همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بپرسم من نور تانکم 1 ردیف 18 تایی ال ای دی آبی سئول هستش که همشون 1 واتن.
    میخواستم در اصل بگم که من نور مهتابی هم دارم که اسم مهتابیها hopar هستش که فکر کنم شما همچنین اسمی نشنیده باشن و اون فروشنده نامرد بهم این مهتابی رو با قیمت 380 تومان انداخته البته با قاب هستش.
    به نظر شما علت قهوه ای شدن سنگها در تانک من از نور تانک هست؟؟؟اگه بخوام ریف نگه دارم مهتابی جواب کاره منو میده یا نه؟؟؟2 تا کافیه یا باید 4تا بزارم؟؟
    ممنون
    سلام 2 تا مهتابی ها سفید هستن؟ مشخصاتشون چیه؟ اگه استاندارد نباشن تاثیر داره قطعا تو جلبک زدن تانک
    این مقدار نور که به نظرم برا تانک ریف کافی نیست حداقل به 6 تا مهتابی 29 وات(2 تا آبی 4 تا سفید) در کنار اون ال ای دی ها نیاز دارین
    اگه هم فقط ال ای دی بخواین بزارین به ازای هر لیتر 35-40 لومن نور نیاز دارین که فک کنم حدود 70 تا ال ای دی کافی باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    سلام 2 تا مهتابی ها سفید هستن؟ مشخصاتشون چیه؟ اگه استاندارد نباشن تاثیر داره قطعا تو جلبک زدن تانک
    این مقدار نور که به نظرم برا تانک ریف کافی نیست حداقل به 6 تا مهتابی 29 وات(2 تا آبی 4 تا سفید) در کنار اون ال ای دی ها نیاز دارین
    اگه هم فقط ال ای دی بخواین بزارین به ازای هر لیتر 35-40 لومن نور نیاز دارین که فک کنم حدود 70 تا ال ای دی کافی باشه
    بله باید خدمت شما عرض کنم که کلا 4 تا مهتابی هستش که 2 تاش آبی 20000 کلوین و دوتاشم سفید 10000 کلوین که روش زده Hopar و همگی 54 وات هستن. که اگه دلیل قهوه ای شدن این باشه باید با یدونه مارک متعبری مثل آرکادیا یا گیسمان عوضشون کنم.
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    در ضمناگه بخوام ال ای دی کار کنم 70 تا چند تاش باید آبی باشه چندتاش سفید کلوینشون باید چقدر باشه؟؟؟
    میشه از این مارکهای سئول یا ادیسون که تو پاساژ امجد هست استفاده کنم.
    ممنون

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    در ضمناگه بخوام ال ای دی کار کنم 70 تا چند تاش باید آبی باشه چندتاش سفید کلوینشون باید چقدر باشه؟؟؟
    میشه از این مارکهای سئول یا ادیسون که تو پاساژ امجد هست استفاده کنم.
    ممنون
    مارک آکوامدیک برا مهتابی هم خیلی خوبه
    ال ای دی هم در حال حاضر همین 2 تا مارک هست که تا حدودی استانداردن و میشه برا آب شور استفاده کرده
    دقیق اگه بخواین حدود 13000 لومن نیاز دارین که میشه حدود 95 تا ال ای دی 1 وات 9500 کلوین اما تا 70 تا ال ای دی همراه 2 تا مهتابی به نظرم کفایت میکنه که نصف سفید استفاده کنین نصف رویال بلو

