همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    میخام شقایق بخرم ایا باید اب به اب و هم دما بشه ؟ اگه بله روشش رو بگین لطفا و اگر نه پس تغییر ناگهانی شرایط اب از کیسه و اکواریوم مثل دما شوری و غیره صدمه ای بهش نمیزنه ؟
    سلام
    فرقی نداره و مثل ماهی باید به همون روش آب به آب کنید

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    فرقی نداره و مثل ماهی باید به همون روش آب به آب کنید

Send by Tapatalk
    پس چرا میگن ریف ها نیازی به اب به اب شدن ندارن ؟ از تو کیسه دربیارین و وارونش کنید تا ابش بچکه بعد وارد اکواریوم کنید .به من اینطوری گفتن

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosayeb_saiedy نمایش پست ها
    سلام دوتا از ماهیهام یه 4 5 روزی هست که پیداشون نیست آمونیاکم رو تست کردم روی 15 هست چیکار کنم سنگامو بریزم بیرون پیداشون کنم یا کار دیگه ای که شما میگین راستی تجزیه ماهی مرده تو تانک امکان پذیره؟

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
    اگه 4 تا 5 روز گذشته بهتره دنبالش نگردی چون اسکلتشم پیدا نمیکنی .اگه ماهی مرد باید در همون چند ساعت اول خارجش کنید چون هم سریع تجزیه میشه و همزمان توسط موجودات خورده میشه .امونیاک باید کاملا صفر بشه وگرنه سیکل شما کامل نشده و اصلا نباید ماهی وارد تانک کنید چون خواهد مرد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    پس چرا میگن ریف ها نیازی به اب به اب شدن ندارن ؟ از تو کیسه دربیارین و وارونش کنید تا ابش بچکه بعد وارد اکواریوم کنید .به من اینطوری گفتن
    راست میگه منم شنیدم مرجان و شقایقها رو میگن فقط باید هم دما بشن کافیه و نیازی به آب به آب نیست.
    و اون ماهی هستش که باید هم دما و هم آب به آب بشه.
    ممنون

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    راست میگه منم شنیدم مرجان و شقایقها رو میگن فقط باید هم دما بشن کافیه و نیازی به آب به آب نیست.
    و اون ماهی هستش که باید هم دما و هم آب به آب بشه.
    ممنون
    در مورد ریفها و شقایقها هم بهتره حتما فرایند اب به اب انجام بشه. تمام موجودات اب شور نسبت به تغییرات شوری واملاح و kh و ph واکنش نشون میدن و باعث استرس میشه حتی گیاهان و نرم تنان هم باید اب به اب بشن .میشه گفت حتی ریفها حاسیست بیشتری نسبت به این تغییرات دارن و باید با دقت بیشتری جابه جاو اب به اب بشن
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    سلام دوستان
    سر راه موج ساز میشه دیمر نصب کرد که بشه قدرت موج سازو تنظیم کرد و کسی تجربه این کارو داشته؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    شقایق امونیاک بیشتری نسبت به ماهی تولید میکنه ؟ مثلا یه شقایق 4 سانتی کوچیک بیشتر از یه مرون 7 سانتی امونیاک تولید میکنه ؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    شقایق امونیاک بیشتری نسبت به ماهی تولید میکنه ؟ مثلا یه شقایق 4 سانتی کوچیک بیشتر از یه مرون 7 سانتی امونیاک تولید میکنه ؟
    دقیقا نمیشه گفت کدوم آب رو بیشتر خراب میکنه شاید اگه شقایق زیاد با میگو تغذیه بشه بیشتر شرایط رو به هم بریزه اما به نظرم چیزی که مهمه اینه که شما با روش های طبیعی مثل رفیوجیوم, نیترات و فسفات رو در حد پایین
    نگه دارین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    دقیقا نمیشه گفت کدوم آب رو بیشتر خراب میکنه شاید اگه شقایق زیاد با میگو تغذیه بشه بیشتر شرایط رو به هم بریزه اما به نظرم چیزی که مهمه اینه که شما با روش های طبیعی مثل رفیوجیوم, نیترات و فسفات رو در حد پایین
    نگه دارین
    اخه من یه tl 550 دارم که رفجیوم نداره و وسط پذیراییه نمیشه لوله کشی کنم بهش و رفجیوم بزنم اینقدر هم لایوراک داره که از 120 لیترش حدود 60 لیتر مفید اب میگیره .میخاستم شقایق کوپیک بزارم ولی میگن فضولاتش به اندازه یک میگو هست اگه اینطوری باشه که امونیاکم میچسبه به سقف .میشه اگه دلفک باهاش دوست شد اصلا میگو ندم فقط پولکی یا گرانول بریزم و مقداری از این پولکی رو دلقک ببره بهش بده یا گرسنش میشه ؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    اخه من یه tl 550 دارم که رفجیوم نداره و وسط پذیراییه نمیشه لوله کشی کنم بهش و رفجیوم بزنم اینقدر هم لایوراک داره که از 120 لیترش حدود 60 لیتر مفید اب میگیره .میخاستم شقایق کوپیک بزارم ولی میگن فضولاتش به اندازه یک میگو هست اگه اینطوری باشه که امونیاکم میچسبه به سقف .میشه اگه دلفک باهاش دوست شد اصلا میگو ندم فقط پولکی یا گرانول بریزم و مقداری از این پولکی رو دلقک ببره بهش بده یا گرسنش میشه ؟
    خوب راه های دیگه هم هست مثل مدیا های نیترات گیر و یا سیفون منظم شما که تانکتون کوچیکه تعویض خیلی راحت و کم هزینه میشه شما هر 2 هفته 8-10 درصد آب رو سیفون کنین هم املاح به آب اضافه میشه هم مشکل نیترات حل میشه
    شقایق هم اونطوری که فکر میکنین آب رو خراب نمیکنه بخرین مشکلی پیش نمیاد هر 2 هفته هم بهش میگو بدین چون شاید مقدار غذایی که دلقک بهش میده کافی نباشه ! تعویض آب هم مفیده براش

صفحه 564 از 1093 نخستنخست ... 644645145455465475485495505515525535545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825836146641064 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)