کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    من داخل 2 تا جوراب گذاشتم یعنی اول داخل یکی گذاشتم بعد دوباره دورش یه جوراب دیگه پیچیدم
    تاثیر که داره بله شفاف تر شد اون موقع که من خریدم به قیمتش میارزید الان نمیدونم چنده !!کیفیت آب رو هم کمی بهبود داد

الان 80-90 هست 250 میلش.... حدودا چقدر طول میکشه تا اشباع بشه ؟ نکنه باید هفته ای یه بار شارزش کنیم ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    میشه دلیلش رو بگید؟ یعنی مواد الی رو جذب نمیکرد یا چون دونه هاش ریز بودن ؟ یا خوب شارژ نمیشد ؟
    ظاهرا مواد الی رو خوب نمیگرفت.تلفات داشتم.وقتی اسکیمر گذاشتم دیگه تلفات ندادم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    الان 80-90 هست 250 میلش.... حدودا چقدر طول میکشه تا اشباع بشه ؟ نکنه باید هفته ای یه بار شارزش کنیم ؟
    سایت برایت ول میگه هفته ای یکبار باید شارژش کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    ظاهرا مواد الی رو خوب نمیگرفت.تلفات داشتم.وقتی اسکیمر گذاشتم دیگه تلفات ندادم
    اونوقت چه جوری باید بفهمم توی ابم مواد الی هست یا نه ؟ ایا نشونه خاصی داره ؟ یا از روی تلفات باید بفهمم ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    اونوقت چه جوری باید بفهمم توی ابم مواد الی هست یا نه ؟ ایا نشونه خاصی داره ؟ یا از روی تلفات باید بفهمم ؟
    چرا قصد دارین از این محصول استفاده کنین؟استفادتون چیه؟بگین تا ی محصول خوب معرفی کنم
    Organit-R فقط مواد الی رو میگیره.ولی Lonit-R نیتریت و نیترات و فسفات و امونیاک و مواد الی و ... کاراییش خیلی بیشتره.ولی در کل هیچ کدوم اینا مثل اسکیمر کار نمیکنن.
    به جای اسکیمر میخواین استفاده کنین؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    چرا قصد دارین از این محصول استفاده کنین؟استفادتون چیه؟بگین تا ی محصول خوب معرفی کنم
    Organit-R فقط مواد الی رو میگیره.ولی Lonit-R نیتریت و نیترات و فسفات و امونیاک و مواد الی و ... کاراییش خیلی بیشتره.ولی در کل هیچ کدوم اینا مثل اسکیمر کار نمیکنن.
    به جای اسکیمر میخواین استفاده کنین؟

بله من نانو دارم و اسکیمر نداره .یعنی نمیخام اسکیمر بگیرم .این محصولی که گفتین مثل ارگانیت دونه هاش به همون ریزی هستن ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    بله من نانو دارم و اسکیمر نداره .یعنی نمیخام اسکیمر بگیرم .این محصولی که گفتین مثل ارگانیت دونه هاش به همون ریزی هستن ؟
    بله خیلی ریزه.پیشنهاد میکنم از اسکیمر استفاده کنید.احتمالا به خاطر محدودیت فضا در سامپ داخلی این تصمیم رو گرفتید.در کل هچکدوم از این مدیاها کار اسکیمر رو انجام نمیدن.پیشنهاد من Purit برایت ول هست.نیترات و فسفات و امونیاک و سیلیکات و مواد الی و ... اب رو میگیره.قابل شارژ نیست ولی تاثیر بهتری داره.هر 6 ماه یکبار باید عوض بشه.هر 100 گرمش برای 95 لیتر اب مصرف میشه ولی شما دو برابر پیشنهاد شده مصرف کنید.یادتون باشه اسکیمر اکسیژن اب رو تامین میکنه باید از پمپ هوا هم استفاده کنید.استفاده از پمپ هوا هم در اب شور دردسرهای خودش رو داره.مثلا نباید میکرو حباب ها وارد اکواریوم بشن.باید از سنگ هوایی استفاده کنید که توی اب شور تجذیه نشه و از خودش مواد مضری ازاد نکنه.حتما هفته ای یک بار حد اقل 5 درصد سیفون با اب با کیفیت داشته باشید.تعداد پستهام خیلی زیاد شدن.اگه باز هم سوال داشتید از اقای نوروزی بپرسید
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    میشه راجع به مورد 3 توضیح بدید؟! این دقیقا بر عکس به نظر میاد
    مورد 5 هم خوبه اما ایرادش اینه که اولا نگهداریش بعضا کار آسونی نیست! و خودش هم ماهی استخوان دار هست شاید مثلا میگو اسکارلت اسکانس گذینه بهتری باشه
    دارویی هم که فرمودید خوبه اما تا اونجایی که یادمه ریف سیف نیست!

محمد جان معذرت لینک میدم چون بحثش خیلی طولانی بود.توی چندین forum خارجی خوندم( در مورد آب شور):

http://www.myaquariumclub.com/best-w...ch-184252.html

How to Treat Tropical Fish With White Spot Disease (ich): 9 Steps

ich attack kordon روش نوشته reef safe
    Ich Attack™ | Kordon

یه محصول دیگه به اسم rid ich داره که اون reef safe نیست
    Rid Ich + | Kordon

البته من خودم از ich attack استفاده کردم .نمیتونم بگم بی تاثیر بود اما فوق العاده هم نبود.وضع ماهی ها بهتر شد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    بله خیلی ریزه.پیشنهاد میکنم از اسکیمر استفاده کنید.احتمالا به خاطر محدودیت فضا در سامپ داخلی این تصمیم رو گرفتید.در کل هچکدوم از این مدیاها کار اسکیمر رو انجام نمیدن.پیشنهاد من Purit برایت ول هست.نیترات و فسفات و مواد الی و سیلیکات و.. اب رو میگیره.قابل شارژ نیست ولی تاثیر بهتری داره.هر 6 ماه یکبار باید عوض بشه.هر 100 گرمش برای 95 لیتر اب مصرف میشه ولی شما دو برابر پیشنهاد شده مصرف کنید.یادتون باشه اسکیمر اکسیژن اب رو تامین میکنه باید از پمپ هوا هم استفاده کنید.استفاده از پمپ هوا هم در اب شور دردسرهای خودش رو داره.مثلا نباید میکرو حباب ها وارد اکواریوم بشن.باید از سنگ هوایی استفاده کنید که توی اب شور تجذیه نشه و از خودش مواد مضری ازاد نکنه.حتما هفته ای یک بار حد اقل 5 درصد سیفون با اب با کیفیت داشته باشید.تعداد پستهام خیلی زیاد شدن.اگه باز هم سوال داشتید از اقای نوروزی بپرسید
    موفق باشید
    حالا اینا یی که گفتی کدومشون دونه هاش درشته ؟ یه محصول خوب معرفی کنید که به این ریزی نباشه دهنم رو سرویس کرده از تو صد تا جوراب هم رد میشه دونه هاش.به نظر من محصولات برایت ول هیچ کیفیتی ندارن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    آقای شایان شما برای جذب مواد ریز آلی در تانکتون چکار کردین؟ منم organit r دارم اما اصلا راضی نیستم.ذرات معلق در آب خیلی زیادن.

صفحه 583 از 1093 نخستنخست ... 834835335645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925935945955965975985996006016026336831083 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)