کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، کبوتر ، طوطی
    شماره عضویت
    10639
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    سلام دوستان میخوام 200لیتر از 450لیتر اب اکواریوم رو عوض کنم نمک برایت ول 7کیلویی گرفتم و چون ظرف مناسب بزرگ گبر نیوردم یه تانک 120لیتری پیدا کردم و از اب رو پرش کردم و کل نمک رو به اون ظرف اضافه کردم و یه موج ساز و یه پمپ هوا گذاشتم توش که درست حل بشه و80لیتر هم در ظرفهای 20لیتری پرکردم حالا بعد از تقریبا 20ساعت از زمان حل شدن میگذره چطوری اینارو به تانک اصلی اضافه کنم به نظرتون مشکلی پیش نمیاد اول اب نمک رو بریزم تو سامپ بعد پمپ رو رشن کنم بعد باقی اب یعنی80لیتر رو اضافه کنم یا راحل دیگه ای به نظرشما میاد ممنون از راهنماییتون
    برا سامپ مشکلی بوجود نمیاد ولی اگر واتر پمپ کار کنه و این شوری زیاد رو به تانک اصلی منتقل کنه تا حل شدن کامل شک اساسی به آبزیان داخل تانک وارد میشه و احتمال بسیار قوی شاهد تلفات خواهی بود

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دوست عزیز من ۲.۵ ساله همینجوری که شما فرمودید سیفون میزنم. یعنی آب رو تو سامپ میریزم و واتر پمپ رو روشن میکنم و آب میره تو تانک و تلفات هم نمیدم. ولی این در صورتیست که میزان شوری آبی که درست کردید با آبی که تو تانکه حداکثر ۱ درجه فرق کنه. ولی راه بهتر اینه که یک واترپمپ ضعیف بگیری و بندازی تو سطل و سر شلنگ رو بندازی تو تانک تا یواش یواش آب بره تو تانک. البته اگه میتونی سطل رو تو ارتفاع بالاتر از تانک هم بگذاری میتونی بدون واتر پمپ و با استفاده از شلنگ این کار رو بکنی.
    موفق باشید.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام دوستان میخوام 200لیتر از 450لیتر اب اکواریوم رو عوض کنم نمک برایت ول 7کیلویی گرفتم و چون ظرف مناسب بزرگ گبر نیوردم یه تانک 120لیتری پیدا کردم و از اب رو پرش کردم و کل نمک رو به اون ظرف اضافه کردم و یه موج ساز و یه پمپ هوا گذاشتم توش که درست حل بشه و80لیتر هم در ظرفهای 20لیتری پرکردم حالا بعد از تقریبا 20ساعت از زمان حل شدن میگذره چطوری اینارو به تانک اصلی اضافه کنم به نظرتون مشکلی پیش نمیاد اول اب نمک رو بریزم تو سامپ بعد پمپ رو رشن کنم بعد باقی اب یعنی80لیتر رو اضافه کنم یا راحل دیگه ای به نظرشما میاد ممنون از راهنماییتون

سلام آقای مقدم
    حداکثر آبی که میخواهید سیفون کنید نباید از 25 الی 30 درصد ظرفیت تانک بیشتر باشه وگرنه خودش شک آور میشه و این مقداری که شما گفتید میشه حدود 45 درصد و این خیلی زیاده
    برای تعویض آب هم شما اگه کف سامپ کثیفه ، آب سامپ رو هم بزنید تا مواد ته نشین شده حرکت کنن و اون آب رو بریز بیرون و آب تازه رو بریز تو سامپ و واتر پمپ رو روشن کن و همونطوریکه ایمان گفت سعی کن دما و شوری با تانک یکی باشه

Send by Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، کبوتر ، طوطی
    شماره عضویت
    10639
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوست عزیز من ۲.۵ ساله همینجوری که شما فرمودید سیفون میزنم. یعنی آب رو تو سامپ میریزم و واتر پمپ رو روشن میکنم و آب میره تو تانک و تلفات هم نمیدم. ولی این در صورتیست که میزان شوری آبی که درست کردید با آبی که تو تانکه حداکثر ۱ درجه فرق کنه. ولی راه بهتر اینه که یک واترپمپ ضعیف بگیری و بندازی تو سطل و سر شلنگ رو بندازی تو تانک تا یواش یواش آب بره تو تانک. البته اگه میتونی سطل رو تو ارتفاع بالاتر از تانک هم بگذاری میتونی بدون واتر پمپ و با استفاده از شلنگ این کار رو بکنی.
    موفق باشید.
    لطفا سئوال جناب مقذم رو با دقت بیشتر مطالعه کنید بعد پاسخ بدین

ممنون از توجه شما

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    آیا می توان محلول مولتی ویتامین شرکت برایت ول را مستقیم به آب آکواریوم اضافه کرد و در این صورت تاثیر آن کمتر نمی شود؟
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    آیا می توان محلول مولتی ویتامین شرکت برایت ول را مستقیم به آب آکواریوم اضافه کرد و در این صورت تاثیر آن کمتر نمی شود؟
    با تشکر
    سلام
    آره میشه ولی باید اسکیمر رو حدود یه ساعت خاموش باشه ولی به نظر من وقتی به غذای ماهیها اضافه بشه تاثیرش بیشتره و مولتی ویتامین هم کمتر مصرف میشه

Send by Tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 15th August 2014 در ساعت 09:24 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    سلام دوستان یکی از اشنایان البته تازه اشنا شدم برای سیفون کردن تانک ابشورش از سنگ نمک که تو عطاری میفروشن استفاده میکنه به گفته خودش دوساله این کارو میکنه و همه ماهیهاش سالمن البته فقط ماهی داره با یه شقایق موکتی و پایه قرمز هبچ مشکلی هم ندارن میگه خودش محلولهای لازم رئ اضافه میکنه همچین چیزی میشه امکان داره

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام دوستان یکی از اشنایان البته تازه اشنا شدم برای سیفون کردن تانک ابشورش از سنگ نمک که تو عطاری میفروشن استفاده میکنه به گفته خودش دوساله این کارو میکنه و همه ماهیهاش سالمن البته فقط ماهی داره با یه شقایق موکتی و پایه قرمز هبچ مشکلی هم ندارن میگه خودش محلولهای لازم رئ اضافه میکنه همچین چیزی میشه امکان داره
    سلام این سنگ نمک که میگین از کجا میاد؟
    خیر همچین چیزی ممکن نیست
    گیریم که درستم باشه
    با چه معیاری محلولارو اضافه میکنه به نمک!!اون 30 40 عنصر رو؟
    ویرایش توسط farbodb : 16th August 2014 در ساعت 04:09 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    نمیدونم منم ولی قراره هفته دیگه برم ازش یاد بگیرم چطور این کارو میکنه سنگ نمک فک کنم معدن داره یا از دریا میاد خبر ندارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652

همونطور که گفتن به هیچ عنوان همچین چیزی ممکن نیست کاملا کار غلط و نادرستی هستش قذیم اگر دوستان یادشون باشه از دریا آب مستقیم میومد ماهی هم بدون سیفون کردن چندین سال زنده میموند اما بین نگهداری موجودات در بهترین شرایط و نگهداری اونها در شرایطی که فقط زنده بمونن فرق بسیار زیاده این کاری که میگین تقریبا محاله نمک در بازار از کیلویی 5 6 هزار تومن وجود داره واقعا نیازی به این روش ها نیست!

صفحه 678 از 1093 نخستنخست ... 178578628659660661662663664665666667668669670671672673674675676677678679680681682683684685686687688689690691692693694695696697728778 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)