کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان لطفا راهنمایی کنین دیگه واقعا خسته شدم هر کاری بگین برای تانکم کردم ولی هنوز نتونستم یه ماهی بیشتر از ۲۴ساعت تو تانک نگه دارم هرچی ماهی گرفتم بعد از چند ساعت بی تعادل شدن و کف تانک بی تحرک میمونن به نظرم سریع هم نفس میکشن نمیدونم عیب از کجاس دیگه میخوام آب شور و تعطیل کنم بعد از چهار ماه صبر و کلی هزینه که کردم مجبورم جمش کنم میگن جلوی ضرر و از هرجا بگیری منفعته دیگه حوصله آکواریوم ندارم .......
    سلام اقا احسان
    نه دلسرد نشو دوست عزیز . بهر حال دنیای ابی یه دنیایی که 180 درجه با دنیا ما متفاوته و اینکه بتونیم یه اکواریوم با شرایط خوب و طبیعی فراهم کنیم یه مقدار زحمت و حوصله نیاز داره انشا.. مشکل تانک شما هم حل میشه . اینکه ماهیا به محض ورود به مشکل تنفس و بعدشم میمیرن به احتمال زیاد شما مشکل امونیاک و نیتریت دارید . درسته که 4 ماه از استارت کار میگذره ولی بعضی اقدامات مثل اضافه کردن لایو راک یا دستکاری مدیا ها و... سیکل و بهم میزنه. شما چه ماهیایی گرفتین تو این مدت ؟ از سلامتی ماهیا مطمئنی؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان لطفا راهنمایی کنین دیگه واقعا خسته شدم هر کاری بگین برای تانکم کردم ولی هنوز نتونستم یه ماهی بیشتر از ۲۴ساعت تو تانک نگه دارم هرچی ماهی گرفتم بعد از چند ساعت بی تعادل شدن و کف تانک بی تحرک میمونن به نظرم سریع هم نفس میکشن نمیدونم عیب از کجاس دیگه میخوام آب شور و تعطیل کنم بعد از چهار ماه صبر و کلی هزینه که کردم مجبورم جمش کنم میگن جلوی ضرر و از هرجا بگیری منفعته دیگه حوصله آکواریوم ندارم .......
    با عرض سلام خدمت دوست محترم
    بین تمام آکواریوم دارها این اتفاقات رخ می دهد، اما با بررسی دقیق می توان به راحتی مشکل را بر طرف کرد. شما تمامی تست ها را به دقت انجام دهید سپس از ماهیان خانواده دامسل یک ماهی را خریداری نمایید، یک مدت صبر کنید ببینید چه اتفاقی ما افتد.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    با ماهیان زیر چه ماهی هم خانواده ای را می توان نگهداری کرد.
    فرشته ماهی کوتوله سازگار با ایبلی، فرشته ماهی کوتوله سازگار با کورال بیروتی، جراح ماهی سازگار با اسکوپاس، جراح ماهی سازگار با ناسو، دلقک ماهی سازگار با آتشی، دلقک ماهی سازگار با کلارکی.
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    با ماهیان زیر چه ماهی هم خانواده ای را می توان نگهداری کرد.
    فرشته ماهی کوتوله سازگار با ایبلی، فرشته ماهی کوتوله سازگار با کورال بیروتی، جراح ماهی سازگار با اسکوپاس، جراح ماهی سازگار با ناسو، دلقک ماهی سازگار با آتشی، دلقک ماهی سازگار با کلارکی.
    با تشکر

سلام
    در مورد فرشته های کوتوله اکثرا نیمه پرخاشگر هستند ولی توی تانکهای کوچیک شاید بخاطر رفتارهای قلمرو طلبی که دارن کمی پرخاشگر میشن پس اگه تانکت بزرگه و سخره زیاد داری ماهی اضافه کنید و فکر میکنم فلیم و بایکالر گزینه های خوبی باشن
    در مورد دلفک ماهی هم دلقک تومیتو جزء دلقکهای خشن هست و شاید بشه کلارکی و یا مرون را باهاش نگه داشت ، بنظر من بهتره یکی از این دلقکها را انتخاب کنید و یا تومیتو را رد کنی و چندتا بلک فوتون بگیری
    جراح ناسو جزء تانگهای مظلوم و آرومه و بهترین گزینه میتونه جراح بلو تانک و یلو باشه البته یلو با هم خانواده خودش درگیره همیشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869

این رزین هایی که سازندش گفته با نمک شارژ کنید نمیشه با وایتکس شارژش کرد ؟
    ویرایش توسط bluetang : 10th July 2014 در ساعت 03:54 PM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها

این رزین هایی که سازندش گفته با نمک شارژ کنید نمیشه با وایتکس شارژش کرد ؟
    کدوم رزین ها؟فسفات ار برایتول منظورته؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    کدوم رزین ها؟فسفات ار برایتول منظورته؟
    مثلا ارگانیت . کلا هر کدومای که باید با نمک شارژ بشن میشه به جای نمک با وایتکس شارژ کرد ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    مثلا ارگانیت . کلا هر کدومای که باید با نمک شارژ بشن میشه به جای نمک با وایتکس شارژ کرد ؟
    من تا حالا این کارو نکردم ولی شنیدم با نمک این کارو باید بکنی بعد که سرچ کردم تو هیچ سایت خارجی با نمک این کارو نمیکردن حتی یک مورد هم نبود که نمک شارژ کرده باشه!!
    همه از هیدروکلریک اسید و سدیوم هیدروکسید(ماده ای که برای باز کردن چاه سینک استفاده میشه اغلب) استفاده کردن و 2 ماده بسیار هم خطرناکه
    ویرایش توسط farbodb : 10th July 2014 در ساعت 09:56 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    حالا با نمکی که سازندش گفته شارژ کن چرا میخوای با وایتکس این کارو بکنی!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    سلام اقا احسان
    نه دلسرد نشو دوست عزیز . بهر حال دنیای ابی یه دنیایی که 180 درجه با دنیا ما متفاوته و اینکه بتونیم یه اکواریوم با شرایط خوب و طبیعی فراهم کنیم یه مقدار زحمت و حوصله نیاز داره انشا.. مشکل تانک شما هم حل میشه . اینکه ماهیا به محض ورود به مشکل تنفس و بعدشم میمیرن به احتمال زیاد شما مشکل امونیاک و نیتریت دارید . درسته که 4 ماه از استارت کار میگذره ولی بعضی اقدامات مثل اضافه کردن لایو راک یا دستکاری مدیا ها و... سیکل و بهم میزنه. شما چه ماهیایی گرفتین تو این مدت ؟ از سلامتی ماهیا مطمئنی؟
    سلام خدمت همه دوستان با همه دلسردی رفتم شوری سنج و هم تست کردم که دو درجه کم نشون میداد و دمای آب هم دو درجه پایین آوردم و یکدامسل شکم زرد دیگه خریدم الان ۲ساعت تو آک هست و خدا رو شکر حالش خوبه البته من زیاد امیدوار نیستم

صفحه 627 از 1093 نخستنخست ... 127527577608609610611612613614615616617618619620621622623624625626627628629630631632633634635636637638639640641642643644645646677727 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)