کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    سلام دوستان میخوام نور اکواریوم رو از متال به ال ای دی تبدیل کنم به نظرتون برای اندازه 150*40*60چنتا ال ای دی بگیرم و چند وات باشن با چه نوری ممنون قبلا متال 16000اکومدیک بود مصرف برق و گرما زباد دارن

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    فربد جان دیگه فعلا احتیاجی نیست ای ماهیه مرد فردا میخوام برم یک آک ۲۰لیتری آب شیرین بخرم چند تا ماهیه آب شیرین هم بخرم کلا لذت ببرم ایم ماهیتی آب شور خیلی سوسولن این تانک آب شور هم میزارم باشه تا هر وقت خدا خواست خوب شد من ماهی براش بخرم
    سلام احسان جان
    آقا این تانک شما هم بدجوری رفته رو اعصاب
    درکت میکنم آدم با کلی ذوق و شوق بیاد تانک شور راه بندازه بعد نتونه ماهی نگه داره و مثل شما همش ماهیها بمیرن
    یه باز از اول همه چیزو چک کن :
    از چه آبی استفاده کردی ، از چه نمکی استفاده کردی ، برای استارت از چه محلولهایی استفاده کردی منظورم باکتری هست، لایوراک کی به تانک اضافه کردی
    از کدوم فروشگاه ماهی میخری ، آب به آب کردنت چطوریه ، و ......
    من اگه جای شما بودم کل آب و سیفون میزدم و شنها را خالی مکردم و کل سیستم را از اول استارت میزدم چون حجم تانکت زیاد نیست
    حتی لایوراک هم عوض میکردم
    حتما از نمک مرغوب استفاده میکردم و آب آر او
    توی تاپیکت نوشته بودی که محل کارت یه دستگاه تصفیه آب هست که به آب چاه وصله و از اون آب استفاده کردی ، شاید اینم بی تاثیر نباشه اینکه آب چاه آلوده باشه
    خلاصه اینارو گفتم که ناامید نباشی و یه خورده انگیزه پیدا کنی
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    سلام دوستان میخوام نور اکواریوم رو از متال به ال ای دی تبدیل کنم به نظرتون برای اندازه 150*40*60چنتا ال ای دی بگیرم و چند وات باشن با چه نوری ممنون قبلا متال 16000اکومدیک بود مصرف برق و گرما زباد دارن
    دوست خوبم جناب مقدم
    بهتره سوال های خودتون را تو قسمت خودش بپرسید تا این پراکندگی سوالها بوجود نیاد
    و دوستان دیگه هم که شاید سوال شما را داشته باشن بتونن اونجا استفاده کنن

اگه تانکتتون ریف هست بهتره بجای متال از مهتابی استفاده کنید(لبته اگه براتون امکان داره یعنی میتونید برای تانک هزینه کنید و فقط گرما براتون دردسر ساز شده )
    مهتابی های شرکت جیسمن کیفیت خوبی دارن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    مشکل شما را که نه ولی برای شروع هرچی منتظر موندیم سیکلمون طی نمیشد حدود یک ماهی،و نمیتونستیم ماهی اضافه کنیم تا دنیترول استفاده کردیم که باعث کشت باکتری میشه و سیستم هم قوی میشه بعد از ده روز همه چیز اکی شد/حالا اساتید باید نظر بدن برای مشکل شما هم خوبه یا نه

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
    ممنونم ولی منم از باکتری زنده برات ول استفاده کردم نمیدونم شاید اون که شما میگین یه چیز دیگس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasimeyas نمایش پست ها
    معمولا در طی شب ph و خاموشی چراغ ها کمی افت داره همیشه

پس چه جوری میشه ثابت نگهش داشت ؟ مگه نمیگن اگه kh بالا باشه جلوی نوسان وتغییرات ph رو میگیره ؟ من میخام اگه یه محلولی چیزی اضافه کردم که ph پایین داشت یه وقت روی ph اکواریومم تاثیر نزاره باید چه کار کنم ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    سلام اقا احسان . من احساس میکنم یه چیزی به اب شما اضافه و وارد شده و مشکل شما از ابه نه سیستم و سیکل شما . اینو چک کنید مثلا تانکو یا سامپشو یا وسایلی از اکواریوم رو با مایع شوینده قوی شسته باشید و یا به هر شکلی مایعی تاریخ گزشته ای به اب وارد شده باشه و اثرش در تانک مونده باشه.
    بهر حال منم با اقا مجید موافقم که کلا از اول استارت بزنید اینطوری مطمئن تره . انشا ا.. تانک شما هم راه بیافته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام احسان جان
    آقا این تانک شما هم بدجوری رفته رو اعصاب
    درکت میکنم آدم با کلی ذوق و شوق بیاد تانک شور راه بندازه بعد نتونه ماهی نگه داره و مثل شما همش ماهیها بمیرن
    یه باز از اول همه چیزو چک کن :
    از چه آبی استفاده کردی ، از چه نمکی استفاده کردی ، برای استارت از چه محلولهایی استفاده کردی منظورم باکتری هست، لایوراک کی به تانک اضافه کردی
    از کدوم فروشگاه ماهی میخری ، آب به آب کردنت چطوریه ، و ......
    من اگه جای شما بودم کل آب و سیفون میزدم و شنها را خالی مکردم و کل سیستم را از اول استارت میزدم چون حجم تانکت زیاد نیست
    حتی لایوراک هم عوض میکردم
    حتما از نمک مرغوب استفاده میکردم و آب آر او
    توی تاپیکت نوشته بودی که محل کارت یه دستگاه تصفیه آب هست که به آب چاه وصله و از اون آب استفاده کردی ، شاید اینم بی تاثیر نباشه اینکه آب چاه آلوده باشه
    خلاصه اینارو گفتم که ناامید نباشی و یه خورده انگیزه پیدا کنی
    موفق باشید
    سلام مجید جان مرسی
    دست رو دلم نزار که خونه
    آقا از آب معمولی استفاده کردم و نمک دلتا مارین و بعد از چهار روز ۵کیلو سنگ اضافه کردم و از باکتری برات ول استفاده کردم و یک هفته بعد دوباره سه کیلو سنگ و بعد از تقریبا ۲۰روز سیکلس راه افتاد یعنی آمونیاک صفر و نیتریت صفر شد و نیترات اومد بالا و من سیفون زدم ۲۰لیتر آبو و نمک تروپیک مارین استفاده کردم اما سهتا ماهی جدا جدا خریدم که هر سهتا بعد از یک روز مردن البته سه تا رو با هم نخریدم توی یک هفته سه تا ماهی کشتم..
    فکر کردم مدیاهام ضعیفه یخورده مدیا خریدم و جایگزین کردم و نصف نخودیارو آوردم بیرون و دو کیلو مدیای ایستا وارد کردم و بعد از چند روز دو کیلو سنگ گرفتم گذاشتم توی تانک و دو هفته باکتری براتول زدم و همهچی خوب بود که ماهی گرفتم ولی بازم آمونیاک میره بالا

