کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام من چیز زیادی راجع به این بیماری پیدا نکردم متاسفانه شرمنده
    فقط یه بیماری هست که بین ماهی اب شور و شیرین مشترکه بیشترم تو ماهی هایی مثل سیچلاید گلد فیش مولی گوپی اتفاق میوفته
    برای درمانش بیشتر گفتن ماهی خودش باید این کارو بکنه و 95 درصد متاسفانه ماهی زنده نمونده
    فقط گفتن اگه ماهی غذا میخوره بهش غذا ندید تا این مشکلش به حالت اولش برگرده و سعی به دفع مدفوع نکنه که بدتر بشه که ماهی شما فکر کنم غذا هم نمیخوره
    یه جا هم به قرنطینه کردن با مترونیدازول اشاره کرده بود،تانک قرنطینه و شرایطشو دارین؟
    2تا بیماری هم شبیه این هست یکیش کرمای ریز خونی هست که از اون قسمت بیرون میزنه
    دومی هم اون بیرون زدگی به رنگ شفافه که بازم به ماهی شما نمیخوره
    به نظرم یه 12 ساعت صبر کنید ببینید چی میشه
    غذا چی میدین بهشون؟
    راههای درمانش:
    غذا ندین برای چند روز
    از epsom salt که فکر کنم سولفات منیزیوم میشه استفاده کنید به ازای هر 20 لیتر یک قاشق چای خوری
    از داروهایی که حاوی مترونیدازول مثل API General Cure استفاده کنید
    بعد از اونم از غذاهایی که پروتئین کنمتری دارن استفاده کنید که به اون قسمت فشار نیاره
    اقا دسته شما درد نکنه توفیق اجباری شد منم 2تا چیزجدید یاد گرفتم

ممنون از شما از غذای اوشن فرمول 1و2 استفاده میکنم و هر هفته 3 بار عصاره سیر و هر هفته 2 بار ارتمیا.
    خوشبختانه از دیروز که به این صورت شده خودش هم غذا نمی خوره.و در مورد دستور عملی که دادید انجام میدم و جواب رو در چند روز اینده به شما میگم.
    بازم از شما ممنونم.

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط candy نمایش پست ها
    با سلام
    حجم تانک من 120*50*70 میباشد که قراره ریف کار کنم.
    الان یه فسفات رآکتور با مدیای فسگارد سیچم و یک بسته مدیای برایت ول xport no3
    و یک اسکیمر مارین سورس با مشخصات زیر گرفتم:
    Item No.: DHO-900
    Size(Length / width / Height MM):205 / 175 / 600
    Pump:Red Devil SP3

Power:13W
    Air intake: Max 700L/H
    Max. size of the tank (L): 900
    Normal stocking (L): 550~900
    Heavy stocking (L): 250~550
    سوالم اینه که بجز نور و موج ساز چه وسایل دیگه ای برای حرفه ای کردن اون لازم دارم
    با تشکر

سلام
    مبارک باشه
    کاش یه تاپیک بزنید برا تانکتون هم عکسای تانکو توش قرار بدین هم سوالاته تانکو اونجا بپرسین اینجوری خودتون هم پیشرفت تانکو روز به روز میتونید بعد یه مدت ببینید تو تاریخای قبل
    بستگی به نوع مرجانی که میخواین در اینده نگهدارین داره
    فعلا برای شروع کردن خوبه و میتونید وسایلو بعدا با توجه به نوع مرجانی که میخواین نگه دارین تهیه کنید
    اگه بودجتون اجازه میده به نظر من یه دوزینگ پمپ هم تهیه کنید بعدا خیلی کارتونو راحت میکنه و به ثبات شرایط تانک کمک میکنه
    ویرایش توسط farbodb : 29th August 2014 در ساعت 01:16 AM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    ممنون از شما از غذای اوشن فرمول 1و2 استفاده میکنم و هر هفته 3 بار عصاره سیر و هر هفته 2 بار ارتمیا.
    خوشبختانه از دیروز که به این صورت شده خودش هم غذا نمی خوره.و در مورد دستور عملی که دادید انجام میدم و جواب رو در چند روز اینده به شما میگم.
    بازم از شما ممنونم.
    خواهش میکنم من باید از شما تشکر کنم برای اینکه یه چیزم یاد گرفتم فقط از دارو تو تانک اصلی استفاده نکید حتما تو قرنطینه این کارو انجام بدین
    موفق باشید
    مارو هم از نتیجه با خبر کنید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    با سلام
    حجم تانک من 120*50*70 میباشد که قراره ریف کار کنم.
    الان یه فسفات رآکتور با مدیای فسگارد سیچم و یک بسته مدیای برایت ول xport no3
    و یک اسکیمر مارین سورس با مشخصات زیر گرفتم:
    Item No.: DHO-900
    Size(Length / width / Height MM):205 / 175 / 600
    Pump:Red Devil SP3

Power:13W
    Air intake: Max 700L/H
    Max. size of the tank (L): 900
    Normal stocking (L): 550~900
    Heavy stocking (L): 250~550
    سوالم اینه که بجز نور و موج ساز چه وسایل دیگه ای برای حرفه ای کردن اون لازم دارم
    با تشکر

