کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15637
    با سلام.من میخواستم بدونم راه غذا دادن به مرجان قارچ بزرگ چیه

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی محمودی نمایش پست ها
    با سلام.من میخواستم بدونم راه غذا دادن به مرجان قارچ بزرگ چیه
    سلام
    دو راه دارید اول غذاهای مخصوص ریف هستش که دادن اون هم دو روش داره اول در محلی که بیشترین جریان رو داره بریزید و روش دوم باید واتر پمپ و موج ساز رو خاموش کنید ومقدار دوز نوشته شده روی ظرف غذای ریف رو که به صورت مایع هستش میریزید داخل یه استکان و کمی آب هم میریزید و با سرنگ روی مرجان میریزید گذینه دوم دادن میگوی خوراکی هستش که میگو رو به انداره یه نخود جدا میکنید و حسابی نرمش میکنید به و حداکثر به اندازه به نخود میزارید داخل دهانش ، دهانش هم وسط مرجان رو نگاه کنید یه حفره داره همون دهانش هستش

send by Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15642
    با سلام
    سال نو بر شما مبارک
    سوال:یک هفته است که به آکواریومم یه جراح ناسو اضافه کردم ۲-۳ روز اول لایورک ها رو نوک میزد ولی ۳ روزه که گوشه نشین شده براش کرم خونی با عصاره سیر دادم نخورد سبزی دادم خیلی کم خورد الانم خیلی نگرانم چیکارش کنم همه سرحالن غیر این

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    .مرغ عشق.عروس هلندی.فنچ.ماهی
    شماره عضویت
    15612
    با سلام
    دوستان 15 روزه ماهی دلقک مرون به تانک اضافه کردم که اول کمی گوشه گیر بود ولی کم کم غذا خور شد.ولی الان چند وقته روی بدنش یه چیزای سفید رنگ چسبیده.ولی با غذا مشکلی ندارهوقرنطینه ام کردم از داروی azoo fungus treatment استفاده کردم ولی هنوز همون شکلیه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط داریوش ۶۲ نمایش پست ها
    با سلام
    سال نو بر شما مبارک
    سوال:یک هفته است که به آکواریومم یه جراح ناسو اضافه کردم ۲-۳ روز اول لایورک ها رو نوک میزد ولی ۳ روزه که گوشه نشین شده براش کرم خونی با عصاره سیر دادم نخورد سبزی دادم خیلی کم خورد الانم خیلی نگرانم چیکارش کنم همه سرحالن غیر این

سلام و ممنون
    به پارسی پت خوش اومدید دوست عزیز

میگوی خوراکی رو در تکه های ریز به مدت 10 الی 15 دقیقه در مولتی ویتامین بخوابونید بعد بدید بخوره ولی کم چون فسفات رو به شدت بالا میبره ، جراحها به کاهو هم علاقه نشون میدن یه برگه نازک رو به یه تیکه لایو راک ببندید بزارید تو تانک آرتیمیای زنده هم بهترین گذینست

نقل قول نوشته اصلی توسط saber63 نمایش پست ها

با سلام
    دوستان 15 روزه ماهی دلقک مرون به تانک اضافه کردم که اول کمی گوشه گیر بود ولی کم کم غذا خور شد.ولی الان چند وقته روی بدنش یه چیزای سفید رنگ چسبیده.ولی با غذا مشکلی ندارهوقرنطینه ام کردم از داروی azoo fungus treatment استفاده کردم ولی هنوز همون شکلیه
    سلام

شما هم به پارسی پت خوش اومدید دوست عزیز

این بیماری به بیماری دلقک ماهی معروفه علل حساب شوری تانک قرنطینه رو طی چند روز کم کنید و طوی غذاش یه وعده مولتی ویتامین و یه وعده عصاره سیر بزنید ، حمام آب شیرین هم موثره

