همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط el.behzad نمایش پست ها
    سلام و تشکر یعنی بیوبال رو بیخیال بشم و لوله بزارم بهتر جواب میده
    سلام
    الان دیگه کمتر کسی از بیوبال استفاده میکنه ، چون در طول زمان باعث گیر کردن آشغال میشه و مستقیم روی نیترات تانک تاثیر داره
    بهتره لوله کار کنید ، و سر لوله یه زانو بصورت عصا بزنید که باعث جلو گیری از صدای خرخر بشه
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16950
    سلام حدودیک ماه است یک آکواریوم آب شور100لیتری آماده بامارک ماهیران را راه اندازی کردم 2هفته پس از قراردادن لایو راک که از یک آکواریم دیگه به آکواریم خودم انتقال دادم 2عددماهی دمسل هم به آن اضافه کردم،الان ماهی ها سرحالند چندسؤال دارم1-الان پس از2هفته رنگ لایو راک زرد تاقهوه ای شده است آیا اشکال دارد یا مسئله ای نیست2-همراه راک یک خرچنگ کوچک هم وارد شده است آیا آسیب رسان است وآن رادربیاورم یا مانعی ندارد3-چه زمان میتوانم ماهی های دیگری به تانک اضافه کنم 4-هرچندوقت باید نیترات اب رااندازه گرفت واگربالا بودچه باید کرد5-چه غذایی باچه مارکی ازنوع غذاهای خشک مناسب است توضیح اینکه همراه با راک یک ستاره دریایی کوچک ویک ریف هم اضافه شده است.ازسایت خوبتون که کاشکی زودتر با آن آشنا میشدم تشکر میکنم

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein66 نمایش پست ها
    سلام حدودیک ماه است یک آکواریوم آب شور100لیتری آماده بامارک ماهیران را راه اندازی کردم 2هفته پس از قراردادن لایو راک که از یک آکواریم دیگه به آکواریم خودم انتقال دادم 2عددماهی دمسل هم به آن اضافه کردم،الان ماهی ها سرحالند چندسؤال دارم1-الان پس از2هفته رنگ لایو راک زرد تاقهوه ای شده است آیا اشکال دارد یا مسئله ای نیست2-همراه راک یک خرچنگ کوچک هم وارد شده است آیا آسیب رسان است وآن رادربیاورم یا مانعی ندارد3-چه زمان میتوانم ماهی های دیگری به تانک اضافه کنم 4-هرچندوقت باید نیترات اب رااندازه گرفت واگربالا بودچه باید کرد5-چه غذایی باچه مارکی ازنوع غذاهای خشک مناسب است توضیح اینکه همراه با راک یک ستاره دریایی کوچک ویک ریف هم اضافه شده است.ازسایت خوبتون که کاشکی زودتر با آن آشنا میشدم تشکر میکنم
    سلام دوست عزیز به پارسی پت خوش اومدید
    در دنیای آب شور اطلاعات و صبر داشتن از اهم امور هستش هرگز عجله نکنید حتما قبل از هر کاری راجع به انجامش خوب تحقیق کنید که ضرر نکنید خدایی نکرده

شما سیکل رو طی کردید؟
    1-رشد دیاتم یا همون جلبک قهوه ای در ابتدای راه اندازی تا حدی طبیعی هست سیستم نور تانکتون مخصوص آب شور هست؟ نور خورشید به تانکتون میخوره یا خیر؟
    2- این خرچنگای کوچیک قهوه ای خیلی مشکل ساز نیستن ولی اگه میتنید خارجش کنید بهتره
    3- اگه سیکل رو طی کردید کم کم میتونید وارد کنید ولی به آرامی و ماهی هایی که به حجم تانکتون بخوره رو خریداری کنید!
    4- معمولا در اوایل نیترات هفتگی چک میشه بازم قانون نیست تا بستگی داره روند تغییرات نیتراتتون چطوریاس. کم کم دستتون میاد. این تالار رو مطالعه بفرمایید
    روشهای کاهش نیترات
    5-این تالار رو مطالعه بفرمایید
    اصول تغذیه آبزیان آب شور
    برای ریف فعلا خیلی زوده حداقل 6 ماه اول سراغش نرید که تلفات میدید

موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز در مورد همه سوالاتتون استاد عزیز توضیح دادند فقط اون ریفی که نوشتید به احتمال زیاد اپتازیا باشد که مضر هست یا یک عکس بزارید تا دوستان بهتان کمک کنند یا سرچ کنید تا تصویر واطلاعاتی بدست بیارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981

9

نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    درسته ولی اگه به اسکیمر نرسه وداخل اک بمونه که اسکیمر نمیتونه تمیز کنه تنها راهی که اینها وارد سامپ بشن اینه که اب بصورت ابشاری وارد اورفلور بشه,حتی بعضی وقتها موجساز هم نمیتونه این چربیها را با اب مخلوط کنه وبصورت یک لایه یکدست روی اب اک میمونند
    متسکر.دیگه تصمیم گرفتم اورفلو بزنم ولی لبه شیشه چند سانت از ماکزیموم سطح آبگیری آکواریوم پایین تر باشه؟( که از اونجا به بعد رو پلکسی دندونه دار بزنم.)

