کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    منظور از ریف سیف نبودن فقط مرجان ها نیست،میگو و کرم لوله ای موجودات از قبیل اون هم شامل میشه،اگه تانکتون لایوراک زیاد داره و پاد زیاد باشه فقر غذایی به وجود نمیاد
    من کوریس 2 خال که از خانواده همین راس زرد رو 7 ماه پیشه 3 تا میگو کیلینر نگهداشتم اما یه روز محبت کرد و بعد 7 ماه صبر وشکیبایی که از خودش نشون داد در برابر میگوها 3 تا میگو رو قتل عام کرد
    سلام اقا فربد شرمنده دیر جواب دادم یه ده روزی نبودم. اقا ممنون بابت راهنماییت . اره می دونم منظور از ریف سیف کل موجودات مربوط به ریف میشه. منظور منم کلی بود پرسیدم . پس با میگو مشکل داره منم یه میگو دست بلند دارم . که احتمالابه مشکل میخوره . ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این بار کارم تو شهرستان خیلی طول کشید و نمیتونم زیاد کنارتون باشم و دلم برای شما و فروم تنگ میشه
    امیرجان راس زرد ماهی آروم و خوبیه و رنگ زردش حالت فسفری و براق داره ولی شدیدا با کرم لوله ای مشکل داره ولی من ندیدم با ریفهای دیگه کاری داشته باشه

Send by Tapatalk
    سلام علی اقا شرمنده منم نبودم دیر جواب دادم مرسی از کمکت . کلا از خیرش (راس زرد) گذشتم میترسم بگیرم تو تانک شر بپا کنه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    [QUOTE=farbodb;200442]این لکه های سبز و سفید رنگ یه نوع کرولاینه؟کسی اطلاعاتی راجشون داره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز از این لکه ها منم تو تانک دارم اینها پایه کلسیومی دارند و در واقع در زمانی که سفید رنگن فقط پایه اولیه یعنی کلسیوم تشکیل شده و بعد به شکل کرولاین تبدیل میشن. البته گاهی وقتها روی این پایه ها جلبک ها مسقر و رشد میکنن که اکثرا به رنگ سبز هستند و با مگنت میشه تمیزشون کرد ولی پایشون محکم به شیشه چسبیده و راحت جدا نمیشن
    با عرض سلام
    مدتیه موج ساز تانکم (سرو 1000) صدا میکرد دیدم پره هاش خراب شده به چند تا آکواریوم فروشی رفتم پرسیدم تا پره بخرم کاملشو گفتن پیدا نمیشه با یه قطعه پلاستیکی یه جوری درستش کردم اما حالا بازم صدا میده و قطع وصل میشه مثل اینکه برعکس کار میکنه
    تو بازار نو شو 120هزار میگن سوبو هم 30هزار موندم کدومشو بخرم میگن سوبو اگه برق قطع وصل بشه بعضی وقتها بر عکس کار میکنه
    لطفا راهنماییم کنید با تشکر
    سلام دوست عزیز خوب البته اگه میتونید هزینه کنید که موج ساز خوب بگیرید وگر نه سری جدید موج ساز های سوبو اون مشکل موجساز های قبل رو ندارند . البته قدرت موج ساز های سوبو فوق العده زیاد و من نهایتا سوبو 300 رو به شما پیشنهاد میکنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان یه سوال داشتم لطفا راهنماییم کنین
    میخواستم یه مقداری مکمل و از این جور چیزا برای آک بخرم لطفا اونهایی که برای شروع از همه واجب تر هستن و بگین من یدونه رفیوجم هم دارم برای اون هم دارویی مکملی چیزی باید بگیرم؟
    سلام اقا احسان من به شما پیشنهاد میکنم شما الان چیزی نخرید . یه مقدار جلو تر که رفتید بسته به نیازتون خرید کنید. البته منظورم عناصر مکمل بود . فقط واسه رف یه محلول اهن داشته باشید و سیفون دو هفته 10 در صد رو اگه داشته باشید نیاز تانکتون تا 90 در صد براورده میشه موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    مگنفیکا شقایق تخصصی خانواده اسلاریس و بلک فوتونه،یه روزه باهاش همزیست میشن البته شقایق بسیار حساسیه
    مارون هم داخل مگنفیکا نمیره
    اگه میتونید مارون رو خارج کنید شقایق اضافه کنید بعد از همزیست شدن دلقکای دیگه دوباره به تانک برش گردونید

