همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام.متال صنعتی ریفها رو نمیکشه!!.چیزی که توی اکواریوم دوست صمیمیم دارم میبینم و هشت سال داره ازشون استفاده میکنه.من دو سال با ایشون دوستم و هنوز تلفات توی تانکش ندیدم.فقط رنگهای ریفهاش به مرور قهوه ای میشن ولی وقتی در کنارش نور ابی به اندازه ی کافی کار شد ریفهای جدیدش دیگه اینطوری نشدن.تازه زیر این نور لایوراکهاش دارن کورالاین میزنه
    ریفهایی که گفتم خیلی باز میشن رو فقط یکبار ندیدم!!!همیشه همونجوری هستن.من هفت الی هشت بار این اکواریوم رو دیدم و با توجه به خرجی که کرده بعید میدونم به تغذیه ریفهاش بی توجهی کنه
    من کی گفتم راحته و نباید در موردش بحث کرد؟؟؟من دقیقا برعکسش رو گفتم.گفتم نور خیلی پیچیده تر از این حرفهاست
    کلا منظورم از این حرفها این بود که بین متالهای بازار فقط گیسمان خوبه.بحث سر باز شدن و نمردن ریفها نیست.بحث سر بر طرف کردن نیازهاشون به بهترین شکل هست.شاید ی برند دیگه هم توی بازار باشه که خوب باشه ولی من هنوز ندیدم.ظاهرا قبلا متال خوب توی بازار زیاد بوده ولی الان نیست یا اگر باشه من ندیدم
    در مورد اون موضوع که گفتین باید این متال ها رو روشن کنیم و فرقشون رو ببینیم منظورتون چیه؟؟ چجوری بفهمیم کیفیتشون خوب هست یا نه؟
    من اگه یک متال گیسمان که دو سال روشن بوده رو به شما بدم از کجا میخواین بفهمین تاریخ مصرفش گذشته یا نه؟؟اصلا چرا شرکتهای سازنده ی این متالها برای لامپهاشون میزان مصرف تعیین میکنن؟؟
    من نباید این دوتا پست رو میزاشتم چون در مورد نور هنوز اطلاعاتم کامل نشده (هنوز دارم مطالعه میکنم).ولی اینا چیزایی هست که با چشمای خودم دیدم.در هر صورت نظرها متفاوته.نظر من این بود

دوست عزیز منظور شما از متال صنعتی چه کلوینیه؟!!!
    اگه این اسرام و... که 30 40 تومنه میگین،من استفاده کردم اونا6500 کلوینن همشون!یک ماه بزار رو تانکت ببین تانکت کفش میشه لواشک انقد جلبک میزنه!
    حتما که دوست شما از قدیمیا این کار هستن چون 8 سال با توجه به قدمت تقریبا کم اب شور تقریبا نزدیک زمانایی میشه که اسکیمر کرایه میدادن و فرهاد خلیل بیگی اب شور و با تانکر خالی میکرد تو دبه های 20لیتری زیر زمین پاساژ سپهر میفروختن!!
    دوست شما چه ریفی نگه داشته با این نور؟!!حتمالا فقط ماشروم.چطور با مشکل جلبک مواجه نشده!!
    میشه بگید به ازای هر لامپ 150 واتش چقد آبی کار کرده که داره کرولاین هم میزنه!
    تجربه شخصی من : این متال ها به دلیل کلوین پایین شدت پار نوریشون 2 تا 3 برابر 14 یا20 هزار کلوینه و با دوبرابر وات(300) لامپ یا ال ای دی آبی کار کردن هم نمیتونید نور وبه 14.000 کلوین تازه نه 20.000 کلوین نزدیک کنید
    مگر اینکه دوست شما از لامپای مخصوص خودشون استفاده کرده باشین

