همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    آلکالاین ۸/۳ رو اگه می گی دارم، اما برای اثبات اینا کمی مشکل دارم، برای فسفات یه خرچنگ ترمیت منزوی (پا آبی) داشتم که توی صدفش مرده بود،در آوردم اگه چیز دیگه ای نباشه، نیترات و نیتریت رو نمی دونم علتشون رو، اما از دیروز تا امشب غذا ندادم بهشون ، هر وقت هم می دم کم می ریزم که نمونه کف آک، حالا باز ۲-۳ بار دیگه تست می زنم و می گم توی صفحه تانک خودمSent from my Nexus 5 using Tapatalk
    سلام دوست عزیز در مورد نیترات وفسفات احتمالا به خاطر همون میگوهایی هست که هر روز میدادیدیه سری سیفون بزنید مقدار سیفون هم بستگی داره چقدر بالا باشه ولی حداکثر٢۵درصد اینهم به دوبار بافاصله,فعلا هم میگو استفاده نکنید.درمورد نیتریت مطمؤن هستید .اگه دوباره تست کردید بالا بود بایه تست دیگه هم تست کنید.اگه بالا بود یه خبر بدید خیلی میتونه خطرناک باشه برای ابزیان وسیکلتون مشکل داره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز در مورد نیترات وفسفات احتمالا به خاطر همون میگوهایی هست که هر روز میدادیدیه سری سیفون بزنید مقدار سیفون هم بستگی داره چقدر بالا باشه ولی حداکثر٢۵درصد اینهم به دوبار بافاصله,فعلا هم میگو استفاده نکنید.درمورد نیتریت مطمؤن هستید .اگه دوباره تست کردید بالا بود بایه تست دیگه هم تست کنید.اگه بالا بود یه خبر بدید خیلی میتونه خطرناک باشه برای ابزیان وسیکلتون مشکل داره
    سلام
    ممنون
    تست که زدم دیشب (NO2)صفر بود ولی NO3 تقریباً ۵۰ بود که باید بیاد زیر ۲۵، آب برداشتم عصری بریزم توی تانک، میگو هم فعلاً خبری نیست تا فسفات و نیترات بیاد پایین
    اگه دیدم نشد آب رو‌می برم بیرون می دم تست کنن

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    ف
    سلام
    ممنون
    تست که زدم دیشب (NO2)صفر بود ولی NO3 تقریباً ۵۰ بود که باید بیاد زیر ۲۵، آب برداشتم عصری بریزم توی تانک، میگو هم فعلاً خبری نیست تا فسفات و نیترات بیاد پایین
    اگه دیدم نشد آب رو‌می برم بیرون می دم تست کنن

خود اون خرچنگ هم باعث بالا رفتن فسفات ونیرات شده.از میگوهم از من میشنوید زیا داستفاده نکنید حتی وقتی نیترات وفسفات پایین امد چون یه تیکه میگو میتونه اثر بدی رواب داشته باشه بغیر از دادن به شقایقها واین بالا رفتنها موجب مرگ مرجانها وشقایقها باشه.خوشبختانه شما نیترات گیر وفسفات گیر خوبی دارید.البتهسعی کنید نیتراتتون را زیر ده برسونیدبرای ریفها میتونه عالی باشه
    ویرایش توسط شادکامی : 15th November 2014 در ساعت 11:53 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    ف

خود اون خرچنگ هم باعث بالا رفتن فسفات ونیرات شده.از میگوهم از من میشنوید زیا داستفاده نکنید حتی وقتی نیترات وفسفات پایین امد چون یه تیکه میگو میتونه اثر بدی رواب داشته باشه بغیر از دادن به شقایقها واین بالا رفتنها موجب مرگ مرجانها وشقایقها باشه.خوشبختانه شما نیترات گیر وفسفات گیر خوبی دارید.البتهسعی کنید نیتراتتون را زیر ده برسونیدبرای ریفها میتونه عالی باشه
    چه جوری باید بیارمش پایین
    یکی از کارها سیفون هست، دیگه؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    چه جوری باید بیارمش پایین
    یکی از کارها سیفون هست، دیگه؟؟؟

