کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish
    شماره عضویت
    6315
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ha2000 نمایش پست ها
    براي تبديل صخره مرده به لايوراك در سيستم امريكايي بسختي ميتونند كارولاين توليد كنند ولي اغلب سيستمهاي جديد لايوراك و سيستم ديپ سند بد را اجرا ميكنند و موجودات زنده اي مزاحمة كه ميگيد به نوعي مفيد هستند مثل خرچنگها و حتي صدفهايي كه البته بعد تصفيه باقيموند ند
    ضمن تشکر از توجه جنابعالی
    در بخش اکواریومهای موفق دنیا من دیدم که حتی ابتدا لایو راکها رو ابتدا با اسید میشویند بعد میجوشانند تا کلیه موجودات ازبین بره و همراه با تکمیل شدن چرخه تبدیل به لایو راک بشن و بعضی هم که بیشتر در سایت ریف سنترال هست از bare bottom استفاده شده
    ویرایش توسط hjkesler : 9th January 2015 در ساعت 05:48 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish
    شماره عضویت
    6315
    انواع شنهای مورد استفاده در تانک و مزایای و معایب اونها رو کی میدونه ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish
    شماره عضویت
    6315
    کسی این ماهی رو داشته و ایا تو ایران میاد؟
    باسلت رویال( gramma loreto)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط hjkesler نمایش پست ها
    من یه نئون داشتم که بعد از چند ماه پریروز مرد، عین همین بود، با همین ترکیب رنگ و نوع ‌چشم، کوچیک بود و برا خودش یه گودال کوچیک درست کرده بود زیر سنگ و لونه اش بود، به راحتی غذا می خورد و‌ نگه داریش آسون بود، فقط اگه ماهی دیگه ای می رفت سمت ورودی لونه اش بد می زدش وگرنه در کل خیلی آروم و خوب بود.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    ویرایش توسط Drax777 : 9th January 2015 در ساعت 10:36 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    داداش این خیلی شبیه نثون دو رنگ هست. ولی نثون دو رنگ اون خال رو نداره. اگر شبیهش رو خواستی میتونی نثون بگیری. ولی حواست باشه که نثون بعد از اینکه بزرگ شد و جا افتا همه رو میزنه و کلا وحشی میشه و باید ردش کنی. خلاصه نگیریش بهتره. در صورتی بگیر که خرچنگ مزاحم تو تانک داری. دخل همشون رو میاره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    برای آکواریوم 130 لیتر حجم ابگیریم میخوام سامپ بزنم ، چه ابعادی لازمه و چند خونه باشه و البته میخوام از اسکیمر فرپلاست250 یا بابل مگاس مناسب با این حجم استفاده کنم که هر دو حدود 480 قیمت دارن!کدوم بهتره؟ بعلاوه فسفات گیر درجه یک و پد و اسفنج ولاغیر...با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    برای آکواریوم 130 لیتر حجم ابگیریم میخوام سامپ بزنم ، چه ابعادی لازمه و چند خونه باشه و البته میخوام از اسکیمر فرپلاست250 یا بابل مگاس مناسب با این حجم استفاده کنم که هر دو حدود 480 قیمت دارن!کدوم بهتره؟ بعلاوه فسفات گیر درجه یک و پد و اسفنج ولاغیر...با تشکر
    سلام دوسته عزیز ،بنظر من و تجربه شخصیم ، شما بهتر هستش اول لوازمیرو که قرار هستش در سامپ قرار بدید رو تهیه کنید تا در هنگامه ساختنه سامپ بدونید واسه هر کدوم چه مقدار جا باید تعیین کنید ، مثله اسکیمر و پمپ ، و غیره... ، من خودم داخله سامپم فقط یه خونه کوچیک واسه یه مقدار مدیا که داشتم درست کردم و مابقیشو به رفرجیوم اختصاص دادم ، و بیشتر از اینکه انواعه مدیا بگیرم بیشتر هزینرو لایوراک تهیه کردم ، هم در طراحیه داخله آک کمکم کرد هم کار مدیارو واسم انجام میده ، ولی اگه دوست داشته باشید میتونید یه راکتور در کنار و یا داخله سامپ تهیه کنید و با مقداری مدیا فسفات یا نیترات گیر خیاله خودتونو راحت کنید ، الان من با همین شرایطی که بیان کردم پارامترهایه آکواریومم در حد نرمال هستند ، نیتریت 0 آمونیاک 0 نیترات کمتر از 10 فسفات نزدیک 0 . این شرایطرو من بدونه مدیا و فقط با یه مقدار سیفون هفتگی منظم و یه رفرجیومه کارآمد بهش رسیدم ،
    شما هر چقدر سامپت بزرگتر باشه بعدا دستتون در طراحیش بازتر هستش ، من یه اندازه خاصیرو بیان نکردم چون خودم سامپمرو به اندازه جایی که داشتم طراحی کردم ، امیدوارم تونسته باشم کمی کرده باشم ، ولی با مطالعه بیشتر مطالبه یایت اطلاعاته کاملتری بدش میارید که در ساخت و نگهداریه آکواریومتون کمکتون میکنه ، حتمن اطلاعاتتونو کامل کنید بعد اقدام به کار کنید ، موفق باشید ،

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Fish&Dog
    شماره عضویت
    6773
    دوستان این با نئون فرق میکنه
    این ماهی میاد تو ایران.... همون جور که کناره عکس نوشته اسمش باسلت رویال هستش ..... از نظر خلق و خو مثه نئون نیست یعنی به اون رذلی ماهی وجود نداره .... اینا فقط با هم نوعشون مشکل دارن و فقط باید تو آکواریوم یه دونه نگه داری کرد .... به میگو ها هم کاری نداره

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    انواع شنهای مورد استفاده در تانک و مزایای و معایب اونها رو کی میدونه ؟
    سلام در این قسمت یه سری از شن های فراوری شده که معمولا هم برا رف استفاده میشه معرفی شده http://www.parsipet.ir/thread16714-2.html
    اما در کل شن هایی که فله ای تو بازار هست دسته بندی خاصی نداره باید شن رو مستقیم ببینین! بهترین شن به نظر من شنیه که سایزش نه خیلی کوچیک باشه نه خیلی درشت از نظر رنگ هم هر چه روشن تر باشه جلوه قشنگ تری به تانک میده!

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط bazdar نمایش پست ها
    دوستان این با نئون فرق میکنه
    این ماهی میاد تو ایران.... همون جور که کناره عکس نوشته اسمش باسلت رویال هستش ..... از نظر خلق و خو مثه نئون نیست یعنی به اون رذلی ماهی وجود نداره .... اینا فقط با هم نوعشون مشکل دارن و فقط باید تو آکواریوم یه دونه نگه داری کرد .... به میگو ها هم کاری نداره
    دوست عزیز شما درست میفرمایید این ماهی نه نؤون هست نه دامسل وهمونجور که میگید باسلت رویال میباشد من یکی دارم ولی چند سالی هست گرفتم البته دوتا بودن که این یکی کشتش متاسفانه چند سالی هست که خریدمش ویادم نیست از کجا خریدم ولی جاهایی که فکر میکنم از اونجا خریدم را براتون از طریق پیام خصوصی میفرستم,همونجور که گفتید جز به هم نوع خودش کاری به هیچ ماهی وریفی نداره وخیلی زیبا هم میباشد,اگه گیر نیاوردید وخیلی مشتاقش بودید یه ندا بدید تقدیمتون کنم وبراتون بفرستم

صفحه 859 از 1093 نخستنخست ... 359759809840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878909959 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)