همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    .

شقایقم نمی تونه بره توی موج ساز، از این مطمئنم، چون جای موج سازم رو برای گردش بهتر آب توی آک با توجه به فیلمای یوتیوب عوض کردم و فکر کنم بهتر شده ، فسفات اومده پایین شکر خدا، نیترات و نیتریت تقریباً ثابت هستن با میزان خیلی کم، سیفون هم زدم ۳۰٪، حالا امشب باز تست بزنم ببینم چطور شده..
    اون هم که فرمودین اصلاً شبیه میگو یا کِرم نبود، دقیقاً یه خرچنگ با دوتا چنگک بزرگ که شش تا پا داشت و کج هم راه می رفت، الان چیزی که فرمودین خطرناک نیست ۱۵-۲۰ تا پست قبلی رو بخونین صحبت راجع به همین مانتیس بود که همه گفتن خطرناکه و ماهیا رو‌می زنه و می کشه واسه همین باید لایوراکها رو ‌جشوند تا هرچی هست بمیره.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    دوست عزیز حتمالا همونجور که گفته بودید مریض شده ,مرده.خداراشکر ولی حتما پارامترهای اب را دوباره چک کنید.من نگفتم که میگو مانتیس خطر نداره میگو مانتیس با میگوی پیستول فرق داره میگوی مانتیس خیلی خطرناک هست.اونجور که میگید خرچنگ هست ودلیلی نداره توی اک نگهش دارید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز حتمالا همونجور که گفته بودید مریض شده ,مرده.خداراشکر ولی حتما پارامترهای اب را دوباره چک کنید.من نگفتم که میگو مانتیس خطر نداره میگو مانتیس با میگوی پیستول فرق داره میگوی مانتیس خیلی خطرناک هست.اونجور که میگید خرچنگ هست ودلیلی نداره توی اک نگهش دارید
    من فکر می کردم اینا از یه خانواده هستن و جفتشون یه جورن و با یه رفتار تقریباً ، چیزی در موردشون نمی دونم و توی فروم هم چیز خاصی نبود، نه شکل و شمایل و توضیحات، می تونین لطفاً کمی اطلاعات در مورد اینها بدین و علت و نوع کارکرد و عملشون رو بگین؟
    ممنون

ویرایش توسط Drax777 : 26th December 2014 در ساعت 06:05 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    سلام
    دوستان در مورد مهتابیهای اودیسه کسی اطلاعاتی داره ؟من یه دو نه اکتنیک و یه دونه 10000کلوین سفید خریدم میخوام بدونم کیفیتشون چجوریه ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    من فکر می کردم اینا از یه خانواده هستن و جفتشون یه جورن و با یه رفتار تقریباً ، چیزی در موردشون نمی دونم و توی فروم هم چیز خاصی نبود، نه شکل و شمایل و توضیحات، می تونین لطفاً کمی اطلاعات در مورد اینها بدین و علت و نوع کارکرد و عملشون رو بگین؟
    ممنون

دوست عزیز میگو پیستول دارای یک دست بزرگ هست ولی مانتیس اینگونه نیست,میگو مانتیس دستهاش را زیر سرش جمع میکند ولی پیستول دستهایش را جمع نمیکند.مانتیس خیلی خطرناک هست حتی سخت پوستان ومیگوهاوماهیهارا میخورد ولی پیستول کاری بهشون ندارد وراحت میتونید حتی در اک ریف نگه دارید واز باقیمانده غذاهای بین سنگها وشنها تغذیه میکند ولی صدای حالت بشکن از خودش ایجاد میکند که شما راحت متوجه میشوید واگه ندونید از کجاست فکر میکنید شیشه شکسته که این تنها مشکلی هست که میگو پیستول ایجاد میکند

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان میخواستم دو نوع غذای مرجان بخرم ، موندم کدوماشو بر دارم
    اگه شما بودید کدوماشو انتخاب میکردید؟
    1- reef snow
    2-phitocrom
    3-زئوپلانگتون متوسط