با تشکر اسالاریس ها و بلک فوتون رفتن توش ولی یکی از اسالاریس ها بلک رو انداخت بیرون الان مرون که یکی داره اسالاریس ها هم که با هم یکی دارن و بلک فوتون که جثه اش از همه کوچیکتره و چیزی نداره و مرون هم هنوز اذیتش میکنه
    یعنی واسه بلک هم باید یکی بخرم یا اینکه اسالاریس ها باهاش کنار میان؟

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosayeb_saiedy نمایش پست ها

با تشکر اسالاریس ها و بلک فوتون رفتن توش ولی یکی از اسالاریس ها بلک رو انداخت بیرون الان مرون که یکی داره اسالاریس ها هم که با هم یکی دارن و بلک فوتون که جثه اش از همه کوچیکتره و چیزی نداره و مرون هم هنوز اذیتش میکنه
    یعنی واسه بلک هم باید یکی بخرم یا اینکه اسالاریس ها باهاش کنار میان؟

ماشاالله سرعت عمل
    شقایق بسیار زیباییه من عاشقشم،فقط جریان زیاد میخواد نور زیاد هر 3 روزم بهش غذا بده که پیاده روی نکنه
    به نظرم اسلاریس ها قدیمی تر و شاید با هم جفت باشن فکر نمیکنم دیگه اجازه بدن به فوتون که نزدیکشون بشه،ولی باز 2 روز صبر کن ببین چی میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    شما منزیوم و کلسیوم و بافر kh که سختی رو بالا میبره باید بگیرید و پودری بگیرید از مایع بهتره
    برای رف هم مکمل آهن نیاز دارید و بعدا مکمل ید هم باید بگیرید ، کلسیوم و منزیوم برای تانک ریف الزامیه و اگه تانک فیش اونلیه حساسیتش کمتر میشه

Send by Tapatalk
    آقای نوروزی ممنونم از راهنمایتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    ماشاالله سرعت عمل
    شقایق بسیار زیباییه من عاشقشم،فقط جریان زیاد میخواد نور زیاد هر 3 روزم بهش غذا بده که پیاده روی نکنه
    به نظرم اسلاریس ها قدیمی تر و شاید با هم جفت باشن فکر نمیکنم دیگه اجازه بدن به فوتون که نزدیکشون بشه،ولی باز 2 روز صبر کن ببین چی میشه
    دوست عزیز منظورت از غذا همون میگو هست یا فیتوپلانکتون و زوپلانکتون و اینکه به جز مگنیفیا دیگه بلک فوتون تو چی میره اگه بخوام یکی دیگه بگیرم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    دوست عزیز منظورت از غذا همون میگو هست یا فیتوپلانکتون و زوپلانکتون و اینکه به جز مگنیفیا دیگه بلک فوتون تو چی میره اگه بخوام یکی دیگه بگیرم
    سلام
    پلنگتون رو طبق دستور روش مصرف کنید ولی از میگو هفته ای یه بار بیشتر استفاده نکنید که به شدت باعث افزایش فسفات میشه اون هم به اندازه یه نخود
    تو قسمت معرفی ماهیها نگاه کنید یه جدول هستش که شقایقهای دلقکها رو معرفی کرده و به نظر من صبر کن شاید فوتون رو راه دادان

Send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    یه تیکه کوچیک میگو
    من بعضیارو دیدم تو بابل هم رفتن ولی نه به سرعت مگنفیکا،البته اگه بابل بگیری مارونت اونم میگیره چون شقایق تخصصی مارونه
    بهترین کار اینه مارونو بگیری یک هفته تو پرورشگاه اب شیرین قرنطینش کنی تا فوتون داخل شقایق بره بعد مارون رو ازاد کنی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    میتونی شقایق و دلقک مثل عکس تو یه پرورشگاه روی اب بزاری اینجوری دلقک زودتر همزیست میشه با شقایق

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    من تازگی یک تانک نانو گرفتم که دو تا دریچه برای مکش اب به سامپ داره .بعضی ها میگن یکیش رو باید ببندی چون اگر هر دو باز باشن قدرت مکش ضعیف میشه و اب کدر میمونه و بهتره فقط از یک دریچه اب رو مکش کنه بعضی ها هم میگن هر دو باید باز باشه تا اب به طور کامل بین تانک و سامپ پشتی در گردش باشه .حالا کدوم حالت بهتره ؟

صفحه 616 از 1093 نخستنخست ... 116516566597598599600601602603604605606607608609610611612613614615616617618619620621622623624625626627628629630631632633634635666716 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)