کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلامدوستان مراعات کنید و سولاتتون در جای درست بپرسید تا مجبور نشم پاکشون کنمتاپیک آلبوم دوستان جای سوال و جواب متفرقه نیستاین مدیا ، مدیای فله ای هستن که تو بازار موجوده و یک مارکش ایستا است و خوب هم جواب میده

یعنی کاراییش برای حذف نیترات با میکرومک فرق میکنه ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    یعنی کاراییش برای حذف نیترات با میکرومک فرق میکنه ؟
    در این جور مدیا معمولا باکتری نیترات خوار رشد نمیکنن و باکتریهای نیترات خوار در محلی رشد میکنن که هوا کم باشه که در تانک دوستمون علت اصلیش سیفون و گیاه انگوری بوده و علت های پنهان دیگه ای هم داشته
    این نوع مدیا روی آمونیاک و نیتریت تاثیر مستقیم داره و نه نیترات

Send by Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9721
    دوستان نظرتون در مورد طرح آکواریومی که میخام راه اندازی کنم چیست ؟

یک طرح برای آک آبشور ( ریف حرفه ای : LPS زیاد با تعدادی SPS و همچنین انواع جراح ) با این ابعاد چیدم : 60*60*60 - شیشه خم 10 میل

میخام نظرت رو در موردش بدونم + چون در تاپیکات دیدم خیلی در مورد نور تحقیق کردی ، نور مناسب رو هم پیشنهاد بدی .

برای
    سامپ
    ، سامپ در زیر آکواریوم با همون ابعاد 60*60*60 . چون در سامپ پشتی قادر به استفاده رفیجیوم و اسکیمر پرقدرت نیستم . یک اسکیمر قوی حداقل 25 سانت فضا برای پایه میخاد
    ضمن اینکه وقتی آک مکعبی شکل رو نزدیک دیوار نصب میکنم ، دیگه دسترسی داشتن با
    سامپ
    و نظارت بهش کار سختی میشه .
    علاوه بر اون در
    سامپ
    پشتی امکان استفاده از ats و پد های گوناگون نیست .

در مورد نور دارم رو سیستم نور شنبه مطالعه میکنم . در مورد کنترلرش شکی ندارم که خوبه . ولی در مورد اصالت led هاش کمی مرددم که در دراز مدت مناسب باشه یا نه . یا اینکه از ترکیب T5 و LED استفاده کنم یا LED تنها یا LED با متال ?!!

دوزینگ پمپ که فکر نکنم توان مالیش رو داشته باشم . میخام مکمل هارو دستی وارد تانک کنم

در مورد نیترات : رف + uas (اگه اسمش رو درست نوشته باشم - عملکردی مشابه ats ولی داخل آب داره که حبابهای هوا از روش رد میشن ) در داخل رفیجیوم استفاده میکنم

مبنا رو بر بستر شنی متوسط و همچنین لایوراک زیاد میزارم

ضمن اینکه از پدهای الگون هم برای کنترل نیترات بهره میگیرم . مدیا فقط و فقط یک لیتر ماتریکس سیچم

فیلتراسیون فیزیکی نیز اگه کیسه هاش رو پیدا کنم ، مثل آکهای خارجی ازونا استفاده میکنم . کیسه هایی که در مسیر خروجی آک به
    سامپ
    قرار میگیرن . چون کیسه ها به راحتی قابل تعویض هستن و خیلی هم شستنشون بی دردسره .

یک عدد رآکتور معمولی دست ساز داخلی که برای شفافیت آب ، توش رو از کربن فعال پر میکنم

میمونه واتر پمپ و اسکیمر (برای 400 لیتر) که بهترین مارکشو میگیرم

حدس میزنم با این طرح شیمی آب به ثبات خوبی میرسه و نیازی به کلسیم رآکتور ندارم . بازم در حال تحقیق هستم تا بهترین طرح رو بچینم . خوشحال میشم نظروتون رو در مورد هر بخش بگید (خصوصا نور)

سپاس

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    دوستان نظرتون در مورد طرح آکواریومی که میخام راه اندازی کنم چیست ؟

یک طرح برای آک آبشور ( ریف حرفه ای : LPS زیاد با تعدادی SPS و همچنین انواع جراح ) با این ابعاد چیدم : 60*60*60 - شیشه خم 10 میل

میخام نظرت رو در موردش بدونم + چون در تاپیکات دیدم خیلی در مورد نور تحقیق کردی ، نور مناسب رو هم پیشنهاد بدی .

