کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    در مورد سینانو باکتری دوتا عامل خیلی تو رشد تاثیر داره
    1- گردش ضعیف آب
    2- نور نامناسب یا تایم نوردهی بیش از اندازه

اگه این دومورد را رعایت کنید خیلی زود از بین میره ، بهتره یه چند روزی نور تانک را از سرویس خارج کنید و تانک را تاریک کنید
    موفق باشید
    ممنون دوست عزیز از پاسختون ولی من قبلا آکواریومم کرولاین میزد نه سیانو تعادله آبم که به هم خورد و kh رفت بالا اینجور شد خیلیم سریع شروع به سیانو زدن کرد کمتر از 2 3 روز رشده وحشتناکی دارن من گردشو آبم 3200 لیتر در ساعت واسه 400 لیتره که فکر کنم کافی باشه واسه آکواریومم و نورمم همیشه روندش همین بوده و تمام سنگام داشتن کرولاینه صورتی میزدن که بعده زدن دارویه مس دار و kh بالا این جلبکا شروع به رشد کردند نمی دونم دقیق سیانوان یا نه رنگشون قهوه ای مایل به قرمزه و با دست پاک می شن منم هر روز یکی دو تا از سنگامو از وجودشون خلاص می کنم حالا چند روزم نورمو خاموش می کنم

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز از پاسختون ولی من قبلا آکواریومم کرولاین میزد نه سیانو تعادله آبم که به هم خورد و kh رفت بالا اینجور شد خیلیم سریع شروع به سیانو زدن کرد کمتر از 2 3 روز رشده وحشتناکی دارن من گردشو آبم 3200 لیتر در ساعت واسه 400 لیتره که فکر کنم کافی باشه واسه آکواریومم و نورمم همیشه روندش همین بوده و تمام سنگام داشتن کرولاینه صورتی میزدن که بعده زدن دارویه مس دار و kh بالا این جلبکا شروع به رشد کردند نمی دونم دقیق سیانوان یا نه رنگشون قهوه ای مایل به قرمزه و با دست پاک می شن منم هر روز یکی دو تا از سنگامو از وجودشون خلاص می کنم حالا چند روزم نورمو خاموش می کنم
    محمد جان اگه نور و جریان مناسبه پس دقیقا دلیل سیانو زدن تانکتون همینه یعنی kh نامتعادل بعضی وقتی من دیدم همه پارامترها مناسبه برا زدن کرولاین اما kh نامتعادل مانع میشه! نیترات هم خیلی تاثیر داره یعنی اگه همه شرایط مناسب باشه اما نیترات بالا تانک انواع جلبکهارو میزنه.
    در ضمن بعد از استفاده از دارو مس دار باید با زغال اونو از سیستم خارج میکردین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    محمد جان اگه نور و جریان مناسبه پس دقیقا دلیل سیانو زدن تانکتون همینه یعنی kh نامتعادل بعضی وقتی من دیدم همه پارامترها مناسبه برا زدن کرولاین اما kh نامتعادل مانع میشه! نیترات هم خیلی تاثیر داره یعنی اگه همه شرایط مناسب باشه اما نیترات بالا تانک انواع جلبکهارو میزنه.
    در ضمن بعد از استفاده از دارو مس دار باید با زغال اونو از سیستم خارج میکردین
    سلام دوسته عزیزم آقا داوود من 3 بار ذغال گذاشتم و خارج کردم بعده دارو 2 بارم تعویض آّب کردم مس آبمو تست کردم رویه صفره فقط هنوز kh آبم بالاست روی 14 15 هنوز حداقلش تونستم از 23 برسونم به 14 15 نمکم دارم تو خونه واسه تعویضه آبه بعدی ولی می خوام برایت ول بخرم واسه تعویض

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12442
    با سلام خدمت دوستان.آیا میشه پشت ضمیمه آک آب شورم از بر چسب مشکی استفاده کنم یا نه؟خوبه میشه بنظرتون یا نه؟با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    14130
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_4988 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.آیا میشه پشت ضمیمه آک آب شورم از بر چسب مشکی استفاده کنم یا نه؟خوبه میشه بنظرتون یا نه؟با تشکر
    اغلب دوستان استفاده کرده اند (من جزو این دوستان نبودم ) سلیقه ای هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    سلام
    دیروز من یک مقدار اب از جزیره هنگام به دستم رسید و من تست شوری زدم اینقدر بالا بود که تسترم رفت به بالا جسبید و نمی تونست بالاتر بره داستان چی هست پس چه طور می گن باید شوری 1.21 باشه؟؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط zik1383 نمایش پست ها
    سلام
    دیروز من یک مقدار اب از جزیره هنگام به دستم رسید و من تست شوری زدم اینقدر بالا بود که تسترم رفت به بالا جسبید و نمی تونست بالاتر بره داستان چی هست پس چه طور می گن باید شوری 1.21 باشه؟؟
    سلام
    1.21 که نه شوری مجاز با رنگ متفاوت تو شوری سنجتون مشخص هست
    آب خلیج فارس هم شوریش خیلی بالاس هم دماش خوب واسه همین شرایطش خیلی مناسب نیست !!!
    تو این شرایط بیشتر آبزیایی که تو بار خارجی میان وخصوصا ریفاشون دوام نمیارن
    یادمه یه جا میخوندم با توجه به اینکه شرایط خیلج فارس شرایط بدیه و آبزیاش تو این شرایط زندگی می کنن شاید در آینده که شرایط زیستی بد تر میشه نجات بخش اکوسیستم اقیانوس ها و دریا ها باشه!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    سلام به مدیران و دوستان عزیز انجمن پارسی پت دوستان GH یا genral hardness چه تاثیری داره تو آکواریوم آب شور و آیا رنجی داره واسه آبه شور یا اصلا مهم هست ؟ اگه مهم هست من تست api رو دارم چطوری باش gh رو اندازه بگیرم

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    سلام به مدیران و دوستان عزیز انجمن پارسی پت دوستان GH یا genral hardness چه تاثیری داره تو آکواریوم آب شور و آیا رنجی داره واسه آبه شور یا اصلا مهم هست ؟ اگه مهم هست من تست api رو دارم چطوری باش gh رو اندازه بگیرم
    دوست عزیز این تاپیک رو مطالعه بفرمایید
    http://www.parsipet.ir/thread9742.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    دوستان من فرشته قرانیم بر اثر استفاده از کرم خونی ماه ایران دچار تورم شکمی شده اوایل تورمش زیاد بود الان کمتر شده ولی شنا کردنش عادی نیست هنوز میاد پشت شیشه با شکله خیلی غیر عادی وسریع چپ و راست میشه ولی خوشبختانه هنوز غذا خوره یه بنده خدایی بم مترونیدازول توصیه کرده واسه هر 40 لیتر آب 1 قرص 250 گرمی چون گرفتنش سخته آیا تو کله آکواریومم مترو نیدازول بزنم واسه ماهیام بد نیست ؟

صفحه 450 از 1093 نخستنخست ... 350400431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469500550950 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)