سلام
    بنظر من ریف اسنو و زئوپلانگتون خوبه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16576
    با سلام خدمت دوستان من يه مدتي هست در حال راه اندازي يه آكواريم هستم دوستان در مواقعي كه مشكل داشتم راهنمايي كردن الان چند تا سوال دارم ممنون ميشم راهنمايي كنيد .
    1- سيستم اورفلو رو لوله بزارم و از سطح آب مكش داشته باشه بهتره يا بيوبال بريزم از كف مكش داشته باشه بهتره من امكان هر دوتاشم دارم چون هنوز انجام ندادم
    مدل بيوبالي هنوز رايج هست يا نه
    2- تستهاي اصلي ph , kh و فسفات و نيترات و نيتريت و آمونياك و كلسيم و منيزيم هستن واسه ريف و ماهي از چه ماركي باشه خوبه ( jbl يا api )
    3- چه استارتري بگيرم واسه شروع خوبه خيلي گرون نباشه
    4- يه سري مواد لازم واسه آكواريم هست كه هفته اي يه بار يا دو هفته استفاده ميشه چي هست بگيد تهيه كنم فك كنم 7 تا هست
    5- واسه بهتر شدن رنگ سنگها كه رو به بنفش شدن ميره از چي استفاده ميكنن
    6- غذا واسه ريف چي هت اگه معرفي كنيد ممنون ميشم كه به صورت مايع باشه ميدونم كه ميشه ميگو داد ولي مشكلات خودشو داره اونم
    7-نمك 20 كيلويي برايت ول تهيه كنم خوبه
    با تشكر

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط el.behzad نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان من يه مدتي هست در حال راه اندازي يه آكواريم هستم دوستان در مواقعي كه مشكل داشتم راهنمايي كردن الان چند تا سوال دارم ممنون ميشم راهنمايي كنيد .
    1- سيستم اورفلو رو لوله بزارم و از سطح آب مكش داشته باشه بهتره يا بيوبال بريزم از كف مكش داشته باشه بهتره من امكان هر دوتاشم دارم چون هنوز انجام ندادم
    مدل بيوبالي هنوز رايج هست يا نه
    میتونی از کف سوراخ کنید و بدون بیوبال استفاده کنید ، اگه میخواید از پشت سوراخ کنید بهتره آورفلو اکسترنال استفاده کنید
    2- تستهاي اصلي ph , kh و فسفات و نيترات و نيتريت و آمونياك و كلسيم و منيزيم هستن واسه ريف و ماهي از چه ماركي باشه خوبه ( jbl يا api )
    بنظر من تست نیتریت و آمونیاک برای اوایل راه اندازی کاربرد داره و میتونید این دوتا تست را ببرید مغازه های آبشور اونا براتون انجام بدن ، صرفه جویی مشه در خرید تست
    برندسالیفرت معتبر ترین هست تو بازار فعلی ولی api هم نسبت به تعداد تست و .... بد نیست
    ی3- چه استارتري بگيرم واسه شروع خوبه خيلي گرون نباشه
    میکروباکتر 7 یا دنیترول جی بی ال ، البته هر برندی بگیرید این کارو انجام میده ولی این دوتا بیشتر مورد استفاده قرارگرفته
    4- يه سري مواد لازم واسه آكواريم هست كه هفته اي يه بار يا دو هفته استفاده ميشه چي هست بگيد تهيه كنم فك كنم 7 تا هس
    اگه منظورتتون مکمل ها باشه که شامل کلسیم ، الکالین ، منیزیم ، استرانسیوم ، ید ، عناصر کمیاب و .....
    5- واسه بهتر شدن رنگ سنگها كه رو به بنفش شدن ميره از چي استفاده ميكننری
    فقط صبور باشید ، از منبع نوری معتبری استفاده کنید ، شرایط آب را در حالت نزدیک به ایده آل نگه دارید خودش بنفش میشه
    6- غذا واسه ريف چي هت اگه معرفي كنيد ممنون ميشم كه به صورت مايع باشه ميدونم كه ميشه ميگو داد ولي مشكلات خودشو داره اونم
    میتونید از انواع غذاهای پلانگتونی و زئوپلانگتونی استفاده کنید که تعدادشون هم زیاده
    7-نمك 20 كيلويي برايت ول تهيه كنم خوبه
    بله خوبه
    با تشكر

سلام دوست عزیز
    جواب سوالاتتون را بصورت کلی دادم بازم اگه سوالی داشتید یه تاپیک باسم خودتون باز کنید و مرحله به مرحله برید جلو و سوالات احتمالی را بپرسید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16576
    سلام و تشکر یعنی بیوبال رو بیخیال بشم و لوله بزارم بهتر جواب میده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16983
    سلام
    دوستان ایا برای ای تی اس میشه از نور ال ای دی استفاده کرد یا نه

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط eleyawood نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ایا برای ای تی اس میشه از نور ال ای دی استفاده کرد یا نه
    سلام دوست عزیز
    به پارسی پت خوش اومدید
    از انواع نور ها دوستان استفاده کردن و جواب داده
    من خودم از مهتابی زیر کابینتی استفاده کردم خوب جواب گرفتم

لطفا سوالات هر بخش رو تو تاپیک خودش بپرسید که ارشیو سایت برای بعد ها هم کارایی داشته باشه

صفحه 849 از 1093 نخستنخست ... 349749799830831832833834835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868899949 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)