کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و فلاور
    شماره عضویت
    14436
    سلام خدمت اساتید
    به نظر شما آکواریومهای ماهیران(مخصوص آبشور) 60لیتری جواب میده یا حتما باید آکواریومهای آبشور باید 150لیتر به بالا باشن؟
    من تجربه زیادی در مورد آبشور ندارم ولی دوست دارم یه آکواریوم بذارم
    میشه بنده رو راهنمایی کنید؟
    با تشکر

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط karo66 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید
    به نظر شما آکواریومهای ماهیران(مخصوص آبشور) 60لیتری جواب میده یا حتما باید آکواریومهای آبشور باید 150لیتر به بالا باشن؟
    من تجربه زیادی در مورد آبشور ندارم ولی دوست دارم یه آکواریوم بذارم
    میشه بنده رو راهنمایی کنید؟
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    اکواریم های کوچیک تو اب شور تقریب تو تمام سایت ها برای افراد حرفه ای توسیه شده اگه میخاید تازه شروع کنید کنترل پرامتر ها تو سایز کوچیک تانک میتونه خیلی سخت باشه براتون
    به نظر من 60 لیتری رو فعلا بش فکر نکنید! و به سراغ تانک های بزرگ تر برید
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 20th November 2013 در ساعت 03:35 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    [QUOTE=محمد صادق بهمنش;150325]والا الان تنها چیزی که به ذهنم میرسه یه شنیدس که تو یه مغازه اب شور از یه نفر که نمی دونم کی بود شنیدم ولی چون اساساً نمیدونم اون نفر گوینده کی بود و هیچ جای دیگه هم اینو ندیدم فقط در حد نقل قول ضعیف می گم
    از من نشنیده بگیرید
    تو یه مغازه یه نفر همینه داشت می گفت که آب تانکش سبزه یه بنده خدایی بش گفت نور نا مناسب با زمان نور دهی بالا باعث این مشکل میشه!!![/QUOTEا]
    سلام آقای بهمنش دلیلشو فهمیدم وجود فیتوپلانگتن تویه آبم باعث تمایل آبم به رنگ سبز شده حالا شما می دونی چطوری از شره فیتوپلانگتن راحت بشم و تنها دلیل به وجود اومدنشون نوره زیاده به نظرتون یا پارامتر های دیگم هستن آخه همه پارامترام خوبن خیلی وقت نیست به سبز متمایل شده آبم در ضمن من کلسیمم رویه 440 منیزیم روی 760 چطوری می تونم منیزیمم رو بیارم بالا آیا تعویض آب موثره ؟ من رفتم مکمل منیزیم برایت ول خریدم دوزه مصریفیه منیزیم برایت ول چطوریه واسه 400 لیتر که منیزیمه آبمو از 760 به 1300 ppm برسونم ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    دوستان
    من کلسیمم رویه 440 و منیزیم روی 760 چطوری می تونم منیزیمم رو بیارم بالا آیا تعویض آب موثره ؟ من رفتم مکمل منیزیم برایت ول خریدم دوزه مصرفی منیزیم برایت ول چطوریه واسه 400 لیتر که منیزیمه آبمو از 760 به 1300 ppm برسونم خودم حوصلشو ندارم انگلیسیشو بخونم چون دیکشنری نیاز دارم

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    دوستان
    من کلسیمم رویه 440 و منیزیم روی 760 چطوری می تونم منیزیمم رو بیارم بالا آیا تعویض آب موثره ؟ من رفتم مکمل منیزیم برایت ول خریدم دوزه مصرفی منیزیم برایت ول چطوریه واسه 400 لیتر که منیزیمه آبمو از 760 به 1300 ppm برسونم خودم حوصلشو ندارم انگلیسیشو بخونم چون دیکشنری نیاز دارم
    اگه منظورتون magnesion-p هست روش مصرفش اینه:
    20 گرم ( 5 قاشق چای خوری) از پودر را با 250 میلی گرم آب ro مخلوط نمایید و 10 میلی لیتر از محلول آماده شده را به اضای هر 80 لیتر از آب کواریم به صورت روزانه به آب آکواریم اضافه کنید تا سطح منیطیم به حد مطلوب برسد. ( 1290 الی 1320) هر میلی لیتر از این محلول در یک گالن آب به میزان 6 میلی لیتر سطح منیزیم را افزایش میدهد.پس از رساندن سطح منیطیم به حد مطلوب به مرور و با تست منظم آب به صورت هفتگی، میطان نصرف آن را در آکواریم به دست آورده و متناسب با میزان مصرف از این محلول در آکواریم خود استفاده کنید.

