کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish, reef
    شماره عضویت
    16631
    با سلام منم همین مشکل رو دارم که با الکالین ۸.۳ داره خوب میشه.
    ولی اونجوری که من فهمیدم از چیزای دیگه هم هست که دوستان میتونن کمکت کنن

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish, reef
    شماره عضویت
    16631
    [QUOTE=mahidost;223447][QUOTE=علیرضا نوروزی;223416]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    بسیارزیبا بود .الان شرایط اب شما خوبه؟گیاهی که استفاده کردید چیه؟اگه جواب بده واقعا خوبه چون من هم رف خوبی دارم وهم هر هفته تعویض اب البته تعویض اب من به این صورت هست که یک سوم از اسکیمرکه به یک شلنگ وصل است وداخل یک بطری گذاشتم ویک سوم از روی شنها وبقیه از روی مدیا.
    میشه در مورد سیفونی که میزنید بیشتر توضیح بدید؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    میشه بگید چی کار باید بکنم؟
    من یدونه تانک نانو دارم که نورش ال ای دی cree هست
    همه جای تانک پر از سیانو باکتری بود
    هر کاری کردم فایده نداشت
    دیگه بیخیال شدم گزاشتمش به حال خودش
    سه روز متال giesemann گزاشتم تمام جلبک ها از بین رفتن
    من حتی جلبک ها رو از روی شنها و شیشه ها پاک نکرده بودم
    تنها چیزی که میتونم بگم اینه که لامپی که مخصوص اکواریوم نباشه باعث رشد این جلبک میشه و لامپی که مخصوص اکواریوم ساخته شده این جلبک رو از بین میبره
    اگه براتون میصرفه از مهتابی های giesemann استفاده کنید
    با این که هر روز سیفون میکردم و نیتراتم از 10 بیشتر نمیشد ولی اگه سه روز شیشه های تانک رو تمیز نمیکردم توی اکواریوم هیچی معلوم نبود
    جالبه بدونید من سه روز لامپ اکواریوم رو روشن نکردم ولی با این حال جلبک ها بیشتر شده بودن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    دوستان بهترین محصول واسه افزایش ph چیه دوستانی که تجربیات دقیقی از یه محصول خوب دارن بگن من قبلا مایع برایت و یه محصول واسه آلکانیتی بود که هم ph رو خوب میکرد و هم kh استفاده کردم فکر کنم میکروب لیفت بود, kh رو 9 ولی نمی خوام به 12 افزایشش بدم فقط میخوام با همین شرایط ph رو بیارم بالا در ضمن آکواریومم رو با نمک برایت ول و آب RO راه انداختم و همیشه هم آب ro بش اضاف میکنم که ph رو 6.5 یکی از عوامل کاهش ph میدونم اینم هست ولی می خوام یه محصول به آبم اضافه کنم که خیالم بابت ph جمع بشه بدون افزایش kh به 12
    سلام
    شرکت برایت ول یک محلول داره به اسم +PH
    دقیقا کارش همون چیزیه که شما میخواین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    سلام
    چرا در قسمت ویرایش پست ها نمیشه پست رو حذف کرد؟؟؟!!!
    یادمه قبلا میشد
    ویرایش توسط s H a Y a N : 15th October 2014 در ساعت 04:42 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    [QUOTE=mahidost;223447][QUOTE=علیرضا نوروزی;223416]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    بسیارزیبا بود .الان شرایط اب شما خوبه؟گیاهی که استفاده کردید چیه؟اگه جواب بده واقعا خوبه چون من هم رف خوبی دارم وهم هر هفته تعویض اب البته تعویض اب من به این صورت هست که یک سوم از اسکیمرکه به یک شلنگ وصل است وداخل یک بطری گذاشتم ویک سوم از روی شنها وبقیه از روی مدیا.
    شرایط خوبه و نیتریت صفره و فسفات .0.2 و نیترات 10 تستر نیتریت و سختی و ph رو دارم ولی نیترات و فسفات مال جمعه پیشه
    در مورد یکسوم از اسکیمر یه مقدار بیشتر توضیح بدید و اگه عکس بزارید که چه بهتر و بهتر از اون اینکه تو قسمت آلبوم آب شور برای خودتون یه تایپیک باز کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط susheant1 نمایش پست ها
    از مدیایهای دیگه بهتره ایا؟

من تا حالا استفاده نکردم ولی ظاهرا بهتره ولی شما شروع کن مدیا رو در بیار اگه به مشکل خوردی سیپورکس اضافه کن

send by Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    دوستان بهترین محصول واسه افزایش ph چیه دوستانی که تجربیات دقیقی از یه محصول خوب دارن بگن من قبلا مایع برایت و یه محصول واسه آلکانیتی بود که هم ph رو خوب میکرد و هم kh استفاده کردم فکر کنم میکروب لیفت بود, kh رو 9 ولی نمی خوام به 12 افزایشش بدم فقط میخوام با همین شرایط ph رو بیارم بالا در ضمن آکواریومم رو با نمک برایت ول و آب RO راه انداختم و همیشه هم آب ro بش اضاف میکنم که ph رو 6.5 یکی از عوامل کاهش ph میدونم اینم هست ولی می خوام یه محصول به آبم اضافه کنم که خیالم بابت ph جمع بشه بدون افزایش kh به 12
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant1 نمایش پست ها
    با سلام منم همین مشکل رو دارم که با الکالین ۸.۳ داره خوب میشه.
    ولی اونجوری که من فهمیدم از چیزای دیگه هم هست که دوستان میتونن کمکت کنن

