همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    من پست و خوب و دقیق خوندم دوست عزیز. شما دقیقا گفتید جلبک هر چه بیشتر .. بهتر . که خوب نتیجش همون چیزایی بود که توضیح دادم .
    در مورد دنیتریفیکیشن اگه منظورتون استفاده از بستر عمیق (روش برلین) و استفاده از باکتری های بی هوازی برای مصرف نیترات هست که خوب ربطی به گازهای مربوط نداره ولی اگه چیزه دیگه ای که بگید استفاده کنیم.
    بله من گفتم هرچه جلبک بیشتر پادبیشتر اکو سیستم طبیعی تر
    : جلبکا تو رف مشکلی پیش نمیارن،اعتقاد شخصی منه هر چی رف پر جلبکتر پر پادتر کاراتر اکو سیستم طبیعیتر ،زیاد نگرانا جلبکا تو رف نباشین فقط مراقب سیانو باشین
    اگه برداشت شما از جمله بالا یعنی بزارین روی گیاها و کف شنتون جلبک بزنه،منظور من همچین چیزی نبوده و این برداشت شماست
    پادهارو با سایزشون نمیسنجن که میگین مگه پاد اندازش چقدره که بخواد جلبک زیاد بزنه پاد بخوره،شما دیاتوم رو شیشه تانکتو پاک نکن 3 روز تاریکی مطلق به تانکت بده(کاری که تمام تانکای ریف معروف هر یکی 2 ماه یکبار انجام میدن)بعد 3 روز ببین چند هزارتا پاد نشسته رو دیاتوما تمیز همرو خورده
    بازم میگم این برداشت شما بود من نگفتم رف رو به محلی برای کشت جلبک تبدیل کنید،همونطور که تو جملم بلد کردم خطاب به ایشون گفتم زیاد نگران جلبکا تو رف نباشید،فقط مراقب سیانو باشید

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    من پست و خوب و دقیق خوندم دوست عزیز. شما دقیقا گفتید جلبک هر چه بیشتر .. بهتر . که خوب نتیجش همون چیزایی بود که توضیح دادم .
    در مورد دنیتریفیکیشن اگه منظورتون استفاده از بستر عمیق (روش برلین) و استفاده از باکتری های بی هوازی برای مصرف نیترات هست که خوب ربطی به گازهای مربوط نداره ولی اگه چیزه دیگه ای که بگید استفاده کنیم.
    در رابطه با روش برلین هم که گفتین،لایوراک.45تا .9 کیلو گرم بر هر 3.8 لیتر اب هست و اسکیمر قوی که قبل از تبدیل شدن مواد عالی به امونیاک و نیتریت و نیترات اونارو جمع کنه و ربطی به DSB deep sand bed بستر عمیق شنی نداره و دو متد جدا هستن که گاها با هم برای کارایی بهتر تلفیق میشن،وهیچ جای متد برلین از dsb بستر عمیق شنی صحبت نشده!
    اگه منظورتون استفاده از بستر عمیق (روش برلین) و استفاده از باکتری های بی هوازی برای مصرف نیترات هست که خوب ربطی به گازهای مربوط نداره ولی اگه چیزه دیگه ای که بگید استفاده کنیم
    اگه پستی گذاشته میشه و مطلبی گفته میشه مطمئن باشید هم تجربه 6 ساله پشتش هست و هم مطالعه زیاد از سایتای معتبر

The Berlin Method of biological filtration is a method for maintaining a clean and stable environment within a saltwater aquarium, typically a coral reef system. This method relies on the use of ample live rock (rock with live marine organisms and bacteria on or in it). The theory is that aerobic bacteria covering the surface of the porous live rock and sand convert harmful ammonia (from fish and invertebrate waste) into nitrites, then nitrates, which are much less harmful to the tank's inhabitants. Through the process of diffusion, the nitrates move deep within the rock where they are converted by anaerobic bacteria to free nitrogen gas. Left over nitrates are removed through regular partial water changes. As an added measure, a protein skimmer is used to remove some of the dissolved organic compounds before they break down into ammonia.
    The typical rule of thumb is to use from 1-2 lb (.45 to .9 kg) of live rock per gallon (US) (~ 5 liters) of aquarium water depending on the density of the rock – or filling the tank up 2/3 of the way to the top. The benefit of using live rock is fourfold: First, live rock acts as a biological filter, adding beneficial bacteria. Secondly, it introduces an abundance of marine life into the aquarium that many fish, invertebrates and corals use for food. Thirdly, it provides a natural reef appearance with ample places to locate corals. Lastly, live rock will also help balance and stabilize pH in the aquarium.
    Calcium, alkalinity and other trace elements which are consumed by corals are replaced through water changes (using natural seawater or a quality synthetic salt mix) or the use of a calcium reactor, kalkwasser (calcium water - calcium hydroxide mixed with pure water) or a balanced two-part solution.