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    متسکر.دیگه تصمیم گرفتم اورفلو بزنم ولی لبه شیشه چند سانت از ماکزیموم سطح آبگیری آکواریوم پایین تر باشه؟( که از اونجا به بعد رو پلکسی دندونه دار بزنم.)
    دوست عزیز بهتره پلکسی را از پایین بزنید چون اونجور شیشه شفاف هست وداخل اورفلور مشخصه ودو رنگ از کار در میاد. فقط قسمت پایین دندانها یک سانت کمتر از جایی باشه که میخواید سطح اب باشه چون طبیعتان چند میلیمتری اب بالا میره بعد خالی میشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16950
    باتشکر ازتوضیحات سریع اساتید گرامی ،پرسیدیدسیکل روطی کردم که نمی دونم چیه ولی حدود یک ماه ازقراردادن راک درون آکواریوم میگذره و2عدد ماهی رو 2هفته بعداز قراردادن راک اضافه کردم ولی تاالان یک ماه از قراردادن راک گذشته آکواریم من ازنوع MA882ماهیرانه با2عدد لامپ FULآبی وسفیدولامپهای LEDکه بیشترنورسفیدروروشن میکنم ونورش زیادهم هست این دیاتم ها تمام سطح راک رو گرفته وازخوشگلی در آورده چطورمیشه کمش کرد. ضمنا به آکواریوم آفتاب نمیخوره خواستم عکسچیزی که به عنوان ریف میشناسم وبه راک چسبیده براتون بذارم تا راهنمایی بفرمایین ولی مثل اینکه نمیشه عکس گذاشت ولینک میخوادممنون ازراهنماییتون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    باتشکر ازتوضیحات سریع اساتید گرامی ،پرسیدیدسیکل روطی کردم که نمی دونم چیه ولی حدود یک ماه ازقراردادن راک درون آکواریوم میگذره و2عدد ماهی رو 2هفته بعداز قراردادن راک اضافه کردم ولی تاالان یک ماه از قراردادن راک گذشته آکواریم من ازنوع MA882ماهیرانه با2عدد لامپ FULآبی وسفیدولامپهای LEDکه بیشترنورسفیدروروشن میکنم ونورش زیادهم هست این دیاتم ها تمام سطح راک رو گرفته وازخوشگلی در آورده چطورمیشه کمش کرد. ضمنا به آکواریوم آفتاب نمیخوره خواستم عکسچیزی که به عنوان ریف میشناسم وبه راک چسبیده براتون بذارم تا راهنمایی بفرمایین ولی مثل اینکه نمیشه عکس گذاشت ولینک میخوادممنون ازراهنماییتون
    منظور از طی شدن سیکل٬ صفر شدن آمونیاک و نیتریت هست. که البته ممکنه نیتریت صفره صفر هم نشه. ولی باید حداقل مقدار نیتریت رو داشته باشید. برای تشخیصشم باید یک تست نیتریت بگیرید. ولی از اونجایی که ۲تا ماهیتون هنوز زنده هستن و یک ماه از راه اندازی گذشته احتمالا سیکل طی شده. نورتون رو هم بیشتر از ۸ ساعت روشن نکنید و من پیشنهاد میکنم که ۸ ساعت آبی و ۵ ساعت از این هست ساعت رو سفیدها رو هم همراه آبی ها روشن کنید. مشکل دیاتوم هم دو دلیل داره. اول تو تانکهای تازه تاسیس و دوم وقتی که جریان کمه. اگر موج ساز ندارید یکی بگیرید. گابی شن خوار و شاه بلنی هم میتونن کمک کنن.
    عکس هم از لینک زیر میتونید بذارید. موفق باشید.
    آپلود سنتر آپلود عکس حیوانات خانگی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16950
    سلام وعرض تشکراز دوستان گرامی این چیزی که همراه باخرید راک ،روی راک چسبیده بود ودرزمانهای مختلف بازوبسته میشه وقتی بازمیشه وسطش نارنجیه چیه وآیابه نگهداری خاصی لازم داره؟عکسش روهم آپلودکردم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16950
    خیلی ممنون ازراهنمایی همه عزیزان

صفحه 850 از 1093 نخستنخست ... 350750800831832833834835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869900950 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)