همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    درسته یه سانت از سطح آب بالاتر باشه و اونجا رو یه سوراخ بکنید آب برنمیگرده ولی اونجا فشار زیاده و حتما آب میزنه بیرون باید حتما یه شلنگ هوا وصل کنید بندازید توی تانک با چسبکاری ومحکم کاری

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    اشتباه برداشت کردید دوست من ممکنه با سیفون اول درست بشه ، من منظورم این بود که اگه درست نشد یه فاصله سه روزه بدید بعد دوباره سیفون کنید
    الآن چی تو تانک دارید از ماهی و ریف
    یه هفته نیست سیفون زدم خوصلشو ندارم دیگه آقا علیرضا دارم 5 لیتر 5 لیتر سیفون میزنم خودش اوکی میشه عجله ای ندارم خودش آروم آروم داره میاد پایین تو آکواریومم 12 تا ماهی دارم بلو تانگ یلوتانگ فرشته قرانی دلقک پینک دلقک آتشین دلقک کلارکی و دوتا دلقک اسلاریس دوتا دامسل یکی بنفش و زده یکیشم آبی مخملی یه راس آرایشگر و یه گابی
    ریف ندارم شقایقامم خیلی وقته مردن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    آیا بیماریه تورم شکمی تویه ماهی های آب شورم همینه http://www.parsipet.ir/thread376.html شرایطه بده آبم باز داره تاثیر میذاره رویه ماهیام این بار شکمه فرشتم متورم شده و منزوی شده اینو دیگه نمی دونم چجور درمان کنم !

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    9302
    سلام دوستان ، خوب شد به حرفتون گوش کردمو بلو تانگو ننداختم تو تانک اصلی دقیقا امروز که 8 روزش بود دیدم که داره خودشو میماله به کف شیشه قرنطینه ، روش هم یه ذره حالت رنگ رفتگی بود ، خلاصه دوباره دارو زدم ، حالا دوباره تا کی بزارم بمونه تو قرنطینه؟ سوال دوم این که برای میگو های کیلینر غدای خاصی وجود داره ؟ آخه تا گرانول میرزم هر دوتا شون میان بیرون و میرن دنبال غذا ، اما ماهی ها نمیزارن چیزی بهشون برسه. میخوام ببینم باید چیکار کنم ؟ ممنون میشه هر دو سوالمو جواب بدین.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط niloo نمایش پست ها
    سلام دوستان ، خوب شد به حرفتون گوش کردمو بلو تانگو ننداختم تو تانک اصلی دقیقا امروز که 8 روزش بود دیدم که داره خودشو میماله به کف شیشه قرنطینه ، روش هم یه ذره حالت رنگ رفتگی بود ، خلاصه دوباره دارو زدم ، حالا دوباره تا کی بزارم بمونه تو قرنطینه؟ سوال دوم این که برای میگو های کیلینر غدای خاصی وجود داره ؟ آخه تا گرانول میرزم هر دوتا شون میان بیرون و میرن دنبال غذا ، اما ماهی ها نمیزارن چیزی بهشون برسه. میخوام ببینم باید چیکار کنم ؟ ممنون میشه هر دو سوالمو جواب بدین.
    سلام
    دوباره ده روز باید نگه دارید فقط مواظب باشید دارو خود ماهی رو هم ضعیف میکنه بهش بیشتر برسید قبل تکرار دز دارو هم باید سیفون کنید با آب هم دما و شوری یکسان
    میگو کلینر احتیاج خاصی به غذا نداره و معمولاً غذاش رو خودش پیدا میکنه مثل ماندارین ولی اگه بدتون نمیاد چندتا دون گرانول تو دستتون بزارید دستتون رو ببرید تو آب نزدیکشون خودشون میان روی دست و غذا میخورن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    کسی سختیه نمک دلتا مارین یا کنتو می دونه نمک برایت ول گیرم نیمد

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    کسی سختیه نمک دلتا مارین یا کنتو می دونه نمک برایت ول گیرم نیمد
    رنج دقیق ندارن اگه داشتن مثل برایت ول داخل توضیحات کاتولوگ میزدن
    مثلا دلتا زده بین 8-12

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    امشب رنجه kh نمکه کنتو اندازه گرفتم رو 9 الی 10 توی شوری 1.019 البته نمی دونم توی شوری های بالاترم همین عددو نشون میده یا نه یه چیزه عجیبو متوجه شدم فکر نمی کردم اسکیمر اینقدر موثره تویه کاهش نیترات! با دوبار سریز کردن اسکیمرم تویه آبه نیتراتم به 50 60 رسید و از دوباره رسید رویه 15! اینا چیزایه که تو اکواریوممه من داره اتفاق میفته البته وقتی شروع به جمع کردن کف میکنه یه مایع سیاه جمع میکنه که با سه چهار بار جمع کردن کف مایعی که تویه مخزن اسکیمرمه رنگش روشن میشه این نشونه ای شده واسه من واسه متوجه شدن بالا یا پایین بودن نیترات نمی دونم این بخاطره اینه که باکتری بی هوازیه amquel pluso زدم یا خیر جالبه وقتی نیترات میره بالا آبه اکواریومم ابری میشه به خاطره کاره باکتریا ! و وقتی میادپایین باز صاف میشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    امشب رنجه kh نمکه کنتو اندازه گرفتم رو 9 الی 10 توی شوری 1.019 البته نمی دونم توی شوری های بالاترم همین عددو نشون میده یا نه یه چیزه عجیبو متوجه شدم فکر نمی کردم اسکیمر اینقدر موثره تویه کاهش نیترات! با دوبار سریز کردن اسکیمرم تویه آبه نیتراتم به 50 60 رسید و از دوباره رسید رویه 15! اینا چیزایه که تو اکواریوممه من داره اتفاق میفته البته وقتی شروع به جمع کردن کف میکنه یه مایع سیاه جمع میکنه که با سه چهار بار جمع کردن کف مایعی که تویه مخزن اسکیمرمه رنگش روشن میشه این نشونه ای شده واسه من واسه متوجه شدن بالا یا پایین بودن نیترات نمی دونم این بخاطره اینه که باکتری بی هوازیه amquel pluso زدم یا خیر جالبه وقتی نیترات میره بالا آبه اکواریومم ابری میشه به خاطره کاره باکتریا ! و وقتی میادپایین باز صاف میشه
    قطعاً وقتی شوری میره بالا سختی و همینطور کلسیوم و منزیوم میره بالاتر و بلعکس و اسکیمر رو باید جوری تنظیم کنید که کاپش حدود یه هفته طول بکشه تا پر بشه سطح آب باید تا اول مخروط شکل کاپ بیاد بالا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    9302
    سلام ..کمک کنید تورو خدا ...بلو تانگ تو قرنطینه بعد از 10 روز شبا تمام بدنش نقطه های سفید مزنه .غذا میخوره ولی دهنشو تند تند بازو بسته میکنه ..گاهی هم تکونای عجیب و غریب میخوره..دارو فقط پوینتکس آکوا مدیک میزنم ...الان شده 10 روز که تو قرنطینه هست ..بگین چیکار کنم توروخدا نمیره...........

صفحه 446 از 1093 نخستنخست ... 346396427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465496546946 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)