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام
    داداش نور خیلی پیچیده تر از کلوین و وات و... هست.
    الان همه ی کسانی که از متال استفاده میکنند فکر میکنن ریفهاشون خیلی باز شده!!!ولی من یک اکواریوم دیدم که از متال های giesemann (اصل) استفاده میکرد.شقایق سنگهاش 30 سانتی متر پلیپ کشیده بودن بیرون!!!!
    من یکی از دوستام از متال صنعتی (از همین معمولیها که 20 هزار تومنه)استفاده میکنه.یکی دیگه از دوستام متال دایمکس داره.ریفهاشون دقیقا مثل هم باز میکنن.تنها فرقی که ما توی این متالها دیدیم رنگ نور اونها بود!!!
    یکی از دوستام واردکننده هست و خیلی بهتر از ما میدونه که وضعیت این لامپها چجوریه.گفت اگه میخوای از دایمکس و اکوامدیک و گیسمان تقلبی استفاده کنی برو از همون صنعتی ها بگیر هیچ فرقی نداره!!!

درسته دایمکس از شرکتای درجه یک این عرصه نیست اما این که با متال صنعتی هم یکی باشه هم حرف بی اساسیه!!
    بالاخره یه شرکت آکواریومی هست هر چند هم کم اما حداقلارو تو تولیدش استفاده میکنه که متال صنعتی همونارو هم نداره!!پس نمیشه گفت یکی هستن و فقط رنک نور اونا با هم فرق داره
    در رابطه با لامپای giesemann،aquamedicهم 2 3 نفر توانایی وارد کردن تجهیزات اکواریومی رو بیشتر ندارن(وارد کننده دیگه ای وجود نداره چون به صرفه نیست براشون) که اونا هم فکر نمیکنم اعتبار چندین سالشونو بخوان خراب کنندهمه میشناسیمشون
    کلام آخر: من تقلبی هیچ کدوم از این دو مورد و مشاهده نکردم(تجربه شخصی)فکر میکنم با خرید از جای مطمئن این مشکل حل میشه

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15705
    سلام.من هم همیشه گفتم که متال خیلی بهتر از ال ای دی هست.ولی متال داریم تا متال.جی بی ال که اصلا متال نداره.اکوامدیک هم که به درد نمیخوره.گیسمان اگه اصلش رو بگیرین عالیه.

ی نصیحت دوستانه.هیچ وقت به یک برند اعتماد نکنید.مثلا گیسمان چون لامپهاش خوبه دلیل نمیشه اسکیمرش هم خوب باشه.البته این مثال بود(گیسمان اصلا اسکیمر نداره)
    من فقط اقای مرادی رو میشناسم.اگه پیدا کردی منم خبر کن.اقای مرادی ی زمانی داشتن ولی الان ندارن

شاید برام از کانادا بفرستن.قراره از سایت امازن برام بخرن(البته هنوز چک نکردم که از این ال ای دی ها داره یا نه) اگه میخوای خبر بده تا اگه شد بگم بیشتر بفرسته
    ممنون از لطفت ولی فعلا مایش نیست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    دوست عزیز منظور شما از متال صنعتی چه کلوینیه؟!!!
    اگه این اسرام و... که 30 40 تومنه میگین،من استفاده کردم اونا6500 کلوینن همشون!یک ماه بزار رو تانکت ببین تانکت کفش میشه لواشک انقد جلبک میزنه!
    حتما که دوست شما از قدیمیا این کار هستن چون 8 سال با توجه به قدمت تقریبا کم اب شور تقریبا نزدیک زمانایی میشه که اسکیمر کرایه میدادن و فرهاد خلیل بیگی اب شور و با تانکر خالی میکرد تو دبه های 20لیتری زیر زمین پاساژ سپهر میفروختن!!
    دوست شما چه ریفی نگه داشته با این نور؟!!حتمالا فقط ماشروم.چطور با مشکل جلبک مواجه نشده!!
    میشه بگید به ازای هر لامپ 150 واتش چقد آبی کار کرده که داره کرولاین هم میزنه!
    تجربه شخصی من : این متال ها به دلیل کلوین پایین شدت پار نوریشون 2 تا 3 برابر 14 یا20 هزار کلوینه و با دوبرابر وات(300) لامپ یا ال ای دی آبی کار کردن هم نمیتونید نور وبه 14.000 کلوین تازه نه 20.000 کلوین نزدیک کنید
    مگر اینکه دوست شما از لامپای مخصوص خودشون استفاده کرده باشین
    سلام
    من دو سال با ایشون دوستم.نمیدونم قبلش چیکار میکرده
    اکواریومش اصلا جلبک نمیزنه!!!
    نمیدونم دقیقا از چه متالی استفاده میکنه.ولی میدونم خریده 20 هزار تومن.رنگ متال هاش افتابیه.
    جدیدا اور فلو اکواریوم من شکسته و اتفاقا اور فلو اکواریوم همین دوستم هم شکسته.الان ریفهاش خونه ی ماست(داخل اکواریومی که اورفلو شکسته)

