همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط zik1383 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما این موجود چی هست؟؟؟
    وقتی نور خاموشه می اد بیرون تا نور رو روشن می کنم می ره
    تو تانک یکی دیگه از دوستان هم بود اگه اشتباه نکنم آقا سعید گشت اسم علمیش رو هم پیدا کرد که الان یادم نمیاد
    ولی چیز مهمی نیست!
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 29th November 2013 در ساعت 08:19 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    دوستان لاینی که از OVERFLOW یه سمت SUMP میره باید از بالا انشعاب بگیره دیگه؟طوری که اگه بیو بال درون OVERFLOW باشه درون اون قوطه ور میشه.نه اینکه لاین کوتاه باشه و از پایی انشعاب بگیره که حالت شلال باشه.درست میگم؟
    اینجوری
    [IMG][/IMG]

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    دوستان لاینی که از OVERFLOW یه سمت SUMP میره باید از بالا انشعاب بگیره دیگه؟طوری که اگه بیو بال درون OVERFLOW باشه درون اون قوطه ور میشه.نه اینکه لاین کوتاه باشه و از پایی انشعاب بگیره که حالت شلال باشه.درست میگم؟
    اینجوری
    [IMG][/IMG]
    بیوبالها نباید به طور کامل در آب قوطه ور بشن و اگه بخواهید از بیوبال استفاده کنید باید آب از روی اونها رد بشه که بهش میگن تر و خشک
    این هم بقیه جواب که از تایپیک عکسها براتون میزارم :

دوست عزیز تانک من (عکسی که گذاشتید) اصلاً داخل اورفلو بیوبال نگزاشته بودم و با یک شیر به وسیله اون لوله بلند ورودی آب از تانک به
    سامپ
    رو جوری تنظیم کرده بودم که اورفلو همیشه پر آب بود برای چی ؟
    برای اینکه وقتی لوله کوتاه باشه یا اصلاً نباشه صدای شر شر آب همیشه تو اورفلو میاد و ممکنه یه چند روز صدایی مثل عبور آب تو رود خونه میده ولی بعد چند روز برای من میرفت روی اعصابم
    حالا تصمیم با شماست اگه میخوای تانک کمترین صدا رو داشته باشه من پیشنهاد میدم لوله رو دست نزنید ولی اگه براتون مهم نیست و میخوهید از بیوبال استفاده کنید اون لوله رو باید کوتاه کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    دوستان ایک سیاه امیدی به درمانش هست ؟من دارم pervent ich کوردنو میزنم ریف سیفم هستش یه بنده خدایی بم گفت pointex بزن کوردن چاره نمی کنه ایک سیاهو دوستان نظرتو چیه آیا pervent ich مارکه کوردن چاره ایک سیاهو می کنه ؟تا ماهیه هنوز غذا خوره می خوام نجاتش بدم حمامه آب شیرینم واسم سخته گرفتنش و بعد زدن دارو تویه دمایه 31 الی 30 کاره اشتباهیه ؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    تو کتاب آقای مرادی روش درمانش رو اینطور نوشته
    همانند سایر انگل ها، درمان این بیماری نیز می تواند شامل حمام آب شیرین به همراه فرمالین و مالاشیت گرین و قرنطینه کردن ماهی در تانک قرنطینه با غلظت کم (10/10 الی 1/013) باشد. افزودن داروی پراز کوانتل (peraziquantel) با دز 250 میلی گرم در 100 گرم به غذای ماهی نیز می توان موثر باشد. از آنجا که در 70% از ماهیان صید شده از محیط طبیعیت انواع کرم ها وجود دارد توصیه می شود بع غذای ماهیان تاره خریداری شده داروی پرازی کوانتل که نوعی ضد کرم بسیار قوی محسوب می شود یا سایر داروهای موجود در بازار مانند Metronidazole اضافه شود.
    دارو های موجود در بازا : داروی gyrodol 2 از شرکت jbl - داروی cuprion از شرکت brightwell - داروی paraguard، Polyguard ، Metronidazole ، cupramine ، Sulfathiazole از شرکت seachem
    منبع : کتاب بیماری ها و تغذیه ماهیان آب شور ، ترجمه و تالیف سید حسین مرادری و سهیلا لهراسبی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    تو کتاب آقای مرادی روش درمانش رو اینطور نوشته
    همانند سایر انگل ها، درمان این بیماری نیز می تواند شامل حمام آب شیرین به همراه فرمالین و مالاشیت گرین و قرنطینه کردن ماهی در تانک قرنطینه با غلظت کم (10/10 الی 1/013) باشد. افزودن داروی پراز کوانتل (peraziquantel) با دز 250 میلی گرم در 100 گرم به غذای ماهی نیز می توان موثر باشد. از آنجا که در 70% از ماهیان صید شده از محیط طبیعیت انواع کرم ها وجود دارد توصیه می شود بع غذای ماهیان تاره خریداری شده داروی پرازی کوانتل که نوعی ضد کرم بسیار قوی محسوب می شود یا سایر داروهای موجود در بازار مانند Metronidazole اضافه شود.
    دارو های موجود در بازا : داروی gyrodol 2 از شرکت jbl - داروی cuprion از شرکت brightwell - داروی paraguard، Polyguard ، Metronidazole ، cupramine ، Sulfathiazole از شرکت seachem
    منبع : کتاب بیماری ها و تغذیه ماهیان آب شور ، ترجمه و تالیف سید حسین مرادری و سهیلا لهراسبی
    تشکر آقای بهمنش من در حال ساخت آکواریومه جدیدم و این آکواریومو می خوام بزارم واسه قرنطینه ولی فعلا آکواریومی واسه قرنطینش ندارم که بخوام کاریش کنم خوده آقایه مرادی بم گفت همین داروی ضده ایکه کردونو بزن ولی یه نفر دیگه بم گفت ایک سیاه با این دارو به این راحتی خوب نمی شه و pointex بزنم و آیا زدن دارو تویه دمایه بالا 30 31 مضره ؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    تشکر آقای بهمنش من در حال ساخت آکواریومه جدیدم و این آکواریومو می خوام بزارم واسه قرنطینه ولی فعلا آکواریومی واسه قرنطینش ندارم که بخوام کاریش کنم خوده آقایه مرادی بم گفت همین داروی ضده ایکه کردونو بزن ولی یه نفر دیگه بم گفت ایک سیاه با این دارو به این راحتی خوب نمی شه و pointex بزنم و آیا زدن دارو تویه دمایه بالا 30 31 مضره ؟
    به نظر باید همین دارویی که میزنید جواب بده تا حدودی والبته اگه ااقی مرادی هم فرمودند که جواب میده انشالله حتماً جواب میده
    دمای بالا خوب هست ولی 29 هم کفایت می کنه نمیخاد تا 30 31 ببریدش بالا
    مولتی ویتامین برای کمک به سلامت ماهی فراموش نشه
    برای قرنطینه میتونید از بیمارستان صحرایی هم استفاده کنید ( به قول کاوه خان عزیز که جای خالیش حسابی احساس میشه )
    منظورش از بیمارستن صحرایی همون یخدون های یونولیتی بود

