کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرهاد عقیقی نمایش پست ها
    سلام دوستان من امروز از اکواریوم ابشورم این میگو رو شکار کردم به نظر شما این میگو برای ماهی های تو اکواریوم خطرناک نیست

چند روز پیش یکی از دلقک اوسلاریسام مرده بود دیدم یک چشم نداره به نظر شما کار این میگو نیست

سلام دوست عزیز
    اول بهت تبریک میگم بخاطر شکار این موجود مزاحم . این میگو پیستول نام داره و شبها صدای تق تق از خودش تولید میکنه و زیر تمام لایو راک هارو هم حفاری و گود میکنه . و وقتی هم یکم بزرگتر میشه تهدیدی جدی واسه ماهیان یا هر موجودی که اطراف قلمرو ش باشه محسوب میشه . موفقر باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    14151
    خیلی خیلی ممنون دوست عزیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم!
    نظر شما در مورد فرشته ماهی شش خط چیست و آبا ماهی مهاجمی می باشد و سبب آزار ماهیان دیگر (دلقک آتشی، جراح قهوه ای و ...) می شود یا خیر؟
    با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12442
    با سلام خدمت دوستان.میخواستم بدونم در اک ابشور میشه از شن های شکری ریز استفاده کرد.(منظورم شن های غیر از ابشوره شن های ساحل کیش)با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_4988 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.میخواستم بدونم در اک ابشور میشه از شن های شکری ریز استفاده کرد.(منظورم شن های غیر از ابشوره شن های ساحل کیش)با تشکر
    سلام دوست عزیز
    شنهای ساحل از نظر رسوب و انتشار املاح در اب مشکلی برای تانک ایجاد نمیکنن ولی معمولااین شنها دارای لارو انگاها و سخت پوستان زیادی هستند که بعدا ممکنه وارد تانک بشن و ریسه بالایی داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    دوستان شدیدا به کمک نیاز دارم لطفا هر کس میتونه کمک کنه:

1-من قبلا یک داروی استرس گارد سیچم گرفته بودم که پلمپ بود و تقریبا کمی ازش مونده هفته پیش هم که یه دونه جدید گرفتم و اون هم پلمپ بود (از دو جای مختلف خریده بودم) امروز بازش کردم و دیدم رنگ هر دو متفاوت هست قبلی که استفاده میکردم تقریبا ابی متمایل به سبز هست و اینی که امروز باز کردم کاملا ابی روشن هست .حالا با توجه به این که هر دو رو من پلمپ خریدم کدومشون اصله ؟ مگه میشه در طی 3 ماه شرکت یک محصول رو با دو رنگ متفاوت ولی با همون بسته بندی و برچسب بیرون بده ؟ به نظرتون دستکاریش کرده فروشنده و دوباره پلمپشو چسبونده یا چون 2 ماه ازش استفاده کردم و باز و بسته شده تغییر رنگ داده یا خود شرکت رنگ دارو رو عوض کرده ؟

2- در مورد فسفات گارد سیچم هم همین مشکل وجود داره .از اونجایی که فروشنده 1 کیلویی و بیشتر داشت منم کمتر میخاستم فله ازش خریدم .حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که اگر خودش استفاده کرده باشه و بعد از قهوه ای شدن دونه ها اونا رو با وایتکس یا هر چیز دیگه ای مجددا سفید کرده باشه و توی قوطی ریخته باشه از کجا میشه فهمید ؟ ایا نشونه خاصی داره ؟

کسی نمیتونه کمکم کنه ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    دوستان شدیدا به کمک نیاز دارم لطفا هر کس میتونه کمک کنه:

1-من قبلا یک داروی استرس گارد سیچم گرفته بودم که پلمپ بود و تقریبا کمی ازش مونده هفته پیش هم که یه دونه جدید گرفتم و اون هم پلمپ بود (از دو جای مختلف خریده بودم) امروز بازش کردم و دیدم رنگ هر دو متفاوت هست قبلی که استفاده میکردم تقریبا ابی متمایل به سبز هست و اینی که امروز باز کردم کاملا ابی روشن هست .حالا با توجه به این که هر دو رو من پلمپ خریدم کدومشون اصله ؟ مگه میشه در طی 3 ماه شرکت یک محصول رو با دو رنگ متفاوت ولی با همون بسته بندی و برچسب بیرون بده ؟ به نظرتون دستکاریش کرده فروشنده و دوباره پلمپشو چسبونده یا چون 2 ماه ازش استفاده کردم و باز و بسته شده تغییر رنگ داده یا خود شرکت رنگ دارو رو عوض کرده ؟

2- در مورد فسفات گارد سیچم هم همین مشکل وجود داره .از اونجایی که فروشنده 1 کیلویی و بیشتر داشت منم کمتر میخاستم فله ازش خریدم .حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که اگر خودش استفاده کرده باشه و بعد از قهوه ای شدن دونه ها اونا رو با وایتکس یا هر چیز دیگه ای مجددا سفید کرده باشه و توی قوطی ریخته باشه از کجا میشه فهمید ؟ ایا نشونه خاصی داره ؟
    سلام
    بعید میدونم کسی بتونه به این سوال ها جواب بده.معمولا از بارکد محصول میشه فهمید اصله یا تقلبی.ولی جدیدا بارکدها رو هم دستکاری میکنن!!!الان دارن نمک ردسی رو توی تهران بسته بندی میکنن!!!اصلا نمیشه به چیزی اعتماد کرد
    سعی کنین از ی ادم مطمئن خرید کنین یا از محصولی استفاده کنین که تقلبیش توی بازار نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    بچه ها کسی تاحالا جعبه ماهی خریده؟؟ چطوریه؟

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    بچه ها کسی تاحالا جعبه ماهی خریده؟؟ چطوریه؟

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
    یادش به خیر گفتید باکس فیش یاد نریمان تیموری افتادم
    قدیمی تر ها ایشون رو یادشون هست
    یادش به خیر ایشون یه تانک باکس فیش معروف داشت
    باکس فیش شناگر خوبی نیست
    خود نریمان کلا موج ساز رو حذف کرده بود که بتونه ازشون نگهداری کنه
    مشکل دیگه ای که داره سم این ماهی هست
    اگه استرس بگیره یا به هر نحوی تحریک بشه ممکنه تو آب سم آزاد کنه به همین خاطر تو پلاستیکی که این ماهی تو بار خلیج هم که میاد همیشه زغال اکتیو هست
    اگه هم بمیره تو تانک سم آزاد میکنه معمولا پس حتما زغال اکتیو تو خونه داشته باشید در صورت نگهداری از این ماهی زیبا!
    ولی اگه شرایط رو مهیا کنید ماهی زیبایی هست و شنا کردنش با نمکه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    سلام.من میخوام از اکواریوم هام عکس بزارم.ولی نمیدونم چرا توی عکسها رنگ مرجانها یجور دیگست!!!!مثلا مرجان دیسکیم رنگ خودش صورتیه و نوکهاشون بنفشه.ولی توی عکسها رنگش ابیه و نکاشون سفیدمن با دوربین گوشی ایفون عکس میگیرم.کسی نمیدونه باید چیکار کنم؟

صفحه 588 از 1093 نخستنخست ... 884885385695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925935945955965975985996006016026036046056066076386881088 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)