همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadhafezy نمایش پست ها
    من جداشون کردم از اکواریوم اما توشون خالیه . جنسشونم یه چیزی مثل ابر خودمونه که فرم و سریع فشرده میشه.یه عکس دیگه اپلود میکنم ببینید
    سلامدقیقا مال من هم همینطور بود اون تیکه لایوراک رو دربیار و بزارش تو آب شیرین تا یه ده روزی تا کلنیش از بین بره و اگه لایوراکش کوچیکه از خیرش بگزر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان
    من دیروز دو تا ماهی گرفتم یکی ماندارین که انداختمش تو رف یکم پاد بزنه به بدن راستی برای این ماهی غذای دیگه هم هست بهش بدم گرسنه نمونه چون من رفم نو پا هستش و هنوز زیاد توش پاد نزده؟
    یکی هم خروس گرفتم سایز کوچکشو اینم گرانول خوره انداختمش تو تانک نکته خواستی هم هست در مورد این بیگد؟ریف سیفم هست یا نه؟
    ممنون
    ویرایش توسط clownfish : 30th July 2014 در ساعت 01:10 PM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دیروز دو تا ماهی گرفتم یکی ماندارین که انداختمش تو رف یکم پاد بزنه به بدن راستی برای این ماهی غذای دیگه هم هست بهش بدم گرسنه نمونه چون من رفم نو پا هستش و هنوز زیاد توش پاد نزده؟
    یکی هم خروس گرفتم سایز کوچکشو اینم گرانول خوره انداختمش تو تانک نکته خواستی هم هست در مورد این بیگد؟ریف سیفم هست یا نه؟
    ممنون
    برای ماندارینت میتونی ارتمیا هچ کنی
    خروستم با مرجانا کار نداره اما هرچی ماهی و میگو تا 2 برابر سایز دهنش باشه میخوره
    اگه کوتوله نیست هفته یک یا دوبار بیشتر غذا نده بهش رشدشون سریعه بعدا سرطان میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    برای ماندارینت میتونی ارتمیا هچ کنی
    خروستم با مرجانا کار نداره اما هرچی ماهی و میگو تا 2 برابر سایز دهنش باشه میخوره
    اگه کوتوله نیست هفته یک یا دوبار بیشتر غذا نده بهش رشدشون سریعه بعدا سرطان میشه
    برای ماندارین آرتمیا هچ شده چند بار در هفته بدم؟
    خروشم که سایزش خیلی کوچیکه فکر نکنم بتونه ماهی رو بخوره فروشنده هم بهم گفت هر 3 روز یه بار بهش گرانول درشت بدم بخوره تا زود بزرگ مشه.اینم عکسش البته از اینم کوچیکتره باز:

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    برای ماندارین آرتمیا هچ شده چند بار در هفته بدم؟
    خروشم که سایزش خیلی کوچیکه فکر نکنم بتونه ماهی رو بخوره فروشنده هم بهم گفت هر 3 روز یه بار بهش گرانول درشت بدم بخوره تا زود بزرگ مشه.اینم عکسش البته از اینم کوچیکتره باز:
    یک باردر هفته ارتمیا بدی کافیه
    اینم نژادش ولیتنه
    همون هفته ای یک یا دوبار خوبه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869

من این اسکیمر رو دارم در حال حاضر سطح کف دقیقا تا زیر کاپ هست اما نمیدونم شیر ورودی هوا و خروجی اب رو چه جوری تنظیم کنم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه پیچ شماره 1 و 2 رو چه قدر باید باز یا بسته بزارم ؟

ویرایش توسط bluetang : 30th July 2014 در ساعت 04:19 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها

من این اسکیمر رو دارم در حال حاضر سطح کف دقیقا تا زیر کاپ هست اما نمیدونم شیر ورودی هوا و خروجی اب رو چه جوری تنظیم کنم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه پیچ شماره 1 و 2 رو چه قدر باید باز یا بسته بزارم ؟

سلام دوست عزیز شما سطح آب و تا زیر کاپ نگه بدار بعد با تنظیم شیر خروجی آب سعی کن بهترین کف و تولید کنی یعنی کفی که مقدار آب کمی داشته باشه که بهش کف خشک میگن معمولا شیر هوا تا آخر بازه و شیر خروجی و تنظیم میکنن هرچی آب تانک کثیفتر بشه و پروتئین بیشتری داشته باشه سرعت تولید کف کمتر میشه و کف غلیظتر میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    من اب تانکم کدره ولی نمیدونم مشکل از کجاست ؟

1-گردش اب تقریبا خوبه و کامل گردش میکنه طوری هم نیست که شن ها رو حرکت بده .

2-فیلتر مکانیکی اول ابری بافت درشت و بعدش ابری بافت ریز و بعد پشم شیشه هست پس از این قسمت هم نمیتونه باشه .

3- قدرت مکش واتر پمپ هم کافیه چون من تا حالا مشکلی ندیدم و فابریک خودش هم هست .

4- 2 سال از راه اندازی میگذره و به قدر کافی باکتری داره گهگاهی هم محض محکم کاری باکتری اضافه میکنم

5-علاوه بر اسکیمر پیوریجن و ارگانیت هم دارم .

6-فسفات گیر سیچم و نیترات گیر جی بی ال هم دارم .

حالا به نظر شما برای چی اب کدره ؟ فقط وقتی سیفون میکنم شفاف میشه ولی بعد از یه هفته دوباره کدر میشه .مشکل از کجاست ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798

2-فیلتر مکانیکی اول ابری بافت درشت و بعدش ابری بافت ریز و بعد پشم شیشه هست پس از این قسمت هم نمیتونه باشه .

4- 2 سال از راه اندازی میگذره و به قدر کافی باکتری داره گهگاهی هم محض محکم کاری باکتری اضافه میکنم

حالا به نظر شما برای چی اب کدره ؟ فقط وقتی سیفون میکنم شفاف میشه ولی بعد از یه هفته دوباره کدر میشه .مشکل از کجاست ؟
    شما پدهارو کی تمیز کردی به نظر من پدهارو تمیز کنید و اگه گیاه پوسیده ای هم داخل تانک دارین بیرون بیارین استفاده از بعضی داروها هم باعث کدر شدن آب میشن در ضمن مدیاهای داخل سامپ و هم سالی یک بار باید بشورید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز شما سطح آب و تا زیر کاپ نگه بدار بعد با تنظیم شیر خروجی آب سعی کن بهترین کف و تولید کنی یعنی کفی که مقدار آب کمی داشته باشه که بهش کف خشک میگن معمولا شیر هوا تا آخر بازه و شیر خروجی و تنظیم میکنن هرچی آب تانک کثیفتر بشه و پروتئین بیشتری داشته باشه سرعت تولید کف کمتر میشه و کف غلیظتر میشه

سلام
    توضیحاتت درست بود ولی وقتی آب تانک کثیفتر باشه و پروتئین بیشتری داشته باشه تولید کف هم بیشتر میشه نه کمتر

ممکنه در تانک شما پلنگتون به وجود اومده باشه که آب رو یه مقدار تیره میکنه و یه نوع جلبک سبز هم که میکرسکپی هستند باشن
    از uv استفاده کنید باید مشکلتون حل بشه

صفحه 668 از 1093 نخستنخست ... 168568618649650651652653654655656657658659660661662663664665666667668669670671672673674675676677678679680681682683684685686687718768 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)