همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_4988 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشی خدمت همه دوستان.اقا یکی از دوستان یک اک چینی اماده گرفته تمام لوازم شوررو داره.قرار کمکش کنم تا در مغازه خودش اک شوررو راه اندازی کنه.حالا سوالم اینه که از کجا باس شروع کنم؟لطفا راهنمایی فرمایید.با تشکر
    سلام

در ابتدا باید شن و نمک بگیرید و تانک رو آبگیری کنید و 3-4 کیلو لایوراک میگیرید میزارید داخل آکواریوم بعد طی شدن سیکل که بین 7 تا 20 روز طول میکشه و بعدش در دو مرحله مقدار لازم لایوراک میگیرید و آخرش هم خرید ماهی و
    آکواریوم های چینی سیستم نور خوبی ندارنو باید به فکر سیستم نور باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    ممنون
    نظر شما درباره 50 درشد شن آب شیرین و 50 درصد روش شن آب شور چیه ؟ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ دوستمون گفت توی 400 لیتر مشکلی نداره .

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    دوست عزیز این که عرض کردم خدمتتون تجربه خودمو شخصیمو عرض کردم ونمیتونم به دوستان پیشنهاد بدم اینو مد نظر قرار بدید و گر نه کاملا بهتره که از شن مخصوص ابشور استفاده نماییید .ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام
    لطفا به تالار نیک صالحی برید
    در بخش اکواریوم اب شور به شاخه ی گفت و گوهای متفرقه برید
    صفحه ی 1079
    پست 5392
    منظور بنده همین بود
    همه اینو میدونیم که غذاها و فضولات و پروتئین ها در آب آکواریوم به صورتی چربی و توسط اسکیمر به صورت حبابهای ریز در آومده و در کاپ آن تخلیه میشه
    حالا نقش این پروتئین و اسید آمینه ها و یا حتی پارامترهای دیگه تو افزایش و یا کاهش آمونیاک
    آمونیاک تولید شده در سیستم در اثر متابولیسم ماهی و تجزیه مواد دفعی و پسماندهای غذا می باشد به همین دلیل لازم است به سرعت ذرات جامد مدفوع وغذای خورده نشده از سیستم خارج شود.
    (آمونیاک کل به دو فرم آمونیاک غیر یونیزه سمی و آمونیاک یونیزه غیرسمی باشد. مقدار آمونیاک مجاز غیر یونیزه برای سایزفینگرلینگ 005/0 وبرای ماهیهای بزرگتر 025/0 میلی گرم در لیتر است.
    اما مقدار 06/0 میلی گرم در لیتر سبب ایجاد واکنشهای سمی در ماهی میشود. پ هاش در محدوده 7 سبب کمتر شدن سمی بودن آمونیاک می شود. مقدار تولید آمونیاک از طرفی به میزان پروتئین
    واسید آمینه غذا واز طرف دیگر به مقدار غذادهی بستگی دارد
    .ارگانیسمهای حذف نیتروژن باکتریهای اتوتروف هستند که از گونه های نیتروزموناس و نیتروباکتر می باشند.
    از آنجائیکه همزمان با رشد ماهی غذادهی هم افزایش میابد باید توجه داشت این افزایش بصورتی باشد که فرصت لازم جهت
    افزایش جمعیت باکتریهای مسئول نیتریفیکاسیون برای تبدیل آمونیاک اضافه شده به نیتریت ونیترات وجود داشته باشد.
    شما اگه دقت کنی میبینی که آمونیاک در افزایش نیترات و نیتریت تاثیر داره و پ هاش در افزایش و یا کاهش آمونیاک که به ترتیب پس مانده ها ، فضولات و اسیدهای آمینه به چربی تبدیل شده
    و افزایش این چربی به آمونیاک و افزایش آمونیاک به افزایش نیتریت و نیترات کمک میکنه.
    در واقع امونیاک به صورت چربی در اب وجود دارد و اسکیمر ان را جمع میکند

سلام
    این کارتون جالب نبود که بگی برو از سایت نیک نگاه کن
    در مورد سطر اول به هیچ عنوان پروتئین و چربیها به صورت حباب ریز در نمیان و کار اسکیمر اینه که با تولید حباب ریز و حالت چرخشی که ایجاد میکنه و هنگامی که حبابها رو به بالا میان پروتئین و چربیها به حبابهای ریز میچسبند و در نهایت در کاپ جمع میشن
    حالا شما قبلا گفته بودی :

نقل قول نوشته اصلی توسط s h a y a n نمایش پست ها
    سلام
    پایین امدن نیترات نیاز به حضور فسفات داره
    در واقع اگه اب تانکتون اصلا فسفات نداشته باشه نیترات پایین نمیاد
    به نظر من بهترین محصول در این زمینه brightwell xport no3 هست.شرکت برایت ول محصولات جدیدی داره که هنوز وارد کشور نشده.ممکنه محصولات جدیدش خیلی بهتر باشن.ولی با این حال اگه مقدار نیترات خیلی زیاد باشه این مدیاها کارساز نیستن و اشباع میشن و کارایی اونها از بین میره
    بهتره قبل از استفاده از مدیا با استفاده از سیفون با اب ro مقدار نیترات تانکتون رو پایین بیارین و بعد از اون از مدیاها استفاده کنید
    و من هم پرسیدم :

سلام
    میشه توضیح بدی فسفات چه ربطی به نیترات داره ؟

تو این آدرسی گذاشتی اصلا اسمی از فسفات برده نشده و من هنوز هم نفهمیدم فسفات چه ربطی به نیترات داره

لطفا اگه توضیحی داری همینجا بنویس

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    ممنون
    نظر شما درباره 50 درشد شن آب شیرین و 50 درصد روش شن آب شور چیه ؟ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ دوستمون گفت توی 400 لیتر مشکلی نداره .

