کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    تو تانک ماهی دارید ، ریف چطور ؟ پارامترها چطورن
    سخت پوستان به مس حساسن و ریفها هم همینطور و هرمیتها برای رشد به ید نیاز دارند
    تمام آبزیان و ریفها رو باید آب به آب کرد

Send by Tapatalk
    سلام جناب نوروزی نه آقا هیچی ندارم تازه سیکل طی شده و هنوز ماهی نگرفتم ..شما درست میفرمایید من درست آب به آب نکردم و زود انداختم تو آب به نظر شما اگه مشکل از آب بود حداقل چند ساعت زنده میموندن ولی من تا انداختم تو آب به پنج دقیقه نرسید که مردن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    بهترین نمک برای بنفش شدن سنگ ها چیه ؟ لطفا کسی داستان شرایط اب و پارامترها رو برام تعریف نکنه .همه اینا رو خودم میدونم .اما مشکلم با نمک توی هر تانکی برایت ول زدم جلبک های مزاحم و جلبک های اهکی کرولانی همه به رنگ قرمز در میان الان یه نمک خارجی خوب به من معرفی کنید که هم بالانس کلسیوم منیزیومش خوب باشه هم به راحتی همه جا گیر بیاد هم مثل برایت ول جلبک قرمز نندازه جلبک بنفش بیاره.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها

سلام جناب نوروزی نه آقا هیچی ندارم تازه سیکل طی شده و هنوز ماهی نگرفتم ..شما درست میفرمایید من درست آب به آب نکردم و زود انداختم تو آب به نظر شما اگه مشکل از آب بود حداقل چند ساعت زنده میموندن ولی من تا انداختم تو آب به پنج دقیقه نرسید که مردن
    سلام دوست عزیز
    یه سری تست بزنید و اعلام کنید احتمال داشتن آمونیاک در تانک شما هست
    تمام آبزیان رو با حوصله آب به آب کنید در حدود نیم ساعت و حتی بیشتر
    احتمالا دمای تانک شما با تانک دوستت فرق داشته و همینطور شوری که بدون آب به آب شدن شک شدیدی به هرمیتها وارد شده
    در قسمت فیلمهای آب شور نگاه کنید یه کلیپ از نحوه آب به آب کردن موجوده

Send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    بهترین نمک برای بنفش شدن سنگ ها چیه ؟ لطفا کسی داستان شرایط اب و پارامترها رو برام تعریف نکنه .همه اینا رو خودم میدونم .اما مشکلم با نمک توی هر تانکی برایت ول زدم جلبک های مزاحم و جلبک های اهکی کرولانی همه به رنگ قرمز در میان الان یه نمک خارجی خوب به من معرفی کنید که هم بالانس کلسیوم منیزیومش خوب باشه هم به راحتی همه جا گیر بیاد هم مثل برایت ول جلبک قرمز نندازه جلبک بنفش بیاره.
    نمک یکی و از مهمترین عامل برای رشد کرولاینه و به نظر من ردسی هم نمک خوبیه ولی با نمک دلتا مارین که بعضی از دوستان دارن استفاده میکنن تانکشون کرولاین زده پس تمام عوامل باید درست باشن تا شاهد رشد کرولاین باشید مخصوصا نور و ید هم تاثیر داره

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    سلام دوست عزیز
    یه سری تست بزنید و اعلام کنید احتمال داشتن آمونیاک در تانک شما هست
    تمام آبزیان رو با حوصله آب به آب کنید در حدود نیم ساعت و حتی بیشتر
    احتمالا دمای تانک شما با تانک دوستت فرق داشته و همینطور شوری که بدون آب به آب شدن شک شدیدی به هرمیتها وارد شده
    در قسمت فیلمهای آب شور نگاه کنید یه کلیپ از نحوه آب به آب کردن موجوده

