همکار قدیمی (مدیر بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچ
    شماره عضویت
    15921
    نه منظورم اینه که کافیه در حال حاضر فقط 20000 کلوین باشه و بعد از ریف دار شدن یک متال دیگه براش بخرم . 20000 کلوین میتونه جوابگو باشه یا باید حتما دو عدد 20000 و 14000 باشه ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hayden نمایش پست ها
    نه منظورم اینه که کافیه در حال حاضر فقط 20000 کلوین باشه و بعد از ریف دار شدن یک متال دیگه براش بخرم . 20000 کلوین میتونه جوابگو باشه یا باید حتما دو عدد 20000 و 14000 باشه ؟

تا وقتی ریف نداری زیاد مهم نیست چه نوری روی تانک میزاری و همونطوریکه قبلا گفتم بهترین نور 14000 کلوینه چون طیف کامل نور رو داره ، 20000 کلوین هم در حال حاظر جوابگوست و وقتی ریف هم اضافه کنی جواب میده و ریفها هم باز میشن ولی در طولانی مدت چون طیف کامل نور به ریفها نمیرسه ممکنه تغییر رنگ بدن و یا خراب بشن
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 5th September 2014 در ساعت 01:45 AM

همکار قدیمی (مدیر بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچ
    شماره عضویت
    15921
    این لامپ های متال توی الکتریکی ها هم پیدا میشن یا باید حتما توی آکواریوم فروشی بخریم ؟

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hayden نمایش پست ها
    این لامپ های متال توی الکتریکی ها هم پیدا میشن یا باید حتما توی آکواریوم فروشی بخریم ؟
    نه باید مخصوص اکواریوم و مارک معتبر باشن مال الکتریکی ها به درد اکواریوم نمیخورن
    ویرایش توسط hamed220 : 5th September 2014 در ساعت 02:23 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    با سلام
    میخواستم بگم برای خرید یک اسکیمر مناسب باید اون رو 2 برابر حجم تانک بگیریم یا 3 برابر؟ولی من تو یه سایت خارجی دیدم که نوشته بود باید دو برابر حجم تانک باشه؟درسته؟

بعدش اینه که این دو مدل کدومش مناسبه تانک منه یا زیاده:
    مارین سورس مدل 850
    مارین سورس مدل 950
    ممنون
    ویرایش توسط clownfish : 5th September 2014 در ساعت 04:56 PM

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بگم برای خرید یک اسکیمر مناسب باید اون رو 2 برابر حجم تانک بگیریم یا 3 برابر؟ولی من تو یه سایت خارجی دیدم که نوشته بود باید دو برابر حجم تانک باشه؟درسته؟

مارین سورس مدل 850
    مارین سورس مدل 950
    ممنون
    پاسخ سوالتون خیلی پیچیدس ونمیشه به طور کلی پاس داد
    کفیت اب اکوایوم به خلی چیزا بستگی داره مثل فیلتر فیزیکی لایوراک بستر شنی و گردش اب اکواریوم
    اگه هر کدومشون ضعیف یا قوی باشن رو کارایی اون یکی تاثیر میزارن،
    به طور مثال اگه شما از لایوراک زیاد برخوردار باشین و گردش مناسب تو اکواریوم داشته باشین حتی میتونین اسکیمرو حذف کنید کاری که من کردم
    ولی به طور معمول میگن اسکیمری انتخاب کنید که ظرفیتش بیش از دو برابر اکواریوم باشه،
    البته همون اندازه اکواریوم هم خوبه ولی در صورتی که از اسکیمر مناسبی استفاده کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    با سلام

مارین سورس مدل 850
    مارین سورس مدل 950
    ممنون

ببینید یه اصطلاحی هست میگن هرچی بیشتر پول دارید اسکیمر بهتری بگیرید
    یعنی هرچی اسکیمر رو بهتر تهیه کنید در مرحله ی اول مواد ارگانیک بیشتری از تانک خارج میشه و اب تانک نسبت به مواد مغذی فقیر تر میشه و از اونور خود به خود نصف مشکل نیترات و... در تانکتون حل شدست.
    این 2 3 برابری هم که میگن یک معیار برای حد اقل تانک مرجانی هستش.
    از این دو مدل مارین سرس با توجه به حجم تانکتون اگر 2 برابر بگیرید خیلی خوبه اگر 3 برابر بگیرید هم بهتره اما اگر فقط قصد نگهداری ال پی اس و مرجانهایی غیر از اس پی اس رو دارین همون 2 برابر هم کفایت میکنه چون تو محیط مغذی هم براشون بد نیست

