کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15705
    تانك من ١٢٠ليتره الان يه Microvore برايت ول دارم ميخواستم بدونم برا أين تانك جه محلول هاي ديكه اي لازمه تهيه كنم الان جيزي زيادي توش ندارم ولي در اينده قصد دارم نمونه هاي متنوع از ريف رو توش نكه دارم به نظر شما جه محلولهاي ديكه اي لازمه تهيه كنم كه همه ي شرايط ميزون باشن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.سگ.قناری
    شماره عضویت
    15720
    من متاسفانه بدلیل اینکه خودم توی زمینه آب شور وارد نبودم کار رو به یکی از فروشگاه ها سپردم که برام راه اندازی کنند ولی شما میگین نمک خوبی برام نریخته.حالا دستور شما برای ادامه این راه که جبران قبل بشه چه نمکی هستش.بنا به لطف جنابعالی رفتم به قسمت سیکل ازت و واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم و خیلی بهم کمک شد.فقط اگر براتون امکان داره منو در مورد این دوره سیکل بیشتر مطلع کنید چون بعضی از توضیحات تخصصی بود و من متوجه نشدم.فقط نمیدونم باید الان چی به آب اظافه کنم تا آمونیاک بالا بره یا تبدیل به نیتریت بشه.خیلی از توضیحاتتون ممنونم.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi111111 نمایش پست ها
    تانك من ١٢٠ليتره الان يه Microvore برايت ول دارم ميخواستم بدونم برا أين تانك جه محلول هاي ديكه اي لازمه تهيه كنم الان جيزي زيادي توش ندارم ولي در اينده قصد دارم نمونه هاي متنوع از ريف رو توش نكه دارم به نظر شما جه محلولهاي ديكه اي لازمه تهيه كنم كه همه ي شرايط ميزون باشن
    اگه تعداد ریفاتون زیاد نیست فعلا همین محلول و البته در کنارش تعویض آب منظم کفایت میکنه و بعدا که تعداد ریفاتون زیاد شد میتونین تنوع غذایتون رو بیشتر کنین! الان لازم نیست خیلی هزینه کنین!

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی صباغ نمایش پست ها
    من متاسفانه بدلیل اینکه خودم توی زمینه آب شور وارد نبودم کار رو به یکی از فروشگاه ها سپردم که برام راه اندازی کنند ولی شما میگین نمک خوبی برام نریخته.حالا دستور شما برای ادامه این راه که جبران قبل بشه چه نمکی هستش.بنا به لطف جنابعالی رفتم به قسمت سیکل ازت و واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم و خیلی بهم کمک شد.فقط اگر براتون امکان داره منو در مورد این دوره سیکل بیشتر مطلع کنید چون بعضی از توضیحات تخصصی بود و من متوجه نشدم.فقط نمیدونم باید الان چی به آب اظافه کنم تا آمونیاک بالا بره یا تبدیل به نیتریت بشه.خیلی از توضیحاتتون ممنونم.
    سلام
    تا آقا مجید بیان من یه توضیحی میدم
    لازم نیست محلولی بزنین شما اگه لایوراک اضافه کردین خودشون تولید آمونیاک میکنن و به مرور باکتری ها زیاد میشن و به نیتریت و سپس به نیترات تبدیل میشن یعنی زمانی که نیتریت و آمونیاک صفر شد و فقط نیترات وجود داشت سیکل طی شده فقط اگه میخواین زمان سیکل رو کاهش بدین میتونین از باکتری زنده استفاده کنین (که بهتره از محلول microbacter برایت ول استفاده کنین) البته واجب نیست!
    برای استارت همونطور که آقا مجید فرمودن نمک خوبی استفاده نکردین بهتره برای سیفون از نمک برایت ول استفاده کنین و این کار رو بعد از سیکل انجام بدین و اگه آبی که استفاده میکنین ro باشه خیلی کمک میکنه به کیفیت آب نمکتون!
    در حال حاضر هم به تستر های آمونیاک نیتریت وph نیاز دارین و بعد از اینکه سیکل طی شد تست های Kh , نیترات و فسفات رو هم تهیه بفرمایید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.سگ.قناری
    شماره عضویت
    15720
    ممنونم از شما دوست عزیز .من داخل تانک تقریبا 85 کیلو لایوراک ریختم که قبلشم گفتم 3 یا 4روزه که راه انداختم.حالا سوال اینه که شما میفرمایید باکتری زنده تهیه کنم و دیگه هیچ محصولی رو نگیرم آیا کافیه وجواب میده؟هیچ محدودیتی ندارم برای اظافه کردن چیزی به آکواریوم فقظ دلم میخاداونجوری بشه که اصولش هست و خود شما دارید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.سگ.قناری
    شماره عضویت
    15720
    همه خوابن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    ممنونم از شما دوست عزیز .من داخل تانک تقریبا 85 کیلو لایوراک ریختم که قبلشم گفتم 3 یا 4روزه که راه انداختم.حالا سوال اینه که شما میفرمایید باکتری زنده تهیه کنم و دیگه هیچ محصولی رو نگیرم آیا کافیه وجواب میده؟هیچ محدودیتی ندارم برای اظافه کردن چیزی به آکواریوم فقظ دلم میخاداونجوری بشه که اصولش هست و خود شما دارید.
    شما اولین کاری که باید انجام بدین باید صبور باشید و تو این مدت از ارشیو این سایت استفاده کنید
    شما وقتی به تانک لایوراک اضافه کردید دیگه استارت سیکل زده شده فقط برای کم کردن زمان اون میتونید از باکتری زنده که با برندهای مختلفی تو بازار هست استفاده کنید ، مثل میکرو باکتر شرکت برایت ول ، دنیترول شرکت جی بی ال و بایو ریف کلیر شرکت سرا
    موفق باشید

