همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط niloo نمایش پست ها
    سلام ..کمک کنید تورو خدا ...بلو تانگ تو قرنطینه بعد از 10 روز شبا تمام بدنش نقطه های سفید مزنه .غذا میخوره ولی دهنشو تند تند بازو بسته میکنه ..گاهی هم تکونای عجیب و غریب میخوره..دارو فقط پوینتکس آکوا مدیک میزنم ...الان شده 10 روز که تو قرنطینه هست ..بگین چیکار کنم توروخدا نمیره...........
    سلام
    مهیا کردن یه محیط مناسب تو قرنطینه خیلی مشکله و اینطور که میفرمایید شما نمیتونید همچین محیطی رو برایه ماهیتون بوجود بیارین
    نظر من رو می خواهید ماهیتون رو به اکواریوم انتقال بدین اگه بلوتانگ غذا بخوره مشکلی نخواهید داشت(بلو ماهی اسونی تو نگهداری هست)
    استفاده از مولتی ویتامین کلینرها دمایه مناسب و همچنین فضای مناسب کواریوم محیط ایده الی میشه برایه زنده موندن ماهیتون
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    قرنطینه باید شرایطش از خود اکواریوم هم بهتر باشه مثل:
    اب سالم
    محیط بدون شک و استرس
    جریان مناسب و اکسیژن به اندازه
    و همچنین اندازه مناسب که خیلی کم بهش توجه میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    سلام ..کمک کنید تورو خدا ...بلو تانگ تو قرنطینه بعد از 10 روز شبا تمام بدنش نقطه های سفید مزنه .غذا میخوره ولی دهنشو تند تند بازو بسته میکنه ..گاهی هم تکونای عجیب و غریب میخوره..دارو فقط پوینتکس آکوا مدیک میزنم ...الان شده 10 روز که تو قرنطینه هست ..بگین چیکار کنم توروخدا نمیره...........
    سلام.اصلا نگران نباشیدوخونسردی خودتون رو خودتون رو حفظ کنید.بلو تانک شما غذا میخوره؟ماهی شما دچاره سفیدک شده و بهترین کار رو انجام دادین که قرنطینه کردین.بهترین راه برای درمان این بیماری نور ابی رو برای 3 روز خاموش نکنید و حتما حتما حتما در غذا از عصاره سیر استفاده منید و طریقه درست کردنش هم به این صورته که سیر تازه رو رنده کنید (2 حپه کافیه)و لایه پارچه بگذارید و اب خارج شده رو روی غذای خسشک که به ماهی میخواین بدین بریزید و بزارید 10 دقیه به همین صورت بمونه و خوب جذب غذا بشه و بعد به ماهی بدین و بعد از چند روز معجزه سیر رو میبینید.دمای اب رو سعی کنید تا 29 ببرید اروم اروم بالا.درمورد نفس نفس زدن ماهی یک سوال دارم ایا ماهی شما تجرکش کمه در اک یا عادیه؟این سوال رو بای این پرسیدم که بینم انگل ابشش داره یا نه.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    سلام
    مهیا کردن یه محیط مناسب تو قرنطینه خیلی مشکله و اینطور که میفرمایید شما نمیتونید همچین محیطی رو برایه ماهیتون بوجود بیارین
    نظر من رو می خواهید ماهیتون رو به اکواریوم انتقال بدین اگه بلوتانگ غذا بخوره مشکلی نخواهید داشت(بلو ماهی اسونی تو نگهداری هست)
    استفاده از مولتی ویتامین کلینرها دمایه مناسب و همچنین فضای مناسب کواریوم محیط ایده الی میشه برایه زنده موندن ماهیتون
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    قرنطینه باید شرایطش از خود اکواریوم هم بهتر باشه مثل:
    اب سالم
    محیط بدون شک و استرس
    جریان مناسب و اکسیژن به اندازه
    و همچنین اندازه مناسب که خیلی کم بهش توجه میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_motaharan نمایش پست ها
    سلام.اصلا نگران نباشیدوخونسردی خودتون رو خودتون رو حفظ کنید.بلو تانک شما غذا میخوره؟ماهی شما دچاره سفیدک شده و بهترین کار رو انجام دادین که قرنطینه کردین.بهترین راه برای درمان این بیماری نور ابی رو برای 3 روز خاموش نکنید و حتما حتما حتما در غذا از عصاره سیر استفاده منید و طریقه درست کردنش هم به این صورته که سیر تازه رو رنده کنید (2 حپه کافیه)و لایه پارچه بگذارید و اب خارج شده رو روی غذای خسشک که به ماهی میخواین بدین بریزید و بزارید 10 دقیه به همین صورت بمونه و خوب جذب غذا بشه و بعد به ماهی بدین و بعد از چند روز معجزه سیر رو میبینید.دمای اب رو سعی کنید تا 29 ببرید اروم اروم بالا.درمورد نفس نفس زدن ماهی یک سوال دارم ایا ماهی شما تجرکش کمه در اک یا عادیه؟این سوال رو بای این پرسیدم که بینم انگل ابشش داره یا نه.
    سلام
    دوستان راهنمایی کردند ولی شما تا حالا سیفون کردید آب تانک قرنطینه رو ؟ قبلا هم گفتم بهتون که قبل تکرار هر دز دارو باید سیفون کنید، احتمال داره به خاطر بالا رفتن مواد سمی و نبود اکسیژن داره تند تند نفس میکشه
    اگه شرایط محیا نیست به تانک اصلی انتقالش بدید به نظر من هم امکان زنده بودن بیشتره

