همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2 نمایش پست ها
    دیشب وارد تانک شد ،اولش کنار صخرها بود بعدش غیب شد
    گابیت نژادش چی بود؟
    اکثرا عادت دارن زیر صخره رو تونل میزنن میرن اونجا زندگی میکنن میاد بیرون نگران نباش 12 ساعت بیشتر نگذشته

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad sadegh نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    وقتتونو میگیرم.ممنون میشم راهنماییم کنید
    راستش من یه اکواریوم به طول 50 و عرض 35 و ارتفاع 40 دارم که تقریبا حجمش 70لیتر میشه.چنوقته خیلی علاقه پیدا کردم اب شورش کنم.منتها تو زمینه ابشور اطلاعاتم تقریبا صفره!میخواستم نظر شمارو بدونم که میتونم تو این سایز یه اکواریوم اب شور کوچیک داشته باشم اونم با حداقل امکانات یا نه؟؟چون نمیخوام حرفه ای باشه.در حد 2یا 3تا دونه ماهی فقط.نهایتا هم یکی دوتا صخره داشته باشه.
    اگه ج مثبته بی زحمت بگین چه مواد و متریالی لازمه.میخوام یه سامپ داخلی درست کنم اگه اوکی باشه.چون جا ندارم برای ساختن سامپ و اسکیمر و اینا.
    متشکرم.ارادتمند
    به نظر من یه کیلو مدیا شش وجهی ایستا بزاری
    با یه بخاری و واتر پمپ کفایت میکنه
    البته اگه میتونید بیشتر هزینه کنید به جای مدیا شش وجهی یه بسته نیم لیتری ماتریکس سیچم بگیرین
    سیفونم که ماهانه بزنید شرایط تانک با اون تعداد موجودات که مد نظرتونه ثابت میمونه تقریبا
    سوالی بود در خدمتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    10577
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    گابیت نژادش چی بود؟
    اکثرا عادت دارن زیر صخره رو تونل میزنن میرن اونجا زندگی میکنن میاد بیرون نگران نباش 12 ساعت بیشتر نگذشته
    پیداش شد ممنووون
    ویرایش توسط hadi2 : 17th October 2014 در ساعت 03:01 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11226
    ممنونم از راهنماییت
    من اصن نمیدونم چقد هزینه داره اینا که شما گفتی که بخوام کمتر یا بیشتر هزینه کنم!!
    باید سامپ داخلی درست کنم دیگه؟؟؟مثلا 10سانت از عرض اکواریوم رو اختصاص بدم به سامپ.ینی میشه 50طول و 10عرض و40ارتفاع.خود اکواریوم هم میشه 50در25در40.خوبه؟
    این موادی که شما فرمودی توی اون اندازه سامپ ج میده؟؟تازه ابر هم باید بذارم دیگه!!
    نمک چطور؟؟چقد نمک لازمه؟؟
    مشکلی با سیفون ندارم.حتی روزانه هم میتونم سیفون کنم.ولی شرایط اب ذخیره باید چجوری باشه؟من یه 100لیتری اب دارم برای سیفون دیسکسام.از همون میشه استفاده کنم؟
    خیلی زیاد شد فک کنم حرفام.ببخشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    ممنونم از راهنماییت
    من اصن نمیدونم چقد هزینه داره اینا که شما گفتی که بخوام کمتر یا بیشتر هزینه کنم!!
    باید سامپ داخلی درست کنم دیگه؟؟؟مثلا 10سانت از عرض اکواریوم رو اختصاص بدم به سامپ.ینی میشه 50طول و 10عرض و40ارتفاع.خود اکواریوم هم میشه 50در25در40.خوبه؟
    این موادی که شما فرمودی توی اون اندازه سامپ ج میده؟؟تازه ابر هم باید بذارم دیگه!!
    مشکلی با سیفون ندارم.حتی روزانه هم میتونم سیفون کنم.ولی شرایط اب ذخیره باید چجوری باشه؟من یه 100لیتری اب دارم برای سیفون دیسکسام.از همون میشه استفاده کنم؟
    برای ساخت سامپ از طول کم کنید مثلا 15 سانت طول رو سامپ کنید ازعرض کم کنید که دیگه چیزی نمیمونه جا!
    ماتریکس حدودا 50 60تومن میشه
    مدیاشش وجهی فکر کنم 16 17 تومنه یک کیلوش
    واتر پمپ بخاری اینا هم که معلومه
    یه واتر پمپ 600 تا 800 لیتری خوبه
    ابرم چندلایه برای جلوگیری از ورود اشغالا به سامپ و شفافیت اب
    نمکم یه هفت کیلویی بگیرین بعدا هرچی بمونه برای سیفون زدن احتیاج میشه
    شرایط سیفن زدنم شما ماهی حداقل 25% سیفون بزنید حالا اینو میتونید هر د هفته 12% بزنید یا هر هفته 6% یا یه جا هر ماه 25%
    اب ro برمیدارین تو یه سطل هر سی لیتر تقریبا یه کیلو نمک میخواد(ولی شوری سنج باید تهیه کنید برای به دست اوردنش) حل میکنید 24 ساعت هوادهی میکنید شوری بین 1.023 تا 1.025 تنظیم میکنید بعد سیفون میزنید