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    پس چه جوری میشه ثابت نگهش داشت ؟ مگه نمیگن اگه kh بالا باشه جلوی نوسان وتغییرات ph رو میگیره ؟ من میخام اگه یه محلولی چیزی اضافه کردم که ph پایین داشت یه وقت روی ph اکواریومم تاثیر نزاره باید چه کار کنم ؟
    معمولا تو شرایط عادی نور رف را بر عکس تانک روشن میکننن که این اختلاف پی اچ به حداقل برسه
    و در زمانهایی که از مکمل هایی که باعث افت پی اچ میشه استفاده میشه توصیه شده با تست منظم این مسئله را کنترل کنید که اگه افت کرد اضافه کردن اون را متوقف کنید
    شما چی میخوای اضافه کنید که باعث افت پی اچ میشه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    ممنونم ولی منم از باکتری زنده برات ول استفاده کردم نمیدونم شاید اون که شما میگین یه چیز دیگس

نظر من اینه که سیستمت از لحاظ فنی مشکل داره یعنی یا یه عاملی باکتری ها رو میکشه یا جاشون مشکل داره و نمیتونن مستقر بشن یا شرایط اینقدر بده که نمیتونن تکسیر بشن .باکتری برایت ول هم به نظرم باکتری زنده نیست و الکی روش نوشته باکتری زنده .اول ببینید مشکل کجاست بعد وقتی حلش کردی از باکتری jbl استفاده کنید .راستی نمکی که به عنوان پایه استفاده کردی نمک اشغالیه و بهترین تانک ها رو هم میفرسته رو هوا چه برسه به یه تانک تازه راه اندازی شده .هر روز یه چیزیش بالا پایین میشه .کلا نمک رو عوض کن.البته برای بعضی ها خوب کار میده و در کل اطمینانی بهش نیست.
    ویرایش توسط bluetang : 28th July 2014 در ساعت 05:20 PM

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام مجید جان مرسی
    دست رو دلم نزار که خونه
    آقا از آب معمولی استفاده کردم و نمک دلتا مارین و بعد از چهار روز ۵کیلو سنگ اضافه کردم و از باکتری برات ول استفاده کردم و یک هفته بعد دوباره سه کیلو سنگ و بعد از تقریبا ۲۰روز سیکلس راه افتاد یعنی آمونیاک صفر و نیتریت صفر شد و نیترات اومد بالا و من سیفون زدم ۲۰لیتر آبو و نمک تروپیک مارین استفاده کردم اما سهتا ماهی جدا جدا خریدم که هر سهتا بعد از یک روز مردن البته سه تا رو با هم نخریدم توی یک هفته سه تا ماهی کشتم..
    فکر کردم مدیاهام ضعیفه یخورده مدیا خریدم و جایگزین کردم و نصف نخودیارو آوردم بیرون و دو کیلو مدیای ایستا وارد کردم و بعد از چند روز دو کیلو سنگ گرفتم گذاشتم توی تانک و دو هفته باکتری براتول زدم و همهچی خوب بود که ماهی گرفتم ولی بازم آمونیاک میره بالا
    فکر میکنم میزان گردش آب بین سامپ و تانک اصلی کمه و این باعث شده سکلت ضعیف باشه و توان تبدیل آمونیاک به نیتریت و بعد به نیترات را نداشته باشه
    یه تست بکن و از باکتری شرکت سرا استفاده کن یا دنیترول جی بی ال
    والا چیز دیگه ای بذهنم نمیرسه
    دوستان دیگه هم نظر میدن و کمک میکنن که انشاآلله تانک شما هم راه بیوفته

صفحه 666 از 1093 نخستنخست ... 166566616647648649650651652653654655656657658659660661662663664665666667668669670671672673674675676677678679680681682683684685716766 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)