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام
    تمام راهنمایی ها را دوستان کردن
    من فقط تجربه خودمو میگم
    من یه بلو و یه پادر بلو حدود 5 ماهه دارم و مثل شما از اول وارد قرنظینه کردم ولی دیدم ماهی داره ضعیف میشه ، دلو به دریا زدم و انداختم داخل تانک اصلی ، کارهایی که کردم:
    روزانه سه وعده غذا دهی همراه عصاره سیر و مولتی ویتامین (باعث شد ماهی خیلی زود رشد کنه و تپل بشه)
    استفاده از یو وی
    از همه مهمتر حساسیت نشون ندادم حتی کل بدنش سفید شده بود و هر دو چشمش کاملا سفیدک داشت اما اصلا ماهی را برای حمام آب شیرین و دارو نگرفتم و بهش شک وارد نکردم الان سالم و سرحال هستش و باید بگم هنوزم بعضی مواقع سفیدک میزنه انگار سفیدک تو خونشه

راستی وجود میگو کلینر و راس آرایشگر خیلی کمک میکنه
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    9302
    مممنونم از راهنماییتون اما ماهیو با این شرایط بندازم که باقی ماهیام چی پس؟ یلو تانگ و پادر بلو و جراح الگانسم که دخلشو میارن و تازه مریض نمیشن مگه؟؟؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    9302
    فقط خوبیش اینه که با ولع تمام غذا میخوره ، این بدبخت تو مغازه هم غذا میخورد . سالمم بود ..تو قرنطینه هم تا روز 8 خبری از هیچی نبود اما یوهوو ..................

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    مممنونم از راهنماییتون اما ماهیو با این شرایط بندازم که باقی ماهیام چی پس؟ یلو تانگ و پادر بلو و جراح الگانسم که دخلشو میارن و تازه مریض نمیشن مگه؟؟؟؟؟؟
    یکی از مواردی که تو خرید ماهی باید دقت کنید ترتیب اونا تو خرید هست که ماهی هایه اروم رو اول بخرید بعد برید سراغ ماهی هایه خشن تر
    با همه اینها اگه اکواریومتون بزرگه و سنگ هم به اندازه کافی دارین میتونید امیدوار باشین که با داشتن چنتا جراح دیگه به مشکلی بر نخورید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    فقط خوبیش اینه که با ولع تمام غذا میخوره ، این بدبخت تو مغازه هم غذا میخورد . سالمم بود ..تو قرنطینه هم تا روز 8 خبری از هیچی نبود اما یوهوو ..................
    نیلو خانم تانک قرنطینه شرایطش باید مثل تانک اصلی باشه که به ماهی استرس وارد نشه در پستهای قبلی هم به شما گفتم عامل اصلی بیماری استرس هستش تانک قرنطینه شرایط خاص خودش رو داره که وقتی محیا نباشه قرنطینه نکنیم بهتره مثلاً حتماً چند تیکه لایوراک توش باشه در صورت امکان با ماهی تازه وارد یه ماهی دیگه هم بندازیم که تنها نباشه و اگه سیستم تصفیه نداره باید مواظب باشیم که نیتریت و آموینیاک بالا نرن یعنی یا باید تصفیه داشته باشیم با سیکل ازت و یا سیفون کنیم و مهدی آقا در پستهای بالاتر گفتند که ظرفیت قرنطینه هم باید بالا باشه مخصوصاً باری جراحها
    شما یه سیفون بکنید با آب هم دما و شوری یکسان تا 50 درصد دارو بزنید و حتماً توی غذاش عصاره سیر بزنید انشالله خوب میشه
    در قسمت آلبوم عکس از تانک و سیستم تصفیه و قرنطینه بزارید لطفاً

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    9302
    سلام .دوستای خوبم ، من چه جوری باید ph آب و بالا ببرم ؟ اول ph 7.8 بود. الان 4 شب که ph پلاس برایت ول اضافه میکنم ، اما هنوزم 7.8 مونده.پیکار کنم؟ تستر api و kh هم 10 هستش .میشه راهنمایی کنین!!!!!(راستی با راهنمایی شما دوستان خدارو شکر حال بلو تانک تو قرنطینه خوب خوب و سر حال شده کاملا ، ولی واقعا دو شب سخت رو با هم گذروندیم، ممنون از لطف همه دوستان که اون شب کمک کردن.)

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام نیلو خانم
    شما یه سری تست کامل بگیرید و بزارید تا بشه بهتر نتیجه گیری کرد
    ph و kh رابطه مستقیم با هم دارند شما kh رو با الکالین به 12 برسونید ph خودش میره بالا
    اگه kh بالاست و ph پایینه باید آب تانک رو سیفون کنید

صفحه 447 از 1093 نخستنخست ... 347397428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466497547947 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)