Send by Tapatalk
    مرسی از پاسختون جناب نوروزی
    آمونیاک و چند روز پیش تست زدم صفر بود ..حالا اگه روم بشه عصری برم چند تا دیگه ازش بگیرم با حوصله آب به آب کنم ببینم چی میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نمک یکی و از مهمترین عامل برای رشد کرولاینه و به نظر من ردسی هم نمک خوبیه ولی با نمک دلتا مارین که بعضی از دوستان دارن استفاده میکنن تانکشون کرولاین زده پس تمام عوامل باید درست باشن تا شاهد رشد کرولاین باشید مخصوصا نور و ید هم تاثیر داره

Send by Tapatalk

والا دلتامارین که حرف و حدیث پشتش زیاده میگن فسفات و نیترات بعد از مدتی هی بالا پایین میشه واسه همین منم جرات ندارم بخرم هرچی باشه جنس ایرانی هیچ وقت به پای اجناس خارجی نرسیده .

اگر نمکی من بخرم به صورت کیلویی چه جوری میتونم بفهمم مثلا فروشنده نمک ارزون چینی توی سطل جایگزین نکرده و به اسم خارجی نمیفروشه ؟

نمک دایمکس چطوره ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    والا دلتامارین که حرف و حدیث پشتش زیاده میگن فسفات و نیترات بعد از مدتی هی بالا پایین میشه واسه همین منم جرات ندارم بخرم هرچی باشه جنس ایرانی هیچ وقت به پای اجناس خارجی نرسیده .

اگر نمکی من بخرم به صورت کیلویی چه جوری میتونم بفهمم مثلا فروشنده نمک ارزون چینی توی سطل جایگزین نکرده و به اسم خارجی نمیفروشه ؟

نمک دایمکس چطوره ؟
    سلام
    دایمکس تا حالا نشنیدم کسی استفاده کنه و منم تجربش رو ندارم
    درب پلمپ نمکها رو نمیشه فهمید اصله یا تقلبیش چه برسه به بازش ، مشکل از نمک شما نباید باشه چون برایت ول برند شناخته شده ای هستش و من خودم برایت ول استفاده میکردم و هم کرولاین داشتم و سیانو بسیار کم داشتم
    سیستم نور شما چیه
    یه مقدار توضیح بدید و تاریخ راه اندازی و پارامترها رو

Send by Tapatalk

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    اقا شما که به قول خودت میگی : لطفا کسی داستان شرایط اب و پارامترها رو برام تعریف نکنه .همه اینا رو خودم میدونم
    پس احتیاجی به سوال کردن نیست دیگه
    کرولاین یه شبه به وجود نمیاد حداقل 4 تا 6 ماه به شرایط ثابت،نور اکتنیک مناسب(نه ال ای دیای تو بازار)نیاز داره
    هر چقد هم شما بگی از نمکه که امکان نداره چون برایتول جزوه بهترین نمکاس در حال حاضر،باید هفتگی تست منیزیوم،سختی،کلسیوم بزنید و پارامترها رو با اضافه کردنشون به اب ثابت نگه دارین(به علاوه فسفات 0)
    مشکله جلبکه مزاحم هم به نمک ربط نداره البته خودتون فرمودین : لطفا کسی داستان شرایط اب و پارامترها رو برام تعریف نکنه .همه اینا رو خودم میدونم ،ولی صرفا جهت یادآوری :نور نامناسب و فسفات بالا+غنی بودن اب از مواد غذایی که اسکیمر شما توانایی جمع کردنشو نداشته به وجود میاد
    کلام آخر دوستانی که وقت میذارن وجواب سوالهای مارو میدن داستان تعریف نمیکنند،یه لطف بی منت و بدون هیچ چشم داشتی هست که انجام میدن پس به نظرم بهتره با ادبی بهتر خواستمونو مطرح کنیم
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    سلام
    دایمکس تا حالا نشنیدم کسی استفاده کنه و منم تجربش رو ندارم
    درب پلمپ نمکها رو نمیشه فهمید اصله یا تقلبیش چه برسه به بازش ، مشکل از نمک شما نباید باشه چون برایت ول برند شناخته شده ای هستش و من خودم برایت ول استفاده میکردم و هم کرولاین داشتم و سیانو بسیار کم داشتم
    سیستم نور شما چیه
    یه مقدار توضیح بدید و تاریخ راه اندازی و پارامترها رو

