همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezatiger نمایش پست ها
    9]سلام دوستان. من این دستگاه uv رو تو کدوم خونه تانک بزارم بهتره؟ فروشنده گفت بزارم تو خونه واتر پمپ ، اشکالی نداره اگه بزارم ؟[
    نه جاي UV خونه آخر پيشه واتر يا بين واتر و شلنگ ورودي به تانكه . شما بزاريد خونه آخر پيش واتر خيالتم راحت فقط هفته اي چند ساعت كافيه اگه مشكلي تو تانك نباشه. نبايد 24 ساعته روشن باشه.
    با تشكر
    سلام
    دوست عزیز دلیل اینکه میگن خونه آخر باشه اینه که آب از نظر فیزیکی فیلتر شده(یعنی از فیلتر وول و مدیا ها رد شده باشه) که کدر نباشه اگه خونه قبل از واتر پمپ خالی باشه و جا داشته باشه مانعی نداره!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    سلام
    اون به خاطر نیتراته وقتی نیترات بالاس این جلبکا زیر نور شروع به رشد میکنن مشکلشم نمای بدی هستش که به تانک میده
    الان نیترات رو چنده؟
    سلام الان دوباره برگشته روی 100 کلی زحمت کشیدم اوردم پایین دوباره برگشت.....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    9302
    ممنونم برای تانک من که حدود 800 لیتر هستش و با توجه به اینکه روی واتر پمپ uv نوشته شده که 1200 لیتر در ساعت ..من uv رو میتونم روزی چند ساعت روشن کنم ؟قانونش چیه ؟

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط zik1383 نمایش پست ها
    سلام الان دوباره برگشته روی 100 کلی زحمت کشیدم اوردم پایین دوباره برگشت.....
    سلام محمد جان چرا انقدر نیترات هنوز بالاس؟ یادمه 2 تا 25% هم سیفون کردین! کاش یه روند ثابت رو برا سیفون مرتب ادامه میدادین که تا الان نیترات میزون میشد!

نقل قول نوشته اصلی توسط niloo نمایش پست ها
    ممنونم برای تانک من که حدود 800 لیتر هستش و با توجه به اینکه روی واتر پمپ uv نوشته شده که 1200 لیتر در ساعت ..من uv رو میتونم روزی چند ساعت روشن کنم ؟قانونش چیه ؟
    یه فرمول داره که حجم تانک رو در 9 ضرب میکنن بعد تقسیم بر جریان uv میکنن برا شما حدود 6 در میاد اما به نظرم اوایل کمتر استفاده کنین بعد کم کم زیادش کنین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    سلام محمد جان چرا انقدر نیترات هنوز بالاس؟ یادمه 2 تا 25% هم سیفون کردین! کاش یه روند ثابت رو برا سیفون مرتب ادامه میدادین که تا الان نیترات میزون میشد!

سلام داداش داود گلم.دست رو دلم نزار که این نیترات منو کجل کرده.....
    من کی بوده می خواستم برم ریف بخرم هنوز نتونستم نیتراتو بیارم پایین این بار به خاطر 35 کیلو لایو راک تصفیه شده بود البته تقصیر خودم شد اشتباها گذاشتمشون توی اب ro
    سنگا نابود شدن...........

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    دوستان من لایو راکام کامل از بین رفتن به خاطره طول درمانم با داروی مس دار چون همه ماهیام مریض بودن جلبکایی که روش بودن همیشه ماهیام ازشون تغذیه می کردن مثله چمن بودن و پر جلبک کرلاین و بنفش و صورتی بودن که 2/3 از بین رفتن تمامه صدفا و خرچنگایی که تو لایو راکام بودن مردن آیا امکانش هست لایو راکام مثله اول بشه ؟ بعد دستگاه ای تی اس قوی تره واسه جذبه نیترات یا رفجیوم چون قصد دارم یکیشونو راه بندازم بعد ph آبمو رسوند رو 8.2 همین قدر خوبه یا برسونم رو 8.3 یا 8.4 چون تویه یه سایت معتبر زده بود ph lمناسب فیش انلی رو این رنجه