این عکس اکواریومی هست که من جدیدا برای نگهداری از (فقط ماهی) درست کردم(همونی که اور فلوش شکسته)سوراخ اور فلو رو با پد گرفتم که کمتر از اب واتر پمپ اب بره پایین!!!
    اینها هم ریفهای دوستمه توش

نخر ایشون فقط ماشروم ندارن.خیلی چیزا دارن
    برای ابی کردن نور از چهار ردیف ال ای دی استفاده کرد و اتفاقا خیلی ابی شد
    ایشون 6 تا بسته nitrat-r 500 برایت ول و 5 تا بسته extrax phos 600 برایت ول استفاده میکنه.شاید به خاطر این موضوع جلبک نمیزنه
    هیچ لامپ به خصوصی هم نداره
    من کارای این دوستم رو به هیچکس توصیه نمیکنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    درسته دایمکس از شرکتای درجه یک این عرصه نیست اما این که با متال صنعتی هم یکی باشه هم حرف بی اساسیه!!
    بالاخره یه شرکت آکواریومی هست هر چند هم کم اما حداقلارو تو تولیدش استفاده میکنه که متال صنعتی همونارو هم نداره!!پس نمیشه گفت یکی هستن و فقط رنک نور اونا با هم فرق داره
    در رابطه با لامپای giesemann،aquamedicهم 2 3 نفر توانایی وارد کردن تجهیزات اکواریومی رو بیشتر ندارن(وارد کننده دیگه ای وجود نداره چون به صرفه نیست براشون) که اونا هم فکر نمیکنم اعتبار چندین سالشونو بخوان خراب کنندهمه میشناسیمشون
    کلام آخر: من تقلبی هیچ کدوم از این دو مورد و مشاهده نکردم(تجربه شخصی)فکر میکنم با خرید از جای مطمئن این مشکل حل میشه

