کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    سلام چند تا سوال دارم
    من همون طور که تو عکس میبینید دوتا دلغک دارم از کجا بفمم اینا جفت شدن با همدیگه؟ اینا دوتاشون 24 ری تو شقایقن کنار همن
    سوال بعدی وقتی دستم رو میبرم تو اب نزدیک شقایق میکنم اون دلغک کچولوه میاد ضربه کوچولو میزنه به دستم چرا؟
    از کجا بفمم میخان تخم ریزی کنن؟
    توی عکس پایینیت اگه دقت کنی دوتا دلقک ها با هم یه فرق ظاهری دارن و اون اینه که بزرگه (بالایی) روی باله پشتیش خط مشکی نداره و کوچیکه داره، یعنی بزرگه ماده و کوچیکه نره

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ha2000 نمایش پست ها
    دوستان عزيز با سلام
    من يكماهه كه اكواريوم ٦٠٠ ليتري اب شور رَآه اندازي كردم با سامپ ٢٠٠ ليتري نيترات و سختي اب مناسبة ايا ميتونم مرجان يا شقايق تو اكواريوم داشته باشم يا حتما بايد چند ماه صبر كنم تا كيفيت اب بهتر بشه
    به نظر من + تجربه خودم
    اگه شما در هنگام استارت از استارت اپ های قوی مانند محصول شرکت پروبیو یا جی بی ال استفاده کرده باشید + عناصر کمینه مانند ید .کلسیم .مس .اهن .میکرو ارگانیزم های دریایی در تانک شما به اندازه نرمال باشه نور مناسب داشته باشید و در کنار اون سطح نیترات .نیتریت.فسفات.امونیاک در سطح مطلوب باشه شما میتونید مرجان یا شقایق داشته باشید
    من خودم ماه اول راه اندازی تانک مرجان مشعلی داشتم که مرجان فوق العاده حساسی یه عکس هاش موجوده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلام
    الان بحث همین بود،به منم همچین چیزی گفته بودن اما من با یه کارشناس خبره که مشورت کردم عین فرمایش یکی از دوستان رو توی ۲-۳ پست بالاتر گفت که کی گفته باید صبر کنی!!!
    شما اطلاعاتت رو ببر بالا، اول حسابی مطالعه کن،چون یه سری مرجانها و شقایقها هم با هم ناسازگارند یا نوع خاصی از نگهداری رو نیاز دارن،بعد اگه فسفات و‌سیلیکات و آموتیاک و‌ مس و کلسیوم و نیتریت و‌نیترات و ph و kh آب خوبه، مرجان و شقایق بذار، کاری که من کردم و‌شکر خدا تا حالا هیچ تلفاتی نداشتم.
    اول حسابی مطالعه کن بعد

دوستان راس ميگن اينا ٢٠ درصد تلفات تو ٣ ماه اوله كه فريز كردم

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اكواريوم
    شماره عضویت
    16798
    دوستان يك شري سنج مناسب و كيت كامل تست براي ريف چه ماركي را توصيه ميكنيد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها

جججااااااننننن؟؟؟
    خوبی؟؟؟
    این چه کاریه آخه؟؟؟
    اولا هرچی گیرت اومده با هم ریختی تو حلق اون تانک بدون در تظر گرفتن اینکه یه سری از اینا (برای شما بیشترشون) نیاز به حجم بالایی از فضا و آب دارن، خب انتظار داری نمیرن؟؟؟
    بعد ورداشتی فریزشون کردی؟؟؟ اون چرا؟ نکنه می خوای درس عبرتی بشه برا بقیه ماهیا تا ببینن و‌نمیرن؟
    بریزشون دور، هرچقدر هم پول بالاشون داده باشی کلی مرض میاره لاشه اینا
    یا نه توی شیشه الکل نگه داری کن خب...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    منکه امشب رفتم بخرم، طرف آشنا بود گفت api نبر چون شرکتی نیست و تاریخ مصرف درست حسابی نداره، سرا ببر اما دوستان مثل اینکه ازش خیلی راضی هستن و یه تست دیگه هم هست به اسم سالیفرت که توی چندین پست قبلی جزء جواب های من بوده که اون کمی گرونه ولی خیلی بهتره
    در ضمن همه تستها همه چیزشون خوب نیست و یکی دو موردشون مشکلی داره.
    باز برگردی عقبتر توی جواب سوالای من می بینی

