کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    قبل از هر راهنمایی باید بگم که اولین اشتباه شما عجول بودنه نگهداری و راه اندازی آب شور نیاز به حوصله و صبر زیاد داره.
    تستر jbl از تترا قابل اعتماد تره به شرطی که از تاریخ تولیدش زیاد نگذشته باشه اما به نظرم در حال حاضر بهترین api هست
    الان نیتریت و آمونیاک رو چه حدی هست؟ و تسترتون چیه؟ اون مدیاها شاید بیو نیترات هست در هر صورت وجودش خالی از لطف نیست اما همون طور که خودتون هم اشاره کردین لایو راک خیلی تاثیر داره رو ثبات سیستم
    سلام داوود جان من دادم واسم نیتریت و امونیاک بیرون تست کردن خودم تسترشو ندارم ولی در حد کشنده بالا نیستن روی درجه اول بود همونجا دیدم یعنی از صفر خارج شدن و رویه دیاگراما نیتریت فکر کنم روی رنگ اولش بود آمونیاک هم همینجور ولی میگفت نیتراتم در حد کشنده بالاست! میگم داوود یعنی با دست زدن به لایو راکام سیکله آبمو زدم به هم دست که بشون زدم 3 تا از ماهیام هم مریض شدن بعد الان همین بیو نیترات کافیه واسه آبم یا واسه درست کردن سیکلش کپسول باکتری اضافه کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    9302
    دوستان سلام،به توصیه شما من نورمو در روز بین 8-9 ساعت روشن میکنم ..زمتن تنظیم نورام led 1 ساعت 16 روشن و 24 خاموش و led 2 ساعت 16.30 روشن و 24.30 خاموش میشن.اما از صبح تا ساعت 16 که آکواریوم نور نداره خوب قاعدتا تاریک و خوشگل نیست ، آیا راه حلی وجود داره که یه نور کمی توش روشن باشه ؟ پیشنهادتون چیه؟ لطفا راهنمایی کنید ...ممنونم از تمامی دوستان از مدیریت محترم این سایت تا همه اعضاء ....

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط niloo نمایش پست ها
    دوستان سلام،به توصیه شما من نورمو در روز بین 8-9 ساعت روشن میکنم ..زمتن تنظیم نورام led 1 ساعت 16 روشن و 24 خاموش و led 2 ساعت 16.30 روشن و 24.30 خاموش میشن.اما از صبح تا ساعت 16 که آکواریوم نور نداره خوب قاعدتا تاریک و خوشگل نیست ، آیا راه حلی وجود داره که یه نور کمی توش روشن باشه ؟ پیشنهادتون چیه؟ لطفا راهنمایی کنید ...ممنونم از تمامی دوستان از مدیریت محترم این سایت تا همه اعضاء ....
    خوب چرا زمان بندی رو کمی نمی کشید عقب تا با روز طبیعی همخونی داشته باشه؟!

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    سلام داوود جان من دادم واسم نیتریت و امونیاک بیرون تست کردن خودم تسترشو ندارم ولی در حد کشنده بالا نیستن روی درجه اول بود همونجا دیدم یعنی از صفر خارج شدن و رویه دیاگراما نیتریت فکر کنم روی رنگ اولش بود آمونیاک هم همینجور ولی میگفت نیتراتم در حد کشنده بالاست! میگم داوود یعنی با دست زدن به لایو راکام سیکله آبمو زدم به هم دست که بشون زدم 3 تا از ماهیام هم مریض شدن بعد الان همین بیو نیترات کافیه واسه آبم یا واسه درست کردن سیکلش کپسول باکتری اضافه کنم
    سلام برادر محمد
    مارک تستر ها چی بود اگه سرا بود باید با ph سنجیده بشن!
    در هر صورت اگه سیکل به هم خورد با اضافه کردن باکتری و در صورت کم بودن مدیا اضافه کردن اونم راه خوبیه سیفون هم نیازه!
    اینکه به لایو راک میگین دست زدین متوجه نشدم یعنی جابجا کردین یا خارج کردین؟
    ماهی ها هم ممکنه از قبل مریض بودن که در اثر استرس بیماریشون تشدید شده اگه غذا میخورن بهشون ویتامین بدین زمان نور دهی هم کم کنین تا زمانی که سیکلتون برگرده!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    سلام برادر محمد
    مارک تستر ها چی بود اگه سرا بود باید با ph سنجیده بشن!
    در هر صورت اگه سیکل به هم خورد با اضافه کردن باکتری و در صورت کم بودن مدیا اضافه کردن اونم راه خوبیه سیفون هم نیازه!
    اینکه به لایو راک میگین دست زدین متوجه نشدم یعنی جابجا کردین یا خارج کردین؟
    ماهی ها هم ممکنه از قبل مریض بودن که در اثر استرس بیماریشون تشدید شده اگه غذا میخورن بهشون ویتامین بدین زمان نور دهی هم کم کنین تا زمانی که سیکلتون برگرده!
    سرا که نبودن نیتریتش تترا بود فکر کنم نیتراتم همینجور آمونیاکش فکر کنم api بود آره سنگ ها رو کامل خارج کردم از آب ماهیا هم بعد دست زدن مریض شدن بیماریشونم همون
    کریپتوکریون مطمن صد درصدم ولی مراحل اولیشه و دمای آبم روی 29 شوری بین 20 تا 21 آبشم تازه سیفون کردم فکر میکردم راس آرایشگر خیلی سخت جون باشه ولی اونم افتاد مرد تو آکواریومم اونم تازه گرفته بودم که راسم به کشتن دادم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    زمان نور دهیم 8 ساعت به چند ساعت کاهش بدم به نظرت ؟

