همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    رأس ماهیان در طول 24 ساعت، چند ساعت را زیر شن سپری می کنند و چند ساعت را به فعالیت در آکواریوم می پردازند.
    با تشکر
    زمان مشخصی نداره بسته به زمانی که به تانک معرفی شده متفاوته ممکنه تا یک هفته هم بیرون نیان یا تایم کمی مثلا یک ساعت بیرون باشن،هرچی قدیمیتر باشن زمان بیشتری بیرون هستن بین تایم 6 7 صبح تا غروب
    من اولین لئوپاردمو بعد 30 روز که به تانک معرفی کرده بودم دیدم اونم روزی 1ساعت بیرون بود،اما با گذشته یک سال اولین ماهی بود بیدار باش میزد و به محض خاموش شدن چراغ میرفت زیر شن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    امروز دیدم یکی از فایرفیش هام نشسته کف موقعی که چیزی بهش نزدیک میکردم هیچ واکنشی نشون نمیداد فهمیدم اب مشکل داره .البته فایر دووم نیاورد و مرد .فایر دومی هم داشت مثل اولی میشد .البته بقیه ماهیها مثل جراح قهوه ای اسلاریس و بلوتانگ کاملا عادی بودند منم اب رو تست کامل زدم حتی ید اهن مس شوری و ....

همگی نرمال بودند اما امونیاک روی 0.5 بود .این برام عجیب بود که بعد از 2 سال از راه اندازی با وجود امونیاک نیتریت صفر بود .گفتم شاید تستر هام اشتباه نشون میدن بردم بیرون و مال فروشنده که api بود هم همین رو نشون داد .من تو 2 ماه اخیر نه ماهی گرفتم نه چیزی جابه جا کردم نمیدونم چرا یهو امونیاک زده بالا . تنها چیزی که استفاده کردم تو 1 ماه اخر یکی پولکی ارتمیا اوشن نوتریشن بوده که جایگزین اسپیرولینا کردم و احتمال میدم به خاطر اون امونیاک زده بالا و دیگری داروی استرس گارد بوده که 12 روز ازش استفاده کردم .شاید داخل این دارو مواد ضد عفونی کننده هم بکار رفته باشه و باعث مرگ باکتریهای مفید شده .فقط همین .من تانکم اسکیمر نداره ولی هر ماه 40 درصد سیفون میکنم تو این دو سال هم تا حالا همچین مشکلی نداشتم .به نظر شما چرا امونیاک رفته بالا ؟
    کسی چیزی به ذهنش نمیرسه ؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    کسی چیزی به ذهنش نمیرسه ؟
    من فکر میکنم مشکل در اون قسمت آخر باشه 40% در ماه خیلی زیاده شما تقریبا هر 2 ماه آب جدیدی دارین جایگزین میکنین اینجوری هیچ وقت آب آکواریم تثبیت نمیشه و همیشه آکواریوم در خطر ریسک به هم خوردن سیکل هست!سیفون ماهیانه خوبه اما به نظرم حداکثر 20% و در شرایط بحرانی هر 2 هفته 20 درصد که در این حالت باید باکتری زنده هم استفاده کنین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    من فکر میکنم مشکل در اون قسمت آخر باشه 40% در ماه خیلی زیاده شما تقریبا هر 2 ماه آب جدیدی دارین جایگزین میکنین اینجوری هیچ وقت آب آکواریم تثبیت نمیشه و همیشه آکواریوم در خطر ریسک به هم خوردن سیکل هست!سیفون ماهیانه خوبه اما به نظرم حداکثر 20% و در شرایط بحرانی هر 2 هفته 20 درصد که در این حالت باید باکتری زنده هم استفاده کنین

اما من فکر نمیکنم به خاطر سیفون باشه به چند دلیل

اول اینکه یک سال همین روال ادامه داشته و اگر قرار بوده از بین برن تو این یک سال باکتری ها از بین میرفتن و هم اینکه باکتری های شناور توی اب تاثیر زیادی ندارند و اصل کار باکتری هایی هستند که توی مدیاها مستقر شدن . اما یه سوال :

اگر توی تانک سیکل شده ای امونیاک بزنه بالا امکان داره که نیتریت صفر بمونه و فقط امونیاک بالا باشه ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    اما من فکر نمیکنم به خاطر سیفون باشه به چند دلیل

اول اینکه یک سال همین روال ادامه داشته و اگر قرار بوده از بین برن تو این یک سال باکتری ها از بین میرفتن و هم اینکه باکتری های شناور توی اب تاثیر زیادی ندارند و اصل کار باکتری هایی هستند که توی مدیاها مستقر شدن . اما یه سوال :

اگر توی تانک سیکل شده ای امونیاک بزنه بالا امکان داره که نیتریت صفر بمونه و فقط امونیاک بالا باشه ؟

سلام
    بله احتمال داره آمونیاک بره بالا ولی بلافاصله با تکثیر باکتریهای نیتریت خوار نزارن نیتریت بالا بره که ولی احتمالش ضعیفه
    شما مدیای سامپ رو از کی عوض نکردید ، احتمال داره مدیا منافظش بسته شده باشه و نیاز به تعویض داشته باشه ، مدیای خوب رو هر شش ماه باید بشورید و هر سال عوض کنید و اگه چینی و فله ای هستند هر شش ماه باید عوض بشن حتی شرکت ایهام رو زمان شش ماهه رو برای تعویض مدیا گفته ولی نصفش رو عوض کنید و نصف دیگش رو بعد ده روز عوض کنید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
    چند نکته به ذهنم رسید که یاد آور بشم
    اول وقتی نقل قول میکنید عکسها رو پاک کنید چون همه ای دی اس ال ندارن و براشون صفحه ها سنگین میشه و دیر بالا میاد
    هنگام پست دادن حتما به موضوع تایپیک دقت کنید تا با پست شما هم خونی داشته باشه و ترجیحا در آلبوم دوستان تبادل نظر نکنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

