کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    نميدونم ولي فك كنم سوبو ٣٠٠ زياده واسه اك به اين كوچيكي شايد دليلش اين باشه باز دوستان بهتر ميتونن.نظر بدن

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    اره زیاد هست ولی تو رفتار ماهیها تاثیر نداشته . قبلا هم همین طوری بودن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    تاپیک دارم :اکواریوم 120 لیتری همه مشخصات هست
    سوال پرسیدم اونجا ولی طول کشید تا جواب بدن دوستان برا همین اینجا هم مطرح کردم
    بله من الان دیدم تایپیکه آکواریومتونو ، و داشتم مطالعه میکردم . از دوستان هم ممنون میشم در اونجا کمک و راهنمایی کنن .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دوست عزیز موج سازتون خیلی خیلی زیاده برای تانکتون. گردش آبش ۷۵۰۰ لیتر در ساعته. البته به گفته خود شرکت. اگر نصف اینم باشه باز برای تانک شما خیلی زیاده. موج سازتون رو چند روزی خاموش کنید. یک دلیل اصلی این هست. تست فسفات و KH هم از تانکتون بگیرید و نتیجه رو اعلام کنید. نتیجه این تستها هم میتونه دلیل بعدی باشه.
    ویرایش توسط imaan : 1st December 2014 در ساعت 01:55 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوست عزیز موج سازتون خیلی خیلی زیاده برای تانکتون. گردش آبش ۷۵۰۰ لیتر در ساعته. البته به گفته خود شرکت. اگر نصف اینم باشه باز برای تانک شما خیلی زیاده. موج سازتون رو چند روزی خاموش کنید. یک دلیل اصلی این هست. تست فسفات و KH هم از تانکتون بگیرید و نتیجه رو اعلام کنید. نتیجه این تستها هم میتونه دلیل بعدی باشه.
    من معذرت می خوام اینو می گم اما توی تاپیک خودم وقتی از خاموش کردن موج ساز حرف زدم کلی دعوام کردن که کل سیکل به هم می خوره، بعد از تحقیق دیدم دوستان درست گفتن، شما عکس که نذاشتی اما احتمال زیاد مشکل از موج سازتون هست که خیلی قوی هست، اگه می تونی عوضش کن اگه نه با یه دیمر سرعت اون رو کم کن. در ضمن مپاظب باشین موج ساز مستقیم تو سر ماهیا نزنه، آب باید به قولی گفتنی به صورت ساعتگرد در گردش باشه.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نظر شما هم کاملا محترم هست. ولی من خودم تو تانک قبلیم برای اینکه شقایقم از روی سنگ نیفته یک ماه موج ساز رو خاموش کردم و نه مشکلی برای کسی پیش اومد و نه مشکلی تو سیکل ایجاد شد. تو تانک الانم هم یکی دو بار به مدت ۲-۳ روز خاموش کردم و مشکلی نبود. مشکل زمانی تو سیکل بوجود میاد که باکتری ها از بین برن. آیا تو سامپ که مدیا هست و تو مدیاها باکتری هست موج سازی وجود داره؟ تنها جریان واترپمپ هست که اون توی تانک هم هست. فقط توی تانک کمی قدرتش کمتره. از طرفی هم تو سامپ مدیاها هستن که باکتری رو تامین میکنن. در عین حال هرچی که دوستان بگن بنده هم استفاده میکنم و فقط تجربه شخصیم رو اعلام کردم. موفق باشید.
    ویرایش توسط imaan : 1st December 2014 در ساعت 02:25 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    ببخشید اگه میتونید علاوه بر تستهایی که اقای ایمان گفتند تست امونیاک هم بزنید.موجساز را هم چند روزی خاموش کنید گردش اب تقریبا ٧٠برابر حجم تانک هست که این خیلی زیاده .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    16848
    با سلام خدمت دوستان.
    اگه یادتون باشه ۲ هفته پیش تانکم و اشتباهی و ندانسته با آب شهر پر کردم و دوستان لطف کردن و گفتن با آب ro هفته ای ۲۰%سیفون کنم.الان یه دست
    گاه ro گرفتم به نظرتون کل آب و عوض کنم بهتر نیست؟؟؟؟؟
    در ضمن نظر تون راجعبه نور بلک لایت که یه نوع نور ماورا بنفشه رو میشه روی تانک استفاده کرد؟ یه نوع نور فسفری میده .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط masiha666 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.
    اگه یادتون باشه ۲ هفته پیش تانکم و اشتباهی و ندانسته با آب شهر پر کردم و دوستان لطف کردن و گفتن با آب ro هفته ای ۲۰%سیفون کنم.الان یه دست
    در ضمن نظر تون راجعبه نور بلک لایت که یه نوع نور ماورا بنفشه رو میشه روی تانک استفاده کرد؟ یه نوع نور فسفری میده .
    سلام
    در مورد نورت چیزی نمی دونم اما آب رو همون ۲۰-۳۰٪ کم کن،اونم هر دو سه روز یه بار، یکباره عوض کنی کل سیکل رو بهم می زنی و تمام باکتری ها رو نابود می کنی ، من یه پودر erase cl گرفتم که خیلی کمکم کرد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    من معذرت می خوام اینو می گم اما توی تاپیک خودم وقتی از خاموش کردن موج ساز حرف زدم کلی دعوام کردن که کل سیکل به هم می خوره، بعد از تحقیق دیدم دوستان درست گفتن، شما عکس که نذاشتی اما احتمال زیاد مشکل از موج سازتون هست که خیلی قوی هست، اگه می تونی عوضش کن اگه نه با یه دیمر سرعت اون رو کم کن. در ضمن مپاظب باشین موج ساز مستقیم تو سر ماهیا نزنه، آب باید به قولی گفتنی به صورت ساعتگرد در گردش باشه.

ممنون از همه
    دیمر سرعت رو چطوری باید نصبش کنم ، سایز خاصی داره؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط masiha666 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.
    سلام دوست عزيز به جمع ما و پارسی پت خوش اومدید
    لطفا در قسمت عکسهای آکواریوم آب شور یه تایپیک باز کنید و در پست اول همسانسازی رو قرار بدید و ما با دونستن اطلاعات کامل آکواریوم شما بسیار بهتر میتونیم راهنمایی کنیم
    الان چه آبزیانی تو آکواریوم دارید ؟
    تا حالا تست زدید ؟

send by tapatalk

صفحه 825 از 1093 نخستنخست ... 325725775806807808809810811812813814815816817818819820821822823824825826827828829830831832833834835836837838839840841842843844875925 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)