همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    دوستان میشه راهنمایی کنید چه تست های برای اک کلا نیاز هستش که من برای اک خودم تهیه کنم در ضمن من در اک میخوام مرجان اضافه کنم ممنونم.
    تست هایی که کلا لازم هست انجام بدید تست نیترات و فسفات - کلسیم و منیزیم -kh و ph هست . اگه جای مطمئنی سراغ دارید میتونید تستهایی که کمتر لازم میشه (به نظرم ph و فسفات لازم نیست زود به زود انجام بشه و میشه مثلا ماهیانه تست رو انجام داد.)رو بدید اونها انجام بدن که البته داشتن کیت تست بهتره.
    علاوه بر موارد بالا گاهی تست عناصری مثل ید و اهن هم اگه محلولهاشو اضافه کنید میتونه مفید باشه(البته بدون داشتن تست هم میشه با دوز پایین تر و مطمئن )
    به نظر من تست kh و کلسیم و نیترات مهمتر از بقیه هستن و حتما تهیه کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    تست هایی که کلا لازم هست انجام بدید تست نیترات و فسفات - کلسیم و منیزیم -kh و ph هست . اگه جای مطمئنی سراغ دارید میتونید تستهایی که کمتر لازم میشه (به نظرم ph و فسفات لازم نیست زود به زود انجام بشه و میشه مثلا ماهیانه تست رو انجام داد.)رو بدید اونها انجام بدن که البته داشتن کیت تست بهتره.
    علاوه بر موارد بالا گاهی تست عناصری مثل ید و اهن هم اگه محلولهاشو اضافه کنید میتونه مفید باشه(البته بدون داشتن تست هم میشه با دوز پایین تر و مطمئن )
    به نظر من تست kh و کلسیم و نیترات مهمتر از بقیه هستن و حتما تهیه کنید .

دوست عزیز ممنون از راهنمای شما .اینطور که من از حرف شما متوجه شدم اولویت اول با نیترات و کلسیم و منیزیم و kh اولویت بعدی فسفات و ph و اولویت سوم با ید و اهن
    بنظر شما این کیف های تست تمام اینها رو دارن که یه کیف بگیرم در غیر اینصورت تکی تهیه کنم راستی به نظر شما کدوم بصرفه هستش.ممنونم اگه راهنمایی کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    خسته نباشید داوود جان عرضم به حضورت که روزی دو الی 3 بار بشون غذا میدم دو نمونه به صورت دانه ایه یکیش مارک جی بی ال قهوه ای تیره و یه نمونه نارنجی پررنگ و درشت سه نمونه ام پری بشون میدم که یکیش لاروه جی بی اله و غذاشونم با اساره سیر ویتامین سی و مولتی ویتامین قاطی میکنم آره جدیدا هر ماه یه درجه آکواریوممو درجشو آوردم پایین و 27 رسوندم شوریو 3 الی 4 درجه آوردم بالا و به 22 رسوندم چون شوری سنجم خراب بود و نورم اضافه کردم و فسفاته آبم کاهش دادم فکر کنم همه این عوامل موثر بودن تو کم اشتها شدنشون و بعد از یه ماه فکر کنم به این شرایطه جدید عادت کنند خلاصه اوضایه آکواریومه من خیلی داغون بود نزذیک 500 هزار تومن روش ضرر کردم تازه داره ایده آل میشه به نظرم اگر خدا بخواهد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین و شور
    شماره عضویت
    6304
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از راهنمای شما .اینطور که من از حرف شما متوجه شدم اولویت اول با نیترات و کلسیم و منیزیم و kh اولویت بعدی فسفات و ph و اولویت سوم با ید و اهن
    بنظر شما این کیف های تست تمام اینها رو دارن که یه کیف بگیرم در غیر اینصورت تکی تهیه کنم راستی به نظر شما کدوم بصرفه هستش.ممنونم اگه راهنمایی کنید.
    سلام
    به نظر من یه master reef بگیر مال شرکت api که داخلش نیترات و کلسیم و فسفات و kh داره هم از نظر کیفیت خوبه
    و نسبت به این که تکی بگیری به صرفه تره .
    اگه میخوایی بعدها به مشکل نخوری سراغ تست های شرکتهای دیگه مثه سرا و تترا و.... نرو