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    سرا که نبودن نیتریتش تترا بود فکر کنم نیتراتم همینجور آمونیاکش فکر کنم api بود آره سنگ ها رو کامل خارج کردم از آب ماهیا هم بعد دست زدن مریض شدن بیماریشونم همون
    کریپتوکریون مطمن صد درصدم ولی مراحل اولیشه و دمای آبم روی 29 شوری بین 20 تا 21 آبشم تازه سیفون کردم فکر میکردم راس آرایشگر خیلی سخت جون باشه ولی اونم افتاد مرد تو آکواریومم اونم تازه گرفته بودم که راسم به کشتن دادم
    یعنی الان صخره ندارین تو تانک؟
    اون بیماری هم انگلیه از دارو های حاوی مس استفاده کنین اتفاقا راس آرایشگر خیلی حساسه

زمان نور دهیم 8 ساعت به چند ساعت کاهش بدم به نظرت ؟
    زمان نووردهی رو به خاطر این گفتم کم کنین تا هم از استرس ماهی ها کم شه هم چون شرایط تانک نامناسب مشکل جلبک پیدا نکنین
    روزی 30 دقیقه کاهش بدین تا به 6 ساعت برسه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    یعنی الان صخره ندارین تو تانک؟
    اون بیماری هم انگلیه از دارو های حاوی مس استفاده کنین اتفاقا راس آرایشگر خیلی حساسه

زمان نووردهی رو به خاطر این گفتم کم کنین تا هم از استرس ماهی ها کم شه هم چون شرایط تانک نامناسب مشکل جلبک پیدا نکنین
    روزی 30 دقیقه کاهش بدین تا به 6 ساعت برسه
    نه همون روز که 5 دقیقه خارجشون کردم سخره ها رو بعد گذاشتم سرجاشون میگم من به جا اضافه کردن دارو به آب مولتی ویتامین و اساره سیر و ویتامین c رو اضافه چون سیر حالت ضد عفونی کننده داره فعلا صبر میکنم ببینم آیا این کار موثره اگه نبود مرحله آخرو گذاشتم واسه اضافه کردن دارو به کله تانکم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    joongbinh1234
    شماره عضویت
    12339
    Quang cao-bia tiger gia vi

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نه همون روز که 5 دقیقه خارجشون کردم سخره ها رو بعد گذاشتم سرجاشون میگم من به جا اضافه کردن دارو به آب مولتی ویتامین و اساره سیر و ویتامین c رو اضافه چون سیر حالت ضد عفونی کننده داره فعلا صبر میکنم ببینم آیا این کار موثره اگه نبود مرحله آخرو گذاشتم واسه اضافه کردن دارو به کله تانکم
    نه خارج کردنشون برا چند دقیقه مشکلی نداره
    آره فعلا با ویتامین برین جلو اگه غذا میخورن احتمال زیاد خوب میشن

صفحه 419 از 1093 نخستنخست ... 319369400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438469519919 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)