کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    سلام به دوستان گل پارسی پت من برگشتم می گم لایو راکی که مرده باشه یعنی چندین ماه بیرون آب شور تویه یک جعبه باشه رو دوباره میشه استفاده کرد جایی خوندم نوشته بود 80 درصد سنگ دریایی مرده رو با بیست درصد سنگ زنده نگه دارید از دوباره اون سنگ ها هم کرولاین میزنن و دوباره قابل استفاده میشن ولی نوشته بود زمان بره به نظرتون من از این سنگا استفاده کنم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    سلام به دوستان گل پارسی پت من برگشتم می گم لایو راکی که مرده باشه یعنی چندین ماه بیرون آب شور تویه یک جعبه باشه رو دوباره میشه استفاده کرد جایی خوندم نوشته بود 80 درصد سنگ دریایی مرده رو با بیست درصد سنگ زنده نگه دارید از دوباره اون سنگ ها هم کرولاین میزنن و دوباره قابل استفاده میشن ولی نوشته بود زمان بره به نظرتون من از این سنگا استفاده کنم
    سلام و خوش آمدید
    بله مبشه استفاده کرد ، در ابتدا با آب کاملا بشورید و تمام قسمتهایی رو که بافت مرده داره رو جدا کنید مثل صدفها و احتمالا اگه گیاهی روش داشته ودبا برس خوب تمییز کنید چون هر بافت مرده بعد قرار گیری در تانک وارد چرخه سیکل ازت میشه و در نهایت باعث بالارفتن فسفات و نیترات میشه و به نظر من همون 20 درصد لایوراک تازه با این سنگها معقول به نظر میرسه