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    چه عناصری توی رنگ لایور راک ها موثرند منظورم جلبک های قرمز آهکی هستند چه عناصری باعث میشوند که به رنگ مناسب در بیاند

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    چه عناصری توی رنگ لایور راک ها موثرند منظورم جلبک های قرمز آهکی هستند چه عناصری باعث میشوند که به رنگ مناسب در بیاند
    عناصر موثر در درجه اول کلسیوم و منیزیوم و استرانسیوم هستن در صورتی که این عنصر میزانشون به اندازه باشه برا تشکیل جلبک کورالاین باید میزان kh آب هم تنظیم باشه و نیترات و فسفات بالا نباشه بالا بودن نیترات باعث عدم تشکیل این نوع جلبک ها میشه و در درجه آخر ید و آهن هم موثر هستن!
    البته همه این عناصر بدون وجود نور و جریان مناسب اثر چندانی ندارن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    سلام دوستان من یک اک400لیتری دارم ماهیهایی هم که دارم 1راس ارایشگر 2تا دارت 1انتیاس ا ماندارین 1جراح هاوایی 1بلوتانگ1فرشته کوتوله زرد1کاردینال و1سودکورومیس.بجز بلوتانگ تمام ماهیهام سالم هستن.بلو تانگ من سفیدک زده اما غذا خور هستش من میخوام باروش غیر دارویی سفیدک از بین ببرم .اول میخوام حرارت اب تا 32 درجه بالا ببرم 2شوری اب خیلی اهسته تا 1.17پایین بیارم 3به مدت 48ساعت دستگاه یوی 9واتمو روشن بزارم (مارک uvجی بی ال)به نظر شما این روش جواب میده چند روز توی این حالت باشه خوبه. من ریف هم ندارم

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک اک400لیتری دارم ماهیهایی هم که دارم 1راس ارایشگر 2تا دارت 1انتیاس ا ماندارین 1جراح هاوایی 1بلوتانگ1فرشته کوتوله زرد1کاردینال و1سودکورومیس.بجز بلوتانگ تمام ماهیهام سالم هستن.بلو تانگ من سفیدک زده اما غذا خور هستش من میخوام باروش غیر دارویی سفیدک از بین ببرم .اول میخوام حرارت اب تا 32 درجه بالا ببرم 2شوری اب خیلی اهسته تا 1.17پایین بیارم 3به مدت 48ساعت دستگاه یوی 9واتمو روشن بزارم (مارک uvجی بی ال)به نظر شما این روش جواب میده چند روز توی این حالت باشه خوبه. من ریف هم ندارم
    این روش یکی از بهترین روش های درمانه اما دمای 32 یه مقداری زیاده رو بقیه ماهیا تاثیر سوء داره به نظرم تا 30 بیارین بالا و این تغییر دما و شوری طی یک هفته انجام بشه و تا 3 هفته ادامه داشته باشه بعد از اون طی 1 هفته به حالت اول برگردونین
    همیشه حواستون به ماهیا باشه اگه تغییر رفتار دادن زودتر به حالت قبلی برگردونین.
    البته شما که ریف ندارین از دارو هم میتونین استفاده کنین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    14130
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    -سلام از نظر هزینه بستگی به نوع تانکتون داره!
    آکواریوم
    های آب شود 2 دسته هستن:fish only ( فقط ماهی) و ریف که( هم
    ماهی
    وهم مرجان )
    -اگه به غیر از آبزی ها منظورتون هست فقط تجهیزات برای همچین تانکی فکنم الان حدود3 میلیون میشه(بجز هزینه نور)
    کمی مبلغ بالا نیست؟!
    آکواریوم شیشه خم با پایه و سامپ یک میلیون تومان
    اسکیمر سوبو 200 تومن
    پمپ سوبو 100 تومن
    نمک 20 کیلویی دلتا مارین 150-160 تومن
    لایو راک 70 کیلو کیلویی 4500 میشه 315 تومن
    پد و مدیا رو نمیدونم برای این حجم چقدر بگیرم ولی فکر نکنم بیشتر از 150 تومن بشه
    تستر و شوری سنج هم بشه 150 تومن
    مکمل و بند و این جور مسائل هم بشه 200

اگر موردی از قلم افتاد یا من اشتباه گفنم بفرمایید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    دوست عزیز چه دارویی کمترین اسیبو میزنه

صفحه 406 از 1093 نخستنخست ... 306356387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425456506906 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)