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    اقا بنیامین با نظرتون مخالفم
    دیگه گذشت زمانی که نیترات یه معضل تو اکواریم ابشور بود
    الان تنظیم پی اچ یا سختی و متعادل کردن عناصر اصلی و کمیاب خیلی مهمتره
    داشتن اسکیمر خیلی قوی اصن کاری به بهبود کمی اب نمیکنه و فقط رو کیفیت اب تاثیر داره اگه تازه لازم باشه
    وقتی با صرف هزینه اسکیمر خوب میشه لایوراک خرید و از محاسن اون استفاده کرد خرید اسکیمر بنظرم توجیحی نداره
    من خودم از اسکیمر تانزی استفاده میکردم که خیلی هم قوی بود ولی بعد اینکه لایوراکم زیاد شد خاموشش کردم و اصن شرایط اکواریوم تغییری تو نیترات نکرد

این فقط نظر شخصیمه و با بودن اسکیمر تو اکواریوم مخالفتی ندارم ولی میتونیم از روش هایه بهتریم استفاده کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    اقا بنیامین با نظرتون مخالفم
    دیگه گذشت زمانی که نیترات یه معضل تو اکواریم ابشور بود
    الان تنظیم پی اچ یا سختی و متعادل کردن عناصر اصلی و کمیاب خیلی مهمتره
    داشتن اسکیمر خیلی قوی اصن کاری به بهبود کمی اب نمیکنه و فقط رو کیفیت اب تاثیر داره اگه تازه لازم باشه
    وقتی با صرف هزینه اسکیمر خوب میشه لایوراک خرید و از محاسن اون استفاده کرد خرید اسکیمر بنظرم توجیحی نداره
    من خودم از اسکیمر تانزی استفاده میکردم که خیلی هم قوی بود ولی بعد اینکه لایوراکم زیاد شد خاموشش کردم و اصن شرایط اکواریوم تغییری تو نیترات نکرد

این فقط نظر شخصیمه و با بودن اسکیمر تو اکواریوم مخالفتی ندارم ولی میتونیم از روش هایه بهتریم استفاده کرد

ببینید اصلا وجود اسکیمر ربطی به لایوراک نداره. هرچه اسکیمر قوی تر باشه به لایوراک هم کمک میشه تا فیلتراسیون شیمیایی خودش رو در محیطی مناسب تر انجام بده .

حالا یک سری مباحث در متد های جدید مطرح میشه که اسکیمر یکی دو ساعت در روز خاموش باشه. این اسکیمر هایی که تو این متد ها ازشون حرف زده میشه اسکیمر های درجه یک هستن که بسیار گرون قیمتن و کاراییشون فوق العادست تازه این قضیه هنوز هم همه گیر نیست پس استفاده از اسکیمر قوی عضو جدانشدنی تانک خوب هستش.

مخصوصا تو تانک مرجانی که جدا از تمامی موارد وقتی اسکیمر ضعیفه مواد مغذی در تانک شدیدا مقدارشون زیاد میشه و رنگ مرجانها به دلایل خاصی قهوه ای "کرم و سفید میشه که در اکثر تانکهای ما به همین صورته.

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    دوستان اسکیمرهای jns تو بازار پیدامیشه ؟
    کسی قیمت داره ؟
    بنظرم خیلی بهتر از مارین سورسند چون واتر پمپ های حرفه ای دارن اگه اشتباه نکنم واتر پمپهاشم سیچه هستند

صفحه 701 از 1093 نخستنخست ... 201601651682683684685686687688689690691692693694695696697698699700701702703704705706707708709710711712713714715716717718719720751801 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)