همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant1 نمایش پست ها
    چون اب تصفیه ph و kh صفر میکنه من خدم تست زدم

Sent from my iPhone using Tapatalk
    پی اچ و سختیو صفر میکنه؟!!!
    مگه پی اچ هم صفر میشه؟
    مطمئنید اون سختی kh هست؟!!!اون سختی که شما میگی صفر سختی کل هست نه kh
    اسیدیترین چیزا هم پی اچ صفر ندارن شما چجوری اب با پی اچ صفرو نوشه جان میکنید از دستگاهه ro!!
    مورد اول سختی kh با اون سختی ابی که به شما مثلا میگن دستگاه ro سختی اب 300 رو به 8 و 9 میرسونه متفاوته
    پس kh صفر نمیشه اون سختی kh نیست
    موردی بعدی پی اچ هست که تا بعد ممبران و قبل رزین شما اصلا با افت پی اچ به اون مقدار مواجه نمیشین که بخواد رو اب تانک شما تاثیر بزاره
    اگرم از رزین استفاده کنید برای صفر کردن تی دی اس اونوقت به دلیل استفاده از رزین کاتیون و انیونه پی اچ شما می افت پیدا میکنه که باز مقدار اون انقد نیست که بخواد رد تانک شما تاثیر بزاره البته ناگفته نماند تو بعضی مواقع تا 6.7 هم پایین میاد بعد رزین که با هوادهی پی اچ اب بر میگرده به حالت نرم اب شرب
    مورد بعدی اگه شما این تستی که با اطمینان میگی انجام دادی رو تو تی دی اس صفر گرفتی تستات صد در صد اشتباهه چون تست ها تو تی دی اس صفر به دلیل نبود یون بافر در اب قادر به تشخیص صحیح نیستن
    از همه ی این ها هم که بگذرین نمک برایتول مشکل پی اچ نداره ولی سختی اون 7 هست و اونم دلیلش اینه که اکثر کسانی که اس پی اس نگه میدارن از 8 سختی رو نمیزارن بالاتر بره که جذب کلسیوم در اونها به ماکزیمم باشه برا همین پایین میگیره
    افت پی اچ تو تانک عواملی مثل وجود co2 زیاد حاصل عمل دنیتریفیکیشین باکتری هادر اب،تهویه نا مناسب،کمبود اکسیژن و پایین بودن kh هست که باعث میشه پا اچ هی افت پیدا میکنه
    شما kh رو 8 9 ثابت کن کلسیومو رو 420 430 پی اچ به راحتی بالا میاد در غیر این صورت هر گونه بافری هم بزنی پی اچ بالا نمیاد
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    اساتید عزیز یه دامسل زندانی دارم که حدود دوساله میخوام از اکواریوم بیارمش بیرون ولی موفق نشدم شما روشی ,وسیله ای,بمبی ,ار پی چی یا چیز دیگه ای سراغ ندارید تا من این کار را بکنم صد روش انجام دادم وساعتها اسیرم کرده ولی نتوانستم خیلی اذیت میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    این قضیه اب ro پی اچ پایینی داره از کجا اومده؟دلیلتون برای این حرف چیه؟
    ph آب شیرین معمولا روی هفت و آب ro املاح آب شیرینو نداره و سخته کمتری داره در نتیجه سختیش یا kh روی صفر یا یکه و ph روی 6.5 و حتی کمتر اگه یه تست ph بزنی روی آب ro میفهمی

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    ph آب شیرین معمولا روی هفت و آب ro املاح آب شیرینو نداره و سخته کمتری داره در نتیجه سختیش یا kh روی صفر یا یکه و ph روی 6.5 و حتی کمتر اگه یه تست ph بزنی روی آب ro میفهمی
    ممنون که بهم پیشنهاد دادی تست بزنم
    2تا پست بالاترو یه مطالعه کنید

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    اساتید عزیز یه دامسل زندانی دارم که حدود دوساله میخوام از اکواریوم بیارمش بیرون ولی موفق نشدم شما روشی ,وسیله ای,بمبی ,ار پی چی یا چیز دیگه ای سراغ ندارید تا من این کار را بکنم صد روش انجام دادم وساعتها اسیرم کرده ولی نتوانستم خیلی اذیت میکنه
    من خودم 4 تا 5 ماهی از اکواریوم گرفتم ولی خوب سخته . برای اینکار من توی تور میگو میذاشتم و صبر میکردم تا داخل تور بیاد بهتره یه مدت به ماهی غذا ندید. از بطری های پلاستیکی هم میتونید داخلش غذا بریزید و وقتی داخلش رفت ورودیشو ببندید. به ادرس زیر یه نگاهی بندازید روشی برای ساخت تله معرفی کرده:
    http://www.parsipet.ir/thread10105.html
    روش کلیشم خارج کردن سنگها و گرفتن ماهی هست .

