همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    بعد در حال حاضر من کاری میتونم انجام بدم؟؟ یا باید صبر کنم تا تست ها انجام بشه؟
    بله یه شوری سنج تهیه کنید با یه شوری سنج دیگه که دقیق باشه، کالیبر کنید تا نتایج تست ها معلوم بشه شوری اب رو به نرمال برسونید علت کالیبر :شوری شنج های عقربه معمولا کمی خطا دارن برای همین باید با یه شوری سنج دقیق کالیبر بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    اینم عکس مهتابی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    بعد در حال حاضر من کاری میتونم انجام بدم؟؟ یا باید صبر کنم تا تست ها انجام بشه؟
    اول ازهمه ورودتون رو به پارسی پت تبریک میگم .
    عرض کنم که طی راه اندازی مشکلات زیادی داشتین که واقعا کار رو خراب میکنن .
    شما در درجه اول همون طوری که دوستان گفتن :
    1) یه شوری سنج خوب تهیه کنید . و شوری رو بین 1.022 تا 1.026 تنظیم کنید ( به هیچ وجه نمک رو تو تانک نریزین- اونو جداگانه تو یه ظرف حل کنید و خیلی آروم به تانک اضافه کنید)
    2) تست آمونیاک و نیتریت تا پایان سیکل ضروری هستش (تستر ها رو تهیه کنید )
    3) اسکیمر تا پایان سیکل خاموش نشه ( چون شما در حال کشت دادن باکتری های هوازی هستین و خاموش کردن اسکیمر سطح اکسیژن رو پایین میاره که از بلوم باکتریایی جلوگیری میکنه و سیکل طولانی تر میشه)
    4) اگه واستون مقدور بود ماهی ها رو موقتاً به کسی بدین که شرایط تانکش رو به راه باشه چون احتمال آسیب دیدنشون به خاطر نیتریت خیلی بالاست .
    5) اگه واستون مقدور بود هر روز به میزان تقریبا 30در صد آب رو تعویض کنین (( این در صورتی هستش که ماهی ها رو نتونین به کسی بدین)
    6) تحت هیچ شرایطی تو راه اندازی و بهره بردای عجله نکنید .
    موفق و پیروز باشید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    ممنون از راهنماییتون
    اسکیمر را ما دیروز روشن کردیم چون فروشنده گفت باکتریای مفید را از بین میبره....
    از دیروز تا حالا هم اسکیمر فقط تولید کف میکنه و ابش هم شفاف و زرد نشده....
    فردا تسترها را تهیه میکنم ببینم اوضاع چطوره
    اگه چیزی هم اشتباه میگم معذرت میخوام چون اطلاعاتم را از فروشنده ها و نت دارم زیاد میکنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    ممنون از راهنماییتون
    اسکیمر را ما دیروز روشن کردیم چون فروشنده گفت باکتریای مفید را از بین میبره....
    از دیروز تا حالا هم اسکیمر فقط تولید کف میکنه و ابش هم شفاف و زرد نشده....
    فردا تسترها را تهیه میکنم ببینم اوضاع چطوره
    اگه چیزی هم اشتباه میگم معذرت میخوام چون اطلاعاتم را از فروشنده ها و نت دارم زیاد میکنم
    اصلا تحت هیچ شرایطی به حرف فروشنده اطمینان نکنید چون فقط مهم فروش اجناس هستش .
    ما هیچ رفرنسی نداریم که تایید کنه روشن بودن اسکیمر باعث از بین بردن باکتری ها میشه .
    هر سوالی که داشتین تو فروم بپرسین مطمئن باشید ضرر نمیکیند . و به بهترین جواب میریسین .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    مرسی که وقت میزارین و پاسخ میدین
    بنظرتون خاموش بودن uv و اسکیمر تو این یهقته باعث بروز این مشکلات شده؟ البته با توجه به صحبت فروشنده که گفت روشنش نکنم و بعد اضافه کردن ماهی روشنش کنم این کارو کردم
    البته مشکلاتی که باهاش روبرو هستم رو بفروشنده گفتم و میگه عادی هست و تا چن روز دیگه درست میشه و ماهیا استرس دارن؟!
    درضمن اصلا به غذایی که میدم توجهی ندارن و نمی خورن؟ فقط رفتن اون گوشه که واتر پمپ اب رو وارد اکواریوم می کنه

اینم عکس از بین رقتن گیاهای لایوراکا و سفیده زدنشونو

برای تهیه موج ساز : اکواریومم 150 لیتری هست و سایزشم 50 . 50 .50 هست تقریبا چه موج سازی مناسبه. قیمتش چنده؟
    تستر شوری و امونیاک و نیترات چه مارکی بگیرم که هم خوب باشه هم قیمتش مناسب باشه؟ حدودا چن درمیاد؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    بنظرتون خاموش بودن uv و اسکیمر تو این یهقته باعث بروز این مشکلات شده؟ البته با توجه به صحبت فروشنده که گفت روشنش نکنم و بعد اضافه کردن ماهی روشنش کنم این کارو کردم
    البته مشکلاتی که باهاش روبرو هستم رو بفروشنده گفتم و میگه عادی هست و تا چن روز دیگه درست میشه و ماهیا استرس دارن؟!
    درضمن اصلا به غذایی که میدم توجهی ندارن و نمی خورن؟ فقط رفتن اون گوشه که واتر پمپ اب رو وارد اکواریوم می کنه