موفق باشید
    تعداد واردکننده ها خیلی بیشتر از 3 نفره!!! چرا براشون بصرفه نیست؟ اتفاقا خیلی بصرفست!!!
    شما اون سه نفری که گفتین رو معرفی کنین تا من چهار نفر دیگه رو به جز اونا معرفی کنم همراه با ادرس!!!
    تهران هستین؟خیلی خوبه.اگه خواستین ادرس شرکت اقای شایان فرجی رو بهتون میدم برید اونجا بپرسین.ایشون واردکنندست
    بله قبول دارم از متال های صنعتی بهترن.ولی به چه قیمتی؟؟من فقط گفتم این دوستم اینجوری میگه.نگفتم برین این کارو انجام بدین.در ضمن منظور این نبود که متال های صنعتی بهترن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    سلام.متال صنعتی ریفها رو نمیکشه!!.چیزی که توی اکواریوم دوست صمیمیم دارم میبینم و هشت سال داره ازشون استفاده میکنه.من دو سال با ایشون دوستم و هنوز تلفات توی تانکش ندیدم.فقط رنگهای ریفهاش به مرور قهوه ای میشن ولی وقتی در کنارش نور ابی به اندازه ی کافی کار شد ریفهای جدیدش دیگه اینطوری نشدن.تازه زیر این نور لایوراکهاش دارن کورالاین میزنه
    ریفهایی که گفتم خیلی باز میشن رو فقط یکبار ندیدم!!!همیشه همونجوری هستن.من هفت الی هشت بار این اکواریوم رو دیدم و با توجه به خرجی که کرده بعید میدونم به تغذیه ریفهاش بی توجهی کنه
    من کی گفتم راحته و نباید در موردش بحث کرد؟؟؟من دقیقا برعکسش رو گفتم.گفتم نور خیلی پیچیده تر از این حرفهاست
    کلا منظورم از این حرفها این بود که بین متالهای بازار فقط گیسمان خوبه.بحث سر باز شدن و نمردن ریفها نیست.بحث سر بر طرف کردن نیازهاشون به بهترین شکل هست.شاید ی برند دیگه هم توی بازار باشه که خوب باشه ولی من هنوز ندیدم.ظاهرا قبلا متال خوب توی بازار زیاد بوده ولی الان نیست یا اگر باشه من ندیدم
    در مورد اون موضوع که گفتین باید این متال ها رو روشن کنیم و فرقشون رو ببینیم منظورتون چیه؟؟ چجوری بفهمیم کیفیتشون خوب هست یا نه؟
    من اگه یک متال گیسمان که دو سال روشن بوده رو به شما بدم از کجا میخواین بفهمین تاریخ مصرفش گذشته یا نه؟؟اصلا چرا شرکتهای سازنده ی این متالها برای لامپهاشون میزان مصرف تعیین میکنن؟؟
    من نباید این دوتا پست رو میزاشتم چون در مورد نور هنوز اطلاعاتم کامل نشده (هنوز دارم مطالعه میکنم).ولی اینا چیزایی هست که با چشمای خودم دیدم.در هر صورت نظرها متفاوته.نظر من این بود

لامپ متال با یک دقیقه روشن شدن قسمت وسط اون برفکی میشه دوست عزیز مشخصه کار کرده حرف خنده دار نزنید لطفا متال صنعتی باعث میشه کل تانک در عرض یک ماه جلبک قرمز بزنه چون کلوینش خیلی پاینه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    امکان نداره با لامپ متال معمولی اینطوری ریف باز بشه کل تانک جلیک قهوه ای میزنه اخه مگه مجبوری .................چرا اطلاع رسانی غلط میکنی دوستان که تجربه ندارن باور میکنن میرن خریداری میکنن بعد کلی ضرر و زیان میبینن لطفا اگه از چیزی مطمین نیستی بازگو نکن تا مدیران وپاسخگو سایت خودشون جواب میدن ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    لامپ متال با یک دقیقه روشن شدن قسمت وسط اون برفکی میشه دوست عزیز مشخصه کار کرده حرف خنده دار نزنید لطفا متال صنعتی باعث میشه کل تانک در عرض یک ماه جلبک قرمز بزنه چون کلوینش خیلی پاینه
    بله میدونم.لطفا پستها رو درست بخونید
    منظورم این نبود که با ی متال نو مقایسه بشه.من اصلا نگفتم اون متال رو با یک متال دیگه مقایسه کنید.همونطور که میدونید شرکتها عمر مصرف متالها رو بر اساس ساعت تعیین میکنن.حالا سوال اینجاست.یک متال داریم که بیشتر از اون میزان مصرف کار کرده.از کجا میشه فهمید که بیشتر کار کرده؟
    بله تانک جلبک میزنه.من نگفتم نمیزنه!!!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    امکان نداره با لامپ متال معمولی اینطوری ریف باز بشه کل تانک جلیک قهوه ای میزنه اخه مگه مجبوری .................چرا اطلاع رسانی غلط میکنی دوستان که تجربه ندارن باور میکنن میرن خریداری میکنن بعد کلی ضرر و زیان میبینن لطفا اگه از چیزی مطمین نیستی بازگو نکن تا مدیران وپاسخگو سایت خودشون جواب میدن ممنون
    ریف باز میشه.خیلی هم خوب باز میشه.یکی از کاربران همین تالار داره استفاده میکنه.این هم لینک اکواریومش(اکواریو ریف hektor 7 - صفحه 4)برای بار دوم پستها رو درست بخونید.من واضح گفتم این کار رو به هیچ کس توصیه نمیکنم.
    من نگفتم جلبک نمیزنه!!!!به اینجا میگن تالار.پستهام غلط هستن قبول دارم.شما به جای این که بگید حرف خنده دار نزن دلیل بیار و بگو به این دلایل این کار اشتباست.قبل از جواب دادن هم پست ها رو درست بخون
    من دیگه به این بحث ادامه نمیدم.کاربر hektor7 شما که از متال صنعتی استفاده میکنی برای دوستان توضیح بده.

