کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15211
    سلام خدمت دوستان هرمیت پوست اندازی میکنه چون چند بار تو تانک دیدم جنازه یکی دو تا افتاده وقتی شمردمشون همشون بودن

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط arab1366 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان هرمیت پوست اندازی میکنه چون چند بار تو تانک دیدم جنازه یکی دو تا افتاده وقتی شمردمشون همشون بودن
    سلام
    بله پوست اندازی میکنن اگه امکانشم هست پوستاشون رو خارج کنین چون فسفات و نیترات رو افزایش میدن!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    دوستان خرچنگ و میگو دارم .زیادم هستن.نمیدونم چکارش کنم ماهی نیس خرچنگ بخوره و میگو

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    دوستان خرچنگ و میگو دارم .زیادم هستن.نمیدونم چکارش کنم ماهی نیس خرچنگ بخوره و میگو
    خرچنگ های بزرگ رو نه ولی خرچنگ های کویچک و میگو ها رو هست ماهیی که بخوره منتهاش دیگه ریف سیف نیستن میگو های مفیدی رو که برای تانک میخرید و هرمیت ها رو هم ناکار می کنن دیگه
    مثل تعدادی از اعضای خانواده رس ها

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    سلام. کسی تست کرده یا میدونه شوری سنج های شناور سرا و جی بی ال بعد از یک بار کالیبر شدن دقیق با شوری سنج نوری بهم میریزن مثه عقربه ای ها، یا ثابت میمونن و دیگه نیازی به کالیبر شدن نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    سلام. کسی تست کرده یا میدونه شوری سنج های شناور سرا و جی بی ال بعد از یک بار کالیبر شدن دقیق با شوری سنج نوری بهم میریزن مثه عقربه ای ها، یا ثابت میمونن و دیگه نیازی به کالیبر شدن نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هادی تجربه میگه هر چیزی که قابلت کالیبره شدن رو داره قابلیت خارج شدن از کالیبره رو نیز داره
    اگه بتونید چند وقتی یه بار مجددا چکش کنید خالی از لطف نیست!
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 6th February 2014 در ساعت 02:13 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    شوری سنجها کم کم جرم میگیرن و وزنشون بیشتر میشه و از کالیبره خارج میشن در نتیجه اون جرم رو باید تمیز کنید این بالبها رو یه مقدار سرکه روش بریزید و بعد پانزده دقیقه تمیزش کنید ولی بعدش هم به نظر من باید کالیبره بشه

send by tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    سلام
    بهترین روش خارج کردن سنگها و آوردوز کردن هست مخصوصا برای میگوی پیستول
    اما اگه حاله این کارو نداری همونطوری که جناب بهمنش گفتن استفاده از راس ها هست که من دیدم راس پرنده پیشنهاد میشه
    من خودم یه سودوکرومیس دورنگ گرفتم و تا حدودی از جولان دادن خرچنگها راحت شدم ولی کامل از بین نمیرن و همچنان پیستول خان هم زنده هستند ولی نئون خلیج در شکار خرچنگها و پیستول موفق تر عمل میکنه در مقابل هم خشن تر هست
    اگه ماهی و مرجان نداری بهتره راس سبز خلیج و نئون خلیج را بگیری و بعدا از تانک خارجشون کنی
    موفق باشی

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها

سلام دوست عزیز
    بهتره شما آب نمک تازه درست کنی و شوری سنجت را با شوری سنج نوری مقایسه کنی و هر بار که برای سیفون کردن آب نمک درست میکنی شوری سنجت را چک کنی ببینی درست نشون میده یا نه
    ولی باید به چند نکته توجه داشتی باشی میزان شوری اولیه برای تست ، دمای آب (مثلا من با نمک برایت ول 134 گرم نمک را با یک گالن آب مخلوط میکنم و بعداز 4 ساعت هوادهی شوری سنجم را چک میکنم باید شوری 1.025 بده که از اول شوری سنج من 3تا خطا داشته و تا الان ادامه داره )
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بهتره شما آب نمک تازه درست کنی و شوری سنجت را با شوری سنج نوری مقایسه کنی و هر بار که برای سیفون کردن آب نمک درست میکنی شوری سنجت را چک کنی ببینی درست نشون میده یا نه
    ولی باید به چند نکته توجه داشتی باشی میزان شوری اولیه برای تست ، دمای آب (مثلا من با نمک برایت ول 134 گرم نمک را با یک گالن آب مخلوط میکنم و بعداز 4 ساعت هوادهی شوری سنجم را چک میکنم باید شوری 1.025 بده که از اول شوری سنج من 3تا خطا داشته و تا الان ادامه داره )
    موفق باشید
    سلام دوست عزیز . از جوابتون مچکرم ولی منظورم شوری سنج های شناور بود که بعداز این که شوری سنج رو کالیبر کردیم ثابت می مونه یا نه مثل شوری سنج های عقربه ای هر چند وقت یک بار باید کالیبر بشه ب . این مدل شوری سنج رو میگم که مارک جی بی ال و سرا تو بازار ایران پ کم و بیش هنوزم هست خود شوری سنج رو میگم به شوری اب کاری ندارم که چند هست. .http://www.parsipet.ir/thread24297.htm

صفحه 500 از 1093 نخستنخست ... 4004504814824834844854864874884894904914924934944954964974984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195506001000 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)