سلام
    بله احتمال داره آمونیاک بره بالا ولی بلافاصله با تکثیر باکتریهای نیتریت خوار نزارن نیتریت بالا بره که ولی احتمالش ضعیفه
    شما مدیای سامپ رو از کی عوض نکردید ، احتمال داره مدیا منافظش بسته شده باشه و نیاز به تعویض داشته باشه ، مدیای خوب رو هر شش ماه باید بشورید و هر سال عوض کنید و اگه چینی و فله ای هستند هر شش ماه باید عوض بشن حتی شرکت ایهام رو زمان شش ماهه رو برای تعویض مدیا گفته ولی نصفش رو عوض کنید و نصف دیگش رو بعد ده روز عوض کنید
    سلام نصفشون حدودا 4 -5 ماه پیش عوض کردم و نصف دیگه رو هم که حدودا 8 ماه پیش همشون جعبه ای سرا و جی بی ال هستن و مطمئنم از مدیا ها نیست .البته یه احتمال دیگه هم هست حدودا دو سه هفته پیش دو لیوان از اب برای تست برداشتم و مقداری که جایگزینش کردم ابی بود که از 3 هفته قبلش با نمک قاطی شده بود و راکد و بدون هوا و ...توی بطری مونده بود .هر چند مقدار کمی حدود دو لیوان بود اما میتونه به خاطر اون بوده باشه ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام نصفشون حدودا 4 -5 ماه پیش عوض کردم و نصف دیگه رو هم که حدودا 8 ماه پیش همشون جعبه ای سرا و جی بی ال هستن و مطمئنم از مدیا ها نیست .البته یه احتمال دیگه هم هست حدودا دو سه هفته پیش دو لیوان از اب برای تست برداشتم و مقداری که جایگزینش کردم ابی بود که از 3 هفته قبلش با نمک قاطی شده بود و راکد و بدون هوا و ...توی بطری مونده بود .هر چند مقدار کمی حدود دو لیوان بود اما میتونه به خاطر اون بوده باشه ؟

نه برای اون نیست
    اگه هنوز آمونیاک داری از باکتری زنده استفاده کن مثل دنیترول
    یه جا دیگه هم بده تست کنن ، تسترها بعد حدود شش ماه از باز شدنشون دقیق نشون نمیدن ممکنه ماله اون مغازه هم تو مغازش مونده باشه چون تست آمونیاک کم استفاده میشه و معمولا هم سیکل به خودی خود به هم نمیخوره و حتما یه دلیل قانع کننده باید داشته باشه مثل استفاده از دارو و مرگ و میر در تانک و موندن لاشه ماهی در زیر لایوراکها و یا همین عوض کردن مدیا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

نه برای اون نیست
    اگه هنوز آمونیاک داری از باکتری زنده استفاده کن مثل دنیترول
    یه جا دیگه هم بده تست کنن ، تسترها بعد حدود شش ماه از باز شدنشون دقیق نشون نمیدن ممکنه ماله اون مغازه هم تو مغازش مونده باشه چون تست آمونیاک کم استفاده میشه و معمولا هم سیکل به خودی خود به هم نمیخوره و حتما یه دلیل قانع کننده باید داشته باشه مثل استفاده از دارو و مرگ و میر در تانک و موندن لاشه ماهی در زیر لایوراکها و یا همین عوض کردن مدیا
    نمیدونم والا تستر که بعیده اشتباه بوده باشه چون ماهی ها حالشون خراب بود و ابشش هاشون رو تند تند باز و بسته میکردن البته فقط فایرفیش ها .مشخص بود یه چیزی بالاست .باکتری هم دنیترول زدم و برایت ول اما تقریبا هیچ تاثیری نداشت .چیزی هم نمرده چون لایوهام کاملاتصفیه شدن و هیچی توشون نیست که بخواد بمیره ماهیام هم که مشخصن چند تان . مدیا هم فکر نمیکنم بعد از 5 ماه خالی کنه .خودم احتمال میدم به خاطر غذادهی با پولکی ارتمیا بوده یا از داروی استرس گارد چون40 روز ازش استفاده کردم ممکنه کار این دارو باشه حالا جمعه دوباره اب رو تست میکنم ببینم اگه امونیاک 0 بود یعنی به خاطر یکی از این دومورد بوده در غیر اینصورت یعنی باکتری ها از بین رفتن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    سلام به همه دوستان لطفا راهنمایی کنین دیگه واقعا خسته شدم هر کاری بگین برای تانکم کردم ولی هنوز نتونستم یه ماهی بیشتر از ۲۴ساعت تو تانک نگه دارم هرچی ماهی گرفتم بعد از چند ساعت بی تعادل شدن و کف تانک بی تحرک میمونن به نظرم سریع هم نفس میکشن نمیدونم عیب از کجاس دیگه میخوام آب شور و تعطیل کنم بعد از چهار ماه صبر و کلی هزینه که کردم مجبورم جمش کنم میگن جلوی ضرر و از هرجا بگیری منفعته دیگه حوصله آکواریوم ندارم .......

صفحه 626 از 1093 نخستنخست ... 126526576607608609610611612613614615616617618619620621622623624625626627628629630631632633634635636637638639640641642643644645676726 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)