همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    [QUOTE=bluetang;194724]
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها

من تا حالا اتویتول استفاده میکردم الان دیگه اخراشه باید یه مولتی ویتامین بگیرم.تو فروشگاه ها که رفتم فقط اتویتول بود و برایتول و فیشتامین.

فیشتامین که گویا مال اب شیرینه و اگه برای شور هم باشه چیز بدرد بخوری نیست.میمونه برایت ول و جی بی ال .الان بین این دو موندم .برایتول سایزش خیلی بزرگتره مثلا 40 تومن میخریش دو تا 3 برابره اتویتوله و به صرفه تره اما از یک طرف هیچی مثل اتویتول نمیشه.حالا اگه به قول این دوستمون برایت ول تقلبی باشه چی ؟ حالا به نظر شما من برایت ول بگیرم یا اتویتول ؟
    کیفیت اتویتول واقعا عالیه هم مونطور که تو پست قبلی خدمتون عرض کردم وارد شدنش یکم درست حسابی تره
    البته عزیزی میگفت از لحاظ قیمت سیچم هم مولتی ویتامینش خیلی به صرفه در میاد
    معمولا سیچم کیفیت محصولاتش خیلی خوبه ولی من تا به حال ندیدم مولتی و یتامینش رو
    ولی من خودم الان بخام مولتی ویتامین بگیرم اتویتول رو به همه چی فعلا ترجیح میدم!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    با عرض سلام
    میخواستم بدونم وقتی مکمل ها رو به تانک میریزم واتر پمپ رو خاموش کنم بهتره یا فقط به اسکیمر اکتفا کنم و مدت خاموشی چقدر باشه؟
    واسه مکمل غذای مرجانها رو هم بی زحمت بفرمایید
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    واسه اضافه کردن مکملهای غذایی که بهتره مستقیم به خوده تانک محل ورودی اب یا روی موج ساز ریخته بشه و اسکیمر یه ساعتی خاموش باشه و واتر پمپ بسته به نوع سایز مکمل میتونید برای مدتی کوتاه خاموش کنید و البته اگر هم خاموش نکردید مشکل خاصی نداره. ولی در مورد مکملهای دیگه منظورم عناصره که فقط اسکیمر باید خاموش باشه و واتر پمپ باید کار کنه و در همه موارد موج ساز باید روشن باشه. و اضافه کردن مکملهای عناصر بهتره به خونه اخر سامپ و محل واتر پمپ اضافه بشه. موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    [quote=محمد صادق بهمنش;194764]
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها

کیفیت اتویتول واقعا عالیه هم مونطور که تو پست قبلی خدمتون عرض کردم وارد شدنش یکم درست حسابی تره
    البته عزیزی میگفت از لحاظ قیمت سیچم هم مولتی ویتامینش خیلی به صرفه در میاد
    معمولا سیچم کیفیت محصولاتش خیلی خوبه ولی من تا به حال ندیدم مولتی و یتامینش رو
    ولی من خودم الان بخام مولتی ویتامین بگیرم اتویتول رو به همه چی فعلا ترجیح میدم!

شما اتویتول که میخری هر یکیش برای چند وقتتون هست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    زغال اگه اکتیو نباشه مثل این زغال های چینی که فله هستند و احتمالا اکتیور نیستن بازهم میتونه زردی اب و بوی بد رو بگیره ؟ چون من برای دارو استفاده نمیکنم که اکتیو بودنش برام مهم باشه فقط میخام رنگ اب و بو رو بگیره .در واقع منظورم اینه که برای شفاف کردن اب و رفع بو و احیانا رنگ اب بازم باید زغال اکتیو باشه ؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    [QUOTE=bluetang;194797]

شما اتویتول که میخری هر یکیش برای چند وقتتون هست؟
    من چون برای چنتا تانک استفاده می کنم نمیشه به اون صورت حساب کرد روش
    ولی محاسبه اینکه چقدر دوم میاره سادس
    لیتر آب تانک رو تقسیم بر 10 کنید که تعداد قطرات در روز بدست بیاد
    بعد با دانستن اینکه هر سی سی حدودا 25 تا 30 قطرس میتونید از رو حجم محلول مدتش رو حساب کنید

