کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    سایزش خیلی خوبه کوچیک نیست تقریبا 13 الی 15 سانتی هست و داره کامل تغییر رنگ میده به خاکستری داره تبدیل میشه هیچ دونه و نشونه ای رو بدنش نیست بدنش کامل سالمه سالمه فقط لبش چند تا دونه داره من اینو با این سایزه بزرگش بخاطره ارزونیش خربدم ولی دعا میکنم مریضیش به باقی ماهیام منتقل نشه من 75 گرفتمش با این سایزه بزرگش

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه آلکالین پیدا نکردم و مجبور شدم از تهران کالک(از شرکت برایت ول) سفارش بدم و امروز رسید به دستم
    روی محصول نوشته 6 گرم برای یک گالن ، حالا اگه من این یک گالن را چهار لیتر درنظر بگیرم ، کل چهار لیتر را باید در یک پارت به تانک اضافه کنم؟
    یا باید بصورت روزانه این یک گالن به تانک اضافه بشه؟
    من فقط میخوام سختی بالا بره آلان سختی آب من روی 7 تا 7.5 هست
    برای تنظیم این kh واقعا گیج شدم
    سلام همونطور که قبلا عرض کردم قبل استفاده از این محصول باید منیزیوم و کلسیوم رو تست کنین!
    هر 6 گرم رو با 4 لیتر آب شیرین(ترجیحا ro) مخلوط میکنین محلولی که بدست میاد هر میلی لیترش2.3 میلی گرم کلسیوم 0.06 منیزیوم و 0.04 استرانسیوم رو در 4 لیتر آب آکواریوم افزایش میده بعد از این که یکبار استفاده کردین مقدار افزیش پارامترا رو در نظر بگیرین دستتون میاد که چقدر و تو چه بازه ای استفاده کنین
    یادتونم باشه
    محلول رو تو شب و کم کم به صورت قطره قطره اضافه کنین,پودر رو که حل کردین بزارین 1 ساعت محلول بدست اومده بمونه بعد اضافه کنین, میزان شوریتون هم کمتر از 1.021 نباشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    منم مشکل افزایش سختی پیدا کردم !! ph رو 8.5 و kh روی 14 واسم عجیبه چرا اینقد اومدن بالا فقط داروی تنظیم استرانسیم و ید بش اضافه کرده بودم که خودش زده بود روش سختیو واسه ریف تنظیم می کنه نه بیارتش رو 8.5!! و kh روی 14 دگه اصلا داروها رو اضافه نمی کنم همون دارو های تاریخ گذشته microbe lift بودن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    آیا با ذغال اکتیو کم میشه مقدار سختی و کربنات

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    آیا با ذغال اکتیو کم میشه مقدار سختی و کربنات
    نه . ذغال اکتیو رو زمانی میزارن که دارو به تانک اضافه کرده باشن البته بعداز اتمام درمان برای جذب دارو و املاح اضافی مضر ولی زیاد تو اب بودنش خوب نیست فکر کنم همه چی رو جذب میکنه میگن بوگیر هم هست ولی من دقیق نمیدونم بو میگیره یا نه .

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    نه . ذغال اکتیو رو زمانی میزارن که دارو به تانک اضافه کرده باشن البته بعداز اتمام درمان برای جذب دارو و املاح اضافی مضر ولی زیاد تو اب بودنش خوب نیست فکر کنم همه چی رو جذب میکنه میگن بوگیر هم هست ولی من دقیق نمیدونم بو میگیره یا نه .
    ذغال اکتیو بو گیر هم هست!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    سلام دوستان سنگهای من دارن قرمز میشن بجای بنفش شدن علتش چیه جلبک نیست رنگ سنگ داره عوض میشه بکسری بنفش بودن یکسری داره قرمز میشه چیکار کنم

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    سلام دوستان سنگهای من دارن قرمز میشن بجای بنفش شدن علتش چیه جلبک نیست رنگ سنگ داره عوض میشه بکسری بنفش بودن یکسری داره قرمز میشه چیکار کنم
    سلام
    رنگ صخره بر اساس جلبک هایی که روش میزنه عوض میشه اگه ازش عکس میزاشتین بهتر میشد نظر داد اگه جلبک ها سخت و کلسیومی هستن که کورالاین هستن اگه نه که سیانو باکتر هست که باید از بین بره دلایل زیادی هم برا بوجود اومدنش هست مثل نور و جریان نامناسب نیترات و فسفات بالا و ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    دوستان بهترین و دقیق ترین تستر نیترات چیه میشه بم بگین من تسترم JBL آیا میشه بش اعتماد کرد چون بردم یه جا واسم تست زد با تستر مارک تترا که رویه 40 50 بود نیتراتم ماله خودم رو 10 نشون میده من لایو راکما از آب خارج کردم واسه گرفتن چند تا از ماهیام کلا سیکله آکواریومم خورده به هم و چند تا از ماهیام مریض شدند نیتریت و امونیاک مقدارشون از صفر خارج شده یعنی دست زدن به لایو راک اینقد موثره ؟ چون رفجیوم ندارم و من یه فیلتراسیون jbl دیروز خریدم که به صورت دونه هایه سفید بزرگن اضافه کردم به سامپ روش زده هم واسه آمونیاک هم نیتریت و هم نیترات آیا این کارم موثره واسشون و سیکله آبمو عادی میکنه ؟ تو این حینی که سیکله آبم خورده به هم یه فاکس و یه پادر بلو اضافه کردم جفتشون مردن دوستان مدیر انجمن یه لطفی بکنن راهنمایم کنن چون کامل دارم نامید میشم از نگهداریه آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    دوستان بهترین و دقیق ترین تستر نیترات چیه میشه بم بگین من تسترم JBL آیا میشه بش اعتماد کرد چون بردم یه جا واسم تست زد با تستر مارک تترا که رویه 40 50 بود نیتراتم ماله خودم رو 10 نشون میده من لایو راکما از آب خارج کردم واسه گرفتن چند تا از ماهیام کلا سیکله آکواریومم خورده به هم و چند تا از ماهیام مریض شدند نیتریت و امونیاک مقدارشون از صفر خارج شده یعنی دست زدن به لایو راک اینقد موثره ؟ چون رفجیوم ندارم و من یه فیلتراسیون jbl دیروز خریدم که به صورت دونه هایه سفید بزرگن اضافه کردم به سامپ روش زده هم واسه آمونیاک هم نیتریت و هم نیترات آیا این کارم موثره واسشون و سیکله آبمو عادی میکنه ؟ تو این حینی که سیکله آبم خورده به هم یه فاکس و یه پادر بلو اضافه کردم جفتشون مردن دوستان مدیر انجمن یه لطفی بکنن راهنمایم کنن چون کامل دارم نامید میشم از نگهداریه آکواریوم
    قبل از هر راهنمایی باید بگم که اولین اشتباه شما عجول بودنه نگهداری و راه اندازی آب شور نیاز به حوصله و صبر زیاد داره.
    تستر jbl از تترا قابل اعتماد تره به شرطی که از تاریخ تولیدش زیاد نگذشته باشه اما به نظرم در حال حاضر بهترین api هست
    الان نیتریت و آمونیاک رو چه حدی هست؟ و تسترتون چیه؟ اون مدیاها شاید بیو نیترات هست در هر صورت وجودش خالی از لطف نیست اما همون طور که خودتون هم اشاره کردین لایو راک خیلی تاثیر داره رو ثبات سیستم

صفحه 418 از 1093 نخستنخست ... 318368399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437468518918 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)