شما فعلاکار دیگه ای جز سیفون وغذای کم دادن واستفاده نکردن از میگونمیخواد بکنیدنیترات گیر وفسفات گیر هم کار خودشون رامیکنند ازاون طرف هم رف هم خیلی میتونه کمک کنه ,که شما همه اینها را دارید یاانجام میدید وباید پایین بیاد,دردراز مدت اگه فسفات ونیترات یکم بالا بود وخواستید پایین باشه میتونید از بایو پلیت استفاده کنید البته استفاده از بایو پلیت اسکیمر خوب میخواد وقانونهایی داره که هر وقت خواستید استفاده کنید اگه شناختی نداشتید من یا دیگر دوستان اطلاع بهتون میدیم,من حدود یک ساله دارم استفاده میکنم نیترات وفسفات را خیلی پایین اورده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    شما فعلاکار دیگه ای جز سیفون وغذای کم دادن واستفاده نکردن از میگونمیخواد بکنیدنیترات گیر وفسفات گیر هم کار خودشون رامیکنند ازاون طرف هم رف هم خیلی میتونه کمک کنه ,که شما همه اینها را دارید یاانجام میدید وباید پایین بیاد,دردراز مدت اگه فسفات ونیترات یکم بالا بود وخواستید پایین باشه میتونید از بایو پلیت استفاده کنید البته استفاده از بایو پلیت اسکیمر خوب میخواد وقانونهایی داره که هر وقت خواستید استفاده کنید اگه شناختی نداشتید من یا دیگر دوستان اطلاع بهتون میدیم,من حدود یک ساله دارم استفاده میکنم نیترات وفسفات را خیلی پایین اورده
    راستش بایو پلیت نمی دونم چیه
    اما یه کار واجبه که هنوز وقت نکردم،باید تمام نخودی ها رو در بیارم و جاشون سیپورکسی که خریدم بذارم
    رف هم چند روزه انگوری گذاشتم اما رشدش شکر خدا خوبه
    اگه پایین نیاد می رم یه بسته دیگه po4 و bio می گیرم تا ببینم چی می شه

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    راستش بایو پلیت نمی دونم چیه
    اما یه کار واجبه که هنوز وقت نکردم،باید تمام نخودی ها رو در بیارم و جاشون سیپورکسی که خریدم بذارم
    رف هم چند روزه انگوری گذاشتم اما رشدش شکر خدا خوبه
    اگه پایین نیاد می رم یه بسته دیگه po4 و bio می گیرم تا ببینم چی می شه

الان نخودیها را در نیارید اول سیپوراکسهارابزارید داخل سامپ بعد از چند روز نیمی وچند روز بعدش بقیه اش رابیرون بیاورید.اگه نخودیهارا یکدفعه بیرون بیارید وبعدش سیپوراکس را بزارید کل سیستمتون هم میخوره واین برای ابزیانتون خطرناک هست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    الان نخودیها را در نیارید اول سیپوراکسهارابزارید داخل سامپ بعد از چند روز نیمی وچند روز بعدش بقیه اش رابیرون بیاورید.اگه نخودیهارا یکدفعه بیرون بیارید وبعدش سیپوراکس را بزارید کل سیستمتون هم میخوره واین برای ابزیانتون خطرناک هست
    اوکی
    سه کبلو سیپورکس دارم توی سه مرحله جابجا می کنم، فقط نمی دونم قبلش بشورمشون یا نه،اگه آره با آب شهر یا تانک؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    اوکی
    سه کبلو سیپورکس دارم توی سه مرحله جابجا می کنم، فقط نمی دونم قبلش بشورمشون یا نه،اگه آره با آب شهر یا تانک؟

دو کیلو بسه چون یه حدی باکتری میتونه توی اکتون باشه وبیشتر از اون حد نمیشه قرار نیست شما سیپوراکس زیاد بریزید باکتریهای بیشتری تولید بشن جز اینکه جایی برای اشغالها درست کردید مثل همون نخودیها,سیپوراکسهارا باهم بزارید نخودیها را یکدفعه بیرون نیارید.بله بشورید فرقی هم نداره باهمون اب شهر بشورید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    قرار شد پستهایی که مخصوص آکواریوم خودتونه تو تایپیک آکواریوم خودتون مطرح کنید ، اونجوری سوالی دوباره براتون پیش بیاد راحت پیدا میکنید

send by tapatalk

صفحه 805 از 1093 نخستنخست ... 305705755786787788789790791792793794795796797798799800801802803804805806807808809810811812813814815816817818819820821822823824855905 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)