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15731
    سلام خدمت دوستان
    اگه بخواهیم شیشه پشتی و بک گراند تانک جلبک سبز و کرولاین ببنده باید تلق مشکی بدنیم یا اگه شیشه رو پاک نکنیم می بنده؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15705
    به نظر شما نور برا tl 550 (اينم لينكش تو ماهيران TL-550) جي خوبه البته يه بار ديكه هم اينو برسيده بودم ولي ميخواستم دقيق تر بدونم اكه از تركيب fpl و ال اي دي استفاده كنم خوبه (يدونه fpl ٢٤وات فقط سفيد اكوامديك البته اينfplهه هنوز تو بازار موجود نيست جون به نمايندكيش كه فرهاد خليل يبكي باشه زنك زدم كفت نداريم ولي خوب ما فرض ميكنيم داريم ( فرض خلف) و يه صفحه ال اي دي شامل دو تا ال اي دي ابي و يدونه ال اي دي تقريبا زرد رنك) جون خودم اين ال اي دي رو درست نكردم جزيئات دقيقشو نميدونم كه جند لومنن يا أصلا ماركشون جيه!! اكه الان عكس ازشون بذارم شما ميتونيد بفهميد به درد ميخورن (خود يارو ادعا ميكرد همين سه تا ال اي دي با صفحش كه الومينيومه شده ٤٠تومن) يا نه؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط dark knight نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    اگه بخواهیم شیشه پشتی و بک گراند تانک جلبک سبز و کرولاین ببنده باید تلق مشکی بدنیم یا اگه شیشه رو پاک نکنیم می بنده؟؟
    سلام
    در صورتی که شرایط تانک نرمال باشه جلبک کرولاین شروع به رشد میکنه و معمولا زودتر بر روی لوازم پلاستیکی رشد میکنه و به رنگش کاری نداره
    یکی از اصلی ترین موارد در رشد کرولاین نور هستش که هم باید اکتنیک داشته باشید و هم 14000 هزار کلوین

Send by Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi111111 نمایش پست ها
    به نظر شما نور برا tl 550 (اينم لينكش تو ماهيران TL-550) جي خوبه البته يه بار ديكه هم اينو برسيده بودم ولي ميخواستم دقيق تر بدونم اكه از تركيب fpl و ال اي دي استفاده كنم خوبه (يدونه fpl ٢٤وات فقط سفيد اكوامديك البته اينfplهه هنوز تو بازار موجود نيست جون به نمايندكيش كه فرهاد خليل يبكي باشه زنك زدم كفت نداريم ولي خوب ما فرض ميكنيم داريم ( فرض خلف) و يه صفحه ال اي دي شامل دو تا ال اي دي ابي و يدونه ال اي دي تقريبا زرد رنك) جون خودم اين ال اي دي رو درست نكردم جزيئات دقيقشو نميدونم كه جند لومنن يا أصلا ماركشون جيه!! اكه الان عكس ازشون بذارم شما ميتونيد بفهميد به درد ميخورن (خود يارو ادعا ميكرد همين سه تا ال اي دي با صفحش كه الومينيومه شده ٤٠تومن) يا نه؟
    سلام
    بهتره با نور ال ای دی از لامپهای فلورسنت استفاده کنید
    برای ال ای دیهای تانک شما هم هیچ نظری نمیشه داد چون خودتون هم نمیدونید چه مدلی هستند

Send by Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.سگ.قناری
    شماره عضویت
    15720
    دوستان سلام.یه مشکل برخوردم خیلی ناراحتم اونم اینکه دیشب دیدم بعضی از لایوراکام سفید شدن دقیقه رنگ گچ البته تمام لایوراکا نه بلکه مقداریشون.چکار کنم؟؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    15770
    سلام دوست عزیز
    مقدار شوری آبتون چنده ؟

من خودم مدتی همین مشکل رو داشتم شوری ابم بالا میرفت و سنگ هام همه سفید شدن ...بردم مغاره بهم گفت تبدیل به صخره شدن دیگه نمیشه استفاده کرد ازشون ... شوری آبم اون موقع رو
    1.030 بود ....

عکس بزار بقیه دوستان و اساتید هم نظر بدن

صفحه 558 از 1093 نخستنخست ... 584585085395405415425435445455465475485495505515525535545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765776086581058 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)