کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام تا حسین آقا بیان و جواب بدن من نطرم را میگم
    بله منطور همون فلیم هست و قیمتش هم همین حدود هست
    از بین فرشته های کوتوله فلیم و کورال بیوتی چون ریسک کمتری برای آسیب زدن به ریف ها دارن طرفداران زیادی دارن و رنگ و زیبایی اونمام بین خانوادشون خاصه اما یادتون باشه فرشته های کوتوله به برین و دونات نوک میزنن و به مرجان استرس وارد میکنن حالا شانس هم دخیل میشه و از یکی کاری نداره مثلا خودم یه جراح دسجاردینی داشتم که مدام اپن برین ها را میزد و باعث شده بود دیگه باز نشن (شانس منو میبینی جراح دیگه ریف سیف هست ولی روی رفتار ماهی نمیشه حساب کرد )
    راحت غذا خور شدن ماهی هم بازم شرایط داره ، مثل محیطی آزوم و فاقد استرس برای ماهی و اینکه خود ماهی سالم باشه
    یه نکته موقع خرید ماهی در نظر داشته باشید همیشه ماهی را زیر نظر بگیرید و از سالم و شاداب بودنش مطمئن بشید و از فروشنده بخواین جلوی شما بهش غذا بده اون موقع اقدام بخرید کنید
    موفق باشید
    من که ریف ندارم مهم نی چکار میکنه در مورد غذا خور کردن هم من هر بار بای کالر خریدم تو تانک غذا رریخته و خورده و حتی دیدم خود ماهی در حال خوردن گرانول از کف تانک بود اما وارد اکواریوم من که میشدن به غذا ها نک میزدن و بعد از دهنشون میدادنش بیرون .همون غذایی که فروشنده بشون میداد.الان میخام یه فرشته بخرم که مثل جراح ها باشه هر غدایی که ریختی بیاد و بخوره.

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    من که ریف ندارم مهم نی چکار میکنه در مورد غذا خور کردن هم من هر بار بای کالر خریدم تو تانک غذا رریخته و خورده و حتی دیدم خود ماهی در حال خوردن گرانول از کف تانک بود اما وارد اکواریوم من که میشدن به غذا ها نک میزدن و بعد از دهنشون میدادنش بیرون .همون غذایی که فروشنده بشون میداد.الان میخام یه فرشته بخرم که مثل جراح ها باشه هر غدایی که ریختی بیاد و بخوره.
    برای غذاخور کردن ماهی ها گاهی باید صبر داشته باشید و چندین نوع غذا به خصوص غذاهایی که ماهی مورد نظرتون بیشتر علاقه داره رو امتحان کنید .
    هنگام جا به جا کردن ماهی طبیعی هست چند روزی به خاطر استرس و فضای جدید تمایلی به غذا نشون نده .اگه ماهی در فروشگاه غذاخور بوده احتمال زیاد در اکواریوم شما هم غذاخور میشه .عامل دیگه وجود ماهی های مهاجم (گاهی مهاجم در غذاخوردن) هست که باعث میشه ماهی جدید از حضور برای غذا امتناع کنه .
    غذاهای زنده وتازه یا یخی از غذاهای اماده برای غذا خور کردن بهتر هستند .
    در طول زمانی که ماهی غذا نمیخوره از مولتی ویتامین در اب و عصاره سیر هم بهتره کمک بگیرید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    راستی من تانکم یه هفته است دیاتوم قهوه ای زده همون اول که احساس کردم میخان برویند و رشد کنن یه هفته نور رو خاموش گذاشتم تا خشک شدن بعد تست زدم نیترات حدود 12 تا 20 و فسفات و سیلیکات هم نداشتم.بعد که دوباره روشن کردم با روزی 6 ساعت همه جاش قهوه ای شده .ممکنه به خاطر این باشه که پوینتکس مس دار زدم ؟ چون پارسال هم که زدم بعدش همینطوری شد .

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    راستی من تانکم یه هفته است دیاتوم قهوه ای زده همون اول که احساس کردم میخان برویند و رشد کنن یه هفته نور رو خاموش گذاشتم تا خشک شدن بعد تست زدم نیترات حدود 12 تا 20 و فسفات و سیلیکات هم نداشتم.بعد که دوباره روشن کردم با روزی 6 ساعت همه جاش قهوه ای شده .ممکنه به خاطر این باشه که پوینتکس مس دار زدم ؟ چون پارسال هم که زدم بعدش همینطوری شد .

دیاتوم بیشتر بخاطر وجود نیترات - فسفات و سیلیکات و نور نامناسب بوجود میاد البته جریان زیاد باعث میشه کمتر و حتی ازبین بره
    شما پد ها را زود بزود بشورید و جریان تانک را بیشتر کنید
    میزان غذا دهی به ماهی ها را کمتر کنید - کلا عواملی که باعث ایجاد فسفات و نیترات میشه را کم کنید مخصوصا میگو خوراک
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    ایا دیاتوم هایی که روی لایوراک ها رشد میکنه رو جراح ها میخورن ؟

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    ایا دیاتوم هایی که روی لایوراک ها رشد میکنه رو جراح ها میخورن ؟

جیزی که من دیدم شاه بلنی دیاتوم های روی شیشه را میخوره همینطور روی لایوراکها ولی جراح هایی مثل اسکوپاس و یلو و همینطور دم زرد خیلی فعال هستند و مدام روی لایوراکها را نوک میزنن و جلبک های سبز رنگ را میخورن شایدم دیاتوم هم بخورن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    جیزی که من دیدم شاه بلنی دیاتوم های روی شیشه را میخوره همینطور روی لایوراکها ولی جراح هایی مثل اسکوپاس و یلو و همینطور دم زرد خیلی فعال هستند و مدام روی لایوراکها را نوک میزنن و جلبک های سبز رنگ را میخورن شایدم دیاتوم هم بخورن
    اخه میخواستم ببینم اگه میخورن بزارم ازشون استفاده کنن بلاخره یک نوع جلبک طبیعی هست اما بعضی ها میگن ماهی ها جلبک های مزاحم مثل دیاتوم و سیانو ها رو نمیخورن .واسه همین پرسیدم.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    اخه میخواستم ببینم اگه میخورن بزارم ازشون استفاده کنن بلاخره یک نوع جلبک طبیعی هست اما بعضی ها میگن ماهی ها جلبک های مزاحم مثل دیاتوم و سیانو ها رو نمیخورن .واسه همین پرسیدم.
    سلام
    من ندیدم تا حالا جراحها دیاتوم بخورن حتی شاه بلنی هم فکر نکنم دیاتوم بخوره بیشتر این ماهیها از جلبکهای سبز تغذیه میکنن

Send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015

ماهی ها سیانو باکتری و جلبک مویی را نمیخورن ولی من شاه بلنی را دیدم دیاتوم که روی شیشه بود را میخورد و جای لبش روی شیشه میموند

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    ماهی ها سیانو باکتری و جلبک مویی را نمیخورن ولی من شاه بلنی را دیدم دیاتوم که روی شیشه بود را میخورد و جای لبش روی شیشه میموند
    سلام
    شاه بلنی من هم روی شیشه رو میخورد ولی من فکر میکنم اونها جلبک باشن و اون دیاتوم قهواه ای که مد نظرمونه نباشن

Send by Tapatalk

صفحه 571 از 1093 نخستنخست ... 714715215525535545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895906216711071 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)