برای
    سامپ
    ، سامپ در زیر آکواریوم با همون ابعاد 60*60*60 . چون در سامپ پشتی قادر به استفاده رفیجیوم و اسکیمر پرقدرت نیستم . یک اسکیمر قوی حداقل 25 سانت فضا برای پایه میخاد
    ضمن اینکه وقتی آک مکعبی شکل رو نزدیک دیوار نصب میکنم ، دیگه دسترسی داشتن با
    سامپ
    و نظارت بهش کار سختی میشه .
    علاوه بر اون در
    سامپ
    پشتی امکان استفاده از ats و پد های گوناگون نیست .

در مورد نور دارم رو سیستم نور شنبه مطالعه میکنم . در مورد کنترلرش شکی ندارم که خوبه . ولی در مورد اصالت led هاش کمی مرددم که در دراز مدت مناسب باشه یا نه . یا اینکه از ترکیب T5 و LED استفاده کنم یا LED تنها یا LED با متال ?!!
    اگه واقعا به نگهداری از sps علاقه مندی فکر این ال ای دیا از سرت بیرون کن چون نور یه مبحث حیاتیه برا sps،حتی همونا که اولش به به و چه چه زدن برا این ال ای دیا بعدا به مهتابی تغییرش دادن البته تانک همه lps هست که به اندازه sps که شما مد نظرته نور براشون حیاتی نیست
    تو اکثر سیستمای sps از ترکیب مهتابی استفاده میکنند و طیف نورو کامل میکنند که در حال حاضر مهتابیای جیزمن تو بازار موجوده و کاملا هم مناسب sps
    یا ترکیب متال و مهتابی رو در نظر بگیرید
    بازم تاکید میکنم اگه قصدتون نگهداری sps هست حتما نور رو جدی بگیرین

دوزینگ پمپ که فکر نکنم توان مالیش رو داشته باشم . میخام مکمل هارو دستی وارد تانک کنم
    من پیشنهاد نمیدم چون شما در مورد دستگاه دوزین باید از کلرید کلسیم استفاده کنید که همین باعث انبار شدن سدیم تو تانکتون میشه و در طولانی مدت شما دچار اوردوز سدیم میشید دلیل متد های خارجی برای سیفون 10 تا 15 درصدی در هفته برای کسایی که دستگاه دوزینگ استفاده میکنن همینه تا از اوردوز کردن تانک جلو گیری کنن
    در مورد نیترات : رف + uas (اگه اسمش رو درست نوشته باشم - عملکردی مشابه ats ولی داخل آب داره که حبابهای هوا از روش رد میشن ) در داخل رفیجیوم استفاده میکنم
    رف تو تانکای sps کمی اختلاف وجود داره سرش،یک سری موافقن یک سری خیر و میگن به درد تانک sps نمیخوره
    اون روش دوم هم که گفتین به کارتون نمیاد برا sps داری

مبنا رو بر بستر شنی متوسط و همچنین لایوراک زیاد میزارم
    خیلی خوبه فقط جا برا رشد sps ها هم بزارین
    ضمن اینکه از پدهای الگون هم برای کنترل نیترات بهره میگیرم . مدیا فقط و فقط یک لیتر ماتریکس سیچم
    خوبه
    فیلتراسیون فیزیکی نیز اگه کیسه هاش رو پیدا کنم ، مثل آکهای خارجی ازونا استفاده میکنم . کیسه هایی که در مسیر خروجی آک به
    سامپ
    قرار میگیرن . چون کیسه ها به راحتی قابل تعویض هستن و خیلی هم شستنشون بی دردسره .
    منطورتون فیلتر ساکس هست که با یکم خیاطی میشه درست کرد چیز خاصی نداره
    یک عدد رآکتور معمولی دست ساز داخلی که برای شفافیت آب ، توش رو از کربن فعال پر میکنم
    اگه بتونید gfo و کربن رو استفاده کنید عالیه.gfo فسفاتتونو تضمین میکنه.gac یا کربن باعث کم شدن مواد ارگانیک تو اب و رنگ و رشد بهتره spsها میشه
    میمونه واتر پمپ و اسکیمر (برای 400 لیتر) که بهترین مارکشو میگیرم
    حتما حتما از اسکیمر اروپایی و بیشتر از لیتر تانک استفاده کنید.تو تانکای sps شما فقط یه اسکیمر عالی میبینی با gfo و gac همینو همین با سیفون های به موقع
    حدس میزنم با این طرح شیمی آب به ثبات خوبی میرسه و نیازی به کلسیم رآکتور ندارم . بازم در حال تحقیق هستم تا بهترین طرح رو بچینم . خوشحال میشم نظروتون رو در مورد هر بخش بگید (خصوصا نور)
    در اوایل به راکتور کلسیوم احتیاج ندارین سیفون کلسیوم رو تامین میکنه ولی وقتی تعدادsps ها زیاد شه شما طی یک شب ممکنه شاهد افت کلسیوم و مخصوصا kh باشین که این رو ریفاتون بسیار تاثیر داره
    در اخر اگه میخواین برین سمت sps اینو بدونید راز موفقیت تمام تانکای بزرگ ثباته،اکثرا نیتراتشون صفر نیست فسفات هم همینطور ولی رو اون عددی که هست ثابتهspsها به تغییرات بسیار حساسن و سریعا واکنش نشون میدن علت استفاده از اون همه دستگاه هم ثابت نگه داشتن شیمی ابه

