کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط el.behzad نمایش پست ها
    سلام
    خوب با كمك دوستان و الگو برداري از روي آكواريم هاي بچه ها خصوصا آقاي نوروزي من تانك رو جمع كردم و ميخوام واسه آب گيري اقدام كنم چند تا سوال دارم اگه لطف كنيد ممنون ميشم
    1- من شن رو ميشورم و به تانك اضافه ميكنم يه مقدار لايوراك مرده دارم از تانك قبلي مونده بيرون آب بوده اما با آب شيرين نشستم فقط گذاشتم كنار 5 ماه ميشه اينارو كف بچينم يا استارتر بزنم باشه بعد يك هفته ديگه لايوراك اضافه كنم بهتره در ضمن واسه اضافه كردن لايوراك هاي اصلي و چيدمان كي بايد اقدام كنم
    2- رفيوم رو هم پر كنم ولي فعلا به سيستم وصل نميكنم تا يكم راه بيفته نور واسه رفيوم رو تا چند وقت 24 ساعته روشن باشه خوبه
    3- اسكيمر و بقيه وسايل چرخش آب هم مثل موجساز بايد روشن باشه ديگه
    در ضمن من آب ro استفاده ميكنم دستگاه تصويه دارم
    انشاء اله يكم كه آكواريم راه افتاد حتما يه تايپيك ميزنم ولي الان چيزي واسه نمايش و ارائه ندارم آكواريم خالي و سوت و كوره
    سلام دوسته عزیز ،مبارکه ، انشاالله یه تانک دیدتی راه اتدازی میکنید و از دیدنش هممون لذت میبریم ، فقط اگر تایپیک راه بندازی و همین لوازم و تنگه خالیه آکواریوم و سامپ و موارد دیگرو تصویرشونو اونجا قرار بدید دوستان میتونن کمک کنند تا بهترین نتیجرو بگیرید و بترتیب جلو میرید و هیچ مشکلی همپیش نمیادش ، موفق و پیروز باشید ،

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط el.behzad نمایش پست ها
    سلام
    خوب با كمك دوستان و الگو برداري از روي آكواريم هاي بچه ها خصوصا آقاي نوروزي من تانك رو جمع كردم و ميخوام واسه آب گيري اقدام كنم چند تا سوال دارم اگه لطف كنيد ممنون ميش
    سلام . تبریک میگم ان شا الله اکواریوم زیبایی میشه .
    1- من شن رو ميشورم و به تانك اضافه ميكنم يه مقدار لايوراك مرده دارم از تانك قبلي مونده بيرون آب بوده اما با آب شيرين نشستم فقط گذاشتم كنار 5 ماه ميشه اينارو كف بچينم يا استارتر بزنم باشه بعد يك هفته ديگه لايوراك اضافه كنم بهتره در ضمن واسه اضافه كردن لايوراك هاي اصلي و چيدمان كي بايد اقدام كنم ت
    با توجه به اینکه 5 ماه از لایوراکها استفاده نکردید به طور کلی نابود شدند و دیگه لایوراک نیستند بلکه سنگ مرده هستند میتونید سنگ ها رو با اب تصفیه شده مدتی بذارید بجوشه تا از الودگی احتمالی کاملا خیالتون راحت بشه بعد هم از همون ابتدا میتونید این سنگهای مرده رو به تانکتون اضافه کنید .
    در مورد لایوراک هم صبر کنید تا سیکل تانکتون بگذره( یعنی امونیاک و نیتزیت تانکتون صفر بشه ) بعد اضافه کنید .اگر لایوراکتون کاملا تصفیه شده به سیکلتون هم شک وارد نمیکنه اما اگر تصفیه شده نیست یا کامل تصفیه نشده (البته سنگ تصفیه نشده برای اکواریوم توصیه نمیشه) میتونید زودتر هم وارد کنید تا در حین فرایند تصفیه سنگها هم انجام بشه.
    2- رفيوم رو هم پر كنم ولي فعلا به سيستم وصل نميكنم تا يكم راه بيفته نور واسه رفيوم رو تا چند وقت 24 ساعته روشن باشه خوبهر
    برای راه اندازی رفریجیوم زود اقدام کردید . رفریجیوم رو بعد از تکمیل سیکل نیتروژن و زمانی که نیتراتتون بالا میره باید ابتدا تا حد 20 با کمک سیفون پایین بیارید و سپس اقدام به راه اندازی رفریجیوم کنید .چیزی حدود 1 ماه بعد از راه اندازی اولیه تانک به بعد
    3- اسكيمر و بقيه وسايل چرخش آب هم مثل موجساز بايد روشن باشه ديگ
    روشن بودن این وسایل به نظرم بهتر از نبودنش هست
    در ضمن من آب ro استفاده ميكنم دستگاه تصويه دارم
    انشاء اله يكم كه آكواريم راه افتاد حتما يه تايپيك ميزنم ولي الان چيزي واسه نمايش و ارائه ندارم آكواريم خالي و سوت و كوره

