همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    عرض ادب جناب نوروزی استاد و همشهری عزیز در مورد ماندارین و بعضی از راسها مثلا راس 6 خط و تغذیه اون ها از پاد ها و امفی پادها کاملا با شما موافقم ولی در مورد شپشک که جزء خوانواده سخت پوستان کوچک و نوع تغذیه و شکل فرم بدن کاملا با پادها و امفی پادها متفاوت هستند . همین طور که میدونید اکثر دوستان که از رفرجیوم استفاده میکنن و یکی از مزیت های رفریجیوم تولید پاد و امفی پاد و انتقال اونها توسط جریان اب به تانکاصلی. و نهایتا غذای ماهیان به عنوان اولین زنجیره غذایی هماننده . پلنگتن و ئزوپلنگتن محسوب میشن و اگر این مطلبی که شما فرمودید صحیح باشه در طول چند ماه باید رفرجیوم پر بشه از شپشک بشود . بدن شپشکها از بچهگی تا بلوغ حالت بیضوی دارند در صورتی که پادها و امفی پادها بدنی کشیده تر و ساختاری متفاوت دارند. موفق باشید
    سلام همشهری گرامی
    در این مورد من با شما کاملا موافق هستم حتی یه بار که این بحث پیش اومد من با عکس گفتم اینها با هم فرق دارن ولی مهدی آقا که استاد من هستند گفتن اینها همون پادن هستند که وقتی بزرگ میشن به بدن ماهی ها میچسبند من هم تجربه ایشون رو قبول کردم
    ولی در مورد اسمشون کوچکها که ماندارین ازشون تغذیه میکنه پاد هستند و بزرگترها که به بدن ماهیها میچسبند ایزو پاد هستند

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام همشهری گرامی
    در این مورد من با شما کاملا موافق هستم حتی یه بار که این بحث پیش اومد من با عکس گفتم اینها با هم فرق دارن ولی مهدی آقا که استاد من هستند گفتن اینها همون پادن هستند که وقتی بزرگ میشن به بدن ماهی ها میچسبند من هم تجربه ایشون رو قبول کردم
    ولی در مورد اسمشون کوچکها که ماندارین ازشون تغذیه میکنه پاد هستند و بزرگترها که به بدن ماهیها میچسبند ایزو پاد هستند

Send by Tapatalk
    این پادها و ایزوپادها به تانک وارد میشن یا در تانک بوجود میان و اینکه چگونه تکثیر میشن؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosayeb_saiedy نمایش پست ها
    این پادها و ایزوپادها به تانک وارد میشن یا در تانک بوجود میان و اینکه چگونه تکثیر میشن؟
    سلام
    همشون با لایوراکها وارد تانک میشن و پادها با سرعت بالایی تکثیر میشن که مفید هم هستند و یه نوع غذای مجانی و مفید حساب میشن که بعضی از ماهیها مثل ماندارین ازش تغذیه میکنن

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    همشون با لایوراکها وارد تانک میشن و پادها با سرعت بالایی تکثیر میشن که مفید هم هستند و یه نوع غذای مجانی و مفید حساب میشن که بعضی از ماهیها مثل ماندارین ازش تغذیه میکنن

Send by Tapatalk
    چطوری میشه از وجودشون در تانک مطمئن شد آخه من ماندارین ندارم میخولم اضافه کنم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosayeb_saiedy نمایش پست ها
    چطوری میشه از وجودشون در تانک مطمئن شد آخه من ماندارین ندارم میخولم اضافه کنم
    بعد حدود 3-4 ماه تکثیر میشن و موجودات ریز سفید هستند که معمولا بیشتر تو رف زیاد میشن چون ماهی نیست که بخوردشون
    شما اگه همین حدود از راه اندازی تانک گذشته میتونید ماندارین اضافه کنید

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    حالا من از کجا باید بفهمم این جلبک های قهوهای که توی تانکمن جلبک معمولی هستند یا دیاتوم ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    حالا من از کجا باید بفهمم این جلبک های قهوهای که توی تانکمن جلبک معمولی هستند یا دیاتوم ؟
    سلام
    دست بزنید اگه شل بود و حالت لزج داشت دیاتوم هستش و جلبکهای کرولاین سفت هستند و به راحتی کنده نمیشن

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798

راهنمایی

سلام درخصوص سوراخ کردن شیشه آک میشه راهنمایی کنینمن آکم ۱۲۰ لیتره الان هم توش آب هست میخوام بالای شیشه سامپسو سوراخ کنم(سامپم پشت آکه) که بتونم از سرریز آب برای رفیوجم استفاده کنم میشه راهمایی بفرمایید آیا خودم میتونم. شیشه آکم ۸ میل...

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    سلام درخصوص سوراخ کردن شیشه آک میشه راهنمایی کنینمن آکم ۱۲۰ لیتره الان هم توش آب هست میخوام بالای شیشه سامپسو سوراخ کنم(سامپم پشت آکه) که بتونم از سرریز آب برای رفیوجم استفاده کنم میشه راهمایی بفرمایید آیا خودم میتونم. شیشه آکم ۸ میل...
    سلام
    در بخش خودتان بسازید یه تایپیک داره برای نحوه سوراخ کردن شیشه آکواریوم ، اون تایپیک رو نگاه کنید کامل توضیح داده شده

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    سلام دوستان من میخوام اک رو جمع کنم به خاطر مصرف برق زیاد راهی داره مصرف رو بیار پایین مثلا واتر پمپ چند ساعت خاموش باشه چند ساعت روشن اسکیمر چند روز در میون روشن باشه یا باید دایمی روشن باشن از دست قبض برق دیوانه شدم هر ماه 50تا60تومن پول برق میدم البته دوتا متال 150دارم که روزی به 4ساعت روشن کردنشو کم کردم

صفحه 572 از 1093 نخستنخست ... 724725225535545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905916226721072 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)