زغال اگه اکتیو نباشه مثل این زغال های چینی که فله هستند و احتمالا اکتیور نیستن بازهم میتونه زردی اب و بوی بد رو بگیره ؟ چون من برای دارو استفاده نمیکنم که اکتیو بودنش برام مهم باشه فقط میخام رنگ اب و بو رو بگیره .در واقع منظورم اینه که برای شفاف کردن اب و رفع بو و احیانا رنگ اب بازم باید زغال اکتیو باشه ؟
    این مقاله رو مطالعه بفرمایید کمکتون می کنه
    کربن اکتیو چیست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    با عرض سلام
    میخواستم بدونم زغال واسه آکواریوم اب شور خوب هست یا نه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    با عرض سلام
    میخواستم بدونم زغال واسه آکواریوم اب شور خوب هست یا نه ؟
    والا اقای مرادی میگفتن زغال های المانی و معتبر که فقط مخصوص اب شور ساخته شدن میشه دایمی استفاده کرد و خیلی هم خوبه .اما حتما باید تمام عناصرو ویتامین ها به صورت هفتگی به اب اضافه بشن .و میگفت توی تانک های خارجی اکروپورا از این زغال ها به صورت دایمی استفاده میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    اقای بهمنش مقاله رو مطالعه فرمودم ولی سواد من کمتر از این حرفاست و چیزی متوجه نشدم.اگه شما راهنمایی میکردی بهتر بود.ببینید من چون اسکمیر ندارم و از رزین استفاده

میکنم بعضی وقتها ابم بو میگیره و یا رنگی میشه .من حاضر نیستم پولی بابت زغال های خارجی بدم و اسه همین میخام از این فله ها بگیرم.حالا میخاستم بدونم اگه این فله ها اکتیو

نباشن رنگ و بوی اب رو نمیتونن بگیرن؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    اقای بهمنش مقاله رو مطالعه فرمودم ولی سواد من کمتر از این حرفاست و چیزی متوجه نشدم.اگه شما راهنمایی میکردی بهتر بود.ببینید من چون اسکمیر ندارم و از رزین استفاده

میکنم بعضی وقتها ابم بو میگیره و یا رنگی میشه .من حاضر نیستم پولی بابت زغال های خارجی بدم و اسه همین میخام از این فله ها بگیرم.حالا میخاستم بدونم اگه این فله ها اکتیو

نباشن رنگ و بوی اب رو نمیتونن بگیرن؟
    شکسته نفسی می فرمایید عزیز
    کلا خود ذغال معمولی هم جاذب بو هست اگه دقت کره باشید دوستانی که با گیاهان کار میکنن من قدیم دیده بودم از زغال معمولی استفاده می کنن تو تراریم هاشون برای دفع بو و حتی در گلدون ها ( که البته جدیدا دیدم از زغال اکتیو استفاده می کنن ) منتها این جاذب بودن در ذغال اکتیو خوب بسیار بسیار تقویت شده و البته ذغال اکیتو ها قابل شارژ هم هستن
    منظورتون از رزین هموناس که دسوتان آب شیرین برای دیسکس استفاده می کنن؟!! اگه منظورتون اوناس مناسب اب شور نیستن !!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    شکسته نفسی می فرمایید عزیز
    کلا خود ذغال معمولی هم جاذب بو هست اگه دقت کره باشید دوستانی که با گیاهان کار میکنن من قدیم دیده بودم از زغال معمولی استفاده می کنن تو تراریم هاشون برای دفع بو و حتی در گلدون ها ( که البته جدیدا دیدم از زغال اکتیو استفاده می کنن ) منتها این جاذب بودن در ذغال اکتیو خوب بسیار بسیار تقویت شده و البته ذغال اکیتو ها قابل شارژ هم هستن
    منظورتون از رزین هموناس که دسوتان آب شیرین برای دیسکس استفاده می کنن؟!! اگه منظورتون اوناس مناسب اب شور نیستن !!!

نه منظورم همین ارگانیت و پوریجن و ایناس .به نظر شما این زغال هایی که حتی فروشندگان اب شور دارن و مثلا یک کیلوییش 12000 تومن هست و خودشون هم میگن چینی هست و تقریبا سیاهن و نقره ای نیستن ایا اینا بدرد بخور هستن ؟ نظر شما چیه ؟ اخه نمیصرفه تو این اوضاع بد اقتصادی 60 تومن پول ذغال بدی اونم برای 4 تا ماهیه زپرتی که هر روز یه داستان داریم باهاشون

صفحه 585 از 1093 نخستنخست ... 854855355665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925935945955965975985996006016026036046356851085 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)