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط zik1383 نمایش پست ها
    سلام داداش داود گلم.دست رو دلم نزار که این نیترات منو کجل کرده.....
    من کی بوده می خواستم برم ریف بخرم هنوز نتونستم نیتراتو بیارم پایین این بار به خاطر 35 کیلو لایو راک تصفیه شده بود البته تقصیر خودم شد اشتباها گذاشتمشون توی اب ro
    سنگا نابود شدن...........
    سلام داداش
    لایو راک اضافه کردین؟ لایو راک تو آب ro گذاشتین؟ چه مدت موند؟
    اگه دیگه حوصله سیفون ندارین از reef biofule برایت ول استفاده کن چند تا از دوستان استفاده کردن راضی بودن

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    دوستان من لایو راکام کامل از بین رفتن به خاطره طول درمانم با داروی مس دار چون همه ماهیام مریض بودن جلبکایی که روش بودن همیشه ماهیام ازشون تغذیه می کردن مثله چمن بودن و پر جلبک کرلاین و بنفش و صورتی بودن که 2/3 از بین رفتن تمامه صدفا و خرچنگایی که تو لایو راکام بودن مردن آیا امکانش هست لایو راکام مثله اول بشه ؟ بعد دستگاه ای تی اس قوی تره واسه جذبه نیترات یا رفجیوم چون قصد دارم یکیشونو راه بندازم بعد ph آبمو رسوند رو 8.2 همین قدر خوبه یا برسونم رو 8.3 یا 8.4 چون تویه یه سایت معتبر زده بود ph lمناسب فیش انلی رو این رنجه
    اگه فقط کرولاین های روشون از بین رفتن بعد اینکه شرایط مطلوب ببشه نورم خوب باشه دوباره کرولاین میزنن اما اگه سفید شدن که تقریبا میشه گفت از بین رفتن خیلی طول میکشه که دوباره به یه لایو راک تبدیل شن

هردوش خوبه بعضی از دوستان معتقدن ats قوی تره اما خوب کثیف کاری داره سر و صداشم زیاده اگه امکانش هست میتونین 2 تاشم راه بندازین
    8.3 هم مناسبه برا ph

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    دوستان نظرتون چیه درباره کاهش نیترات با شکر تو این مقاله به نظرتون ریسک نیس واسم دقیقا به حجم اکواریومه منه
    در این مقاله بهترین راه کاهش نیترات آکواریوم آب شور بررسی می شود.