لطفا دیگه پاسخ با نقل قول نزارین تا اقای نوروزی و بهمنش و یا اساتید دیگه بیان توضیح بدن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    سلام
    دوستان عزیز من یکم در مورد پستهای قبلیم شفاف سازی میکنم
    استفاده از متال های صنعتی در اکواریوم اب شور کاری بسیار غیر اصولی هست و من به هیچکس این کار رو توصیه نمیکنم.حتی در پستهای قبلی گفتم متال فقط و فقط giesemann خوبه.منظور از خوب بودن این متال فقط باز شدن و زنده موندن ریفها نیست.بحث سر نیاز ریفها به نوره و این برند بهتر از برند های دیگه که در ایران موجوده این نیازها رو براورده میکنه
    استفاده از متال صنعتی باعث جلبک زیاد در اکواریوم میشه ولی اگه نیترات و فسفات و سیلیکات صفر باشه جلبک نمیزنه یا اگر هم بزنه خیلی کم
    ریفها زیر این نور باز میشن و نمیمیرن ولی این نور چیزی که ریفها احتیاج دارن نیست
    زیر این نور رنگ ریفها به مرور کم میشه و بیشتر اونها به قهوه ای تغییر رنگ میدن(ولی اگه به اندازه ی کافی نور ابی در کنارش کار کنید مشکلی برای رنگشون پیش نمیاد)ولی باز هم این نور چیزی که ریف احتیاج داره نیست
    من در مورد اکواریوم دوستم توضیح دادم و نتایج استفاده از این متالها رو اعلام کردم.ولی استفاده از این متالها رو به هیچ کس توصیه نکردم
    من سه تا سوال دارم که هرچی گشتم جوابی براش پیدا نکردم
    همونطور که میدونید شرکت هایی مثل giesemann برای استفاده از متال هاشون عمر مفیدی بر اساس ساعت تعیین میکنن.ولی بعد از گذشت این مدت نوری که ما میبینیم هیچ فرقی با قبلش نمیکنه و ریفها مثل قبل باز میشن و نمیمیرن!!!
    1=چرا شرکتها برای استفاده از متال هاشون مدت محدودی رو اعلام میکنن؟این متال چی داره که بعد از اون مدت دیگه خوب نیست؟
    2=اگه یک متال داشته باشیم که بیشتر از مقداری که شرکتش برای استفاده از اون توصیه کرده استفاده شده باشه.از کجا میشه فهمید که بیشتر کار کرده؟
    من یک اکواریوم دیدم که از متال giesemann 14500k استفاده شده بود و ریفها خیلی خودشون رو متفاوت نشون میدادن!!!خیلی بیش از حد باز شده بودن و رنگهاشون بی نهایت درخشان بود.معلوم بود وضعیتشون عالیه.خیلی سرزنده و روفرم بودن.
    3=این متال چه خاصیتی داره که متال های دیگه ندارن؟دقیقا چی داره؟دلیلش چیه؟چرا زیر نور متال دایمکس اینجوری نمیشن؟(در ضمن من دفعه اول و دومم نیست ریف با کیفیت میبینم.این ریفها واقعا فرق داشتن و در ضمن بعید میدونم به خاطر کمبود غذا این همه باز شده باشن)

صفحه 599 از 1093 نخستنخست ... 99499549580581582583584585586587588589590591592593594595596597598599600601602603604605606607608609610611612613614615616617618649699 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)