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    با اجازه از دوستان دوست عزیز اگر ماهیت غذا میخوره از داروی سیچم سویفت زول یا میترونیدازول با اساره سیر استفاد کن به دستور اقای مرادی من از سویفتزول استفاده کردم ماهیم خوب شد به ماهیهای دیگم منتقل نشد موردی هم نداره ماهیهای دیگر از این دارو بخورن تجربه شخصی من بود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    دوستان امروز رفتم اکوا مارین برای خرید واتر پمپ و اسکیمر اما (اکواریوم سیستم ) نداشت و فقط ( اکوا مدیک ) .داشت
    اکوا مدیک المانی بود و روی چند تا از تانک های مغازش هم دیدم کذاشته بود. اما من واتر پمپ ۴۵۰۰ میخواستم ولی اون ۳۵۰۰ داشت و ۶۵۰۰ . اسکیمر هم ۴۰۰ میخواستم ولی ۵۰۰ داشت! حالم کرفته شد. نظرتون در مورد اکوا مدیک چیه؟حالا که توانشون با چیزی که من میخوام نمیخونه پیشنهادتون چیه؟
    واتر پمپ ۳۵۰۰ رو ۴۶۰ میداد و ۶۵۰۰ رو ۷۴۰
    اسکیمر رو ۶۰۰ میداد
    ممنون میشم راهنمایی کنید

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    دوستان امروز رفتم اکوا مارین برای خرید واتر پمپ و اسکیمر اما (اکواریوم سیستم ) نداشت و فقط ( اکوا مدیک ) .داشت
    اکوا مدیک المانی بود و روی چند تا از تانک های مغازش هم دیدم کذاشته بود. اما من واتر پمپ ۴۵۰۰ میخواستم ولی اون ۳۵۰۰ داشت و ۶۵۰۰ . اسکیمر هم ۴۰۰ میخواستم ولی ۵۰۰ داشت! حالم کرفته شد. نظرتون در مورد اکوا مدیک چیه؟حالا که توانشون با چیزی که من میخوام نمیخونه پیشنهادتون چیه؟
    واتر پمپ ۳۵۰۰ رو ۴۶۰ میداد و ۶۵۰۰ رو ۷۴۰
    اسکیمر رو ۶۰۰ میداد
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    بقیه مغازه ها رونرفتید ببینید چی دارن ؟ چی ندارن؟
    سائمی رو هم یه زنگ میزدید ببنید موجود چی هست
    الان مثل سال های قبل نیست که هر چی تو کاتالوگ هست برید گیر بیارید بایس مغازه های اونجا رو کلا یه دور میزدید ببینید چی تو بازار هستش
    (اکوامیدک هم برند بدی نیستش اگه جریان 8 برابر رو هم بتونه برات ایجاد کنه قابل قبول هستش)
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 2nd December 2013 در ساعت 10:12 PM

صفحه 463 از 1093 نخستنخست ... 363413444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482513563963 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)