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    پی اچ و سختیو صفر میکنه؟!!!
    مگه پی اچ هم صفر میشه؟
    مطمئنید اون سختی kh هست؟!!!اون سختی که شما میگی صفر سختی کل هست نه kh
    اسیدیترین چیزا هم پی اچ صفر ندارن شما چجوری اب با پی اچ صفرو نوشه جان میکنید از دستگاهه ro!!
    مورد اول سختی kh با اون سختی ابی که به شما مثلا میگن دستگاه ro سختی اب 300 رو به 8 و 9 میرسونه متفاوته
    پس kh صفر نمیشه اون سختی kh نیست
    موردی بعدی پی اچ هست که تا بعد ممبران و قبل رزین شما اصلا با افت پی اچ به اون مقدار مواجه نمیشین که بخواد رو اب تانک شما تاثیر بزاره
    اگرم از رزین استفاده کنید برای صفر کردن تی دی اس اونوقت به دلیل استفاده از رزین کاتیون و انیونه پی اچ شما می افت پیدا میکنه که باز مقدار اون انقد نیست که بخواد رد تانک شما تاثیر بزاره البته ناگفته نماند تو بعضی مواقع تا 6.7 هم پایین میاد بعد رزین که با هوادهی پی اچ اب بر میگرده به حالت نرم اب شرب
    مورد بعدی اگه شما این تستی که با اطمینان میگی انجام دادی رو تو تی دی اس صفر گرفتی تستات صد در صد اشتباهه چون تست ها تو تی دی اس صفر به دلیل نبود یون بافر در اب قادر به تشخیص صحیح نیستن
    از همه ی این ها هم که بگذرین نمک برایتول مشکل پی اچ نداره ولی سختی اون 7 هست و اونم دلیلش اینه که اکثر کسانی که اس پی اس نگه میدارن از 8 سختی رو نمیزارن بالاتر بره که جذب کلسیوم در اونها به ماکزیمم باشه برا همین پایین میگیره
    افت پی اچ تو تانک عواملی مثل وجود co2 زیاد حاصل عمل دنیتریفیکیشین باکتری هادر اب،تهویه نا مناسب،کمبود اکسیژن و پایین بودن kh هست که باعث میشه پا اچ هی افت پیدا میکنه
    شما kh رو 8 9 ثابت کن کلسیومو رو 420 430 پی اچ به راحتی بالا میاد در غیر این صورت هر گونه بافری هم بزنی پی اچ بالا نمیاد
    موفق باشید
    سلام
    یه چیزی من به آخر مطالبت اضافه کنم علاوه بر kh 8-9 و کلسیوم 420 منزیوم هم باید در حالت نرمال باشه و منزیوم هم وقتی پایین باشه ph بالا نمیاد

send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    دوست عزیز چند وقت پیشتر من برای تست زدن تسویه اب داخل منزل پیش یکی از دوستانم که داخل ازمایشگاه اب کار میکنه رفتم نتیجه تستها سختی ٣.۵وph7رانشان داد همچنین به من گفتند که ph اب شیر٧.٨میباشد البته این راهم باید بگویمکه هر شهری فرق میکنداز٧٠٣تا٧٠٨میباشد

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    ببخشید که اینقدر سوال میکنم من یه نوع گیاه داخل رف دارم که نمیدونم چیه(برگهاش مثل برگ خرماست به همه جا میچسبه)بلد نیستم که باگوشی عکس بزارم.اگه میشه یه تایپیک معرفی کنیدکه گیاهان اب شور را معرفی کرده باشه.اگر بخشی هم باشه که یاد بده که چجوری میشه عکس گذاشت اون را هم معرفی کنید باز هم ببخشید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    ببخشید که اینقدر سوال میکنم من یه نوع گیاه داخل رف دارم که نمیدونم چیه(برگهاش مثل برگ خرماست به همه جا میچسبه)بلد نیستم که باگوشی عکس بزارم.اگه میشه یه تایپیک معرفی کنیدکه گیاهان اب شور را معرفی کرده باشه.اگر بخشی هم باشه که یاد بده که چجوری میشه عکس گذاشت اون را هم معرفی کنید باز هم ببخشید
    شما اگه گوشیت اندرویده برنامه تاپاتالک رو نصب کن به راحتی میتونی عکس بزاری و برای عکس گذاشتن با مرورگر اول عکس رو باید تو آپلود سنتر آپلود کنی بعد لینکش رو بزاری تو کادر مربوطه
    تو پایین فروم آب شور یه تایپیک زدم من لطفا همه بخوانند ، داخل اون راهنمایی لازم رو داره

send by Tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 16th October 2014 در ساعت 01:51 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام دوستان
    من امروز یه عصاره سیر سیچم گرفتم با یدونه مولتی ویتامین برایتول
    از مولتی ویتامین استفاده کردم و ریختم روی غذاشون بعد ۵ دقیقه که جذب شد ریختم براشون اما دلقکام غذا رو تف میکنن و نمیخورن اما عصاره سیر که به غذا زدم خوردن اما مولتی ویتامین رو نخوردن
    بنظرتون مشکل کجاست؟ باید سیر و مولتی ویتامین رو با هم بزنم به غذا؟

صفحه 743 از 1093 نخستنخست ... 243643693724725726727728729730731732733734735736737738739740741742743744745746747748749750751752753754755756757758759760761762793843 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)