سلام
    مبارک باشه
    کاش یه تاپیک بزنید برا تانکتون هم عکسای تانکو توش قرار بدین هم سوالاته تانکو اونجا بپرسین اینجوری خودتون هم پیشرفت تانکو روز به روز میتونید بعد یه مدت ببینید تو تاریخای قبل
    بستگی به نوع مرجانی که میخواین در اینده نگهدارین داره
    فعلا برای شروع کردن خوبه و میتونید وسایلو بعدا با توجه به نوع مرجانی که میخواین نگه دارین تهیه کنید
    اگه بودجتون اجازه میده به نظر من یه دوزینگ پمپ هم تهیه کنید بعدا خیلی کارتونو راحت میکنه و به ثبات شرایط تانک کمک میکنه

سلام
    بجز موارد گفته شده به یه واتر پمپ خوب که ترجیحا اروپایی باشه هم احتیاج دارید
    ولی سعی کنید یه سیستم نور عالی راه اندازی کنید تا نیاز به تعویض اون نداشته باشید ، واتر پمپ رو میشه به راحتی عوض کرد ولی سیستم نور هذینه زیادی داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    15086
    با تشکر از راهنمایی دوستان
    من آکواریومم رو 1 سال هست که راه انداختم ولی متاسفانه با راهنمایی غلط بعضی از فروشندگان محترم هزینه زیادی تا به حال بابت راه اندازی و راه اندازی مجدد پرداختم!!!!!!!
    ولی الان میخوام با راهنمایی اساتید و نه فروشندگان مقداری از داشتن آکواریوم آب شور لذت ببرم
    برای نور در زمان راه اندازی به پیشنهاد فروشنده 3 ردیف 24 تایی ال ای دی 1 وات آماده که خودش داشت رو خریدم که با ترکیب 2 سفید و 1 آبی می باشد
    حدود 1 ماهی میشه که 2 عدد مهتابی جی بی ال (اوشن بلو 120 سانتی) به نورم اضافه کردم.
    منتظر راهنمایی دوستان هستم.
    در حال ساخت پروفایل نیز هستم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    من آکواریومم رو 1 سال هست که راه انداختم ولی متاسفانه با راهنمایی غلط بعضی از فروشندگان محترم هزینه زیادی تا به حال بابت راه اندازی و راه اندازی مجدد پرداختم!!!!!!!
    ولی الان میخوام با راهنمایی اساتید و نه فروشندگان مقداری از داشتن آکواریوم آب شور لذت ببرم
    برای نور در زمان راه اندازی به پیشنهاد فروشنده 3 ردیف 24 تایی ال ای دی 1 وات آماده که خودش داشت رو خریدم که با ترکیب 2 سفید و 1 آبی می باشد
    حدود 1 ماهی میشه که 2 عدد مهتابی جی بی ال (اوشن بلو 120 سانتی) به نورم اضافه کردم.
    سلام
    من که از مخالفین سر سخت ال ای دی هستم مخصوصا از نوع 20000کلوین چینیشو باز 6500تا 8000باشه و ترکیب ال ای دی ها طیف کامل نوری رو تشکیل بده میشه روش بحث کرد
    ولی مهتابیای جی بی ال مهتابیای خوبی هستن کنار اون 2تا دیگه مهتابی اضافه کنید ازاون ال ای دی ها هم بی نیاز میشین
    البته بازم دوستان دیگه نظر میدن و تجربشونو باهاتون در میون میزارن
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    سیستمهای ال ای دی که مغازه دارها جمع میکنن به هیچ عنوان یه سیستم نور حرفه ای نیست و فقط کار راه اندازیه ، ممکنه به مشکل نخورید ولی هیچ تظمینی برای خوب بودنش وجود نداره
    میشه گفت ال ای دی 20000 هزار کلوین اصلا نداریم چون مصرفی نداره و کارخانه های معتبر رو نگاه کنید ال ای دی 20000 کلوین تولید نمیکنن و فقط چینیها روش نوشته 20000 کلوین که معلوم نیست چقدر درست باشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    منم در تکمیل حرف اقای نوروزی یه چیزی اضافه میکنم اونم اینکه
    تو پنلهای تولیدی که توسط شرکت های چینی برا تانکای ریف درست میشه نهایت از ال ای دی 8000کلوین استفاده میکنند و زردیه رنگ اونرو با رویال بلو و بلو معمولی جبران میکنند(که بازم این پنلها کاربرای کمی دارند انگشت شمارن)
    من نمیدونم این ال ای دی به سبک 20000 کلوین مخترعش کی بوده تو ایران ولی دستش درد نکنه خوب گندی به جا انداختن سیستم ال ای دی در ایران زده وباید ازش قدر دانی ویژه کرد
    ویرایش توسط farbodb : 29th August 2014 در ساعت 04:26 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    کسی میدونه این چیه؟ سفید رنگه شبیه حشرات ریزه مثل پشه پرواز میکنه توی آکواریوم یهو میشینه، مثل خرخاکیه
    انقدرم تند میره و ریزه نمیشه گرفتش این عکسم بزور ازش گرفتم دیگه خسته شده بود نشست

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    کسی میدونه این چیه؟ سفید رنگه شبیه حشرات ریزه مثل پشه پرواز میکنه توی آکواریوم یهو میشینه، مثل خرخاکیه
    انقدرم تند میره و ریزه نمیشه گرفتش این عکسم بزور ازش گرفتم دیگه خسته شده بود نشست

سلام
    این یه نوع پاده که آفت حساب میشه ، به روی بدن ماهیها میچسبه و مثل یه انگل ازشون تغذیه میکنه ، بگیرید و از بین ببریدش

صفحه 692 از 1093 نخستنخست ... 192592642673674675676677678679680681682683684685686687688689690691692693694695696697698699700701702703704705706707708709710711742792 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)