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    ممنونم از راهنماییت
    سلام دوست عزیز.شما اگه بتونی عرضت را به اندازه سامپی که میخوای اضاف کنی به اکواریومت خیلی بهتره یا اگه نمی خوای اسکیمر بزاری از یک فیلتر سطلی استفاده کن چون عرض ٢٢ خیلی کمه چون حداقل باید١٣سانت را کم کنی که بتونی دراینده اگه خواستی اسکیمر بزاری شیشه ای که سامپ راجدا میکنه سمت چپ بالاش را دو سوراخ بکن یکی در ارتفاع اب ودیگری چند سانت پایین تر سمت راست بالا راهم سوراخ کن برای ورود اب به اکواریم.مواد راهمون موادی که دوستمان گفت خوبه.حدود٢.۵کیلونمک میخواهید وشما حتما باید هفته ای سیفون داشته باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    TDS یا Total dissolved solids مجموع یه سری نا خالصی ها هست که باعث سخت شدن اب میشه و به اون اب سخت میگن که با KH که تو اب شور هست فرق داره
    زمان پست زدن هم به کلماتی که استفاده میکنید و لحن صحبت کردنتون بیشتر دقت کنید

آب سخت آبی است که حاوی نمک‌های معدنی از قبیل ترکیبات کربنات‌های هیدروژنی، کلسیم، منیزیم و غیره‌است. سختی آب بر دو نوع است: دائمی و موقت.

سختی بطور عمده بر اساس دو فلز کلسیم و منیزیم سنجیده می‌شود. بطور کلی عوامل سختی کاتیون‌ها می‌باشند مانند آلومینیوم، آهن، منگنز و روی در سختی آب شرکت می‌کنند ولی کلسیم و منیزیم به مقدار زیاد وجود دارد و کاتیون‌های دیگر یا وجود ندارند یا به مقدار خیلی کم هستند. سختی کل (TH) مجموع مقدار کلسیم (Ca) و منیزیم (Mg) می‌باشد. سختی دائم یا سختی غیرکربناتی (Noncarbonated Hardness) شامل سختی بدون نمک‌های بی کربناتی (مانند کلرور، سولفات و غیره) می‌باشد. سختی موقت یا سختی کربناتی (carbonated Hardness) شامل بی کربنات کلسیم و منیزیم است و از تفاوت سختی کل (TH) و سختی دائم بدست می‌آید.
    پس من سختی آب یا kh سختیو موقت باشه رو اشتباه نگفتم که شما مسخره میکنید لفظ مهندسم توهین نیست اگه شما توهین میدونید مشکل خودتونه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    این قضیه اب ro پی اچ پایینی داره از کجا اومده؟دلیلتون برای این حرف چیه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant1 نمایش پست ها
    چون اب تصفیه ph و kh صفر میکنه من خدم تست زدم

Sent from my iPhone using Tapatalk
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    ph آب شیرین معمولا روی هفت و آب ro املاح آب شیرینو نداره و سخته کمتری داره در نتیجه سختیش یا kh روی صفر یا یکه و ph روی 6.5 و حتی کمتر اگه یه تست ph بزنی روی آب ro میفهمی
    ممنون که بهم پیشنهاد دادی تست بزنم
    2تا پست بالاترو یه مطالعه کنید
    تاا ینجا که بحث سر پی اچ بوده مشکل نداره!!!
    معمولا توی آب شور kh یاcarbonat hardness رو به عنوان سختی میدونن نه سختیو کل آب مهندس که با علامت اختصاری tds میشناسنش
    اینجا شما تغییر رویه دای نمیدونم من کجا گفتم tds برای اب شور که اومدی به من میگیkhبرا اب شور!!
    بازم یاد اور میشم بحث سر اب ro بوده اینکه kh برای اب شور نمیدونم به بحث پی اچ ro چه ربطی داشت!! که من تو پست اولم سوال کردم

آب سخت آبی است که حاوی نمک‌های معدنی از قبیل ترکیبات کربنات‌های هیدروژنی، کلسیم، منیزیم و غیره‌است. سختی آب بر دو نوع است: دائمی و موقت.