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    عزیز من مگه شن کیلویی چنده ؟
    این همه هزینه میکنی برای آب شور خرید شن اصلا به چشم نمیاد که بخوای ریسک کنی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    سلام اسلاریس من به بلوغ رسیده و روی کمرش سرتاسر تیره شده قهوه ای رنگ .این دیگه همین طوری میمونه یا بعد از بلوغ دوباره نارنجی میشه ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

سلام
    این کارتون جالب نبود که بگی برو از سایت نیک نگاه کن
    در مورد سطر اول به هیچ عنوان پروتئین و چربیها به صورت حباب ریز در نمیان و کار اسکیمر اینه که با تولید حباب ریز و حالت چرخشی که ایجاد میکنه و هنگامی که حبابها رو به بالا میان پروتئین و چربیها به حبابهای ریز میچسبند و در نهایت در کاپ جمع میشن
    حالا شما قبلا گفته بودی :

و من هم پرسیدم :

سلام
    میشه توضیح بدی فسفات چه ربطی به نیترات داره ؟

تو این آدرسی گذاشتی اصلا اسمی از فسفات برده نشده و من هنوز هم نفهمیدم فسفات چه ربطی به نیترات داره

لطفا اگه توضیحی داری همینجا بنویس

سلام من دلیل عصبانیت شما رو نمیفهمم
    بله میدونم چربیها تبدیل به حباب نمیشن.جمله بندیم اشتباه بود
    دوباره به ادرسی که گذاشتم برید و با دقت پست اقای مرادی رو بخونید.در این پست چیز زیادی ننوشته.من این موضوع رو اونجا خوندم.شاید اشتباه باشه.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    دوباره به ادرسی که گذاشتم برید و با دقت پست اقای مرادی رو بخونید.در این پست چیز زیادی ننوشته.من این موضوع رو اونجا خوندم.شاید اشتباه باشه.
    سلام
    دوست عزیز هر موضوع یا مطلبی رو که در نت میبینین سریعا اینجا ننویسن چون باعث گمراهی دوستان میشه
    اگه مطلب علمی یا حتی تجربی دارین با دلیل بیان کنین تا همه استفاده کنن
    برا من هم سوال شد که چه ربطی دارن این 2 تا فاکتور به هم دیگه چون خوده من تانکم معمولا فسفاتش صفر هست اما تغیر نیترات بین 10 تا 30 هست !!!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز هر موضوع یا مطلبی رو که در نت میبینین سریعا اینجا ننویسن چون باعث گمراهی دوستان میشه
    اگه مطلب علمی یا حتی تجربی دارین با دلیل بیان کنین تا همه استفاده کنن
    برا من هم سوال شد که چه ربطی دارن این 2 تا فاکتور به هم دیگه چون خوده من تانکم معمولا فسفاتش صفر هست اما تغیر نیترات بین 10 تا 30 هست !!!
    راستش من به حرفهای اقای مرادی اعتماد دارم.دنبال توضیح علمیش گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.از خود ایشون میپرسم و همینجا اعلام میکنم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767

عصبانی ! امروز یکی از ریلکس ترین روزهای عمرم بود که این اواخر به خاطر مشکلات کاری چنین روزی نداشتم

راستش من به حرفهای اقای مرادی اعتماد دارم.دنبال توضیح علمیش گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.از خود ایشون میپرسم و همینجا اعلام میکنم
    من بیشتر مطالبی رو که در مورد آب شور یاد گرفتم از آقای مرادی و کتابهای ایشون بوده ، آقای مرادی قبلا تو همین سایت هم فعالیت میکردن ولی الان متاسفانه نمیان اینجا ، تو مطالب هم نگاه کنی میبینی که من از آقای مرادی نقل قول کردم و نوشتم منبع نیک
    و این مطلب ، مطلب جدیدی بود که تا حالا نشنیدم و سوال هم کردم چه ربطی داره فسفات به نیترات که میخواستم به تجربیاتم اضافه بشه تو نیک هم نگاه کردم چیزی ندیدم !

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    سلام اسلاریس من به بلوغ رسیده و روی کمرش سرتاسر تیره شده قهوه ای رنگ .این دیگه همین طوری میمونه یا بعد از بلوغ دوباره نارنجی میشه ؟
    سلام
    میشه یه عکس بزارید
    اگه مربوط به نژادش باشه برگشت ناپذیره

صفحه 578 از 1093 نخستنخست ... 784785285595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925935945955965976286781078 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)