کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    من از شایان اقای نوروزی و بهمنش تشکر میکنم.حالا مدیا به جای اسکیمر چی خوبه ؟ این ارگانیت که انگار هیچ کاری انجام نمیده .لطفا یک جاذب مواد الی بهم معرفی کنید که حداقل تا 3 ماه نیاز به تعویض یا شارژ نداشته باشه و کارش عالی باشه .و تو بازار هم به راحتی گیر بیاد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15705
    سلام دوستان روی لایوراکهام یه چیز سبز رنگ داره به جای کورال لاین میبنده به نظرتون مشکل از چیه با توجه به اینکه من فقط میدونم نیتراتم 20 هست و ای تی اس دارم حتی من اونا رو روی مگنت هم میبینم باتشکر
    اینم یه عکس :

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    من از شایان اقای نوروزی و بهمنش تشکر میکنم.حالا مدیا به جای اسکیمر چی خوبه ؟ این ارگانیت که انگار هیچ کاری انجام نمیده .لطفا یک جاذب مواد الی بهم معرفی کنید که حداقل تا 3 ماه نیاز به تعویض یا شارژ نداشته باشه و کارش عالی باشه .و تو بازار هم به راحتی گیر بیاد.
    همونطور که آقا شایان گفت چون ظرفیت تانک شما پایینه بهترین راه سیفون کردنه ولی به صورت هفتگی ، شما هفته ای 30 درصد سیفون کنید هیچ مدیایی لازم تدارید ولی در مورد مواد ذاخل سامپ چون خودم از هیچ مدلی استفاده نکردم نمیدونم کدومش بهتره و صبر کنید دوستان دیگه نظر بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi111111 نمایش پست ها
    سلام دوستان روی لایوراکهام یه چیز سبز رنگ داره به جای کورال لاین میبنده به نظرتون مشکل از چیه با توجه به اینکه من فقط میدونم نیتراتم 20 هست و ای تی اس دارم حتی من اونا رو روی مگنت هم میبینم باتشکر
    اینم یه عکس :

سلام
    کرولاین ممکنه سبز رنگ هم باشه ولی بجز نیترات بالا ، فسفات و سیلیکات و نور نا مناسب باعث رشت جلبک که بیشتر سبز و قهوه ای هستند میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان من لایوراکام رو تمام جلبک قهو ه ای خرابش کرده و روشو پوشونده میخوام هم دکوراسیون تانکو عوض کنم و سنگها در بیارم بیرون اونایی که رو هستش رو نه اونایی که روی کف هستن بشورمشون با آبی که سیفون میکنم میشه یا نه؟؟
    ممنون

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان من لایوراکام رو تمام جلبک قهو ه ای خرابش کرده و روشو پوشونده میخوام هم دکوراسیون تانکو عوض کنم و سنگها در بیارم بیرون اونایی که رو هستش رو نه اونایی که روی کف هستن بشورمشون با آبی که سیفون میکنم میشه یا نه؟؟
    ممنون
    کلینر پک نداری؟
    یه کلینر پک بخر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    کلینر پک نداری؟
    یه کلینر پک بخر
    میشه توضیح بدین چی هست این کلینر پک؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    تا جایی که ممکنه لایو راکهارو از اب بیرون نیارید چون باعث بر هم خوردن پارامترهای اب میشه و نیتریت و بعد نیترات شما بالا میره واسه عوض کردن دکور حدالمکان چند تکه لایوراکو در داخل اب جابجا کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    دوستان در مورد تعویض اب عرض کنم هدف از تعویض ..حذف مواد مضر و اضافه شدن عناصر مورد مصرف قرار گرفته تانکه. تا به نتیجه مطلوب که همون ابی با پارامترهای ثابت هست دست پبدا کنیم و ابی با ثبات مجددا عرض میکنم با ثبات داشته باشیم
    سیفون زدن روزانه نه تنها باعث تعادل یونی عناصر نمیشه بلکه باعث شوک به ثبات اب مخصوصا در سایز های کوچکتر میشه . سیفون حداقل هفته یه بار و در بهترین حالت دو هفته یه بار 10تا 20 درصد بستگی به میزان نیاز تانک.
    در مورد نمک ردسی . جنس اصلی این نمک ساخت کشور ******* است که وارد ایران نمیشه و نمکی که الان در ایران به عنوان رد سی به فروش میرسه ساخت ترکیه کفیت در حد معمولی داره بهتر این که شما از نمک برایت ول که الان بسیار با کیفیت و قیمت مناسبی داره استفاده کنید و البته من خودم از پودر الکالاین این شرکت هم در کنار نمکش استفاده میکنم که خیلی هم خوب جواب داده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    دوستان شدیدا به کمک نیاز دارم لطفا هر کس میتونه کمک کنه:

1-من قبلا یک داروی استرس گارد سیچم گرفته بودم که پلمپ بود و تقریبا کمی ازش مونده هفته پیش هم که یه دونه جدید گرفتم و اون هم پلمپ بود (از دو جای مختلف خریده بودم) امروز بازش کردم و دیدم رنگ هر دو متفاوت هست قبلی که استفاده میکردم تقریبا ابی متمایل به سبز هست و اینی که امروز باز کردم کاملا ابی روشن هست .حالا با توجه به این که هر دو رو من پلمپ خریدم کدومشون اصله ؟ مگه میشه در طی 3 ماه شرکت یک محصول رو با دو رنگ متفاوت ولی با همون بسته بندی و برچسب بیرون بده ؟ به نظرتون دستکاریش کرده فروشنده و دوباره پلمپشو چسبونده یا چون 2 ماه ازش استفاده کردم و باز و بسته شده تغییر رنگ داده یا خود شرکت رنگ دارو رو عوض کرده ؟

2- در مورد فسفات گارد سیچم هم همین مشکل وجود داره .از اونجایی که فروشنده 1 کیلویی و بیشتر داشت منم کمتر میخاستم فله ازش خریدم .حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که اگر خودش استفاده کرده باشه و بعد از قهوه ای شدن دونه ها اونا رو با وایتکس یا هر چیز دیگه ای مجددا سفید کرده باشه و توی قوطی ریخته باشه از کجا میشه فهمید ؟ ایا نشونه خاصی داره ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    14151
    سلام دوستان من امروز از اکواریوم ابشورم این میگو رو شکار کردم به نظر شما این میگو برای ماهی های تو اکواریوم خطرناک نیست

چند روز پیش یکی از دلقک اوسلاریسام مرده بود دیدم یک چشم نداره به نظر شما کار این میگو نیست

صفحه 587 از 1093 نخستنخست ... 874875375685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925935945955965975985996006016026036046056066376871087 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)