اینم براتون میزارم تا اگه خواستین واقعا یاد بگیرین برلین متد چی هست مطالعه کنید
    منبع : wikipedia

موفق و پیروز باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    جناب هکتور و جناب فربد از توضیحات کاملتون ممنونم .خیلی استفاده کردم .....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    سلام دوستان کسی از نمک tropic marin استفاده کرده آیا نمک خوبیه من برای سیفون یخورده گرفتم کیلویی ۱۵ تومن

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی از نمک tropic marin استفاده کرده آیا نمک خوبیه من برای سیفون یخورده گرفتم کیلویی ۱۵ تومن
    بهتر دیگه نگیری مگه برایت ول چنده که تروپیک مارین رو 15000گرفتی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    بهتر دیگه نگیری مگه برایت ول چنده که تروپیک مارین رو 15000گرفتی
    سلام اتفاقا میخواستم برایت ول بگیرم که نداشت و این و معرفی کرد و گفت خودم تمام آکواریوم ریفهام از همین نمک استفاده کردم ..حالا خیلی بده؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    توی تانک های نانوی 40 -50 لیتری که معمولا خروجی شون طوری هست که اب رو به گردش کامل درمیاره و پرتاب زیادی هم داره موج ساز چقدر اهمیت داره ؟
    ویرایش توسط bluetang : 6th July 2014 در ساعت 09:10 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    سلام اقا فربد . البته که خوشحال میشم چیزایی رو که نمیدونم یاد میگیرم و از گفتنش هیچ عبایی ندارم .شما در مورد دنیتریفکیشن گفتید و من منظورم توضیح در این مورد بود. که میخواستم بدونم . ولی خوب در مورد برلین هم یه مطلب به زبان اصلی کپی کردید و میگید بستر عمیق ربطی به برلین نداره گرچه من معتقدم مکمل هم هستند(لایوراک . بستر شنی) .به نظر شما چرا در برلین این حجم از لایو راک استفاده میشه کارکردش چیه؟
    لطفا ارجاع ندید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    امروز دیدم یکی از فایرفیش هام نشسته کف موقعی که چیزی بهش نزدیک میکردم هیچ واکنشی نشون نمیداد فهمیدم اب مشکل داره .البته فایر دووم نیاورد و مرد .فایر دومی هم داشت مثل اولی میشد .البته بقیه ماهیها مثل جراح قهوه ای اسلاریس و بلوتانگ کاملا عادی بودند منم اب رو تست کامل زدم حتی ید اهن مس شوری و ....

همگی نرمال بودند اما امونیاک روی 0.5 بود .این برام عجیب بود که بعد از 2 سال از راه اندازی با وجود امونیاک نیتریت صفر بود .گفتم شاید تستر هام اشتباه نشون میدن بردم بیرون و مال فروشنده که api بود هم همین رو نشون داد .من تو 2 ماه اخیر نه ماهی گرفتم نه چیزی جابه جا کردم نمیدونم چرا یهو امونیاک زده بالا . تنها چیزی که استفاده کردم تو 1 ماه اخر یکی پولکی ارتمیا اوشن نوتریشن بوده که جایگزین اسپیرولینا کردم و احتمال میدم به خاطر اون امونیاک زده بالا و دیگری داروی استرس گارد بوده که 12 روز ازش استفاده کردم .شاید داخل این دارو مواد ضد عفونی کننده هم بکار رفته باشه و باعث مرگ باکتریهای مفید شده .فقط همین .من تانکم اسکیمر نداره ولی هر ماه 40 درصد سیفون میکنم تو این دو سال هم تا حالا همچین مشکلی نداشتم .به نظر شما چرا امونیاک رفته بالا ؟
    ویرایش توسط bluetang : 7th July 2014 در ساعت 03:34 PM

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    سلام اتفاقا میخواستم برایت ول بگیرم که نداشت و این و معرفی کرد و گفت خودم تمام آکواریوم ریفهام از همین نمک استفاده کردم ..حالا خیلی بده؟
    بد که نمیشه گفت بد هست میشه استفاده کرد حتی نمک های که کیفیتشون از تروپیک هم پایین تر هست ولی وقتی پول میدین حداقل نمک با کیفیت بگیرید که کیفیت خوب نمک یکی از عوامل سلامت موجودات شور هستش منظورم از سلامت نشاط و شادابی موجودات هستش نه تلفات .

صفحه 624 از 1093 نخستنخست ... 124524574605606607608609610611612613614615616617618619620621622623624625626627628629630631632633634635636637638639640641642643674724 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)