Send by Tapatalk
    چرا اتفاقا مشکل از نمکه چون برایت ول اصل که از چند جای مختلف خریداری شده توی 5 تانک بکار رفته و هر 5 تا همین مشکل رو دارن .تازه سیستم نوری و فیلتراسیون همه این 5 تا اکواریوم متفاوته .تازه یکی از فروشنده ها هم که ازش نمک خریدم تانکش سیانو داشت و کاملا قرمز بود ازش پرسیدم نمکش چیه گفت برایت ول منم نگفتم برایتول دقیقا همچین کاری میکنه اما اکواریوم رو خیلی مستعد این گونه جلبک ها میکنه .من خودم اکواریومم رو روز اول که اب کردم و حتی لایوراک هم نذاشته بودم بعد از دو روز دیدم کنار شیشه حدود 2 سانت قرمز بود و بعد به تدریج کل تانکم قرمز شد وقتی هم که لایو ها کرولاین زدن بنفش نبودن قرمز جگری بودن اما یه مدت که با دلتا سیفون میکردم اون قرمزی رفته بود و تقریبا رنگ بنفش گرفته بودن ولی من دیگه نمیخام از نمک ایرانی استفاده کنم .سیستم نور هم که 550 دوتا پی ال داره شما خودت میدونی چه جوریه .

راه اندازیش هم 5 سال پیش بوده و کلسیوم حدود 450 ومنیزیوم 1380 فسفات و سیلیکات صفر نیترات هم 12.5 .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    اقا شما که به قول خودت میگی : لطفا کسی داستان شرایط اب و پارامترها رو برام تعریف نکنه .همه اینا رو خودم میدونم
    پس احتیاجی به سوال کردن نیست دیگه
    کرولاین یه شبه به وجود نمیاد حداقل 4 تا 6 ماه به شرایط ثابت،نور اکتنیک مناسب(نه ال ای دیای تو بازار)نیاز داره
    هر چقد هم شما بگی از نمکه که امکان نداره چون برایتول جزوه بهترین نمکاس در حال حاضر،باید هفتگی تست منیزیوم،سختی،کلسیوم بزنید و پارامترها رو با اضافه کردنشون به اب ثابت نگه دارین(به علاوه فسفات 0)
    مشکله جلبکه مزاحم هم به نمک ربط نداره البته خودتون فرمودین : لطفا کسی داستان شرایط اب و پارامترها رو برام تعریف نکنه .همه اینا رو خودم میدونم ،ولی صرفا جهت یادآوری :نور نامناسب و فسفات بالا+غنی بودن اب از مواد غذایی که اسکیمر شما توانایی جمع کردنشو نداشته به وجود میاد
    کلام آخر دوستانی که وقت میذارن وجواب سوالهای مارو میدن داستان تعریف نمیکنند،یه لطف بی منت و بدون هیچ چشم داشتی هست که انجام میدن پس به نظرم بهتره با ادبی بهتر خواستمونو مطرح کنیم
    موفق باشید

شاید من بی ادبانه نوشته باشم اما شما با این که میدونی این جمله رو نوشتم و تاکید کردم که میدونم دوباره همونا رو برام تعریف کردی اونوقت به من میگی چرا اینطوری نوشتم ؟

کلا بی خیال .نه نمک خاستیم نه هیچ چیز دیگه ای .

صفحه 618 از 1093 نخستنخست ... 118518568599600601602603604605606607608609610611612613614615616617618619620621622623624625626627628629630631632633634635636637668718 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)