کاهش نیترات در آکواریوم آب شور یکی از مهمترین مشکلات آکواریوم داران و همچنین پرهزینه ترین راه ها می باشد. مواردی همچون استفاده از رفیوجیوم و DSB و ATS و دنیتراتور و رزین ها هم در کنترل نیترات آکواریوم موثر می باشند ولی عملا هیچکدام نمی تواند در کوتاه مدت حجم زیادی از نیترات آکواریوم را بکاهد.
    در این روش با استفاده از باکتریهای مفید داخل آکواریوم می توان نیترات و فسفات را کاهش داد.باکتریهای مد نظر توسط شکر یا سرکه یا الکل تحریک به رشد می شوند. ماده استفاده شده در این مقاله شکر می باشد. این روش در اروپا معرفی شده و به مدت یک سال توسط کوین آکواتیکس تست شده و در تمامی آکواریومهای تحت آزمایش نتیجه مطلوب حاصل شده است . تمامی ابزاری که نیاز داریم به شرح زیر می باشد:
    1. حدود 100 گرم شکر(شکر خالص بدون اسانس)
    2. اسکیمر با کارایی مطلوب
    با ریختن شکر در داخل آب ، باعث تحریک باکتریهایی می شویم که برای رشد و تکثیر خود نیاز به مصرف فسفات و نیترات دارند. پس از رشد این باکتریها ، قبل از مرگ آنها توسط اسکیمر جمع شده و نیترات مصرف شده را با خود خارج می کنند. در واقع از طریق عمل فیزیکی اسکیمر ، نیترات حذف می شود. عملکرد مطلوب اسکیمر بسیار مهم می باشد. باقی مانده باکتریها توسط مرجانها به عنوان غذا مصرف شده و باعث رشد آنها می گردد.
    نکته مهم: استفاده از اسکیمر برای این روش بسیار مهم است و در صورت نداشتن اسکیمر به هیچ وجه از این روش استفاده نفرمایید.
    مقادیر این مقاله بر اساس آکواریومی است که با سامپش 400 لیتر آب دارد . مقادیر واقعی برای آکواریوم خود را می توان بر اساس آن محاسبه نمود . مثلا اگر آکواریوم شما باسامپ 200 لیتر است همه اندازه ها را نصف استفاده نمایید. مبنای اندازه گیری بر اساس 5 گرم شکر تقریبا معادل یک قاشق چای خوری می باشد .
    اسکیمر را روشن می کنیم و تا آخرین روز درمان خاموش نمی کنیم . در سه روز اول استفاده از این روش از یک هشتم قاشق چای خوری شکر شروع می کنیم. هر روز همین مقدار شکر را داخل سامپ می ریزیم. در سه روز بعدی مقدار را به یک چهارم قاشق می رسانیم. در سه روز بعدی مقدار را به یک دوم قاشق رسانده و در سه روز بعدی سه چهام قاشق چای خوری شکر به ازاء هر 400 لیتر آب داخل سامپ می ریزیم.پس از آن یک قاشق را بصورت روزانه می ریزیم . مقدار یک قاشق برای 400 لیتر را آنقدر ادامه می دهیم تا سطح نیترات آکواریوم به حدود ppm 5 برسد. پس از این مدت می توانیم ریختن شکر را متوقف نماییم. البته می توان بلافاصله پس از ریختن شکر اسکیمر را خاموش کرده و پس از یک ساعت دوباره روشن نماییم ولی چنانچه احتمال می دهید که روشن کردن اسکیمر را فراموش نمایید آن را خاموش نکنید. چنانچه در طول این مدت پس از ریختن شکر آب آکواریوم کدر شد، دیگر ریختن شکر را افزایش نمی دهیم. در این مدت اسکیمر مایعی بسیار تیره رنگ و غلیظ از آب آکواریوم خارج می کند که این مایع شامل باکتریهایی است که نیترات را مصرف کرده اند.
    نکته مهم: در زمان استفاده از شکر، مرجانها را به دقت بررسی نمایید . چنانچه عوارضی نامطلوب در مرجانها مشاهده کردیم میزان شکر را به نصف کاهش می دهیم چنانچه عوارض از بین نرفت ریختن شکر را متوقف کنید . در طول این مدت به شدت سطح اکسیژن آب پایین می آید و در صورت نیاز با سنگ هوا آکواریوم را هوادهی نمایید .چنانچه ریختن شکر در یک روز را فراموش کردید به هیچ وجه در روز بعد آن را جبران نکنید و آن روز را از دست رفته تلقی نمایید. مقدار دوزهای پیشنهادی را خارج از دستور العمل اضافه ننمایید . همین مقدار حجم کم شکر، اثرات فراوانی دارد. مدت زمان طول دوره را کاهش ندهید .عدم انجام دقیق مراحل می تواند به موجودات داخل آکواریوم آسیب برساند. ولی استفاده طبق روش معرفی شده نه تنها خطری ندارد بلکه به سلامت مرجانها هم کمک می کند .
    با این روش می توان در مدت حد اکثر دو ماه میزان نیترات یک آکواریوم را از 100 ppm به حدود 5 ppm رساند. معمولا کاهش نیترات از هفته دوم دیدیه می شود .
    پس از اتمام دوره می توان روزانه یک چهارم قاشق چای خوری شکر بریزیم که باکتری های تولید شده صرف مصرف غذایی مرجانهای فیلتر فیدر و کنترل سطح نیترات گردد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    سلام داداش
    لایو راک اضافه کردین؟ لایو راک تو آب ro گذاشتین؟ چه مدت موند؟
    اگه دیگه حوصله سیفون ندارین از reef biofule برایت ول استفاده کن چند تا از دوستان استفاده کردن راضی بودن
    سلام
    10 دقیقه مونده بود حواسم نبود که ro هست
    صبح رفتم یک بسته نمک برایت ول 6.7 کیلویی خریدم اینو عوض می کنم بعد ببینم چه طور می شه

صفحه 432 از 1093 نخستنخست ... 332382413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451482532932 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)