کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    ظرفیت تانک شما 320 لیتره
    گردش آب از تانک به سامپ یا همون قدرت واتر پمپ بین 6 (آکواریوم فیش اونلی ) تا 8 برایر (آکواریوم ریف ) باید باشه که واتر پمپی با قدرت حداقل 2000 لیتر در ساعت لازم دارید که واتر پمپ شما برای حداقل کفایت میکنه چون ظرفیت قید شده روی واتر پمپ در نقطه صفر هستش و هرچه ارتفاع بره بالا دبی واتر پمپ کم میشه

گردش آب داخل تانک حداقل 10 تا 20 درصد ظرفیت تاک باید باشه که ما حداکثر رو بگیریم میشه 6400 که واتر پمپ رو کم کنیم ، شما به یک موج ساز 5000 هزار یا بهترش اینکه دو تا موج ساز 2500 لازم دارید

ظرفیت سامپ حدود 25 درصد تانک باید باشه که در تانک شما میشه 80 لیتر که سامپی که ساختید مناسب به نظر میاد

رفریجیوم هم باید یکدهم ظرفیت تانک باشه که رفریجیوم یه مقدار بزرگتره که نباید ایرادی داشته باشه ، ظرفیت واتر پمپ رف هم باید حدود سه برایر ظرفیت رف باشه
    ببخشید آقای نوروزی من یادم رفت بگم که ارتفاع آبگیری در سامپ 25 هستش کهمن حدود 10 سانت رو خالی گذاشتم برای این که یه موقع برق رفت با برگشت آب از تانک به سامپ آب تانک سر نره.و در رفم حدودا 4 سانت مونده به 40 سانت برسه یه سوراخ زدم برای خروجی آب رف.همچنین یه سوالم داشتم اینه که برای ورودی آب رف بهتره من به کمک واتر پمپ این کارو کنم یا مستقیما از خروجی تانک به رف لوله بکشم؟؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان اگه ممکنه به من یه راهنمایی کنین چون میخوام تانک قدیمی رو با یه تانک جدید جابه جاکنم شما چه راهکاری داریدکه مشکلی برام پیش نیاد ؟در ضمن اینو بگم که فاصله تانک جدید و قدیم از هم فقط 6 متره ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    ببخشید آقای نوروزی من یادم رفت بگم که ارتفاع آبگیری در سامپ 25 هستش کهمن حدود 10 سانت رو خالی گذاشتم برای این که یه موقع برق رفت با برگشت آب از تانک به سامپ آب تانک سر نره.و در رفم حدودا 4 سانت مونده به 40 سانت برسه یه سوراخ زدم برای خروجی آب رف.همچنین یه سوالم داشتم اینه که برای ورودی آب رف بهتره من به کمک واتر پمپ این کارو کنم یا مستقیما از خروجی تانک به رف لوله بکشم؟؟؟؟

اینهایی که من نوشتم قانونهای کلی هستند و میشه کم و زیادشون کرد
    بهترین حالت برای آب رف گذاشتن واتر پمپ بعد مدیا هستش و بدترینش آبگیری مستقیم از تانک !

نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان اگه ممکنه به من یه راهنمایی کنین چون میخوام تانک قدیمی رو با یه تانک جدید جابه جاکنم شما چه راهکاری داریدکه مشکلی برام پیش نیاد ؟در ضمن اینو بگم که فاصله تانک جدید و قدیم از هم فقط 6 متره ؟

شما بعد آبگیری تانک جدید و اضافه کردن نمک یه مقدار لایو راک اضافه کنید و از مدیای تانک قدیمی داخل تانک جدید بزارید بعد 4-5 روز تست بگیرید باید سیکل طی شده باشه بعد بقیه لایو راکها رو اضافه کنید و بهد 1 روز سطح نیترات میره بالا و یعد 1 روز بعد بر میگرده پایین (احتمالا) بعدش ماهیها رو اضافه کنید اگه تعدادشون کمه و اگه زیاده در چند مرحله اضافه کنید
    بهتره از دنیترول هم استفاده کنید ، کار سریع تر انجام میشه

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط zik1383 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان از غذا ریز استفاده می کنند؟
    کدوم برندش خوب هست؟
    سلام آقا محمد اگه بتونین مارک jbl یا سرا رو پیدا کنین جنساشون خوبه! اما از جنسای چینی استفاده نکنین چون تنظیماتشون به هم میریزه یهو کل غذا هارو میده آب و خراب میکنه!