البته اون عدد 760 یکم یه جوریه!!!
    برای سیستم نور هم اگه مطمئن شدید که تقسیر اون هست باید یه فکری به حالش بکنید.
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 21st November 2013 در ساعت 01:19 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    [QUOTE=محمد صادق بهمنش;150468]اگه منظورتون magnesion-p هست روش مصرفش اینه:
    20 گرم ( 5 قاشق چای خوری) از پودر را با 250 میلی گرم آب ro مخلوط نمایید و 10 میلی لیتر از محلول آماده شده را به اضای هر 80 لیتر از آب کواریم به صورت روزانه به آب آکواریم اضافه کنید تا سطح منیطیم به حد مطلوب برسد. ( 1290 الی 1320) هر میلی لیتر از این محلول در یک گالن آب به میزان 6 میلی لیتر سطح منیزیم را افزایش میدهد.پس از رساندن سطح منیطیم به حد مطلوب به مرور و با تست منظم آب به صورت هفتگی، میطان نصرف آن را در آکواریم به دست آورده و متناسب با میزان مصرف از این محلول در آکواریم خود استفاده کنید.

برای سیستم نور هم اگه مطمئن شدید که تقسیر اون هست باید یه فکری به حالش بکنید.[/]
    مال من مایعه برایت وله نه پودر نورم می خوام 3 روز خاموش بزارم ال ای دی رو شما فکر نمی کنید پارامترام که قبلا بد بودند باعث بوجود اومدن فیتو پلانگتون شده ؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    [QUOTE=mohammad_esf27;150473]
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    اگه منظورتون magnesion-p هست روش مصرفش اینه:

برای سیستم نور هم اگه مطمئن شدید که تقسیر اون هست باید یه فکری به حالش بکنید.[/]
    مال من مایعه برایت وله نه پودر نورم می خوام 3 روز خاموش بزارم ال ای دی رو شما فکر نمی کنید پارامترام که قبلا بد بودند باعث بوجود اومدن فیتو پلانگتون شده ؟
    منظور سوالتون رو درست متوجه نشدم

در مورد منیزیم مایع هم روشش اینه:
    هر میلی لیتر از این محلول در یک گالن از آب آکواریم در یک گالن از آب آکواریم سطح منیطیم را 26 میلی گرم در لیتر افزایش میدهد. جهت افزایش سطح منیزیم به سطح مناسب (1290 الی 1320 میلی گرم)، 10 میلی لیتر از محلول را به اضای هر 80 لیتر از آب آکوریم به صورت روزانه استفاده کنید. پس از رساندن سطح منیزیم به حد مطلوب، به مرور و با تست منیزیم آب به صورت هفتگی، میزان مصرف آن را در آکواریم به دست آورده و متناسب با میزان مصرف از این محلول در آکواریم خود استفاده کنید.

کل لامپارو طولانی مدت خاموش کنید ریفاتون به مشکل می خورن!
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 21st November 2013 در ساعت 01:34 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    [QUOTE=محمد صادق بهمنش;150477]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    منظور سوالتون رو درست متوجه نشدم

در مورد منیزیم مایع هم روشش اینه:
    هر میلی لیتر از این محلول در یک گالن از آب آکواریم در یک گالن از آب آکواریم سطح منیطیم را 26 میلی گرم در لیتر افزایش میدهد. جهت افزایش سطح منیزیم به سطح مناسب (1290 الی 1320 میلی گرم)، 10 میلی لیتر از محلول را به اضای هر 80 لیتر از آب آکوریم به صورت روزانه استفاده کنید. پس از رساندن سطح منیزیم به حد مطلوب، به مرور و با تست منیزیم آب به صورت هفتگی، میزان مصرف آن را در آکواریم به دست آورده و متناسب با میزان مصرف از این محلول در آکواریم خود استفاده کنید.

کل لامپارو طولانی مدت خاموش کنید ریفاتون به مشکل می خورن!
    ریف ندارم خوشبختانه اگه هر میلش 26 ppm به ازای هر 3.7 لیتر باشه یعنی من که 500 تا کمبود داره منیزیمم 10 تا از اینا باید بزنم که خودش کلا 250 میله 100 میلش یعنی 26 ppm کلا منیزیمه منو میاره بالا!!! کلشم یعنی 65 ppm منیزیمه منو میاره بالا!!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    [QUOTE=mohammad_esf27;150483]
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    ریف ندارم خوشبختانه اگه هر میلش 26 ppm به ازای هر 3.7 لیتر باشه یعنی من که 500 تا کمبود داره منیزیمم 10 تا از اینا باید بزنم که خودش کلا 250 میله 100 میلش یعنی 26 ppm کلا منیزیمه منو میاره بالا!!! کلشم یعنی 65 ppm منیزیمه منو میاره بالا!!!
    انگار یه کسریه شدیده منیزیم تو اکواریممه با این پودرا و مایع ها نمیشه اوردش بالا نمی دونم پس چطور کلسیمم رویه 440 ! و kh رویه 12 , ph رویه 8.2 پس چطوری اینقد منیزیمم پایینه یه جای کار میلنگه فکر کنم شاید تستره اشتباه بوده! با jbl واسم تست زد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    راستی پودریاش چند گرمن آقای بهمنش یه محاسبه کنم شاید اونا به صرفه تر باشند

صفحه 454 از 1093 نخستنخست ... 354404435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473504554954 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)