کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ha2000 نمایش پست ها
    سلام دوستان امروز ٢ تا بلو تانگ گرفتم يكيشون بشدت سفيدك زده چيكترش كنم و چه داروي بايد بش بدم تانكم ٦٠٠ ليتري و دمارو رو ٣٠ درجه اوردم لطفا راهنمايي كنيد
    اگه فقط چندتا پست قبلی رو می خوندین جواب سوالتون توش بود، موفق باشی:

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

سلام
    عکس زیاد واضح نیست
    با عکسهای این لینک مقایسه کنید و هر بیماری راه درمانش نوشته شده

http://www.parsipet.ir/thread16411.html

این مدیا تقریبا مثل بایو پلت هستش و کربن رو در اختیار باکتریها برای تکثیر و رشد بیشتر قرار میده و به نظر من شما در ابتدا رف رو راه اندازی کن مقدار زیادی از مشکلات نیترات و فسفات و سلیکات حل میشه

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    دوستان
    خرگوش دریایی هم جزو نظافتچیا هست؟
    دوست عزیز من چند ساله یه روباه سلطنتی دارم بعضی وقتها که به ماهیها کم غذامیدم میره سراغ جلبکهای قهوه ای ولی به اون شکلی که شما میگید نه نظافتچی نیست

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    دوستان من واسه فسفات و نیترات آبم کاتالیست(catlyst) برایت ول رو بگیرم بنظرتو یا xport برایت ول نمی دونم کدوم بهتره
    بایوپلیت برایتول بنظر من کارایی بالایی داره وخوبه ولی در موردxportمتوجه نمیشم منظورتون کدومشون هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من دوتا دلقک دارم قبل اینکه شقایق بگیرم با هم جفت بودن ولی با اومدن شقایق سبا یکش که زورش زیاد بود صاحاب شقایق شد بعد واسه دلقک دومی دلم سوخت واسش یه شقایق بابل گرفتم الان دلقکی که زور میگفت هر دو رو صاحاب شده ، چه راهی به نظرتون میرسه که هر یکی به یک شقایق بره البته شقایق بابل رو امروز خریدم
    سلام بهترین راه اینه دلغک زور گو رو با شقایقش برای مدتی تو تانک قرنتینه کنید یا اگه قرنتینه دارید اونجا قرنتینه کنیدش تا یک هفته ای بعد یک هفته به صورت ازمایشی ازادش کنید به این صورت درگیری بین شون کم خواهد شد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    سلام دوستان امروز ٢ تا بلو تانگ گرفتم يكيشون بشدت سفيدك زده چيكترش كنم و چه داروي بايد بش بدم تانكم ٦٠٠ ليتري و دمارو رو ٣٠ درجه اوردم لطفا راهنمايي كنيد
    بلو تانک ماهی حساس و مستعد به بیماری سفیدک هستش اگه بیماری تو سطح پیشرفته هستش دو راه دارید
    راه اول درمان داروی هستش زودتر جواب میده و احتمال بهبودی بیشتره اگه قرنتینه دارید از داروی متیلن بلو یا Sera protozol یا داروهایی با ترکیبات 37% فرمالین و مالا شیت گرین با توجه به دستور مصرف استفاده کنید
    راه دوم .اگه ماهی غذا خور هستش که بعید میدونم ماهی رو با جلبک های دریایی خیس خورده تو عصاره سیر و خیس خورده تو مولتی ویتامین تغذیه کنید
    یادتون نره هیچ وقت تو خانواده جراح ها غذایی جلبک خیلی خیلی خیلی مهمه چون باعث تقویت سیستم دفاعی بدن ماهی میشه
    ویرایش توسط wow2005dlta : 21st November 2014 در ساعت 04:31 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    بلو تانک ماهی حساس و مستعد به بیماری سفیدک هستش اگه بیماری تو سطح پیشرفته هستش دو راه دارید
    راه اول درمان داروی هستش زودتر جواب میده و احتمال بهبودی بیشتره اگه قرنتینه دارید از داروی متیلن بلو یا Sera protozol یا داروهایی با ترکیبات 37% فرمالین و مالا شیت گرین با توجه به دستور مصرف استفاده کنید
    راه دوم .اگه ماهی غذا خور هستش که بعید میدونم ماهی رو با جلبک های دریایی خیس خورده تو عصاره سیر و خیس خورده تو مولتی ویتامین تغذیه کنید
    یادتون نره هیچ وقت تو خانواده جراح ها غذایی جلبک خیلی خیلی خیلی مهمه چون باعث تقویت سیستم دفاعی بدن ماهی میشه
    سلام . متیلن بلو هیچ تاثیر مفیدی روی انگل تک یاخته ای ادونیوم ، ایک و ... نداره . عصاره سیر هم به تنهایی درمانی موثر برای سفیدک ماهی نیست

