همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein66 نمایش پست ها
    سلام من به تازگی یک آکواریوم آماده مخصوص آب شور ازمارک ماهیران راه اندازی کردم دراین تانک که ازنوع آماده است سامپ درپشت آکواریوم واز نوع آماده است شامل یک فضای ابرفیلتر یک فضا برای سرامیک رینگ یک فضا برای بیوبال واسکیمر ودرفضای آخر واترپمپ قراردارد وبه شکلی است که نور آکواریوم وارداین فضاها نمیشود بااین توصیف چگونه میتوانم نیترات زدایی کنم آیا امکان تعبیه رفیجیوم یاatsدراین آکواریوم هست آیامیتوان گیاهانی که کار رفیجیوم را انجام میدهنددرداخل خودآکواریوم تعبیه کرد دنیتراتورهم که ظاهرا بوی بد متساعدمیکند آیاتنهاراه سیفون کردن است توضیح اینکه این آکواریوم 100لیتری است
    دوست عزیز مبارک باشه.بیوبال را اصلا استفاده نکنید چون کاراییش اینجوری خیلی کم هست وجز اینکه فضا شما را میگیره ,بهتر بود بجای سرامیک از نیم لیتر ماتریکس استفاده میکردید البته بسیاری از دوستان اعتقاد به مدیا ندارند واگه لایوراک وشن به میزان کافی داشته باشید در همان مکانها باکتری سازی میشه.بهتره قبل از اینکه ماهی داخل اک بندازید ببینید اب چجوری جریان داره داخل اک مخصوصا قسمتی که اب به سامپ میریزه حتما به صورت ابشاری باشه چون چندتا از دوستان این مشکل را داشتند.در مورد رف شما نمیتونید توی این سامپ رف درست کنید ولی میتونید جدا درستکنید وبا یه واترپمپ اب را انتقال بدید.در اکهای کوچک بهترین کار سیفون هست واگرم خواستید میتونید از مدیا نیترات گیر وفسفات گیراستفاده کنید.من خودم از بایو پلیت چند روزی هست در اک نانو استفاده کردم ولی هنوزجواب نداده که به شما توصیه کنم.

اقای نوروزی ببخشید من تا مینوشتم شما فرستاده بودید.سواد وگوشی درستی که ندارم یک ساعت میشه تا پست بزارم این میشه که بعضی وقتها پستهای تقریبا مشابه میزارم
    ویرایش توسط شادکامی : 31st December 2014 در ساعت 09:57 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16983
    سلام
    واتر پمپ مناسب برای 200 لیتر چی پیشنهاد میدین و قیمتش چنده
    لوله پولیکای فشار قوی 1/2 کجا گیر میاد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14530
    س
    سلام دوستان...
    ایا نیترات باعث مرگ ماهیها میشه؟
    توی این هفته 3تا تلفات داشتم وفقط نیترات اب بالا بوده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir darvish نمایش پست ها
    س
    سلام دوستان...
    ایا نیترات باعث مرگ ماهیها میشه؟
    توی این هفته 3تا تلفات داشتم وفقط نیترات اب بالا بوده
    بله. اگر به سرعت بالا بره میتونه باعث مرگ بشه. ولی مگه نیتراتتون چقدر بالا بوده ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    8452
    سلام
    دوستان اینی که عکسشو گذاشتم چیه مزاحمه یا مراحم ؟ روش نابودیش چیه . ممنون اگه راهنمایی کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14530
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    بله. اگر به سرعت بالا بره میتونه باعث مرگ بشه. ولی مگه نیتراتتون چقدر بالا بوده ؟
    یکم اب اکو بردم نواب تست کردن رنگش قرمز شد..اونجا گفت خیلی بالا رفته نیترات

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14530
    با سلام..بهترین شوری بای آکواریوم ریف چه مقدار باید باشه بهتره؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed007 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اینی که عکسشو گذاشتم چیه مزاحمه یا مراحم ؟ روش نابودیش چیه . ممنون اگه راهنمایی کنید.
    سلام
    اوه اوه چه کردی شما!!! اینا رو چه جوری وارد تانک کردی؟ سنگ گرفتی یا خودش در اومد ؟ اینا آبتازیا هستن، یه نوع شقایق سمی که ماهیا رو می زنه و مضر هست، اگه رو‌ یه سنگ هستن، سنگ رو اول توی آب نمک غلیظ بذار برای چند دقیقه کوتاه و به اصطلاح اوردوز کن و بعد با چاقو بیافت به جون اینا و بکششون ویا یه دارو داره که اسمش رو نمی دونم ولی از فروشگاه های معتبر بخر و طبق دستورالعمل انجام بده، همه رو می کشه فقط سریع که عین قارچ زیاد می شن و کل تانک رو می گیرن.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir darvish نمایش پست ها
    یکم اب اکو بردم نواب تست کردن رنگش قرمز شد..اونجا گفت خیلی بالا رفته نیترات
    با اجازه اساتید سایت چون قضیه فورس ماژور هست من تجربه خودم و‌دستورات قبلی شما رو‌ اینجا می ذارم. اگه ناقص یا اشتباهه لطفاً اصلاح کنین.
    نیترات و نیتریت و فسفات و آمونیاک از عوامل خیلی خطرناک توی تانک هستن، شما تست این چهارتا رو با مارک api یا سالیفرت بخر و داشته باش اگه کیت کامل رو نمی تونی بخری.
    برای نیترات اول از همه رفرجیوم کمک می کنه، اگه نداری راه بنداز، توی سایت طریقه ساختش هست، بعد از نیترات گیر jbl توی سامپ بذار، برای ۳۵۰ لیتر ۲ بسته کافیه. و الان هم با آب ro, در عرض یک هفته سه بار سه تا ۲۵٪-۳۰٪ آب سیفون کن تا نیترات برگرده سر جاش ، فقط دو شب در میون باشه که به تانکت فشار نیاد.
    موقت هم می تونی از محلول یا پودر erase cl محصول برایتول استفاده کن تا موقت بیاره پایین تا سیکلت درست شه ، فقط عیناً طبق دستورش عمل کن تا آب سمی نشه.
    موفق باشی

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اكواريوم
    شماره عضویت
    16798
    سلام دوستان يكماهي هست كه يك شقائق سنگ وارد تانك كردم از لحاظ وضعيت نور و شرايط اب همه چيز مناسبه شقايق هم بخوبي باز ميشه و سر حاله ولي أوائل ورود به تانك چنتا از شاخه هاش از بين رفت ايا امكان پر شدن سوراخهاي خالي يعني رشد شقائق سنك هست يا خير بغير از زيو و فيتو پلنكتون غذاي ديگه اي ميشه بشؤن داد

صفحه 852 از 1093 نخستنخست ... 352752802833834835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871902952 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)