برای تهیه موج ساز : اکواریومم 150 لیتری هست و سایزشم 50 . 50 .50 هست تقریبا چه موج سازی مناسبه. قیمتش چنده؟
    تستر شوری و امونیاک و نیترات چه مارکی بگیرم که هم خوب باشه هم قیمتش مناسب باشه؟ حدودا چن درمیاد؟
    سلام و خیرمقدم
    شما اولین کاری که میکنید ، دوستان هم اشاره کردن ، اصلا به حرف فروشنده گوش ندید
    بعد ظاهرا آب تانکتون کدر هست و این کدر بودن میتونه چند دلیل داشته باشه ، خاموش بودن اسکیمر ، استفاده نکردن از فیلتر وول
    شما هنوز سیکلتون طی نشده و خیلی زود ماهی اضافه کردین طبیعیه که ماهی به غذا واکنشی نشون نده
    بهترین کار همونطور که آقا سعید گفتن دادن ماهی ها به کسی که تانکش راه اندازی شده باشه و سیکلش طی شده بدید که من بعید میدونم کسی ریسک کنه و ماهی های شما را به تانکش انتقال بده اگه هم این کارو بکنه گرفتن ماهی خیلی سخته پس با فروشنده صحبت کنید و ماهی ها را پیش اون بذارید اگه هم براتون مقدوره روزانه سیفون داشته باشید و ماهی ها را داخل تانک نگه دارید
    سعی کنید روزی یک الی دو وعده به ماهی ها غذا بدین اونم غذای پولکی برای شروع بهتره و مقدارشم خیلی کم اگه خوردن بیشتر کنید
    اسکیمر مدام روشن باشه و برای تانک شما فکر کنم یه سیو 320 کافی باشه اونم در جهت عکس ورودی آب برگشتی سامپ به تانک قیمت ندارم متاسفانه
    تستر هم اگه بتونید نیتریت تهیه کنید کافی هست از برند api بعدا نیترات و فسفات و kh و ph بگیرید
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767

شکا یه ظرف مثلاً دبه آب یا 20 لیتری بخرید و توش آب نمک درست کنید و بعد هم زدن بزارید 24 ساعت بمونه (حداکثر) و روزانه ده لیتر آب سیفون کنید تا روزی که آب شفاف بشه یکی از اولین نشونه طی شدن سیکل شفاف شدن آب هستش بعد که تستر خریدید میزان نیترات رو اندازه بگیرید تا وقتی نیترات صفره یعنی سیکل طی نشده و وقتی نیترات شروع به بالا رفتن کرد معلوم میشه که سیکل داره کامل میشه

ظرفیت تانک شما 120 لیتره من هم فکر میکنم فعلا موج ساز لازم ندارید تا وقتی بخواهید ریف اضافه کنید که اون هم باید حداقل 4-5 ماهی از راه اندازی آکواریوم بگذره تا آکواریوم جا بیفته و شما هم تجربه اندازه گیری و کنترل پارامترهای آب رو بدست بیارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

شکا یه ظرف مثلاً دبه آب یا 20 لیتری بخرید و توش آب نمک درست کنید و بعد هم زدن بزارید 24 ساعت بمونه (حداکثر) و روزانه ده لیتر آب سیفون کنید تا روزی که آب شفاف بشه یکی از اولین نشونه طی شدن سیکل شفاف شدن آب هستش بعد که تستر خریدید میزان نیترات رو اندازه بگیرید تا وقتی نیترات صفره یعنی سیکل طی نشده و وقتی نیترات شروع به بالا رفتن کرد معلوم میشه که سیکل داره کامل میشه

ظرفیت تانک شما 120 لیتره من هم فکر میکنم فعلا موج ساز لازم ندارید تا وقتی بخواهید ریف اضافه کنید که اون هم باید حداقل 4-5 ماهی از راه اندازی آکواریوم بگذره تا آکواریوم جا بیفته و شما هم تجربه اندازه گیری و کنترل پارامترهای آب رو بدست بیارید
    ممنون /برای 20 لیتر چقدر نمک لازمه؟

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    ممنون /برای 20 لیتر چقدر نمک لازمه؟
    هر کیلو نمک معمولا برای 30لیتر هستش البته بعضی از نمک ها با این معیار شوری مورد نظر رو که 25 باشه نمیدن من ردسی و برایت ول رو گفتم با این دوتا مارک تقریبا 670گرم نمک برای 20لیتر اب کافی هستش . چه نمکی استفاده میکنید ؟؟

صفحه 505 از 1093 نخستنخست ... 54054554864874884894904914924934944954964974984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205215225235245556051005 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)