اگه سوالی بود مشتاقانه در خومتم
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    نظر شما در مورد اسلاریس نیم خط (تکثیری) چیست؟ (بیشتر از نظر مقاومت و سازگاری)
    با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    سلام
    بتظرتون فرشته ماهی امپراتور نابالغ سایز کوچک (اندازه فرشته های کوتوله) ممکنه ریف سیف بشه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    سلام
    بتظرتون فرشته ماهی امپراتور نابالغ سایز کوچک (اندازه فرشته های کوتوله) ممکنه ریف سیف بشه؟
    بعضیا با ریسک تو تانکشون نگه میدارن خانواده فرشته هارو ولی گه به ریفی دهان بزنه خوشش بیاد تااخرشو میخوره
    بیشتر به ریفای گوشتی علاقه دارن
    البته چون میخواین نابالغشو بگیرین شاید بتونید کمی عادت غداییشو عوض کنید ولی باز ممکنه هر چند وقت یکبار این کارو بکنه
    باید همیشه حواستون به رفتارش باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    بعضیا با ریسک تو تانکشون نگه میدارن خانواده فرشته هارو ولی گه به ریفی دهان بزنه خوشش بیاد تااخرشو میخوره
    بیشتر به ریفای گوشتی علاقه دارن
    البته چون میخواین نابالغشو بگیرین شاید بتونید کمی عادت غداییشو عوض کنید ولی باز ممکنه هر چند وقت یکبار این کارو بکنه
    باید همیشه حواستون به رفتارش باشه
    پیشنهاد میکنین اگه بخوام بگیرم اول ریف هامو تکمیل کنم بعد بگیرم یا اول ماهی رو بگیرم بعد ریف اضاف کنم، الیته الان به شقایق بابل خلیج دارم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    پیشنهاد میکنین اگه بخوام بگیرم اول ریف هامو تکمیل کنم بعد بگیرم یا اول ماهی رو بگیرم بعد ریف اضاف کنم، الیته الان به شقایق بابل خلیج دارم
    اول ریفارو کامل کنید بعد بگیرید
    اگه ماهی جابیوفته تو تانک و بعد ریفی وارد تانک شه امکان اینکه غذا به نظرش بیاد بره سراغش زیاده،ترجیحا ریفایی مثل کلت زنیا کریسمس ریفایی که گوشتی به حساب میان نگیرید
    بازم تاکید دارم رفتار ابزیان قابل پیش بینی نیست حتما حواستون بهش باشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، کبوتر ، طوطی
    شماره عضویت
    10639
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    نظر شما در مورد اسلاریس نیم خط (تکثیری) چیست؟ (بیشتر از نظر مقاومت و سازگاری)
    با تشکر
    اسلاریس تکثیری مقاوم تر از اسلاریس های صیدی هستند ولی باز هم نسبت به سایر دلقک ها حساس تر هستند

ولی جای نگرانی نیست اگر پارامترهای آب مناسب باشن خصوصا با اسلاریس های تکثیری مشکلی پیدا نمی کنید

صفحه 639 از 1093 نخستنخست ... 139539589620621622623624625626627628629630631632633634635636637638639640641642643644645646647648649650651652653654655656657658689739 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)