سختی بطور عمده بر اساس دو فلز کلسیم و منیزیم سنجیده می‌شود. بطور کلی عوامل سختی کاتیون‌ها می‌باشند مانند آلومینیوم، آهن، منگنز و روی در سختی آب شرکت می‌کنند ولی کلسیم و منیزیم به مقدار زیاد وجود دارد و کاتیون‌های دیگر یا وجود ندارند یا به مقدار خیلی کم هستند. سختی کل (TH) مجموع مقدار کلسیم (Ca) و منیزیم (Mg) می‌باشد. سختی دائم یا سختی غیرکربناتی (Noncarbonated Hardness) شامل سختی بدون نمک‌های بی کربناتی (مانند کلرور، سولفات و غیره) می‌باشد. سختی موقت یا سختی کربناتی (carbonated Hardness) شامل بی کربنات کلسیم و منیزیم است و از تفاوت سختی کل (TH) و سختی دائم بدست می‌آید.
    پس من سختی آب یا kh سختیو موقت باشه رو اشتباه نگفتم که شما مسخره میکنید لفظ مهندسم توهین نیست اگه شما توهین میدونید مشکل خودتونه
    اینجا هم اومدین باز راجعبه kh،tdsوgh صحبت کردین که باز به بحث اول و پی اچ ربطی نداشت و یه متنو از روی یه جا کپی کردین که تعریف اون سه مورد اول هست
    و باز هم برای بار دوم بهتون تذکر میدم موقع تایپ کردن و استفاده از کلمات بیشتر دقت کنید ،مشکل خودتونه؟!!
    اینم پست من در جواب اون اقا که گفت پی اچ صفر میشه
    پی اچ و سختیو صفر میکنه؟!!!
    مگه پی اچ هم صفر میشه؟
    مطمئنید اون سختی kh هست؟!!!اون سختی که شما میگی صفر سختی کل هست نه kh
    (تو این قسمت هم گفتم اون tds هست نهKH)
    اسیدیترین چیزا هم پی اچ صفر ندارن شما چجوری اب با پی اچ صفرو نوشه جان میکنید از دستگاهه ro!!
    مورد اول سختی kh با اون سختی ابی که به شما مثلا میگن دستگاه ro سختی اب 300 رو به 8 و 9 میرسونه متفاوته
    پس kh صفر نمیشه اون سختی kh نیست(این تنها جاییه که من راجعبه kh صحبت کردم و گفتم اون فقط kh نیست که صفر میشه gh هم هست که در کل tds تشکیل میدن)
    موردی بعدی پی اچ هست که تا بعد ممبران و قبل رزین شما اصلا با افت پی اچ به اون مقدار مواجه نمیشین که بخواد رو اب تانک شما تاثیر بزاره
    اگرم از رزین استفاده کنید برای صفر کردن تی دی اس اونوقت به دلیل استفاده از رزین کاتیون و انیونه پی اچ شما می افت پیدا میکنه که باز مقدار اون انقد نیست که بخواد رد تانک شما تاثیر بزاره البته ناگفته نماند تو بعضی مواقع تا 6.7 هم پایین میاد بعد رزین که با هوادهی پی اچ اب بر میگرده به حالت نرم اب شرب
    مورد بعدی اگه شما این تستی که با اطمینان میگی انجام دادی رو تو تی دی اس صفر گرفتی تستات صد در صد اشتباهه چون تست ها تو تی دی اس صفر به دلیل نبود یون بافر در اب قادر به تشخیص صحیح نیستن
    از همه ی این ها هم که بگذرین نمک برایتول مشکل پی اچ نداره ولی سختی اون 7 هست و اونم دلیلش اینه که اکثر کسانی که اس پی اس نگه میدارن از 8 سختی رو نمیزارن بالاتر بره که جذب کلسیوم در اونها به ماکزیمم باشه برا همین پایین میگیره
    افت پی اچ تو تانک عواملی مثل وجود co2 زیاد حاصل عمل دنیتریفیکیشین باکتری هادر اب،تهویه نا مناسب،کمبود اکسیژن و پایین بودن kh هست که باعث میشه پا اچ هی افت پیدا میکنه
    شما kh رو 8 9 ثابت کن کلسیومو رو 420 430 پی اچ به راحتی بالا میاد در غیر این صورت هر گونه بافری هم بزنی پی اچ بالا نمیاد
    موفق باشید

همونطور که معلومه در ادامه پست هم به بحث پی اچ پرداخته شده!!

در اخر هم اول پستارو با دقت مطالعه کن بعد موضع گیری کن وپست بزن
    موفق باشید
    ویرایش توسط farbodb : 17th October 2014 در ساعت 06:59 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    10577
    سلام
    دوتا گاپی با هم سارش می کنند؟ برای نظافت آکواریوم به غیر از گاپی چیا مناسبن؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2 نمایش پست ها
    سلام
    دوتا گاپی با هم سارش می کنند؟ برای نظافت آکواریوم به غیر از گاپی چیا مناسبن؟
    اگر سایز تانک بزرگ باشه و با هم وارد کنید ممکنه بمونند
    به غیر از گابی ها
    ستاره زیر شنی
    هرمیت ها
    بلنی
    ....

صفحه 745 از 1093 نخستنخست ... 245645695726727728729730731732733734735736737738739740741742743744745746747748749750751752753754755756757758759760761762763764795845 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)