سلام
    کلسیوم و مخصوصا منزیوم تو ph تاثیر دارن و تمام این املاح تو سختی و اسیدیته با هم ارتباط دارن و شما باید یه سری تست کامل بگیرید
    به طور عادی وقتی توازن تو املاح باشه ph خودش در حالت عادی تو رنج نرمال قرار میگیره

send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام دوستان
    میخواستم چند تا محلول و مکمل برایت ول تهیه کنم از نواب، حقیقتش هفته پیش رفتم و مثلا میکرو باکتری ۵۰۰ میل رو از ۵۵ به من قیمت دادن تا ۸۰ هزار تومن، اونی که ۸۰ تومنی داشت میگفت اون ۵۵ تومنیه فیک هستش و تقلبی و معلوم نیست کجا پر شده و شاید آب توش باشه و اونی که ارزونتر میداد میگفت قیمت خرید میدم، حالا میخواستم از دوستان اگر فروشگاه خاصی توی نواب میشناسن رو معرفی کنن که هم جنسشون اصل باشه و هم قیمتش خوب باشه تا از اونجا تهیه کنم
    اگر سوالم رو جای مناسبی مطرح نکردم عذر خواهی میکنم و اگر خلاف قوانین هستش برام پیغام خصوصی بدید
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    [QUOTE=susheant1;223455][QUOTE=mahidost;223447]
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    میشه در مورد سیفونی که میزنید بیشتر توضیح بدید؟Sent from my iPhone using Tapatalk
    سلام.بله حتما.به نظر من سیفون زدن فقط از اب اکواریوم تاثیر کمتری داره نسبت به جاهایی که فضولات ورسوبات بیشتر میباشدبرای همین منهمیشه از روی شنها یه لایه سیفون میزنم برای سیفون زدن از روی شنها من از یک لوله استفاده میکنم که سراین لوله با زاویه حدود چهل درجه خم کردم که تاحدودی بشه شنهای لای سنگهاراسیفون کردهمچنین با استفاده از یک موجساز یا بادست هم زدن قسمتهای مدیا اب ان قسمت را تاروی مدیا سیفون میزنم همچنین با استفاده از یک شیلنگ هوا ووصل کردن به ته لیوان اسکیمر ویک بطری چهار لیتری وتنظیم کردن اسکیمر به صورتی که هر روز حدود نیم لیتر اب وارد بطری شود .هر وقت پدهاراتمیز میکنم اون قسمت سامپ راهم کلا خالی میکنم.فقط تنها جایی که نمیتونم درست سیفون کنم شنهای رف است.هرسه روز یکبار من یک قسمت از این کارهارا میکنم البته اگر وقت بشه

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    شرایط خوبه و نیتریت صفره و فسفات .0.2 و نیترات 10 تستر نیتریت و سختی و ph رو دارم ولی نیترات و فسفات مال جمعه پیشه در مورد یکسوم از اسکیمر یه مقدار بیشتر توضیح بدید و اگه عکس بزارید که چه بهتر و بهتر از اون اینکه تو قسمت آلبوم آب شور برای خودتون یه تایپیک باز کنیدخیلی خوبه اگه جواب بده.فکرکنم اسکیمر طرح شماباید خیلی خوب باشه ویکی دیگه سیفون وتمیزکردن پدها باید مرتب باشه.در مورد اسکیمر پست قبل توضیح دادم من مدت ۶روز اسکیمر رابه صورت عادی قرار دادم وموادی را که درلیوانش جمع کرده بود داخل بطری ریختم واب بهش اضافه کردم وغلظتش را مشاهده کردم بعدش دوباره اسکیمر را به روش خودم تنظیم کردم بعد از۶روز دیدم به مراتب غلظت بیشتری دارد و موادبیشتری جمع کرده این کار را من چندین بار انجام دادم وهربار میدیم کهاین روش بهتره .میخواستم اول هم همین کار را بکنم ویه تایپیک باز کنم ومراحل ساخت اکواریومم راتوضیح بدم البته از مراحل اولیه عکسی ندارم ولی به خاطر اینکه با گوشی وارد اینترنت میشوم درست نمیتونم همین حالا یک ساعته که دارم این مطالب را مینویسم نمیدونم چرا ولی صفحه نوشتن از روی صفحه میرود ولی حتما این کاررا انجام میدهم.خیلی ممنون از پیشنهادتان

صفحه 741 از 1093 نخستنخست ... 241641691722723724725726727728729730731732733734735736737738739740741742743744745746747748749750751752753754755756757758759760791841 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)