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    جناب مقدم این محصول یکی از بهترینها هست که فکر کنم الان حدود 130 باشه به گفته خودشان یک بسته 150 گرمیش در 454 لیتر اب نیترات رو در حدود یک هفته صفر میگنه.
    البته بهترین حالت این که روی 5 یا کمتر نگه دارید چون مورد استفاده مرجانها و بی مهرگان قرار میگیرد.
    یه سوال این export no3 تا چند وقت نیترات رو پایین نگه میداره ؟بطور متوسط
    قابل شارژ که نیستش؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    سلام آقا محمد اگه بتونین مارک jbl یا سرا رو پیدا کنین جنساشون خوبه! اما از جنسای چینی استفاده نکنین چون تنظیماتشون به هم میریزه یهو کل غذا هارو میده آب و خراب میکنه!
    سلام اقا داود گل
    ایهام چه طوره؟
    حدود قیمتاشون رو هم دارین؟
    دو مدل از این چینی ها رو دیدم اون قسمتی که غذا رو می ریزه خیلی بد بود و ممکن(احتمال خیلی زیاد) ضامن باز بشه و همه غذا بریزه
    یک سوال دیگه اینکه مدتی که ظرف در حالت غذا ریختن می مونه چقدر هست؟یکی مثلا شما گذاشتین روی ساعت 8 غذا بدهد چند دقیقه در اون حالت می مونه؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام اقا داود گل
    ایهام چه طوره؟
    حدود قیمتاشون رو هم دارین؟
    دو مدل از این چینی ها رو دیدم اون قسمتی که غذا رو می ریزه خیلی بد بود و ممکن(احتمال خیلی زیاد) ضامن باز بشه و همه غذا بریزه
    یک سوال دیگه اینکه مدتی که ظرف در حالت غذا ریختن می مونه چقدر هست؟یکی مثلا شما گذاشتین روی ساعت 8 غذا بدهد چند دقیقه در اون حالت می مونه؟؟
    سلام

چینی ها اگر دیجیتالیشو نخرید خیلی احتمال قاطی کردن نداره

ایهایم اون زمان که ۱۰۰۰ تومان بود نزدیک ۱۰۰ تومان قیمتش بود الان نمیدونم ولی بسیار عالیه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

چینی ها اگر دیجیتالیشو نخرید خیلی احتمال قاطی کردن نداره

ایهایم اون زمان که ۱۰۰۰ تومان بود نزدیک ۱۰۰ تومان قیمتش بود الان نمیدونم ولی بسیار عالیه
    ممنون از راهنماییتون قیمت رو از ماهیران گرفتم 110 تومن بود
    می خواستم بخرم فروشگاه دلتا بودم گفت اصلن خوب نیست نخری ها بخار می ره توش هنگ می کنه و ....از این داستان ها و رای ما رو زدند...
    حالا یک سوال دیگه من یک ید برات ول خریدم از ایشون ولی به نظرم ی جوری هست توی سایتش که می بینم مدل دربش فرق می کنه اینی که گرفتم دربش از این مدل هایی هست که فشار می دین به داخل و باز می شه که کاملا با مدل سایت فرق می کنه
    چرا؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    اینم عکسش....

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    ممنون از راهنماییتون قیمت رو از ماهیران گرفتم 110 تومن بود
    می خواستم بخرم فروشگاه دلتا بودم گفت اصلن خوب نیست نخری ها بخار می ره توش هنگ می کنه و ....از این داستان ها و رای ما رو زدند...
    حالا یک سوال دیگه من یک ید برات ول خریدم از ایشون ولی به نظرم ی جوری هست توی سایتش که می بینم مدل دربش فرق می کنه اینی که گرفتم دربش از این مدل هایی هست که فشار می دین به داخل و باز می شه که کاملا با مدل سایت فرق می کنه
    چرا؟
    سلام ایهام همونطور که آقا بابک گفتن خوبه یعنی به نسبت قیمتش میارزه! من تا به حال از غذا ده استفاده نکردم و متاسفانه از تنظیماتش اطلاع دقیق ندارم اما فک نکنم چیز پیچیده ای باشه!
    این ید رو از فروشگاه دلتا خریدین؟
    منم تا به حال این جور ی بسته بندی ندیده بودم به نظر منم عجیب اومد حتی اون کلمه Marine هم خیلی پایین چاپ شده چند جا دیگه هم برین ببنین بازم این شکلی هست شاید پک های جدید هستن!!

صفحه 518 از 1093 نخستنخست ... 184184684995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365375686181018 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)