send by Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    درحال حاضر فقط ماهی ابشور
    شماره عضویت
    16574
    سلام میخواستم بدونم که دمای دقیق وثابت یک اکواریوم ابشور باید چند درجه باشد؟؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیدمهران نمایش پست ها
    .سلام
    میخواستم بدونم که دمای دقیق وثابت یک اکواریوم ابشور باید چند درجه باشد؟؟؟؟
    .سلام
    .بهترین دما برای آکواریوم مرجانی 25 درجه است و برای فیش اونلی تا 27 درجه هم میتونید دما رو نگه دارید [/LIST]
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 22nd September 2014 در ساعت 11:12 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16576
    درود
    سلام دوستان من چندتا سوال داشتم كه با توجه به مطالعه تايپيك ها ترجيح دادم اينجا مطرحش كنم اميدوارم اشتباه نكرده باشم
    من سه ماه پيش اقدام به راه اندازي يه آكواريم آب شود تو ابعاد 60 * 40*40 با 100 ليتر آب كردم يه 20 كيلو هم سنگ زنده با چندتا شقايق و دو تا ماهي سامپ هم پشت آكواريم بود تو ماههاي اول بعد از راه افتادن سيكل كم كم شقايقام مردن و سنگام قهوه اي شدن وضعيت جالبي نبود اما خيلي چيزا دستم اومد ضرر كردم ولي يه چيزايي ياد گرفتم ( نورم خوب نبود و .... ) اما ماهيام عالين حال ميكنن يه فرشته قرآني زيبا دارم كاملا دستي شده و يه گابي بگذريم قسمت اصلي سوالام تا الا شرايط بود
    آكواريم سر يه اشتباه ترك برداشته و داره آب ميده با توجه به شرايطم الان يه تانك ديگه دست و پا كردم تو ابعاد 80*50*50 كه 200 ليتريه سامپ از پشت يعني 12 سانت بدم واسه سامپ و ما بقي واسه آكواريم حالا موندم من كه تركيببي از ماهي و ريف ميخوام ميتونم پشت آكواريم و تو سامپ فضاي كوچكي رو واسه رفيو بگيرم يا اصلا اين ابعاد چه پيشنهادي ميديد نظرم از 80 تا كه دارم 3 تا 10 سانت واسه مديا و دو تا 15 واسه اسكيمر و پمپ آب و 30 تا واسه رفيو اصلا كارايي داره يا بيخيال بشم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط el.behzad نمایش پست ها
    درود
    سلام دوستان من چندتا سوال داشتم كه با توجه به مطالعه تايپيك ها ترجيح دادم اينجا مطرحش كنم اميدوارم اشتباه نكرده باشم
    من سه ماه پيش اقدام به راه اندازي يه آكواريم آب شود تو ابعاد 60 * 40*40 با 100 ليتر آب كردم يه 20 كيلو هم سنگ زنده با چندتا شقايق و دو تا ماهي سامپ هم پشت آكواريم بود تو ماههاي اول بعد از راه افتادن سيكل كم كم شقايقام مردن و سنگام قهوه اي شدن وضعيت جالبي نبود اما خيلي چيزا دستم اومد ضرر كردم ولي يه چيزايي ياد گرفتم ( نورم خوب نبود و .... ) اما ماهيام عالين حال ميكنن يه فرشته قرآني زيبا دارم كاملا دستي شده و يه گابي بگذريم قسمت اصلي سوالام تا الا شرايط بود
    آكواريم سر يه اشتباه ترك برداشته و داره آب ميده با توجه به شرايطم الان يه تانك ديگه دست و پا كردم تو ابعاد 80*50*50 كه 200 ليتريه سامپ از پشت يعني 12 سانت بدم واسه سامپ و ما بقي واسه آكواريم حالا موندم من كه تركيببي از ماهي و ريف ميخوام ميتونم پشت آكواريم و تو سامپ فضاي كوچكي رو واسه رفيو بگيرم يا اصلا اين ابعاد چه پيشنهادي ميديد نظرم از 80 تا كه دارم 3 تا 10 سانت واسه مديا و دو تا 15 واسه اسكيمر و پمپ آب و 30 تا واسه رفيو اصلا كارايي داره يا بيخيال بشم
    سلام
    بیخیال بشید بهتره.سامپ داخلی خودش به اندازه ی کافی کوچیک هست شما میخواید بهش رفیجیوم هم اضافه کنید؟؟؟؟
    برای تانک 200 لیتری سامپ داخلی اصلا مناسب نیست چون شما نمیتونید از اسکیمر مناسب استفاده کنید
    من نمیدونم شما تا چه مقداری میتونید هزینه کنید ولی به نظر من قبل از هر چیزی به فکر یک اسکیمر اکسترنال با کیفیت باشید (برای سامپ داخلی)
    یه مشکل دیگه ای هم در مورد سامپ داخلی وجود داره.در سامپ های اکسترنال عرض سامپ حداقل 30 سانتیمتره.ولی عرض سامپ داخلی حد اکثر 15 سانتی متره!!!!اب با سرعت خیلی زیادی از سامپ عبور میکنه و باکتری ها نمیتونن توی سامپ بمونن
    البته اون هم راه حل های خودش رو داره.مثلا شما میتونید یک اسکیمر با کیفیت با قدرت سه برابر حجم تانکتون بگیرید و فیلتر بیولوژیک (مدیا) رو کلا از سیستم حذف کنید (البته اگه میتونید هزینه کنید)
    در مورد رفیجیوم هم بهتره اکسترنال درست کنید
    موفق باشید
    ویرایش توسط s H a Y a N : 23rd September 2014 در ساعت 04:11 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16576
    مرسي از توضيحاتت
    من متاسفانه مشكل جا دارم وگرنه مايل به سيستم اكسترنال بودم يعني كلا اين سيستم پشتي رو كنسل كنم و همين طور رفيو جيم رو اونوقت مشكلات زيادي خواهم داشت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط el.behzad نمایش پست ها
    مرسي از توضيحاتت
    من متاسفانه مشكل جا دارم وگرنه مايل به سيستم اكسترنال بودم يعني كلا اين سيستم پشتي رو كنسل كنم و همين طور رفيو جيم رو اونوقت مشكلات زيادي خواهم داشت
    اگه حتما میخواید از سامپ داخلی استفاده کنید نمیشه گفت سامپتون چه اندازه ای باشه بهتره
    اول اسکیمر بخرید و با توجه به اندازه ی اسکیمر سامپتون رو طراحی کنید.من خودم خیلی با این موضوع مشکل داشتم
    اگه اسکیمرتون خوب نباشه خیلی اذیت میشید
    پیشنهاد های من (ferplast bluskimmer 550---skimz hs1---jns)
    پیشنهاد میکنم این موضوع رو جدی بگیرید.برای سیستمهای اینجوری اسکیمر مهمترین چیزه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    10577
    سلام به همه
    اگه آکواریوم 5ماه خاموش باشه برای راه اندازی دوبارش چقدر وقت نیاز هست؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2 نمایش پست ها
    سلام به همه
    اگه آکواریوم 5ماه خاموش باشه برای راه اندازی دوبارش چقدر وقت نیاز هست؟
    سلام
    یه مقدار توضیح بیشتری بدید ولی اگه آب در گردش نبوده به احتمال زیاد باکتریها از بین رفتن و با استفاده از باکتری زنده مثل دنیترول حدود 10 روز طول میکشه

send by Tapatalk

صفحه 716 از 1093 نخستنخست ... 216616666697698699700701702703704705706707708709710711712713714715716717718719720721722723724725726727728729730731732733734735766816 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)