بهترین روش استفاده از دارو های تجاری و معتبره
    موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 21st November 2014 در ساعت 08:52 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام دوست عزیز
    دارو نیاز نیست، دما ی تانکت رو روی یه درجه ای ثابت برای یه مدت نگه دار مثلا بین ۲۸ تا ۳۰ درجه که نوسان نداشته باشه و اگر ماهی غذا خور هست سعی کن تو هر وعده غذاییش از مولتی ویتامین یا اتویتول جی بی ال و عصاره سیر استفاده کن و خوب بهشون غذا بده، اگر دستگاه یو وی هم دارید به تسریع بهبودی کمک میکنه و آبتون رو استریل میکنه، ناگفته نمونه که صبر و شکیبایی در بهبود ماهی خیلی مهمه و ممکن است که تا چند هفته حتی یه ماه طول بکشد.
    (کلا تجربه شخصی من بود)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام دوست عزیز
    دارو نیاز نیست، سفیدک عادی هستش در خانواده جراح ها بخصوص بلوتانگ،شما سعی کن دمای تانک رو ثابت نگه داری مثلا روی ۲۸ درجه تا ۳۰ درجه فقط ثابت باشه تا یک مدت و نوسان نداشته باشه، استرس زیادی به ماهی وارد نکنید، اگر ماهی غذاخور هست در همه وعده های غذاییش از مولتی ویتامین یا آتویتول جی بی ال و عصاره سیر استفاده کنید و خوب تغذیش کنید ، اگر هم دستگاه یو وی دارید به تسریع بهبودی کمک میکند و باعث استریل شدن آبتون میشه، ناگفته نماند که صبر و شکیبایی در بهبود بیماری نقش مهمی داره و حتی ممکنه بین ۲ هفته تا یک ماه طول بکشد.
    ( کلا تجربه شخصی بنده بوده)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

این مدیا تقریبا مثل بایو پلت هستش و کربن رو در اختیار باکتریها برای تکثیر و رشد بیشتر قرار میده و به نظر من شما در ابتدا رف رو راه اندازی کن مقدار زیادی از مشکلات نیترات و فسفات و سلیکات حل میشه
    من جایی واسه رفجیوم ats و راکتور ندارم توی آکواریومم به غیر از اینکه خودم یه مخزن بش اضافه کنم واسه رفجیوم سامپش پشتشه مدل نانو Tl-550 ماهیران 128 لیتره که گردش آبشو اصلاح کردم خودم و پمپ بش اضافه کردم توی ویدیوهای خارجی توی یو تیوب آکواریوم های هم سایز من و همشکل من مدل bio cube دقیقا مثله مال من هستن و هیچ کدوم نه رفجیوم دارن و نه راکتور و تعداد ریفی که دارن توی همچین سایزی آدم متحیر میکنه . یه سوال دارم میشه همیشه سنگ هوا رو توی آکواریوم روشن گذاشت ؟اینجوری همیشه ph تثبیت می مونه

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    من جایی واسه رفجیوم ats و راکتور ندارم توی آکواریومم به غیر از اینکه خودم یه مخزن بش اضافه کنم واسه رفجیوم سامپش پشتشه مدل نانو Tl-550 ماهیران 128 لیتره که گردش آبشو اصلاح کردم خودم و پمپ بش اضافه کردم توی ویدیوهای خارجی توی یو تیوب آکواریوم های هم سایز من و همشکل من مدل bio cube دقیقا مثله مال من هستن و هیچ کدوم نه رفجیوم دارن و نه راکتور و تعداد ریفی که دارن توی همچین سایزی آدم متحیر میکنه . یه سوال دارم میشه همیشه سنگ هوا رو توی آکواریوم روشن گذاشت ؟اینجوری همیشه ph تثبیت می مونه
    به خاطر سیفون مرتب هفتگی با ro/di هست
    بله میتونید تو سامپ پشتی که دارین قرار بدین

صفحه 816 از 1093 نخستنخست ... 316716766797798799800801802803804805806807808809810811812813814815816817818819820821822823824825826827828829830831832833834835866916 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)