شما از همین الانم هم میتونید تاپیک ایجاد کنید و همین مسایل اولیه راه اندازی مثل همین سوالهاتون رو در اونجا مطرح کنید .زمانی هم که ان شاالله موجودات مورد نظرتونو وارد کردید به تاپیکتون عکس اضافه خواهید کرد.
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام دوستان
    بزرگان فروم واساتید
    یه پیشنهاد
    چرا یه تاپیک مخصوص دستگاه تصفیه راه اندازی نمی کنین تا همه بتونن اطلاعات ازش بگیرن؟ نحوه کارکرد ، انواع رزین، مرحله ها، و همه چی درکل.
    الان توی تاپیک من اطلاعات خوبی هست اما بازم جا داره، حتی با عکس و فرق میان دستگاه ها و انواع رزین اونها و تعویضشون و همه چی.
    ممنون

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    دوستان من تا آخر ماه یه دستگاه تصفیه آب می خوام بخرم
    کسی توی تهران یه نمایندگی درست و حسابی که بنداز نباشه سراغ داره؟
    کمی راهنمایی هم می خوام
    در موردش هیچی نمی دونم که بخوام جلوی تقلب فروشنده رو‌ بگیرم

سلام ، داداش من خودم تو ابینترنت سرچ کردم و سفارش دادم واسم آوردن ، البته من ،چند ساله قبل خریدمش ، ولی یه مارکی تهیه کن که سایت رسمی داشته باشه و پاسخگو باشن و در صورت مشکل بتونی اقدام کنی و مشکلشو حل کنی ، بیشتر این شرکتهایی که این دستگاههارو میفروشن فیلترهایه اولیشون خوب عمل میکنن و بعد که ما خودمون میخاییم فیلتر تهیه کنیم جون از جنسه نا مرغوب خرید میکنیم به مشکل میخورین ، الان فکر میکنم مارکه تصفیه من پیوری کام باشه که الان چند ساله داره کار میکنه ، شما یه سیستم تو رنجه حدود 500/000 بگیری جوابه کارتو میده ، البته میتونی با نصابشم صحبت کنی که ضمانت بده که تی دی اسه کمتر از ،10 رو بهت باید تحویل بده ،

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام دوستان
    بزرگان فروم واساتید
    یه پیشنهاد
    چرا یه تاپیک مخصوص دستگاه تصفیه راه اندازی نمی کنین تا همه بتونن اطلاعات ازش بگیرن؟ نحوه کارکرد ، انواع رزین، مرحله ها، و همه چی درکل.
    الان توی تاپیک من اطلاعات خوبی هست اما بازم جا داره، حتی با عکس و فرق میان دستگاه ها و انواع رزین اونها و تعویضشون و همه چی.
    ممنون

سلام
    داخل سایت مطالب خوبی هست راجع به دستگاه ro رزین و تی دی اس صفرو این مباحث
    فکر کنم منم یه تاپیک برا جمع کردنش داشته باشم اخه دستگاه خودمو خودم جمع کردم(البته دقیقا مطمئن نیستم تاپیک زدم یا نه)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها

سلام
    داخل سایت مطالب خوبی هست راجع به دستگاه ro رزین و تی دی اس صفرو این مباحث
    فکر کنم منم یه تاپیک برا جمع کردنش داشته باشم اخه دستگاه خودمو خودم جمع کردم(البته دقیقا مطمئن نیستم تاپیک زدم یا نه)
    سلام فربد جان
    مطالب خیلی خوبن اما منسجم نیستن، الان تاپیک من با کمک دوستان مطالب خیلی خوبی داره اما یه جای مختص به خودش می خواد، من خودم اطلاعاتم فقط همینایی هست که بچه ها گفتن، بیشتر بلد نیستم، کار یه وارد هست، مطالب ایمان و یونس خیلی جامع و کافی بودن.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16983
    سلام دستگاه رو برای چه کاربردی نیاز داری اگه دستگاه خوب میخوای کنت بگیر که محصول کشور هنده بقیشون میگن امریکا ولی همشون توی ایران ساخته میشن کنت قیمتش 680 تومن که فیلتر یو وی +یو اف +آر او رو بهتون میده

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام فربد جان
    مطالب خیلی خوبن اما منسجم نیستن، الان تاپیک من با کمک دوستان مطالب خیلی خوبی داره اما یه جای مختص به خودش می خواد، من خودم اطلاعاتم فقط همینایی هست که بچه ها گفتن، بیشتر بلد نیستم، کار یه وارد هست، مطالب ایمان و یونس خیلی جامع و کافی بودن.

بله متاسفانه دلیل منسجم نبودن هم اینه که دوستان کم لطفی میکنند و سوالات تو تاپیک خودشون پرسیده نمیشه و دوستانی هم که جواب میدن جواب رو کپی نمیکنند تو تاپیک مربوطه و همونجا جواب میدن
    خیلی راجعبه این قضیه تذکر دادیم خواهش کردیم درخواست کردیم ولی بی فایده است
    البته خیلی بهتر شده امیدواریم بهتر از اینم بشه
    ویرایش توسط farbodb : 4th January 2015 در ساعت 06:00 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام
    دوستان دیروز یه روش خیلی خوب برای کشتن آبتازیا یاد گرفتم که خودم امشب تست کردم و ۱۰۰٪ جواب داد.
    وسایل مورد نیاز
    یه سرنگ با سرسوزن
    یُد
    من یه سرنگ ۵ میل رو برداشتم و چهار تا آبتازیا داشتم که برای هرکدوم یک و‌نیم میل زدم. مُردن!!! در جا
    فقط یه نکته کنکوری داره
    باید بخوره توی دهنش، وسطش یه سوراخه که اون دهنشه، بزنین اون تو و تمام.
    موفق باشین.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    سلام
    دوستان دیروز یه روش خیلی خوب برای کشتن آبتازیا یاد گرفتم که خودم امشب تست کردم و ۱۰۰٪ جواب داد.
    وسایل مورد نیاز
    یه سرنگ با سرسوزن
    یُد
    من یه سرنگ ۵ میل رو برداشتم و چهار تا آبتازیا داشتم که برای هرکدوم یک و‌نیم میل زدم. مُردن!!! در جا
    فقط یه نکته کنکوری داره
    باید بخوره توی دهنش، وسطش یه سوراخه که اون دهنشه، بزنین اون تو و تمام.
    موفق باشین.

داداش اینم یکی از روشهای کشتنشون هست. ولی حواستون باشه که ید مسمومیت میاره. البته اگر بیشتر از دوزش مصرف بشه و خیلی از دوستان رو دیدم که اور دوز ید ماهیاشون نابود شدن. پس حواستون باشه که بیشتر از دوز نوشته شده رو قوطیش وارد تانک نشه. موفق باشید

صفحه 854 از 1093 نخستنخست ... 354754804835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873904954 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)