ویرایش توسط Drax777 : 13th November 2014 در ساعت 01:52 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    بهترین و دقیق ترین شوری سنج موجود شوری سنج j b l هستش که دقت بالای داره و البته قیمت بالا
    کیت تست هم api خوبه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    بهترین و دقیق ترین شوری سنج موجود شوری سنج j b l هستش که دقت بالای داره و البته قیمت بالا
    کیت تست هم api خوبه
    درست می گن ایشون
    من اول سوالت رو متوجه نشدم، من خودم دارم ازش، هم شوری سنجه هم دما سنج، خیلی خوبه قیمتش هم ۱۱۰ تومنه، از چندین جای معتبری که مستقیم وارد کننده هستن پرسیدم و خریدم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها

سلام دوسته عزیز ، شما احیانأ در کشتارگاه کار میکنید !? این همه تلفات !!! خدایی من بودم تا حالا دغ کرده بودم ، نه از بابته هزینشون بخاطر این موجوداته زیبا که به کشتن دادم . بخطر همین هستش که میگن ماهیهارو باید در فواصله معینی به آکواریوم اضافه کنیم ، شما وقتی اولین ماهیت مرد باید دلیلشو پیدا میکردی تا بقیشون تلف نشن ، حالا مرجان و شقایق هم همینه و قتی ما اطلاعاتمون هنوز کافی نیست با اولین اشتباهه کوچیک کلی تلفات میدیم ، فقط با خوندنه مطالب همه چیز حل نمیشه باید اونقدر تجربه داشته باشید که بتونید با هر مشکله کوچیک و بزرگی مقابله کنید و راه حله برطرف کردنشو بدونید ، اینم فقط با کسبه تجربه امکان پذیر هستش . من این دفعه دومم هستش آبشور راه اندازی کردم ، ولی با یک اشتباه کله سیستم بهم ریخت و حدود یک ماه طول کشید تا بتونم شرایطرو به تعادل برسونم قسمته آلبوممرو نگاه کنید متوجه میشد . کمی صبر و کسبه تجربه اولین حسنش زیباتر شدنه آکواریومتون هستش بعد تلفات ندادنتون هستش . من برایه همه دوستان آرزویه موفقیت میکنم ، اوله مطلبمم کمی با شوخی همراه بود امیدوارم به دل نگیرید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام دوسته عزیز ، شما احیانأ در کشتارگاه کار میکنید !? این همه تلفات !!! خدایی من بودم تا حالا دغ کرده بودم ، نه از بابته هزینشون بخاطر این موجوداته زیبا که به کشتن دادم . بخطر همین هستش که میگن ماهیهارو باید در فواصله معینی به آکواریوم اضافه کنیم ، شما وقتی اولین ماهیت مرد باید دلیلشو پیدا میکردی تا بقیشون تلف نشن ، حالا مرجان و شقایق هم همینه و قتی ما اطلاعاتمون هنوز کافی نیست با اولین اشتباهه کوچیک کلی تلفات میدیم ، فقط با خوندنه مطالب همه چیز حل نمیشه باید اونقدر تجربه داشته باشید که بتونید با هر مشکله کوچیک و بزرگی مقابله کنید و راه حله برطرف کردنشو بدونید ، اینم فقط با کسبه تجربه امکان پذیر هستش . من این دفعه دومم هستش آبشور راه اندازی کردم ، ولی با یک اشتباه کله سیستم بهم ریخت و حدود یک ماه طول کشید تا بتونم شرایطرو به تعادل برسونم قسمته آلبوممرو نگاه کنید متوجه میشد . کمی صبر و کسبه تجربه اولین حسنش زیباتر شدنه آکواریومتون هستش بعد تلفات ندادنتون هستش . من برایه همه دوستان آرزویه موفقیت میکنم ، اوله مطلبمم کمی با شوخی همراه بود امیدوارم به دل نگیرید .
    اين تازه ٢٠ درصشه شقايق و مرجانا هم نيستن
    من كسي نبود اول راهندازي اك كه بهم بگه و كلي ماهي و مرجان تلف كردم فروشهندها هم فقط دارو ميدادن و بدتر ميكردن اب اك و وقتي ١٠ ١٥ ماهي باهم ميخريدم هيچكي نميگفت كه نميشه اين تعداد رو با هم اضافه كنم

صفحه 797 از 1093 نخستنخست ... 297697747778779780781782783784785786787788789790791792793794795796797798799800801802803804805806807808809810811812813814815816847897 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)