نام بیماری : brooklynella
    ریشه بیماری : انگل

جزو انگلهای ریشه دار می باشند، که از پوست میزبان استفاده می کنند و آن را با نام بیماری دلقک ماهی می شناسند. البته این به این معنا نیست که فقط دلقک ماهی دچار این بیماری می شود و سایر گونه های ماهیان نیز دچار این بیماری می شوند.
    این انگل جزو آن دسته است که می تواند ماهی بیمار را به سرعت از پای در آورد.
    تکثیر در این نوع انگل از طریق دوتایی شدن می باشد پس به سرعت می تواند تکثیر شود برای همین امر است که تشخیص در این بیماری مهم ترین اصل است،تا از ازدیاد این انگل جلوگیری شود.
    علائم:
    تنفس سریع برای ماهی. تقریباً ماهی کم تعادل می شود و در سطح آب حرکت می کند.
    امتناع از خوردن غذا، کم رنگ شدن بدن ماهی، و مهم ترین علامت غبار یا غشایی است که بر روی بدن ماهی دیده می شود که این ها تماماً نشانه های ضایعاتی پوستی از حملات این انگل است.
    ماهی در صورت حاد بودن این بیماری به حالت سر به هوا در می آید، به دلیل حمله این انگل ماهی مقدار زیادی از آب بدن خود را از دست می دهد.
    پیشگیری:
    خرید از فروشگاه های معتبر زیرا در فروشگاه های معتبر ماهی قبل از فروش قرنطینه می شود.
    قبل از ورود ماهی به سیستم اصلی آکواریوم آن را تا یک هفته در قرنطینه خانگی نگه داری کنید.
    استفاده از غذائی مناسب با ترکیبات متفاوت گوشتی و گیاهی.
    استفاده حداقل 20 روز یکبار از دستگاه UV
    درمان:
    یکی از بهترین درمان ها حمام آب شیرین می باشد 4 روز و در روز 3 مرتبه به مدت 5/1 تا 3 دقیقه بسته به تحمل ماهی، در برخی مقالات آمده که داروهای با ترکیبات مس نیز برای درمان مناسب است. استفاده از قرص مترونیدازول برای این بیماری بسیار موثر می باشد.
    استفاده از داروهایی با ترکیبات مالاشیت گرین و در برخی موارد فرمالین نیز تاثیر خوبی بر روی این بیماری دارد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    9302
    سلام دوستان سال نو مبارک البته ببخشید که با تهخیر تبریک گفتم. دوستان شماره یا آدرس از کسی دارین که بتونم ازش لایو راک تصفییه شده بخرم؟ چون ماهی تو تانک دارم و میخوام لایوراک بخرم یه ذره حساسیت رو بالا برده..لطفا راهنمایی کنید. قصد خرید 100 کیلو دارم .همرو یه جا بخرم یا کم کم بخرم ؟ میشه توضیح کامل و راهنمایی کامل کنید منو ؟؟؟؟؟؟؟ ممنونم دوستان

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط niloo نمایش پست ها
    سلام دوستان سال نو مبارک البته ببخشید که با تهخیر تبریک گفتم. دوستان شماره یا آدرس از کسی دارین که بتونم ازش لایو راک تصفییه شده بخرم؟ چون ماهی تو تانک دارم و میخوام لایوراک بخرم یه ذره حساسیت رو بالا برده..لطفا راهنمایی کنید. قصد خرید 100 کیلو دارم .همرو یه جا بخرم یا کم کم بخرم ؟ میشه توضیح کامل و راهنمایی کامل کنید منو ؟؟؟؟؟؟؟ ممنونم دوستان

سلام و ممنون
    لایوراکها رو نمیتونید یه باره به تانک اضاقه کنید چون سیکل رو با مشکل روبرو میکنه و 100 کیلو رو طی 4 الی 5 مرحله باید هفته به هفته اضافه کنید و پیشنهاد من به شما این هستش که اگه جا دارید یه بشکه پلاستیکی بگیرید و لایوراکها رو یه جا بگیرید و خودتون تصفیه کنید و هر روز 3-4 کیلو بزارید داخل تانک البته برای نتصفیه یه اسکیمر و یه واترپمپ هم لازم دارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    با سلام به خدمت دوستان
    میشه بفرمایید بهترین مکان واسه نگهداری مکمل های اب شور کجاست ، من مکمل هامو داخل کمد آکواریوم میزارم هر بار بعد باز و بسته کردنم متوجه میشم یکم از مکمل کلسیوم و منیزیومم از دربش ریخته بیرون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    با سلام به خدمت دوستان
    میشه بفرمایید بهترین مکان واسه نگهداری مکمل های اب شور کجاست ، من مکمل هامو داخل کمد آکواریوم میزارم هر بار بعد باز و بسته کردنم متوجه میشم یکم از مکمل کلسیوم و منیزیومم از دربش ریخته بیرون
    سلام
    خوب معمولا همه داخل کمد آکواریوم میزارن ، فقظ غذاهای ریف رو باید داخل یخچال نگهداری کنید ولی یه کشوی بیکار اگه داشته باشید اونجا بزارید بد نیست چون داخل کمد آکواریوم رطوبت بالایی داره

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    اگر لایوراک با آب شیرین بشورم مشکلی پیش میاد ?
    من میخام جای آکواریوم عوض کنم اگر ماسه های کف جمع کنم و دوباره بریزم د اخل آکواریوم پارامترهای آب تغییر میکنه ?
    آب آکواریوم عوض نمیکنم فقط یه سیفون 10 درصدی میخام انجام بدم
    ممنونم

صفحه 536 از 1093 نخستنخست ... 364364865175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365375385395405415425435445455465475485495505515525535545555866361036 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)