همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_4988 نمایش پست ها
    با سلام.اقا کسی تو مشهد بری خرید فیتینگ میدونه باید کجا برم لطفا آدرس دقیق بدین؟ممنون قبلن اقای نوروزی گفتن ولی الان اون پستمو پیدا نمیکنم.ببخشید
    سلام
    آدرس اون پست اینه
    http://www.parsipet.ir/thread7384-24.html#post144575

نقل قول نوشته اصلی توسط shahinsoft نمایش پست ها
    با سلام
    من در حال ساخت تانک هستم چند تا مشکل دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید
    من اندازه تانکم رو 120*45 و ارتفاع 73 گرفتم که تا 65 آبگیری میشه و اندازه سامپ 70*35*45 حالا چند تا سئوال
    1- اندازه سوراخ اورفلو چقدر باید باشه؟ به نظرتون 4 سانتی متر کافیه؟ چون کسی اینجا از شماره ها سر در نمیاره لطفا به سانتیمتر بگید. احتمالا ریف نگه دارم.
    2- در تقسیم خانه های سامپ مثلا خانه اول که باید از پایین باز باشه ،اندازه از پایین 1 سانتیمتر کافیه؟
    3- لوله هارو چی بگیرم؟ پلی اتیلن؟ آخه هرچی گشتم واسه پلیکا شیر پیدا نکردم.
    4- نور واسه این تانک چی باشه بهتره؟ اینجا متال 150 وات رو 150 تومن میگن و دو تا مهتابی رو 200
    سلام
    برای فیتینگ از فیتینگهای منبع پلی اتیلن میتونید استفاده کنید با کمی تغییرات ، بگردید ببینید تو شهرتون کجا منبع آب پلی اتیلن میفروشن فیتینگهاش رو همونها دارن فقط این مدل داخلش رضوه داره که تو همین لینکی که برای آقا مصطفی گذاشتم توضیحاتش رو دادم
    بقیش رو هم آقا هادی توضیح دادند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    سلام خدمت دوستان گله فرومه پارسی پت مخصوصا آقا داوود گل دوستان من یه سوال دارم آیا نخودی همون تیکه هایه مرجانه و اینکه این تیکه های مرجان حالت اسیدی دارند وباعث تثبیته ph آب هستند؟ چون من نخودی ندارم خواستم بدونم اگه اضافشون کنم کمک بم می کنه ph آبم تثبت بشه چون فعلا با اضافه کرد تثبیت کنندهایه ph آبمو در یک رنج نگه داشتم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گله فرومه پارسی پت مخصوصا آقا داوود گل دوستان من یه سوال دارم آیا نخودی همون تیکه هایه مرجانه و اینکه این تیکه های مرجان حالت اسیدی دارند وباعث تثبیته ph آب هستند؟ چون من نخودی ندارم خواستم بدونم اگه اضافشون کنم کمک بم می کنه ph آبم تثبت بشه چون فعلا با اضافه کرد تثبیت کنندهایه ph آبمو در یک رنج نگه داشتم
    سلام دوست عزیز
    نخودی یا همون تیکه مرجانها بجای مدیا استفاده میشه و به نظر من هیچ خاصیتی نداره جز جا اشغال کردن و پول حروم کردن ،به نسبت جایی که اشغال میکنه فضای مناسبی برای باکتری سازی در اختیارمون نمیزاره و این نخودیها فقط در ایران مرسوم هست و در هیچ فروم خارجی استفاده نمیشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    من چیزایه جدیدی در خصوصه ph آب فهمیدم ph 8.1 الی 8.4 یک محیط قلیایی مناسب برای ماهی های آب شور و هرچی ph آب پایینتر باشه محیط آب اسیدی تره و میکروب هاانگل ها تو محیطه اسیدی بهتر رشد می کنن و تو ph معادله 9 تقریبا زنده بودن اکثره میکروبها انگلها محاله من در این مدتی که ph آبه من به علت خرابیه تسترم به 7.5 رسیده بود همه ماهیام مریض شدن این چیزیه که عملی به چشم دیدم و ماهی های آّب شور ph تا 8.4 رو به راحتی تحمل می کنند تقریبا می شه گفت ph 8.4 بهترین ph برای ماهی های مریضه و باعث از بین رفتن یا کنترل مریضی تویه آب آکواریموم و ماهی های آّب شور میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    نخودی یا همون تیکه مرجانها بجای مدیا استفاده میشه و به نظر من هیچ خاصیتی نداره جز جا اشغال کردن و پول حروم کردن ،به نسبت جایی که اشغال میکنه فضای مناسبی برای باکتری سازی در اختیارمون نمیزاره و این نخودیها فقط در ایران مرسوم هست و در هیچ فروم خارجی استفاده نمیشه
    حتی تاثیر روی ph آب نداره ؟ و باعث تثبیت اون نمیشه ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    حتی تاثیر روی ph آب نداره ؟ و باعث تثبیت اون نمیشه ؟
    من تا حالا نشنیدم نخودی در ph آب تاثیر بذاره !

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahinsoft نمایش پست ها
    شیر برای لوله رفت آب به سامپ
    باشه اون قسمتهارو 6 سانت باز میزارم
    فتینگ 40 پیدا نمیکنم ولی فکر میکنم همون رابط پلی اتیلن باشه، یه لوله هست که روش پیچه و از هر دو طرف مهره میخوره.
    اون چیزی که شما میگید یه چیزی شبیه مغزی هستش .اگه میتونی یه عکس بزار ازش . من واسه رف از همون فتینگ پلی اتیلن که اقای نوروزی گفتن استفاده کردم .خوب هستش بگرد همون رو پیدا کن اون اتصالات پلی اتیلن مشکی شاید دوام نیار تو اب شور در دراز مدت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    اون چیزی که شما میگید یه چیزی شبیه مغزی هستش .اگه میتونی یه عکس بزار ازش . من واسه رف از همون فتینگ پلی اتیلن که اقای نوروزی گفتن استفاده کردم .خوب هستش بگرد همون رو پیدا کن اون اتصالات پلی اتیلن مشکی شاید دوام نیار تو اب شور در دراز مدت
    سلام هادی آقا
    من فکر نمیکنم تفلن تو هر چی که باشه مرگش بزنه ، شما دیدید که خورده بشه تو آب شور

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام هادی آقا
    من فکر نمیکنم تفلن تو هر چی که باشه مرگش بزنه ، شما دیدید که خورده بشه تو آب شور

سلام علی جان منظورم اتصالات پلی اتیلن سفید یا همون تفلن نبود من تائید کردم گفتم خوب هستش . نوع مشکی رو که تو صنعت ابیاری و بیابان زدائی استفاده میشه رو گفتم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    دوستان من یه سوال داشتم نسبت kh به کلسیم چیه آیا کلسیم بیاد بالا kh کم میشه ؟

صفحه 441 از 1093 نخستنخست ... 341391422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460491541941 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)