشاپیش ازراهنماییتون ممنونم
    سلام دوست عزیز پس از اینکه سیکل طی شد باید یه سیفون 20 درصدی میزدید ماه های اول دیاتوم طبیعیه اما اگه ادامه دار بشه یعنی مشکل داره شما یه سیفون بزنید مدت زمان نور دهی رو هم کمی کاهش بدین احتمالا تا چند وقت دیگه دیاتوم ها از بین میرن!
    برای راه اندازی رف هم باید برای این کار یه فضای جدا در نظر بگیرین ه قطعا در کاهش نیترات کمک میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    سلام من به تازگی یک آکواریوم آماده مخصوص آب شور ازمارک ماهیران راه اندازی کردم دراین تانک که ازنوع آماده است سامپ درپشت آکواریوم واز نوع آماده است شامل یک فضای ابرفیلتر یک فضا برای سرامیک رینگ یک فضا برای بیوبال واسکیمر ودرفضای آخر واترپمپ قراردارد وبه شکلی است که نور آکواریوم وارداین فضاها نمیشود بااین توصیف چگونه میتوانم نیترات زدایی کنم آیا امکان تعبیه رفیجیوم یاatsدراین آکواریوم هست آیامیتوان گیاهانی که کار رفیجیوم را انجام میدهنددرداخل خودآکواریوم تعبیه کرد دنیتراتورهم که ظاهرا بوی بد متساعدمیکند آیاتنهاراه سیفون کردن است توضیح اینکه این آکواریوم 100لیتری است درصورت امکان راهنمایی بفرمایید متشکرم
    سلام دوست عزیز .هیچ چیز جای سیفون رو نمیگیره. و بهترین راه حل محسوب میشه. شما اگه تصمیم به راه اندازی رف دارید باید تانکی جدا و با حجم مناسب باشه تا کارایی مد نظر شما رو داشته باشه. ولی اگه امکانش نیست میتونید از بعضی از گیاهان ابشور در تانک استفاده کنید البته تاثیرش چشم گیر نیست و علاوه بر اون باید از ماهیانی که گیاه خوارن هم طرف نظر کنید .مثل جراح ماهیان .روباه و...

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    کیفیت اسکیمر بابل مگاس بهتره یا فرپلاست؟
    سلام
    اسکیمر بابل شناخته تر هست و کاربرانش نظرات خوبی در موردش دادن
    ولی فرپلاست به تازگی وارد بازار ایران شده و هنوز فیدبکی ازش نیست
    ولی در کل اسکیمر خوب باید واترپمپی با میزان تولید هوای بالا داشته باشه

یه نکته دیگه اینکه باید کسی که این اسکیمر را وارد کرده بتونه در صورت لزوم قطعات یدکیش هم ساپورت کنه
    پس ببینید کدوم برند ساپورت بهتری از نظر قطعات داره
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015

سلام دوست عزیز
    برای کاهش نیترات که باید یکی از روش های سیفون هفتگی ، استفاده از مدیاهای نیترات گیر ، استفاده از راکتور بایوپلت و یا تهیه ای تی اس یا رفیجیوم در کنار تاک اصلی هست که این مورد اخری به همراه موارد قبلی کاربرد بهتری داره

استفاده از گیاه داخل تانک اصلی کار اشتباهی هست چون زمان خاموشی با تولید دی اکسید کربن باعث افت پی اچ میشن
    پس بهتره جدا از تانک و با تایم نور دهی عکس تانک اصلی باشه

استفاده از دنیتراتور خوبه ولی منسوخ شده هست و مسئله اصلی بوی اون نیست بلکه رسیدن به زمانی که این بوی بد تولید میشه هست که کار سخت و زمان بری هست و مدام باید تنظیم بشه ، مخصوصا اگه دنیتراتور سولفور باشه که کارایی خوبی هم داره ، بهتره از راکتور استفاده کنید

بدلیل حجم کم تانک شما سیفون مرتب و هفتگی خیلی میتونه به کاهش نیترات کمک کنه ولی بصورت متناوب و با درصد کم مثلا 10 درصد تانک
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16950
    ممنون ازراهنمایی همه دوستان میشه درموردراکتورتوضیح بدید

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنون ازراهنمایی همه دوستان میشه درموردراکتورتوضیح بدید
    راکتور محلی است برای قرار دادن بعضی از مدیاهای خاص که نیاز دارند تا حجم معین از اب در زمان از اونها عبور کنه تا عملکردشون در بهترین حالت باشه . مثلا مدیای کاتالیست از شرکت برایتول در دسته ی مدیاهای بایوپلت قرار داره که افزایش منابع کربنی در اب تانک سبب شکوفایی باکتریایی در اب و با مصرف نیترات و فسفات توسط این باکتری ها و خارج شدن این باکتری ها توسط اسکیمر با قدرت سطح نیترات و فسفات شما کاهش پیدا میکنه . این مدیا برای عملکرد خودش نیاز هست تا در داخل محفظه ای با عبور جریان معینی از اب باشه که به این محفظه راکتور مدیای بایوپلت میگن . (البته بایوپلت معایبی از جمله افزایش احتمال رشد باکتری های مزاحم مثل سیانو رو به دنبال داره لذا چندان روش مناسبی برای تازه واردین اب شور نیست)
    یکی دیگه از راکتورهای مناسب جهت کاهش فسفات اب راکتور gfo است :
    میتونید مطالب کامل تر رو در ادرس های زیر دنبال کنید:
    http://www.parsipet.ir/thread29540.html
    http://www.parsipet.ir/thread29350.html
    برای کاهش نیترات بهترین راه داشتن رفریجیوم کارآمد(یا ats) و سیفون منظم هست . استفاده از مدیای کاهش نیترات هم راه کار بعدی خواهد بود . همونطور که در پست قبلی اشاره شد .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام دوستان
    جلبک مویی چه جوریه؟
    چه رنگیه؟
    علتش چیه؟
    نحوه از بین بردنش؟ البته نمی خوام به سنگها دست بزنم، تازه آک پایدار شده تقریباً
    یه کنی اطلاعات می دین؟

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

صفحه 860 از 1093 نخستنخست ... 360760810841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878879910960 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)