آقا داوود عزیز تو ضیحات لازم را دادن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15705
    فرموديد سيفون كنم ٢٠ ليتر در ماه خوبه؟
    در ضمن من به جز تست نيترات تستي ندارم جندتا تست ديكه بايد تهيه كنم با توجه به اينكه ريف هم ميخوام نكه دارم؟
    يه سوالم در رابطه با اي تي آس داشتم تو دبه اي كه من توري رو كذاشتم اون قسمتي كه أب كف ٢٠ ليتري جمع ميشه بر از جلبك شده ولي هنوز رو خود صفحه جيزي نزده فقط به اندازه ي نوك سوزن بعضي جاهاش زده با توجه به اينكه الان ٤ روز ميكذره علت جيه؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi111111 نمایش پست ها
    فرموديد سيفون كنم ٢٠ ليتر در ماه خوبه؟
    در ضمن من به جز تست نيترات تستي ندارم جندتا تست ديكه بايد تهيه كنم با توجه به اينكه ريف هم ميخوام نكه دارم؟
    يه سوالم در رابطه با اي تي آس داشتم تو دبه اي كه من توري رو كذاشتم اون قسمتي كه أب كف ٢٠ ليتري جمع ميشه بر از جلبك شده ولي هنوز رو خود صفحه جيزي نزده فقط به اندازه ي نوك سوزن بعضي جاهاش زده با توجه به اينكه الان ٤ روز ميكذره علت جيه؟
    ممنون
    اگه شرایط نرمال بود ماهی 15 % رو سیفون کنین که میشه 18 لیتر
    از ats عکس میزاشتین بهتر میشد نظر داد اما 4 روز برا اینکه جلبک های سبز ظاهر بشن کمه معمولا 1- 2 هفته اول دیاتوم میزنه که شما اونارو پاک میکنین و جاش جلبک سبز میزنه
    اگه شدت جریان و هوا مناسب باشه به مرور پر جلبک میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15705
    اینم چندتا عکس
    این ماله دو روز پیشه
    http://upload7.ir/imgs/2014-04/08830280196313573963.jpg

اینم ماله امروزه
    http://upload7.ir/imgs/2014-04/11454946102321952053.jpg
    http://upload7.ir/imgs/2014-04/72778269252120267474.jpg

اینم نمای کلی کار نظرتون چیه؟؟؟؟
    http://upload7.ir/imgs/2014-04/43862321946103587328.jpg
    http://upload7.ir/imgs/2014-04/49549125658944853389.jpg
    فقط الآن تنها مشکل اینه که سه تا واتر پمپ همزمان دارن کار میکنن و هر سه تا جنس شفتشون استیله؟؟؟!!!

صفحه 547 از 1093 نخستنخست ... 474474975285295305315325335345355365375385395405415425435445455465475485495505515525535545555565575585595605615625635645655665976471047 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)